Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2631
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No tak, mam sie wstydzic tego, ze wole opierac swoja wiedzę w oparciu o wiarygodne dane, zamiast plotek i mądrości ludowych?
    Wiedza zdobywana przez lata, dostępna w książkach i opracowaniach naukowych to "mądrości ludowe i plotki"?

    Posprzątajmy już ten wątek.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  2. #2632
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Wiedza zdobywana przez lata, dostępna w książkach i opracowaniach naukowych to "mądrości ludowe i plotki"?

    Posprzątajmy już ten wątek.
    no to chyba ich nie za bardzo zrozumiałeś, albo te wiatraki tych książek nie przeczytały, skoro dzisiaj w nocy generowały w Polsce średnio prawie 3,5GW mocy, co stanowiło około 20% zapotrzebowania. Następnego misia tadzia tutaj mamy widzę, którego alternatywna nauka nijak pokrywa sie z oczywistymi obserwacjami

    jescze raz:
    https://app.electricitymaps.com/zone/PL
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #2633
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Moc linków, a i strona brzmi wiarygodnie. Wiedza Naukowa, już chyba lepiej być nie może i proszę :

    https://wiedza-naukowa.eu/yeti-istnieje/ linki są fajne.

    Powiem Ci [MENTION=53152]Tomtrz[/MENTION], że gdyby dawali jakiś tytuł, czy tam odznakę za wymijanie od odpowiedzi, zmienianie tematu na inny, unikanie odniesienia się od niewygodnych pytań, faktów, to spokojnie byś zdobył tytuł level master.

    Wczoraj miałem przyjemność podróżować na trasie Lublin-Warszawa łącznie 186km. Fordem Mach- E gt, jako pasażer. Kolega przyjechał po mnie, bateria tyle co przyjechał spod domu, jakieś 5-8 km. Korzystając z osiągów auta, ale tak do 150-160 km/h, kilka przyspieszeń, robią wrażenie, ale coś mi mówił, że jakoś może użyć tego trybu tylko kilka razy, które trwają ileś sekund, później musi odczekać co najmniej 15 sekund, nieważne. Przyspiesza nieźle, może nie zrobiło to na mnie jakiegoś piorunującego wrażenia, przez moje Q, ale jest ok. Dziwiło mnie jedynie to, że przyspiesza tak naprawdę dobrze do ok 135 km/h, później ewidentnie już jakoś słabiej i to bardzo odczuwalnie, Q ciągnie dalej bez żadnego problemu, ale nie o tym chciałem.
    Po dynamicznej jeździe (zaczynaliśmy zasieg pokazywał 360 km), wg WLTP 490 km, przejechaliśmy dokładnie 186 km i zostało 40 km zasięgu. Czad, wchodzę w to po same bile

  4. #2634
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Moc linków, a i strona brzmi wiarygodnie. Wiedza Naukowa, już chyba lepiej być nie może i proszę :

    https://wiedza-naukowa.eu/yeti-istnieje/ linki są fajne.
    Najsmutniejsze wcale nie jest to, ze wy tak uwazacie. Ignoranci zawsze byli, są, i bedą. Najsmutniejsze jest to, ze wy sie publicznie do tego przyznajecie, i kompletnie tego nie wstydzicie, jeszcze robicie z tego cnotę.
    https://twitter.com/krzysztofbosak/s...50130965323776
    https://en.wikipedia.org/wiki/Alternative_facts
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #2635
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Prąd wiatraki generują całą dobrę, raz mniej, raz więcej. Jednego dnia więcej, innego mniej. W jednym regionie więcej, w innym mniej. Od tego jest jeszcze międzynarodowy rynek, gdzie mozna sprzedawac nadwyzki w danej chwili ,i uzupelniac niedobory.
    Mistrzu, ty uważasz, że jak w Polsce brakuje prądu, to z wiatraków w Hiszpanii można go sobie od tak "teleportować" do Polski? Sądzisz że jak brakuje energii ze słońca, czy wiatru to można włączyć elektrownię atomową, czy węglową? Tak na pstryk jak zapalasz światło w pokoju?
    Śledząc ten wątek od dłuższego czasu mam świadomość że jesteś ignorantem i wyznawcą fizyki alternatywnej, ale przeginasz z patrzeniem na świat przez różowe okulary.

  6. #2636
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Najsmutniejsze jest to, ze wy sie publicznie do tego przyznajecie, i kompletnie tego nie wstydzicie, jeszcze robicie z tego cnotę.
    Najsmutniejsze, to jest to, że ktoś się brandzluje niczym mesjasz elektryfikacją samochodów już ponad 7 lat, zachwalając w niej każdy aspekt, jednocześnie mówiąc jakie to spalinowe są do bani i trują, wyśmiewając się jawnie z ludzi, którzy nimi jeżdżą, ale pomimo tego wszystkiego samemu wciąż jeżdżąc spalinowym.
    I, tak wiem, że wyjedziesz zaraz z tekstem, że nikomu nie każesz, nikogo nie zmuszasz, ale tak czy inaczej, dla mnie i chyba nie tylko dla mnie wygląda to komicznie, jakby jakiś koleś od iluś lat mówił, że jedzenie mięsa jest złe, że przyszłość tylko dla wegan, że waganizm jest najlepszy, a wszyscy którzy jedzą mięso są w błędzie i nie wiedzą co czynią, po czym kończy swój wykład i nawracanie, wyjmuje kanapnik, wyjmuje soczystego hamburgera i zaczyna go wpierdzielać. Zapytany, jak to? To czemu sam jesz mięso, skoro jest takie złe, a sałata jest taka dobra?
    A czy ja wam każę nie jeść mięsa?? I tak od siedmiu lat
    I czego tu nie rozumieć...

  7. #2637
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    albo te wiatraki tych książek nie przeczytały, skoro dzisiaj w nocy generowały w Polsce średnio prawie 3,5GW mocy, co stanowiło około 20% zapotrzebowania

    https://businessinsider.com.pl/gospo...stycji/wkkydsk

    Zaś wykręcanie rekordów zwykle spowodowane jest zjawiskami występującymi w danym momencie na większości kontynentu, zatem każdy kraj ma wtedy nadprodukcję.

    Pokaż mi te magazyny energii, które przechowają nadprodukcję prądu?

    Kilka dni temu napisałem, że ropa w czasie pandemii miała przez chwilę cenę ujemną. Zużywaliśmy jej mniej, nikt nie kupował. Co się stało z nadprodukcją? Nic konkretnego. Poplywała sobie dłużej w tankowcach. Bo można ją było przechować w ten sposób.

    Tak na marginesie: mój drobny sukces oportunisty - wczoraj otrzymałem warunki zabudowy na farmę PV. Kolejny etap - warunki przyłączeniowe. Poźyjemy - zobaczymy.
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 23-03-2023 o 12:48
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  8. #2638
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Mistrzu, ty uważasz, że jak w Polsce brakuje prądu, to z wiatraków w Hiszpanii można go sobie od tak "teleportować" do Polski? Sądzisz że jak brakuje energii ze słońca, czy wiatru to można włączyć elektrownię atomową, czy węglową? Tak na pstryk jak zapalasz światło w pokoju?
    Śledząc ten wątek od dłuższego czasu mam świadomość że jesteś ignorantem i wyznawcą fizyki alternatywnej, ale przeginasz z patrzeniem na świat przez różowe okulary.
    To nawet nie jest ignorancja. Kazdy przecież sie urodził głupim. To jest jakies uczulenie na informacje.
    jeszcze raz, dałem wam na tacy swietne zrodlo informacji
    https://app.electricitymaps.com/zone/PL


    w tej wlasnie chwili, importujemy troche pradu ze Szwecji (taki kraj po drugiej stronie bałtyku), a troche eksportujemy na Słowacje
    wczoraj o 20.00 7,5% naszego zapotrzebowania mielismy z niemiec. Teleportowało się?

    Kto mówi o "włączaniu" innych elektrowni na żądanie? Kto w ogóle mówi o korzystaniu wyłącznie z wiatraków?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #2639
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    https://businessinsider.com.pl/gospo...stycji/wkkydsk

    Zaś wykręcanie rekordów zwykle spowodowane jest zjawiskami występującymi w danym momencie na większości kontynentu, zatem każdy kraj ma wtedy nadprodukcję.
    ???? chłopie, Europa leży w trzech roznych strefach klimatycznych, nie wspominajac nawet o pogodzie. Jakie niby zjawiska wystepuja jednoczesnie na całym obszardzie kontynentu? Bo chyba chodzi ci raczej o fronty, ktore sie przez ten kontynent przemieszczają, czyt nie działaja tak samo wszędzie w tym samym czasie.

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Pokaż mi te magazyny energii, które przechowają nadprodukcję prądu?
    A kto mowi, ze koniecznie trzeba przechowac całą nadprodukcję? Bo wiesz, taka jest fajna wlasciwosc energii odnawialnej, z reszta nawet nazwa mowi sama za siebie. Jak wylejesz ropę z tego tankowca, to ona juz nie wroci (przynajmniej przez kilkaset milionów lat). A jak nie wykorzystasz potencjału wiatraków dzis, to jutro tez bedzie wiało, i pojutrze, i tak dalej.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #2640
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    A kto mowi, ze koniecznie trzeba przechowac całą nadprodukcję?
    I tu wracamy do punktu wyjścia ( jak to zwykle z Tobą) - uważasz, że do sieci można wrzucić dowolną ilość prądu? No to poczytaj sobie w tej kwestii ustawę ( sam poszukaj, lubisz grzebać w necie ) oraz orzecznictwo sądów: ostatnio dopisano do tejże ustawy punkt, z którego wynika, iż gestor sieci nie może badać wpływu nowej instalacji PV na sieć istniejącą ( i odmówić warunków przyłączeniowych ) tylko w przypadku, gdy instalacja posiada magazyn energii umożliwiający oddanie nadprodukcji w innym czasie, niż czas, w którym wszystkie PV produkują. Jak sądzisz, czemu to dopisano? Czemu w tej sprawie ludzie ciągają się po sądach?
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory