Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2541
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    No OK.
    A teraz mi powiedz, czy widzisz coś złego,że koreańska firma produkująca baterie daje pracę polakom i płaci u nas podatki?
    Pytam, gdyż na forum ostatnio podawane są przykłady JEDYNIE zwolnień z powodu wzrostu popularności elektromobilności.
    A czy gdzieś chociaż sugerowałem, że to coś złego, że Koreańczycy wytwarzają je u nas?

    Aczkolwiek z tym płaceniem podatków w Polsce to bym się za mocno nie rozpędzał. LG Solutions otrzymało na rozwój fabryki pod Wrocławiem trochę korzyści od polskiego rządu m.in. 95mln euro, a za 2021 nie zapłacili ani złotówki CIT.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  2. #2542
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    koreańska firma produkująca baterie daje pracę polakom i płaci u nas podatki?
    .
    Skąd bierze lit, kobalt, aluminium itd? W ilościach odpowiadających wymogom produkcji?
    Tak, masz rację. Z krajów, gdzie występują duże zasoby i na dużą skalę prowadzona jest eksploatacja.
    Gdzie się przeniesie centrum światowych wpływów i rywalizacji, jesli zaczniemy produkować dziesiątki milionów baterii do elektryków?

    Jakież to wszystko proste. Eko, sreko, czysta planeta, pierdu pierdu. Czysta planeta wymaga produkcji nowych wersji, modeli, wariantów po trzech, czterech latach, samochody mają coraz krótsze przebiegi i żywotność bo przecież zarabia się na serwisie, wieć długowieczność niewskazana i na sprzedaży, wszak klient powinien co kilka lat wymieniac furę.
    Koszty środowiskowe produkcji tych fur i produkcji części (a także, potem utylizacji) nie mają znaczenia dla CZYSTEJ PLANETY?

    Ludzie, wy wierzycie w ekologię. A oni posuwają was bez mydła. Najbardziej takich, jak Tomtrz czy Żuczek)

  3. #2543
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Media podają, że "szwedzka prezydencja w UE obecnie opóźnia planowane głosowanie nad przełomowym prawem, które zakłada zakończenie sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi w 2035 roku, po tym jak Niemcy wycofały się ze swojego wcześniejszego poparcia dla tych przepisów. Przeciwnych tym regulacjom jest wiele krajów UE, w tym Polska".

    Powoli zaczyna docierać, że hasłami swiata się nie zbuduje. Trzeba myśleć i liczyć.

  4. #2544
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie wiem, nie byłem w Lublinie dłużej niż przejazdem.

    Wskaźnik widoczności bezdomnych? Cóż, skoro nie przemawia do Ciebie to co widać gołym okiem, to może liczby będą lepsze.

    CA pod względem ilości jest na 3 miejscu przeliczając bezdomnych na 100 tysięcy mieszkańców - 402 bezdomnych na 100k. W TX ten wskaźnik wynosi 94.
    Jednak przeliczając to na liczby, to CA jest na pierwszym miejscu z wynikiem 151 tysięcy bezdomnych, co stanowi ponad 25% wszystkich bezdomnych w całych Stanach.

    Dla przykładu w Polsce, przeliczając na 100k mieszkańców, mazowieckie jest na 6 miejscu z wynikiem 89 na 100k.

    I pytanie - powodzenia w jakich diagnozach? Bo nie bardzo wiem co diagnozowałem, poza opisem faktów. Znowu wciśniesz mi jakąś swoją teorię, wg własnego "wydaje mi się"?
    No fajnie,i jeszcze raz - co z tego niby ma wynikac, ze w CA jest duzo bezdomnych?

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Mea culpa, przyznaję się, miałem stare dane. Nie zmienia to jednak faktu, że te wskaźniki są bardzo optymistyczne, bo... za zatrudnionego uważa się osobę, która pracuje chociaż 1 godzinę tygodniowo.

    LINK
    tak tak, a wszedzie gdzie indziej, wszyscy pracuja na pełen etat. Byle teza sie zgadzała
    I tutaj wracamy do wczesniejszego - co wynika z tych bezdomnych, podczas gdy bezrobocie jest na podobnym poziomie, co w takim texasie?


    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    I po raz kolejny próbujesz wmówić mi coś, czego nie napisałem

    Skoro ja mam słabszy dzień, to nie wiem jak określić Twój, bo w niemal każdym poście, próbujesz mi przypisać swoje wymyślone tezy, których rzekomo ja bronię. Nie wiem, nie potrafisz się od tego powstrzymać, jest to silniejsze od Ciebie czy o co chodzi?
    no nie napisales, ale wydaje mi sie, ze taki byl wniosek plynacy z tego, co piszesz. A jak nie ma zadnego wniosku, czyt rzucasz jakies tezy, z ktorych kompletnie nic nie wynika, to chyba wcale nie lepiej dla ciebie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    bo transport ciężki stoi Dieslem (obecne ciężarówki EV są w powijakach), rolnictwo stoi Dieslem (widział ktoś elektryczne ciągniki?), wojsko stoi i będzie stać Dieslem.
    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Teraz jeżeli ktoś chce zestawić koszt zakupu surowca jakim jest ropa naftowa to niech to zestawi z zyskami jakie mamy z tytułu przerobu tej ropy i wytwarzania wszystkich produktów, gdzie substancje ropopochodne są niezbędne.
    A wiesz, ile diesla, gotowego paliwa, europa importuje? Nie generuje u siebie przy tym zadnej wartosci dodanej, no poza dystrybucją.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #2545
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Za to jaki ten bezdomny jest ekologiczny... Śpi w zeroemisyjny namiocie, jeździ bezemisyjnym wózkiem na zakupy, nie kupuję nowych ubrań, je to co inni wyrzucą.... Tomtrz bierz z nich przykład. Razem uratujecie planetę.
    Ja tymczasem póki można lecę na wakacje 6000 km. Bo taniej niż w Sopocie.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 15-03-2023 o 11:03

  6. #2546
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    A wiesz, ile diesla, gotowego paliwa, europa importuje? Nie generuje u siebie przy tym zadnej wartosci dodanej, no poza dystrybucją.
    Ja to się dziwię, jak w ogóle z tymi silnikami diesla ta gospodarka przezipała tyle lat i nie padła w oczekiwaniu aż nadejdą te elektryki, co nie tylko oczyszczą planetę, ale i będą stymulować gospodarkę i przemysł, że wzrost będzie wieczny

  7. #2547
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A czy gdzieś chociaż sugerowałem, że to coś złego, że Koreańczycy wytwarzają je u nas?

    Aczkolwiek z tym płaceniem podatków w Polsce to bym się za mocno nie rozpędzał. LG Solutions otrzymało na rozwój fabryki pod Wrocławiem trochę korzyści od polskiego rządu m.in. 95mln euro, a za 2021 nie zapłacili ani złotówki CIT.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    No tak to działą.Firmy tworzą miejsca pracy w zamian dostając coś w zamian
    Uważasz,że fabryki Toyoty, czy Opla nie dostały żadnego wsparcia?Czy jakiekolwiek inne firmy zagraniczne ?
    12 mln zł od polskiego rządu dla Toyoty. Wsparcie rządowe przyznane dla TMIP wynosi niemal 9 mln zł (dokładnie 8 898 498 zł). Z tego lwią część, bo ponad 8,4 mln zł, Toyota dostanie w 2018, a pozostałe 457 tys. zł rok później.
    "....Resort określił General Motors "ważnym i wieloletnim partnerem Polski". Przypomniał, że GM przez lata mógł liczyć na wsparcie ze strony polskiego rządu...."

    Czemu miałby to być jakiś argument w przypadku akurat elektromobilności?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Problem w tym, że próbujecie przedstawiać to tak, że za ropę naftową (jako surowiec) Europa płaci obcym państwom i nic z tego nie ma, a
    Ja tego nie pisałem.
    Ani też nie jestem "Wy" tylko "Ja".Nie reprezentuję poglądów jakiejś grupy czy frakcji, ani do do żadnej nie należę.
    Czy ropa, czy surowce do wyrobu baterii są przez Nas importowane, a u nas następuje produkcja, rafinacja.Nie wiem czemu ten mechanizm miałby argumentem negatywnym tylko w przypadku baterii.

  8. #2548
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No fajnie,i jeszcze raz - co z tego niby ma wynikac, ze w CA jest duzo bezdomnych?
    Jeszcze raz - czytamy ze zrozumieniem, dane i własne doświadczenie nt. CA i TX wrzuciłem jako potwierdzenie tego, co napisał Teddy odnośnie bezrobocia. I nie, w przeciwieństwie do niego nie powiązuję tego z ropą i EV.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    tak tak, a wszedzie gdzie indziej, wszyscy pracuja na pełen etat. Byle teza sie zgadzała
    I tutaj wracamy do wczesniejszego - co wynika z tych bezdomnych, podczas gdy bezrobocie jest na podobnym poziomie, co w takim texasie?
    Pytam ponownie - jaka teza? Jesteś w końcu w stanie wskazać tą tezę, czy to kolejna rzecz, której nie potrafisz się oprzeć - czyt. wmawianie wszystkim, że mają jakąś tezę, do której muszą dobierać fakty?
    I powtórzę raz jeszcze to co wyżej - może jak przeczytasz kilka razy to zrozumiesz? - czytamy ze zrozumieniem, dane i własne doświadczenie nt. CA i TX wrzuciłem jako potwierdzenie tego, co napisał Teddy odnośnie bezrobocia w tych stanach. I nie, w przeciwieństwie do niego nie powiązuję tego z ropą i EV.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no nie napisales, ale wydaje mi sie, ze taki byl wniosek plynacy z tego, co piszesz. A jak nie ma zadnego wniosku, czyt rzucasz jakies tezy, z ktorych kompletnie nic nie wynika, to chyba wcale nie lepiej dla ciebie
    I wracamy do punktu wyjścia - "wydaje mi się", a wystarczy czytać ze zrozumieniem.
    Wrzuciłem tylko fakty, dane i własne obserwacje dotyczące bezdomnych w CA, odnosząc się do postu Teddy'iego. I nie, nie powiązuję tego z ropą czy EV.
    Jeżeli zrozumienie tego stanowi dla Ciebie taki problem - to jeszcze gorzej dla Ciebie

  9. #2549
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    jak to było?

    olaboga, przez te elektryki, to samochody beda dla wybranych tylko, takie drogie! Bo przeciez ja głupoty pisze, one wcale nie beda coraz tansze!

    https://auto.dziennik.pl/premiery/ar...nie-wideo.html

    450km zasiegu WLTP
    ponizej 7 sekund do setki
    ładowanie 10-80% w 20 minut

    w cenie spalinówki w manualu, i z silnikiem od kosiarki

    co wy teraz biedni zrobicie, jak nie bedziecie mogli sie wyżywać na dacii?

    i przypominam, do 2035 jeszcze długa droga.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 15-03-2023 o 23:14
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #2550
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    450km zasiegu WLTP
    ponizej 7 sekund do setki
    ładowanie 10-80% w 20 minut
    Zapowiada się bardzo fajnie. 490 litrów, 450km, 7s do 100. Wszystko za 25tys EUR. Co prawda za 2 lata to na PLN może być już i 150tys
    Ale zobaczymy. Oby te 450km nie okazało się 200km w realu. Tak czy inaczej powiem szczerze - to jest pierwszy elektryk, który mnie zainteresował (czytaj przeczytałem dane i się zaciekawiłem zamiast umrzeć w nudów i/lub ze śmiechu).


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    olaboga, przez te elektryki, to samochody beda dla wybranych tylko
    Cena auta to jedno, a cena prądu na ładowarkach to drugie. Nie każdy ma garaż z gniazdkiem, więc wiesz... Patrząc na obecne ceny, to EV jest autem dla bogatych.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory