Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2611
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Tomtrz - dobra, dobra.

    Zamiast torpedować elektromobilność w Polsce - powiedz lepiej co sądzisz o stanowisku przedstawicieli Mazdy oraz Porsche przedstawionym w poniższym artykule i dlaczego jest 'bez sensu'.
    Interesuje mnie szczególnie to dlaczego stanowisko Mazdy jest złe.

    https://auto.dziennik.pl/aktualnosci...-bruksela.html

    "wprowadzenie do aut systemu zabezpieczającego, który uniemożliwiłby uruchomienie silnika, gdyby był zasilany paliwami innymi niż neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla."



    Wiemy o czym będą tematy na forach od 2035


    "Założenie zawsze było takie, że wyznaczcie nam cele emisji CO2, ale nie mówcie nam jaką technologią to osiągnąć."

  2. #2612
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    rozwój technologii nie przeskoczy fizyki. E-paliwa są tylko nośnikiem energii. Najpierw trzeba przekonwertowac energie elektryczną na e-paliwo. A pozniej silnik musi przekonwertować e-paliwo na pracę mechaniczą. Sam silnik spalinowy generuje 60-70% straty. Rozumiesz?
    Tak Miszczu. Dzięki za oświecenie. Co ja bym bez Ciebie zrobił.
    Tak, tak - są straty i będzie drogo.
    Już wiem.
    Tylko wiesz co - jak powtórzysz to jeszcze 10 razy - to nie będziemy widzieli 10 razy lepiej/mocniej - wiesz o tym?

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Poza tym jak pojemnosc sieci przesyłowej bedzie niewystarczająca, to się ja - uwaga uwaga - rozbuduje, tak jak się ją rozbudowuje od ponad 100 lat.
    Hehe - lubię tę perspektywę "małego Jasia" u Ciebie - dziecko chce/dziecko ma.
    Pieniądze też biorą się z bankomatu - zgadza się? ;P

    W Kalifornii jakoś się sama ta sieć nie rozbudowała - kilka lat temu groził im black-out - a nie mieli jeszcze tylu elektryków jak dziś.
    Więc infrastuktura nie zawsze nadąża - ale u Ciebie jak u socjalistycznych planistów gospodarczych: zaplanowane = wyprodukowane.


    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    A i jeszcze dla obroncow rodzimych gospodarek
    Nie wiem do kogo kierujesz tę uwagę, bo trudno sie do tego odnieść - jeżeli do mnie - to daj znać.
    Wygląda na wyimaginowane i bohaterskie tworzenie wrogów i ich pokonywanie w dyskusji.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    "wprowadzenie do aut systemu zabezpieczającego, który uniemożliwiłby uruchomienie silnika, gdyby był zasilany paliwami innymi niż neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla."


    Wiemy o czym będą tematy na forach od 2035
    Tomtrz i jemu podobni mogą się domagać inwigilacji i karania modyfikujących system zabezpieczeń.
    Może nawet będą donosić.

    Zakazy ("przemoc legislacyjna" ), dopłaty/dotacje, wysokie podatki, kary, donosy i kontrola, "silne państwo" to domena pewnej, określonej, zbankrutowanej w Polsce i innych krajach dokryny społeczno-ekenomicznej - której chyba niektórzy nie doświadczyli, a poznali jedynie z książek w na uczelniach "lansu i bounce'u" w naszym kraju.
    Oni naprawdę wierzą, że "można to zrobić lepiej" i ustrzec się błędów ("bo to źli ludzie byli").

  3. #2613
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    W ten sposób nawet na nie wiem, olej słonecznikowy mozna tak nazwac, bo teoretycznie da sie na tym jezdzić.
    A spełnia normy emisji?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Zakazy ("przemoc legislacyjna" ), dopłaty/dotacje, wysokie podatki, kary, donosy i kontrola, "silne państwo" to domena pewnej, określonej, zbankrutowanej w Polsce i innych krajach dokryny społeczno-ekenomicznej - której chyba niektórzy nie doświadczyli, a poznali jedynie z książek w na uczelniach "lansu i bounce'u" w naszym kraju.
    Oni naprawdę wierzą, że "można to zrobić lepiej" i ustrzec się błędów ("bo to źli ludzie byli").
    Tak - jak wymiera pokolenie, które doświadczyło tego na własnej skórze, to rodzi się kolejne z tych, "co to by chcieli zrobić to lepiej". I zawsze wychodzi tak samo...
    Dlatego w szkole jest taki przedmiot jak historia. Niestety, jak się zaczyna grzebanie przy programie szkolnym, usuwanie "niewygodnych" faktów itd. to potem są kolejne rewolucje.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #2614
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Tak Miszczu. Dzięki za oświecenie. Co ja bym bez Ciebie zrobił.
    Tak, tak - są straty i będzie drogo.
    Już wiem.
    Tylko wiesz co - jak powtórzysz to jeszcze 10 razy - to nie będziemy widzieli 10 razy lepiej/mocniej - wiesz o tym?

    no to tym gorzej dla ciebie, skoro wiesz, ze bedzie bardzo drogo, to tez rozumiesz, ze jak nie bedzie masowego uzytku, to nie bedzie sensu utrzymywania infrastruktury do tankowania. Nie bedzie tez sensu za wiele inwestowac w ta branze. nie bedzie wolumenu, beda rosły koszty. Wszystko to wiesz, a nadal uwazasz, ze e-paliwa zbawią spalinową motoryzację?



    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Hehe - lubię tę perspektywę "małego Jasia" u Ciebie - dziecko chce/dziecko ma.
    Pieniądze też biorą się z bankomatu - zgadza się? ;P

    W Kalifornii jakoś się sama ta sieć nie rozbudowała - kilka lat temu groził im black-out - a nie mieli jeszcze tylu elektryków jak dziś.
    Więc infrastuktura nie zawsze nadąża - ale u Ciebie jak u socjalistycznych planistów gospodarczych: zaplanowane = wyprodukowane.
    Blackout w californi wynikał z wielu roznych czynników, a nie z powodu samochodów elektrycznych. Ludzie bardzo mocno tez przeceniaja wpływ elektryków na sieć energetyczną. Ładowarka, z której ogromna większość ludzi będzie korzystać na co dzień, to max 11kw. Tyle, co płyta indukcyjna i suszarka razem. A będzie się ładować w środku nocy, gdzie zużycie spada. Oczywiscie zużycie prądu wzrośnie bardzo, ale to nie znaczy, tak samo wzrośnie maksymalny pobór mocy.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #2615
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    A będzie się ładować w środku nocy, gdzie zużycie spada.
    I w tym oto środku nocy ta energia będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych. Panele odpadają, bo ciemno, wiatru nie, ma wiatraki stoją. Zostaje ci pedałowanie na rowerze, żeby było eko - też nie będzie, bo będziesz wydzielał więcej CO2 pod obciążeniem. I tylko mi nie pisz o magazynach energii, bo to droga donikąd przy obecnej technologii.
    Taaak, już widzę tą rozbudowę sieci i ludzi którzy chcą mieć pod samym oknem linie WN, taki piękny dźwięk wydają
    Skoro tak piszesz odnośnie ceny za e-paliwa w 2035, to rozumiem, że już znasz cenę na 1kW prądu. Podziel się, wszyscy chcą wiedzieć.

    Normalnie jak mam zły humor to sobie czytam Twoje wpisy. Z połowy można by niezłe memy zrobić.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  6. #2616
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    ... I tylko mi nie pisz o magazynach energii, bo to droga donikąd przy obecnej technologii.
    ...
    Mamy na świecie takie magazyny energii odnawialnej (wszystko powstało z energii słońca) - nazywają się złoża węgla , ropy i gazu. Wszystko jest już. Naprawdę nie wiem po co koło na nowo wymyślać.

    A e-paliwa jak najbardziej takim kolejnym magazynem mogą byc dla ekowyznawców, zresztą służącym nie tylko do napędu pojazdów a do produkcji w inny sposob fe-"ropo"pochodnych produktów. Z prądu ich nie wyprodukujemy.

  7. #2617
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    I w tym oto środku nocy ta energia będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych. Panele odpadają, bo ciemno, wiatru nie, ma wiatraki stoją. Zostaje ci pedałowanie na rowerze, żeby było eko - też nie będzie, bo będziesz wydzielał więcej CO2 pod obciążeniem. I tylko mi nie pisz o magazynach energii, bo to droga donikąd przy obecnej technologii.
    Taaak, już widzę tą rozbudowę sieci i ludzi którzy chcą mieć pod samym oknem linie WN, taki piękny dźwięk wydają
    Skoro tak piszesz odnośnie ceny za e-paliwa w 2035, to rozumiem, że już znasz cenę na 1kW prądu. Podziel się, wszyscy chcą wiedzieć.

    Normalnie jak mam zły humor to sobie czytam Twoje wpisy. Z połowy można by niezłe memy zrobić.
    to czekaj, w nocy wiatr nie wieje niby?
    PV w naszej strefie klimatycznej nigdy nie bedzie miało potencjału na duzy udział w produkcji prądu. Domowe instalacje rzadko kiedy maja moce wystarczajace, zeby naładować elektryka i zapewnic prad dla domu w srodku dnia. One nie są od tego, tylko od zmniejszenia sumarycznego zużycia prądu.

    poza tym tak, siec da się modernizować, tak jak sie ja modernizuje od dawna:
    https://biznes.interia.pl/gospodarka...ii,nId,6556552

    Nigdzie nie napisałem, ze znam cenę prądu z 2035. Znam za to relacje cen e-paliw do cen pradu, bo jedno wprosta wynika z drugiego.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #2618
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    A mnie zastanawia jak szybko znajdą metodę na obejście "zabezpieczeń" i przywrócenie możliwości jazdy na klasycznym paliwie

    Była beka z Izery to teraz może coś bardziej przyziemnego, czyli jakość wykonania Tesli
    Na znanej już grupie na FB, pojawił się post dotyczący wybitnej jakości wykonania Tesli z grudnia 2022 roku. Co zaserwowali Amerykanie?
    - odpadające osłony słupków B,
    - wypadające zaślepki w zderzakach (pogubione),
    - maska pasowana centymetrem krawieckim,
    - odchodzące boczki drzwi,
    - odstające plastiki we wnętrzu,
    - pękająca skóra na fotelach.

    Pewnie myślicie, że to wady najtańszego modelu 3? Otóż nie, to najdroższy model, czyli S Plaid za 700k PLN
    Żeby było ciekawiej... nikt nie jest tym zdziwiony i uznają to za normę Tesli...

    Swoją drogą szukając jednego z postów natrafiłem na post Tomtrza z kwietnia 2016 roku:

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Niestety pewnie akcyza zabije cenę, poza tym brak infrastruktury i serwisów, bo bym już stał jak idiota w kolejce po Model 3. Do tej pory auto elektryczne kojarzyło się z małym, brzydkim dziwadłem, jak nissan leaf. I to jeszcze za cenę fajnego sedana średniej wielkości.

    (...)

    6s do 100 bajera, 8 lat gwarancji. Cena w przeliczeniu na zł 130 000!!!! Wiadomo, dojdzie cło itd, ale to nadal będzie cena porównywalna z bmw 3 w biedzie. I nad czym się tu zastanawiać? Zasięg na pewno jeszcze będą rozwijać i za rok-dwa-trzy będą już wersje z zasięgiem 500km.
    Mija właśnie 7 lat od tego posta, a Ty nadal bez elektryka?
    Przez te 7 lat infrastruktura i serwisy nadal się nie rozwinęły do poziomu przy jakim byś nabył EV, czy o co chodzi? Nad czym się tu jeszcze zastanawiać?

  9. #2619
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no to tym gorzej dla ciebie, skoro wiesz, ze bedzie bardzo drogo, to tez rozumiesz, ze jak nie bedzie masowego uzytku, to nie bedzie sensu utrzymywania infrastruktury do tankowania. Nie bedzie tez sensu za wiele inwestowac w ta branze. nie bedzie wolumenu, beda rosły koszty. Wszystko to wiesz, a nadal uwazasz, ze e-paliwa zbawią spalinową motoryzację?
    ... ale to nie twój problem przecież - więc co się tak martwisz?

    Kiedy stwierdziłem, żę 'e-paliwa" zbawią spalinową motoryzację?? Masz zwidy/halucynację?

    Wystarczy, że nie będziesz bezrefleksyjnie zakazywał samochodów spalinowych - o resztę się nie martw.

    p.s.
    ciągle nie masz elektryka - jesteś jak drogowskaz, który nie idzie tam gdzie wskazuje - jak w kościele katolickim
    Ostatnio edytowane przez IRC ; 22-03-2023 o 18:04

  10. #2620
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    to czekaj, w nocy wiatr nie wieje niby?
    PV w naszej strefie klimatycznej nigdy nie bedzie miało potencjału na duzy udział w produkcji prądu. Domowe instalacje rzadko kiedy maja moce wystarczajace, zeby naładować elektryka i zapewnic prad dla domu w srodku dnia. One nie są od tego, tylko od zmniejszenia sumarycznego zużycia prądu.

    poza tym tak, siec da się modernizować, tak jak sie ja modernizuje od dawna:
    https://biznes.interia.pl/gospodarka...ii,nId,6556552
    Czekaj, czekaj - wiesz co to wieczorna flauta? W Polsce po godzinie 18tej zwykle wiatr przestaje wiać. Wie to każdy żeglarz. Słońce zbyt nisko, nie nagrzewa ziemi, nie ma ruchu mas powietrza.

    To mówisz - w nocy naładujemy?


    Co do modernizacji sieci średniego napięcia - przestań pisać te bzdety. Sprawdź ilość odmów warunków przyłączeniowych na PV właśnie ze względu na stan sieci i brak możliwości modernizacji. Piszę to już z setny raz.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory