Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2691
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    No rzeczywiście błąd na stronie.
    Tym niemniej Włochy niezadowolone z decyzji, gdyż optowały za biopaliwami, więc nowelizacja przepisu pewnie kwestią czasu
    ...
    Natomiast sprawa tego jak skłonić do jazdy na syntetycznym paliwie (e) to będzie łatwa - inne paliwa - te mordercze z kopalnych źródeł, po prostu można opodatkować/przyczepić "kary" jak to komusza praktyka ma w zwyczaju i tak.
    Jak Ukraina nie oberwie na amen, to auta z duuużymi bakami będą do nas często turystycznie przyjeżdżać jak już nieraz bywało.

  2. #2692
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Polak potrafi. Nie zapominajmy o etanolu. Tylko szkoda będzie spalać, a nie wypić

  3. #2693
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    We francuskim Cannes trwają właśnie Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM. Imprezę odwiedziła delegacja Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności (PIRE). By udowodnić, że samochody elektryczne nie ustępują swoim spalinowym odpowiednikom, przedstawiciele PIRE pojechali do Francji elektrykiem. Co z tego wyszło? 19 przystanków na 3 tys. km (średnio 40 minutowe ładowanie co 160km). Ciekawe, że chwalą się trasą od granicy PL-DE.

    Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/rapor...ampaign=chrome


    Ponad dwadzieścia jeden godzin trwała akcja gaszenia elektrycznego mercedesa w Tuchomiu na Kaszubach. By schłodzić baterie auta, samochód trzeba było umieścić w kontenerze napełnionym wodą. Pojazd gasiło 16 zastępów straży pożarnej.

  4. #2694
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    ...Pojazd gasiło 16 zastępów straży pożarnej.
    O, smorodomioty się jednak przydają gdy o coś poważnego chodzi a nie turlanie ledwoledwo, wodę przywieźć, kontener... 16 zastępów ludzi... : )
    Jak trwoga to do ... spalinowca.


    edit

    co do tych przystanków, to już tam gdzie ta sieć jest rzekomo "OK" ? to jest to ok ? co 158km 40 min. Kurcze to z dzieciakiem jak jeszcze w pieluchy robił mniej przystanków robilismy i krótszych. Co można robić 40 min co 158km - czyli co godzinę-półtorej na MOPach/stacjach adowania.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 28-03-2023 o 12:03

  5. #2695
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Ponad dwadzieścia jeden godzin trwała akcja gaszenia elektrycznego mercedesa w Tuchomiu na Kaszubach. By schłodzić baterie auta, samochód trzeba było umieścić w kontenerze napełnionym wodą. Pojazd gasiło 16 zastępów straży pożarnej.
    Właśnie o tym poczytałem. I teraz weź wytłumacz Tomtrzowi, że absolutnie żaden obecnie projektowany budynek nie jest przygotowany na tak długotrwałe obciążenie ogniem ( nie przymierzając dziesięciokrotnie dłuższe ). Tenże Tomtrz śmie wątpić, że legislacja w tej kwestii ulegnie niedługo zmianie, bo tak długotrwały pożar = katastrofa budowlana, realne zagrożenie życia i mienia. Pyta mnie cztery razy po dwa razy, czy już trwają prace. A skąd ja mam k..rwa wiedzieć?
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  6. #2696
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    W ramach relacji ze swojego wyjazdu do Cannes PIRE opublikowało zestawienie dotyczące ładowania. Wynika z niego, że w sumie auto odwiedziło aż 19 stacji ładowania, na których spędziło blisko 770 minut. Uśredniając, jedna wizyta na ładowarce trwała około 40 minut, a podróż w jedną stronę wymagała 8 takich przystanków. Oznacza to, że ze wspomnianych 19 godzin w trasie (w jedną stronę) przerwy na ładowanie pochłonęły około 6 godzin i 30 minut.

    Podczas całej trasy odbyło się 19 ładowań, które, dzięki aplikacji i karcie Shell Recharge były bardzo komfortowe - informuje PIRE.

    Ja prdl, oni się tym chwalą??? Ja chyba jestem nienormalny...
    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Ponad dwadzieścia jeden godzin trwała akcja gaszenia elektrycznego mercedesa w Tuchomiu na Kaszubach. By schłodzić baterie auta, samochód trzeba było umieścić w kontenerze napełnionym wodą. Pojazd gasiło 16 zastępów straży pożarnej.
    No cóż, rzadko się palą, ale jak już to mają rozmach. Tak, jak [MENTION=89350]Krzyk[/MENTION] napisał, spali się taki w końcu w garażu, to się okażę, że każde miejsce postojowe będzie musiało spełnić normy oddzielnej strefy pożarowej i to z jakimiś zacnymi wymaganiami. Myślę, że to w żaden sposób nie wpłynie na rozmiar takiego miejsca, a przede wszystkim na cenę nieruchomości...

  7. #2697
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Tenże Tomtrz śmie wątpić, że legislacja w tej kwestii ulegnie niedługo zmianie, bo tak długotrwały pożar = katastrofa budowlana, realne zagrożenie życia i mienia. Pyta mnie cztery razy po dwa razy, czy już trwają prace.
    Tak to jest, jak się coś wprowadza od d..py strony.
    Może zbijemy interes na nowym typie parkingu: na jeziorze? Każde stanowisko będzie posiadało zapadnię, jak zacznie się coś palić, to chlup do wody. "Ekologia"
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #2698
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Właśnie o tym poczytałem. I teraz weź wytłumacz Tomtrzowi, że absolutnie żaden obecnie projektowany budynek nie jest przygotowany na tak długotrwałe obciążenie ogniem ...
    A na wjazd tylu wozów strażackich jest (nie utrudniając ewakuacji jeszcze niedotkniętych samochodów) i na wjazd tego z kontenerem ? (no i jego wyjazd)

  9. #2699
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A na wjazd tylu wozów strażackich jest (nie utrudniając ewakuacji jeszcze niedotkniętych samochodów) i na wjazd tego z kontenerem ? (no i jego wyjazd)
    Wozy strażackie nie są w stanie wjechać do garaży podziemnych ze względu na gabaryt ( wysokość to raz, średnice zawracania to dwa ). Budynki są obsługiwane z dróg pożarowych, zaś w samych garażach są projektowane dodatkowo hydranty ppoż. ( ilość zależna od długości komunikacji i powierzchni strefy ) oraz instalacje gaszące i oddymiające ( zależy od wielkości strefy pożarowej ). Tak więc nie ma możliwości utopienia samochodu w kontenetrze, bo nikt tam z nie wciśnie kontenera. Pozostaje dopalenie się samochodu w miejscu pożaru, lub:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	71T73-+osEL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	73.3 KB
ID:	286498

    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  10. #2700
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Właśnie o tym poczytałem. I teraz weź wytłumacz Tomtrzowi, że absolutnie żaden obecnie projektowany budynek nie jest przygotowany na tak długotrwałe obciążenie ogniem ( nie przymierzając dziesięciokrotnie dłuższe ). Tenże Tomtrz śmie wątpić, że legislacja w tej kwestii ulegnie niedługo zmianie, bo tak długotrwały pożar = katastrofa budowlana, realne zagrożenie życia i mienia. Pyta mnie cztery razy po dwa razy, czy już trwają prace. A skąd ja mam k..rwa wiedzieć?
    1. a ile z tych godzin całej akcji to obciązenie ogniem, a ile po prostu chlodzenie baterii, zeby nie paliła się ponownie?
    2. A moze wystarczy odpowiednio przeszkolic i wyposażyć straż pożarną? Praktyka pokazuje, ze najzwyczajniejszy bardzo duzy koc gasniczy jest bardzo skuteczny. Tylko straz pozarna musi taki miec, i musi miec opracowane procedury.
    3. No to nie masz zielonego pojecia, czy takie przepisy będą, i na zapas sie martwisz, co to będzie?

    jeszcze raz, od wielu, wielu lat jezdza, parkują hybrydy, I nikt nawet nie pisnął słowem, a w ty teraz nagle podnosicie panike, bo elektryki
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory