Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2731
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    sprawdz sobie ceny kwh dla odbiorcy indywidualnego w Polsce. Pomnóż to razy 15, niech nawet bedzie 20kwh / 100km. Pozniej sprawdz cene benzyny bezołowiowej 95. Przemnóż to razy 6-9l / 100km. Podaj wyniki.
    po pierwsze ceny do 2000kwh czy juz ponad? po drugie dlaczego chcesz prównywać prąd z domu? czyżby smycz nie pozwalała ci odjechać na 100-150km od domu? Jak nie mam domu mam doliczyć koszt domu? po trzecie dlaczego 15-20, a nie 25-30 jak pokazują testy z spokojnej jazdy ekspersówką/autostradą (bez tej znienawidzonej przyczepy). po czwarte dlaczego 6-9litrów? jak będę jechał eko jak EV, to z palcem w d zejdę poniżej 5.
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a i owszem, tak właśnie jest. Rozumiem, ze wrazliwosc społeczna by wam nie pozwoliła takim jezdzic Ale pozwala wam finansować mordowanie naszych sąsiadów na ukrainie, finansowanie terroryzmu, i roznego rodzaju dyktatorów
    Przecież my trujemy i mamy świadomość, że węglowodory trzeba gdzieś kupić (albo wytworzyć z węgla którego mamy pod dostatkiem w europie). To fanatycy EV krzyczą że przestaniemy wspierać dyktatury. Przemilczając że zaczniemy wspierać inne.
    My nie chcemy zakazu EV. To fanatycy pseudoekologii zakazali aut spalinowych.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 30-03-2023 o 18:46

  2. #2732
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    To przetrzyj oczęta:
    ale przeciez ja nie twierdze, ze ich nie ma (nawet sam napisałem, gdzie sie ich używa), nie ma ich w akumulatorach.


    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Zatem ruską ropę zamienimy na chińskie elektryczne badziewie, bo Chiny mają średnio 65% udział w światowej produkcji związanej z transformacją energetyczną ( infografika sprzed paru dni, którą zgrabnie pomijasz ).
    chłopie, napisałeś to na telefonie lub komputerze prosto z chin, wiekszosc elektroniki, ktora posiadasz, pochodzi prosto z chin i jest cacy, ale teraz juz nagle nie jest cacy? Zapomniałeś tez, ze chiny to ogromna gospodarka i globalnie ma ogromny udział w kazdym rynku. A kto robi wiatraki w Europie? nie duński vestas czy siemens? Akumulatorów też chiny dużo globalnie produkują, bo mają tez najwiekszy globalnie rynek. W Europie jest tez sporo europejskich graczy, jak northvolt. VW sam sobie będzie robił baterie na przykład.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    po pierwsze ceny do 2000kwh czy juz ponad? po drugie dlaczego chcesz prównywać prąd z domu? czyżby smycz nie pozwalała ci odjechać na 100-150km od domu? Jak nie mam domu mam doliczyć koszt domu? po trzecie dlaczego 15-20, a nie 25-30 jak pokazują testy z spokojnej jazdy ekspersówką/autostradą (bez tej znienawidzonej przyczepy). po czwarte dlaczego 6-9litrów? jak będę jechał eko jak EV, to z palcem w d zejdę poniżej 5.
    moze byc i ponad 2000kwh, najlepiej taryfa nocna. A dlaczego prąd w domu? No bo znacząca wiekszość użytowników tak właśnie będzie ładować swoje auto przez 95% czasu. A dlatego 15-20, a nie 25-30, bo takie jest srednie zużycie w mieszanym cyklu. A 6-9L to srednie spalanie nowoczesnego auta na benzyne w mieszanym cyklu. Oczywiscie ty juz w duchu obiektywizmu probujesz stworzyc najgorszy mozliwy scenariusz dla elektryka, i najlepszy mozliwy scenariusz dla auta spalinowego (a istnienie odwrotnej sytuacji kompletnie zignorujesz)
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #2733
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    moze byc i ponad 2000kwh, najlepiej taryfa nocna. A dlaczego prąd w domu? No bo znacząca wiekszość użytowników tak właśnie będzie ładować swoje auto przez 95% czasu. A dlatego 15-20, a nie 25-30, bo takie jest srednie zużycie w mieszanym cyklu. A 6-9L to srednie spalanie nowoczesnego auta na benzyne w mieszanym cyklu. Oczywiscie ty juz w duchu obiektywizmu probujesz stworzyc najgorszy mozliwy scenariusz dla elektryka, i najlepszy mozliwy scenariusz dla auta spalinowego (a istnienie odwrotnej sytuacji kompletnie zignorujesz)
    To ty malujesz świat na różowo. "znacząca większość" to 57% w skali kraju. Na wsiach masz praktycznie 100% domów. Im większe miasto tym większy udział mieszkań. Więc "znacząca większość" tych którym auto EV jest dedykowane nie ma domu i nie ma jak go ładować z swojego gniazdka. Więc aby zaistniały te twoje idealne warunki dla elektryka, to znaczna część populacji musi sobie doliczyć do kosztów lekko licząc milion. Nie masz możliwości ładowania z gniazdka? to koszty masz blisko 3zł za kwh. Liczmy 2,50x20 =50zł. 50zł to 7,5litra benzyny. Więc auto EV potencjalnie może być 3xtańsze od spalinowego, ale może też być droższe. Ale wyboru nie ma. Jeździć mają ci którym się opłaca i ci którym się nie opłaca.

    przypomnę, bo swoim zwyczajem pominąłeś.
    Przecież my trujemy i mamy świadomość, że węglowodory trzeba gdzieś kupić (albo wytworzyć z węgla którego mamy pod dostatkiem w europie). To fanatycy EV krzyczą że przestaniemy wspierać dyktatury. Przemilczając że zaczniemy wspierać inne.
    My nie chcemy zakazu EV. To fanatycy pseudoekologii zakazali aut spalinowych.

  4. #2734
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    chłopie, napisałeś to na telefonie lub komputerze prosto z chin, wiekszosc elektroniki, ktora posiadasz, pochodzi prosto z chin
    Chłopie - parę postów wyżej pokusiłeś się na porównywanie baterii telefonu do baterii samochodu. Teraz znów o elektronice coś piszesz. Ty sprawdź raz jeszcze tą grafikę z wczoraj i zobacz rynek chińskich paneli pv, samochodów i innego udziału w transformacji energetycznej, a ni ściemniaj tu o telewizorach i telefonach. Transformacja, która ma niby uczynić Europę niezależną. Nosz kr..wa brak słów.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  5. #2735
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no, obejrzalem sobie. Ten Mazur wymieniał fakty, a hołek tylko w kółko "to jest ideologia, to jest ideologia" jak zacięta płyta
    to sie właśnie doskonale wpisuje w zjawisko faktów alternatywnych. Ludzie swoje niczym nie poparte opinie stawiaja na równi z faktami, i żądają, żeby z nimi dyskutować
    Mam wytłumaczenie, po prostu my żyjemy w dwóch różnych alternatywnych rzeczywistościach. Innego wytłumaczenia nie mam

  6. #2736
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    dodatkowy bonus - w baterii waszego telefonu i laptopa tez jest kobalt - i wam nie przeszkadza. W elektrykach już skandal
    No faktycznie, efekt skali zajeb...y
    Skoro mamy się przesiąść na elektryki, a tankowce, wycieczkowce i cała reszta floty pływa dalej na mazut - to ja proponuję wyeliminować telefony komórkowe, a te tysiące razy większe baterie w EV zostawić. Ta sama logika

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ale przeciez ja nie twierdze, ze ich nie ma (nawet sam napisałem, gdzie sie ich używa), nie ma ich w akumulatorach.
    Brzmi jak manipulacja - prawda? Fikołki intelektualne?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #2737
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    A dlaczego prąd w domu? No bo znacząca wiekszość użytowników tak właśnie będzie ładować swoje auto przez 95% czasu.
    To zdanie w zasadzie zamyka dyskusję. Naprawdę starałem się jakoś polemizować z tym fanatycznym bełkotem. Ale nie, nie da się. Stężenie bredni i wyssanych z palca teorii jest porażające. Odpadam

  8. #2738
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    To ty malujesz świat na różowo. "znacząca większość" to 57% w skali kraju. Na wsiach masz praktycznie 100% domów. Im większe miasto tym większy udział mieszkań. Więc "znacząca większość" tych którym auto EV jest dedykowane nie ma domu i nie ma jak go ładować z swojego gniazdka. Więc aby zaistniały te twoje idealne warunki dla elektryka, to znaczna część populacji musi sobie doliczyć do kosztów lekko licząc milion. Nie masz możliwości ładowania z gniazdka? to koszty masz blisko 3zł za kwh. Liczmy 2,50x20 =50zł. 50zł to 7,5litra benzyny. Więc auto EV potencjalnie może być 3xtańsze od spalinowego, ale może też być droższe. Ale wyboru nie ma. Jeździć mają ci którym się opłaca i ci którym się nie opłaca.
    No, i nie myliłem się - w duchu obiektywności przyjmujesz najgorsze mozliwe założenia
    1.przypominam, ze ludzie w blokach czasem mają garaże podziemne, a w nich moga zamontować ładowarki, albo i na naziemnych miejscach parkingowych na terenie osiedla też można to zrobić
    2.No i oczywiscie jak nie mają jednak gdzie sie naładować, to oczywistym jest, ze będą pędzić na szybką ładowarkę za 3zł! bo przeciez nie mogą sobie zostawic auta pod ładowarką AC! A jak juz zostawią, to przeciez na pewno nie wykupią sobie tanszego pakietu!
    3. Oczywiscie, ze elektryk w cyklu mieszanym zużywa 20kwh, wiec raczej jakieś duże auto, a spalanie w benzynowym jak kompakta

    No i jak sam przyznajesz, elektrykiem mozna jezdzic 3xtaniej, niz spalinowym (a nawet wiecej z mocna instalacją PV), więc całkiem mozliwe, ze jesli ten mazur twierdzi, ze elektrykiem jezdzi kilka razy taniej, to wcale nie musiał opowiadać głupot.

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    przypomnę, bo swoim zwyczajem pominąłeś.
    Przecież my trujemy i mamy świadomość, że węglowodory trzeba gdzieś kupić (albo wytworzyć z węgla którego mamy pod dostatkiem w europie). To fanatycy EV krzyczą że przestaniemy wspierać dyktatury. Przemilczając że zaczniemy wspierać inne.
    My nie chcemy zakazu EV. To fanatycy pseudoekologii zakazali aut spalinowych.
    a to jest dopiero hicior. Jak piszesz, masz świadomość, że trujesz, i że pompujesz kieszenie dyktatorom, czyt rozumiesz, ze to bardzo głupie i niekorzystne, a jednak sie dziwisz, ze ktos chce tego zabronić

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Chłopie - parę postów wyżej pokusiłeś się na porównywanie baterii telefonu do baterii samochodu. Teraz znów o elektronice coś piszesz. Ty sprawdź raz jeszcze tą grafikę z wczoraj i zobacz rynek chińskich paneli pv, samochodów i innego udziału w transformacji energetycznej, a ni ściemniaj tu o telewizorach i telefonach. Transformacja, która ma niby uczynić Europę niezależną. Nosz kr..wa brak słów.
    No brak słów na waszą hipokryzję. Wszystko inne można ciągnać z chin - ale jak cokolwiek dotyczy aut elektrycznych, to już nagle histeria, i odmieniamy chiny przez przypadki

    Juz pomijajac to, ze się po prostu mylisz. To, ze chiny mają na przykład największy udział w produkcji akumulatorów wynika w dużej mierze z tego, ze to chiny są też największym rynkiem akumulatorów. Mamy też w Europie, europejskie fabryki akumulatorów.
    Jeszcze raz - najwiekszymi dostawcami wiatraków Europie, są europejskie firmy. Panele PV też się w Europie produkuje.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    To zdanie w zasadzie zamyka dyskusję. Naprawdę starałem się jakoś polemizować z tym fanatycznym bełkotem. Ale nie, nie da się. Stężenie bredni i wyssanych z palca teorii jest porażające. Odpadam
    widzę kolega albo jest mitomanem, albo korzysta ze starej metody, gdzie złodziej złapany za rękę krzyczy "łapać złodzieja"
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #2739
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Mam wytłumaczenie, po prostu my żyjemy w dwóch różnych alternatywnych rzeczywistościach. Innego wytłumaczenia nie mam
    Ewentualnie jeden Żyje w Rzeczywistości, a drugi w linkach przed ekranem i tyle z tego "życia".

  10. #2740
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    1.przypominam, ze ludzie w blokach czasem mają garaże podziemne, a w nich moga zamontować ładowarki, albo i na naziemnych miejscach parkingowych na terenie osiedla też można to zrobić
    Czasem mają, jak kogoś stać. Nie mogą zamontować ładowarek, bo najczęściej brak odpowiednich przyłączy. A za chwile jak będą, to się okaże, że to niebezpieczne, grozi pożarem i będzie zakaz. Na naziemnych miejscach parkujesz "kto pierwszy ten lepszy", więc jak to sobie wyobrażasz? I jak coś takiego zabezpieczysz w naszej cudownej rzeczywistości? Kłódką?

    Chciałbym przytoczyć tylko jedną wypowiedź prosto z parkingu, tak żeby zobrazować mentalność mieszkańców parkujących pod blokiem
    Wynajmujemy biuro razem z miejscami parkingowymi (które, dla jasności, nie należą do mieszkańców), oznaczonymi tabliczkami. Oczywiście mieszkańcy parkują na tych miejscach nagminnie. Ostatnio jeden przyłapany na gorąco, na uwagę, że to nasze, oznaczone miejsce parkingowe odpowiedział "ale ja tu mieszkałem wcześniej"...

    Tomtrz ty naprawdę chcesz stawiać prywatne ładowarki pod blokiem na miejscach parkingowych??
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory