Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2621
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Swoją drogą szukając jednego z postów natrafiłem na post Tomtrza z kwietnia 2016 roku:

    Napisał Tomtrz
    Niestety pewnie akcyza zabije cenę, poza tym brak infrastruktury i serwisów, bo bym już stał jak idiota w kolejce po Model 3. Do tej pory auto elektryczne kojarzyło się z małym, brzydkim dziwadłem, jak nissan leaf. I to jeszcze za cenę fajnego sedana średniej wielkości.

    (...)

    6s do 100 bajera, 8 lat gwarancji. Cena w przeliczeniu na zł 130 000!!!! Wiadomo, dojdzie cło itd, ale to nadal będzie cena porównywalna z bmw 3 w biedzie. I nad czym się tu zastanawiać? Zasięg na pewno jeszcze będą rozwijać i za rok-dwa-trzy będą już wersje z zasięgiem 500km.
    Mija właśnie 7 lat od tego posta, a Ty nadal bez elektryka?
    Przez te 7 lat infrastruktura i serwisy nadal się nie rozwinęły do poziomu przy jakim byś nabył EV, czy o co chodzi? Nad czym się tu jeszcze zastanawiać?
    ... ale on wie - Bóg go wybrał i głosi radosną nowinę o elektrykach.

  2. #2622
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A mnie zastanawia jak szybko znajdą metodę na obejście "zabezpieczeń" i przywrócenie możliwości jazdy na klasycznym paliwie

    Była beka z Izery to teraz może coś bardziej przyziemnego, czyli jakość wykonania Tesli
    Na znanej już grupie na FB, pojawił się post dotyczący wybitnej jakości wykonania Tesli z grudnia 2022 roku. Co zaserwowali Amerykanie?
    - odpadające osłony słupków B,
    - wypadające zaślepki w zderzakach (pogubione),
    - maska pasowana centymetrem krawieckim,
    - odchodzące boczki drzwi,
    - odstające plastiki we wnętrzu,
    - pękająca skóra na fotelach.

    Pewnie myślicie, że to wady najtańszego modelu 3? Otóż nie, to najdroższy model, czyli S Plaid za 700k PLN
    Żeby było ciekawiej... nikt nie jest tym zdziwiony i uznają to za normę Tesli...
    No fajnie. To wprowadzają jakiś nakaz kupowania tesli, o którymś nie wiem?

    Cytat Napisał FXX Zobacz post

    Mija właśnie 7 lat od tego posta, a Ty nadal bez elektryka?
    Przez te 7 lat infrastruktura i serwisy nadal się nie rozwinęły do poziomu przy jakim byś nabył EV, czy o co chodzi? Nad czym się tu jeszcze zastanawiać?
    no tak, jak koncza sie argumenty, to wraca temat, ze ja nie moge sie odzywac o elektrykach, bo nie mam elektryka, ale wy mozecie krytykowac elektryka, nie majac elektryka Bo ja musze kupić! Niewazne, ze zaden mi sie nie podoba, i nikogo tez nie zmuszam do kupowania elektryka

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Czekaj, czekaj - wiesz co to wieczorna flauta? W Polsce po godzinie 18tej zwykle wiatr przestaje wiać. Wie to każdy żeglarz. Słońce zbyt nisko, nie nagrzewa ziemi, nie ma ruchu mas powietrza.

    To mówisz - w nocy naładujemy?


    Co do modernizacji sieci średniego napięcia - przestań pisać te bzdety. Sprawdź ilość odmów warunków przyłączeniowych na PV właśnie ze względu na stan sieci i brak możliwości modernizacji. Piszę to już z setny raz.

    no to sobie sprawdz jak nie wieje
    https://app.electricitymaps.com/zone/PL

    https://energia.rp.pl/oze/art3772896...rodukcji-pradu

    w jakich godzinach te rekody padają?

    ale po co patrzec na dane. Lepiej zapytać żeglarza!
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #2623
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No fajnie. To wprowadzają jakiś nakaz kupowania tesli, o którymś nie wiem?
    A napisałem coś o jakimś nakazie?
    Czy tak z przyzwyczajenia coś sobie dopowiadasz?

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no tak, jak koncza sie argumenty, to wraca temat, ze ja nie moge sie odzywac o elektrykach, bo nie mam elektryka, ale wy mozecie krytykowac elektryka, nie majac elektryka Bo ja musze kupić! Niewazne, ze zaden mi sie nie podoba, i nikogo tez nie zmuszam do kupowania elektryka
    Ale czytasz ze zrozumieniem, czy po raz kolejny Twoje wewnętrzne ja coś Ci dopowiedziało i teraz próbujesz to wkleić w moją wypowiedź?
    Wskaż proszę, w którym miejscu cokolwiek napisałem, że nie możesz się odzywać nt. elektryków, albo przyznaj się, że znowu sobie dopowiadasz

    Jestem po prostu ciekaw co Tobą kieruje, skoro w momencie pisania tego posta w 2016 roku, Tesla model 3 z zewnątrz wyglądał wg Ciebie ok, a we wnętrzu super (tak pisałeś), a dziś gdy jak twierdziłeś wcześniej, infrastruktura jest już wystarczająca, to nagle żaden Ci się nie podoba mimo sporego wyboru na rynku.
    I mimo tylu zalet, w tym ekonomicznych w stosunku do ICE, Ty nadal męczysz się tym drogim w eksploatacji ICE...
    Zastanawia mnie jakie jeszcze kryteria musi spełnić samochód EV albo infrastruktura, żebyś stwierdził, że to ten moment?

  4. #2624
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A napisałem coś o jakimś nakazie?
    Czy tak z przyzwyczajenia coś sobie dopowiadasz?
    No to jesli nie ma nakazu, to komplenie nie rozumiem co do tematu wnosi jakos wykonania tesli. Sa rozne samochody, roznie wykonane, ICE, EV, PHEV i co tam jeszcze wymysla. No i co? Nie podoba sie jakosc wyknania tesli, nie kupuj tesli. Nie podoba ci sie dacia, nie kupuj dacii. Ja ci moge zrecenzowac skandaliczna jakosć plastikow w bmw x5 za pol miliona. I kogo to obchodzi, poza ludzmi, ktorzy sa zainteresowani bmw x5?

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Ale czytasz ze zrozumieniem, czy po raz kolejny Twoje wewnętrzne ja coś Ci dopowiedziało i teraz próbujesz to wkleić w moją wypowiedź?
    Wskaż proszę, w którym miejscu cokolwiek napisałem, że nie możesz się odzywać nt. elektryków, albo przyznaj się, że znowu sobie dopowiadasz

    Jestem po prostu ciekaw co Tobą kieruje, skoro w momencie pisania tego posta w 2016 roku, Tesla model 3 z zewnątrz wyglądał wg Ciebie ok, a we wnętrzu super (tak pisałeś), a dziś gdy jak twierdziłeś wcześniej, infrastruktura jest już wystarczająca, to nagle żaden Ci się nie podoba mimo sporego wyboru na rynku.
    I mimo tylu zalet, w tym ekonomicznych w stosunku do ICE, Ty nadal męczysz się tym drogim w eksploatacji ICE...
    Zastanawia mnie jakie jeszcze kryteria musi spełnić samochód EV albo infrastruktura, żebyś stwierdził, że to ten moment?
    Ty sobie dopowiedziałeś chyba, ze w jakis sposob mam ci sie spowiadac, czemu dany samochod nie podoba Nie wiem, tez juz nie raz nawet konkretnie odpowiedzialem na to pytanie, i nawet tobie pewnie tez Tak ze to jest takie klepanie dla klepania, bo nie rozumiem co maja moje preferencje do tego, czy elektryki sa przyszłoscią, czy nią nie są. Ja wolę fakty zamiast opinii. No ale mozna przeciez sobie klepac, i odwracac uwagę od braku realnych argumentów
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 23-03-2023 o 00:34
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #2625
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Co do modernizacji sieci średniego napięcia - przestań pisać te bzdety. Sprawdź ilość odmów warunków przyłączeniowych na PV właśnie ze względu na stan sieci i brak możliwości modernizacji. Piszę to już z setny raz.
    On już kiedyś pisał, że prąd nie jest problemem, wystaczy go więcej wytwarzać)
    Gość kompletnie nie rozumie podstawowych zagadnień. Dlatego dyskusje z nim są takie a nie inne.

  6. #2626
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No to jesli nie ma nakazu, to komplenie nie rozumiem co do tematu wnosi jakos wykonania tesli. Sa rozne samochody, roznie wykonane, ICE, EV, PHEV i co tam jeszcze wymysla. No i co? Nie podoba sie jakosc wyknania tesli, nie kupuj tesli. Nie podoba ci sie dacia, nie kupuj dacii. Ja ci moge zrecenzowac skandaliczna jakosć plastikow w bmw x5 za pol miliona. I kogo to obchodzi, poza ludzmi, ktorzy sa zainteresowani bmw x5?
    Wnosi tyle, co post o Izerze
    Ni mniej, ni więcej.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ty sobie dopowiedziałeś chyba, ze w jakis sposob mam ci sie spowiadac, czemu dany samochod nie podoba Nie wiem, tez juz nie raz nawet konkretnie odpowiedzialem na to pytanie, i nawet tobie pewnie tez Tak ze to jest takie klepanie dla klepania, bo nie rozumiem co maja moje preferencje do tego, czy elektryki sa przyszłoscią, czy nią nie są. Ja wolę fakty zamiast opinii. No ale mozna przeciez sobie klepac, i odwracac uwagę od braku realnych argumentów
    Ooo... teraz sobie dodałeś o spowiedzi... niezły fikołek

    Nie, żadnej spowiedzi, zadałem Ci proste pytania, ale Ty jak zwykle próbujesz odwracać kota ogonem, mimo, że słowem nie wspomniałem o tym, czy tego elektryka powinieneś mieć, żeby się o nim wypowiadać, czy to przyszłość czy nie etc. etc.
    Ty tymczasem robisz jakieś fikołki i próbujesz z prostych pytań robić akademicką dyskusję nt przyszłości, mimo iż nie o to było pytanie

    Nie no serio, albo coś tu nie działa z czytaniem ze zrozumieniem, albo rzeczywiście nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie, bez odwrócenia czegoś albo dodania od siebie.

    A wracając do tematu elektryka dla Ciebie, to po prostu mnie ciekawi Twoje podejście do tematu, bo raz piszesz, że Tesla wygląda ok, wewnątrz super, a teraz, że żaden Ci się nie podoba. Raz piszesz, że infrastruktura jest niewystarczająca (nie, nie piszę o tym poście sprzed 7 lat), a chwilę później, że jednak da się przy obecnej infrastrukturze bez problemu podróżować.

  7. #2627
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    On już kiedyś pisał, że prąd nie jest problemem, wystaczy go więcej wytwarzać)
    Gość kompletnie nie rozumie podstawowych zagadnień. Dlatego dyskusje z nim są takie a nie inne.
    no oczywiscie, ze nie rozumiem podstawowych zagadnien.

    Bo to przeciez jest tak jak z piramidami. Technika budowy elektrowni i sieci energetycznych zaginęła, jak antycznych czasach, i juz nigdy nie bedziemy ich mogli zbudować drugi raz budowane były przez lata te elektrownie, wiatraki, rozbudowywano siec, i nagle koniec. Juz sie nic nie da.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Wnosi tyle, co post o Izerze
    Ni mniej, ni więcej.
    nie wiem, moze za małymi literami napisałem, ze wrzuciłem to dla beki? I nikomu nie kazalem sie z tego spowiadać??


    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie, żadnej spowiedzi, zadałem Ci proste pytania, ale Ty jak zwykle próbujesz odwracać kota ogonem, mimo, że słowem nie wspomniałem o tym, czy tego elektryka powinieneś mieć, żeby się o nim wypowiadać, czy to przyszłość czy nie etc. etc.
    Ty tymczasem robisz jakieś fikołki i próbujesz z prostych pytań robić akademicką dyskusję nt przyszłości, mimo iż nie o to było pytanie

    Nie no serio, albo coś tu nie działa z czytaniem ze zrozumieniem, albo rzeczywiście nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie, bez odwrócenia czegoś albo dodania od siebie.
    eee, a przypadkiem juz kilka razy nie odpowiadalem na to pytanie? Ile razy mam odpowiadac jeszcze na to samo pytanie, ktore przy okazji niczemu nie służy, oprocz odwrocenia uwagi?

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A wracając do tematu elektryka dla Ciebie, to po prostu mnie ciekawi Twoje podejście do tematu, bo raz piszesz, że Tesla wygląda ok, wewnątrz super, a teraz, że żaden Ci się nie podoba. Raz piszesz, że infrastruktura jest niewystarczająca (nie, nie piszę o tym poście sprzed 7 lat), a chwilę później, że jednak da się przy obecnej infrastrukturze bez problemu podróżować.
    hmm, nie wiem, jakos kompletnie nie wydaje mi sie dziwna sytuacja, ze juz nie chce auta, ktore mi sie w miarę podobałl 7 lat temu. Ja nie wiem, to po co ludzie zmieniaja samochody na nowe? Przeciez stary im sie kiedys podobał. No serio?

    gdzie napisałem ,ze da sie w polsce podrozowac bez problemu po Polsce przy obecnej infrastrukturze? Tak raczej tez kilka razy pisałem, ze w Polsce z infrastrukturą jest nadal słabo. Mam poszukac jednoznacznych cytatów?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #2628
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    w jakich godzinach te rekody padają?
    Ty - dziecko linków - jednak jesteś nieuleczalny. Podajesz rekordy nie rozumiejąc, że to są zjawiska incydentalne, potwierdzające dodatkowo niestabilność tego źródła energii.

    Zdecydowanie lepiej zapytać żeglarza, bo uczył się meteorologii z książek, a nie z tiktoka.

    Co do optymizmu odnośnie modernizacji sieci elektro - Twoje wpisy zaczynają przypominać optymizm PRLu. Wtedy miało być: dla każdego Polaka pół świniaka. A jak komu mało to jeszcze dostanie po ryju.
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 23-03-2023 o 01:56
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  9. #2629
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    nie wiem, moze za małymi literami napisałem, ze wrzuciłem to dla beki? I nikomu nie kazalem sie z tego spowiadać??
    A czy ja twierdziłem gdziekolwiek, że wrzuciłeś to w innym celu?
    W równie podobnym celu wrzuciłem wstawkę o Tesli, więc nie bardzo wiem do czego zmierzasz...

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    eee, a przypadkiem juz kilka razy nie odpowiadalem na to pytanie? Ile razy mam odpowiadac jeszcze na to samo pytanie, ktore przy okazji niczemu nie służy, oprocz odwrocenia uwagi?
    Odwrócenia uwagi od czego? Nie wiem czy zauważyłeś, ale to luźny temat...
    I skąd mam wiedzieć, czy kilka razy na to pytanie odpowiadałeś? Serio myślisz, że śledzę każdy Twój post? Nie no, przeceniasz się

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    hmm, nie wiem, jakos kompletnie nie wydaje mi sie dziwna sytuacja, ze juz nie chce auta, ktore mi sie w miarę podobałl 7 lat temu. Ja nie wiem, to po co ludzie zmieniaja samochody na nowe? Przeciez stary im sie kiedys podobał. No serio?

    gdzie napisałem ,ze da sie w polsce podrozowac bez problemu po Polsce przy obecnej infrastrukturze? Tak raczej tez kilka razy pisałem, ze w Polsce z infrastrukturą jest nadal słabo. Mam poszukac jednoznacznych cytatów?
    Zapytam po raz któryś - czytasz ze zrozumieniem? Po co mi cytaty, skoro owszem pisałeś o tym, że infrastruktura w PL jest słaba. A to nie Ty przypadkiem pisałeś, że przecież jeżdżąc po Polsce trasa 500km to jedno ładowanie, 20-30 minut, a trasa 1000km to 3 ładowania po 20-30 minut, a i nic nie trzeba planować, tylko jak brakuje prądu to zjeżdżasz na pierwszą lepszą stację ładowania i dalej do przodu?

  10. #2630
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Ty - dziecko linków - jednak jesteś nieuleczalny. Podajesz rekordy nie rozumiejąc, że to są zjawiska incydentalne, potwierdzające dodatkowo niestabilność tego źródła energii.

    Zdecydowanie lepiej zapytać żeglarza, bo uczył się meteorologii z książek, a nie z tiktoka.

    Co do optymizmu odnośnie modernizacji sieci elektro - Twoje wpisy zaczynają przypominać optymizm PRLu. Wtedy miało być: dla każdego Polaka pół świniaka. A jak komu mało to jeszcze dostanie po ryju.
    No tak, mam sie wstydzic tego, ze wole opierac swoja wiedzę w oparciu o wiarygodne dane, zamiast plotek i mądrości ludowych? no nie ośmieszajmy się. Prąd wiatraki generują całą dobrę, raz mniej, raz więcej. Jednego dnia więcej, innego mniej. W jednym regionie więcej, w innym mniej. Od tego jest jeszcze międzynarodowy rynek, gdzie mozna sprzedawac nadwyzki w danej chwili ,i uzupelniac niedobory.
    Ba, w ogole kto powiedzial, ze to musza tylko wiatraki i solary. Sa jeszcze inne bezemisyjne zrodla, jak atom.

    I doskonale rozumiem, ze moze dzis sa problemy. Ale to nie znaczy, ze sie nie da. Przeciez kiedys się dało. To znaczy, ze sobie wybraliscie takie rzady, jakie wybraliscie.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory