Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2741
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    No, i nie myliłem się - w duchu obiektywności przyjmujesz najgorsze mozliwe założenia
    1.przypominam, ze ludzie w blokach czasem mają garaże podziemne, a w nich moga zamontować ładowarki, albo i na naziemnych miejscach parkingowych na terenie osiedla też można to zrobić
    2.No i oczywiscie jak nie mają jednak gdzie sie naładować, to oczywistym jest, ze będą pędzić na szybką ładowarkę za 3zł! bo przeciez nie mogą sobie zostawic auta pod ładowarką AC! A jak juz zostawią, to przeciez na pewno nie wykupią sobie tanszego pakietu!
    3. Oczywiscie, ze elektryk w cyklu mieszanym zużywa 20kwh, wiec raczej jakieś duże auto, a spalanie w benzynowym jak kompakta

    No i jak sam przyznajesz, elektrykiem mozna jezdzic 3xtaniej, niz spalinowym (a nawet wiecej z mocna instalacją PV), więc całkiem mozliwe, ze jesli ten mazur twierdzi, ze elektrykiem jezdzi kilka razy taniej, to wcale nie musiał opowiadać głupot.
    To nie są najgorsze możliwe założenia. To są założenia dla przeciętnego mieszkańca miasta. Takiego z bloku czy kamienicy. Do twoich optymistycznych założeń trzeba być bardzo bogatym albo zainwestować lekko licząc milion złotych (w Warszawie czy Wrocławiu za bańkę domku raczej nie kupisz). Odnośnie zużycia energii to ty próbujesz porównywać zużycie z Dacii Spring do blisko 200-konnej benzyny. Najgorsze byłyby, gdybym przeliczył zużycie prądu przy -20C z podpiętą przyczepą i o zgrozo włączonym ogrzewaniem.
    Odnośnie "szybkich" ładowarek. One i tak są koszmarnie wolne w porównaniu do aut spalinowych. A ty dla udowodnienie swojej racji kreujesz sytuację w której można się ładować 11kwh z publicznego miejsca parkingowego z prądu podpiętego do prywatnego licznika w domu. Już to mówiłem Żuczkowi, do niego dotarło. W ramach przygotowania do jazdy autem EV złóż sobie zwężkę do baku i tankuj przez słomkę od napojów. Jak zakończysz eksperyment pogadamy.
    Ponadto piewco pseudoekologii, po raz kolejny, dlaczego dalej jeździsz sadzomiotem? dlaczego nie przesiadłeś się do tego x razy tańszego i "czystego" środka transportu? przecież to czysty zysk dla ciebie i środowiska. Jesteś jak ten pisowec, co ostatnio namawiał na PPK, a jak się redaktor zapytał czy on jest w PPK, to okazuje się, że się wypisał.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a to jest dopiero hicior. Jak piszesz, masz świadomość, że trujesz, i że pompujesz kieszenie dyktatorom, czyt rozumiesz, ze to bardzo głupie i niekorzystne, a jednak sie dziwisz, ze ktos chce tego zabronić
    Tyle, że ja mam świadomość, że truję i będę truł. Niezależnie od tego, czy będę jeździł autem spalinowym, czy EV. I będę dalej pompował kieszenie dyktaturom. Tyle że innym. A wy, ekooszołomy, jak wasz nosek nie czuje spalin to myślicie że jesteście eko i demokracja rządzi... naiwniacy.
    Przypomina mi się tu kawał o blondynkach. Co jest bliżej słońce czy Radom? Oczywiście że słońce. Widzisz stąd Radom? Nie. A słońce tak.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 31-03-2023 o 07:03

  2. #2742
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    To nie są najgorsze możliwe założenia. To są założenia dla przeciętnego mieszkańca miasta. Takiego z bloku czy kamienicy. Do twoich optymistycznych założeń trzeba być bardzo bogatym albo zainwestować lekko licząc milion złotych (w Warszawie czy Wrocławiu za bańkę domku raczej nie kupisz).
    eeeeee, ja zapłaciłem za miejsce w garazu podziemnym i prywatne miejsce naziemne łącznie 50 tys. Do miliona "trochę daleko"


    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Odnośnie zużycia energii to ty próbujesz porównywać zużycie z Dacii Spring do blisko 200-konnej benzyny.
    1. to jest normalne zuzycie elektryka w cyklu mieszanym. Na miescie elektrykiem mozna zejsc nawet i w okolice 12 kwh/100kmh
    2. 200 konna benzyna na miescie ponizej dychy nie schodzi, a 7,5L to jest spalanie z trasy

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Ponadto piewco pseudoekologii, po raz kolejny, dlaczego dalej jeździsz sadzomiotem? dlaczego nie przesiadłeś się do tego x razy tańszego i "czystego" środka transportu? przecież to czysty zysk dla ciebie i środowiska. Jesteś jak ten pisowec, co ostatnio namawiał na PPK, a jak się redaktor zapytał czy on jest w PPK, to okazuje się, że się wypisał.
    a gdzie ja cie przekonuje, ze masz kupić elektryka???? mozesz mi pokazać cytat, gdzie nie wiem, wskazałem ci jakiegos, zebys sobie kupił? jak zacięta płyta jesteście ja tylko przedstawiam fakty (a raczej głównie prostuje wasze farmazony)
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 31-03-2023 o 08:08
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #2743
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    eeeeee, ja zapłaciłem za miejsce w garazu podziemnym i prywatne miejsce naziemne łącznie 50 tys. Do miliona "trochę daleko"
    Mieszkanie w nowym budynku gratis było? Wielu (zdecydowana większość) o prywatnym miejscu parkingowym może tylko pomarzyć. prywatny prąd już tam podciągnąłeś?
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    1. to jest normalne zuzycie elektryka w cyklu mieszanym. Na miescie elektrykiem mozna zejsc nawet i w okolice 10 kwh/100kmh
    2. 200 konna benzyna na miescie ponizej dychy nie schodzi, a 7,5L to jest spalanie z trasy
    Ponownie porównujesz optymistycznie dla EV z pesymistycznie dla benzyny. Mam 180KM 1,6. W mieście 8, w trasie 6-7 (i to przy prędkościach nie-elektrycznych) i przy jeździe raczej dynamicznej niż oszczędnej. Mówisz, że elektrykiem można zejść w okolice 10kwh, to małym dieslem można zejść w okolice 3l/100. (w czasach studenckich pokonałem trasę Wrocław-Rotterdam VW Lupo 1,4TDI bez tankowania, zatankowanym "pod korek")
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    jak zacięta płyta jesteście ja tylko przedstawiam fakty (a raczej głównie prostuje wasze farmazony)
    to dlaczego żyjesz wg naszych farmazonów, a nie swoich "faktów"

    ps. wysłać ci słomki do napojów?
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 31-03-2023 o 08:27

  4. #2744
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Mieszkanie w nowym budynku gratis było? Wielu (zdecydowana większość) o prywatnym miejscu parkingowym może tylko pomarzyć. prywatny prąd już tam podciągnąłeś?
    1. No raczej nie kupiłem mieszkania dla miejsc parkingowych, tylko odwrotnie 2. jak nie ma na osiedlu miejsc prywatnych, ale są wspólne - nadal mozna jako wspólnota mieszkaniowa zainstalować ładowarki i ładować po kosztach (stacja z systemem rfid i rozliczasz użytkowników. Nawet jeszcze fajniej, bo inwestycja sie szybciej zwroci, niż własna stacja. 3. jak jestes jednym z tych wielu, co nie ma zadnego miejsca - no to witamy publiczne ładowarki AC - nie te za 3zł

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    2. Ponownie porównujesz optymistycznie dla EV z pesymistycznie dla benzyny. Mam 180KM 1,6. W mieście 8, w trasie 6-7 (i to przy prędkościach nie-elektrycznych) i przy jeździe raczej dynamicznej niż oszczędnej. Mówisz, że elektrykiem można zejść w okolice 10kwh, to małym dieslem można zejść w okolice 3l/100.
    ?? No przeciez podałem realistyczne srednie wartosci na samym poczatku, a ty wlasnie szukasz furtki, zeby szukac dziury w całym jak osiagasz w miescie 8 litrow to gratulacje, ja zadnym autem nie jestem w stanie zejsc ponizej 10 w Warszawie na trasie 6-7 to tez chyba na drogach krajowych, a nie na autostradach (ale dla elektryka bys chetnie podał z autostrady )
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #2745
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    1. No raczej nie kupiłem mieszkania dla miejsc parkingowych, tylko odwrotnie 2. jak nie ma na osiedlu miejsc prywatnych, ale są wspólne - nadal mozna jako wspólnota mieszkaniowa zainstalować ładowarki i ładować po kosztach (stacja z systemem rfid i rozliczasz użytkowników. Nawet jeszcze fajniej, bo inwestycja sie szybciej zwroci, niż własna stacja. 3. jak jestes jednym z tych wielu, co nie ma zadnego miejsca - no to witamy publiczne ładowarki AC - nie te za 3zł
    zakładając, ze droga i chodnik jest wspólnoty. jeśli jednak - co ma miejsce w większości przypadków droga jest publiczna - powodzenia z zakładaniem ładowarki .
    Publiczne ładowarki AC mówisz? To ile godzin ty chcesz ładować auto i blokować ładowarkę? Zacznij używać słomki do napojów do tankowania. Może to ci otworzy oczy.
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ?? No przeciez podałem realistyczne srednie wartosci na samym poczatku, a ty wlasnie szukasz furtki, zeby szukac dziury w całym jak osiagasz w miescie 8 litrow to gratulacje, ja zadnym autem nie jestem w stanie zejsc ponizej 10 w Warszawie na trasie 6-7 to tez chyba na drogach krajowych, a nie na autostradach (ale dla elektryka bys chetnie podał z autostrady )
    Miasto powiatowe, auto segmentu C - kompakt (DS4 2017r, 165KM 6AT z wyprogramowanym start-stop i małym chipsem na 180KM). Wyrabiasz się w 8 litrów bez problemów. w trasie ostatnio zrobiłem (co już tu chyba pisałem) trasę na Okęcie i z powrotem. jadąc do Wawy w trudnych warunkach (padający śnieg i temp. ok. 0 - a już miałem letnie opony) z prędkościami ~130 - spalanie 6,8l. powrót przy prędkościach ~140-150 spalanie 7,5l. 350km S-ki i Autostrady, 50km krajówkami. Ktoś tu ostatnio wrzucał filmik z podobnej jazdy Hyundaiem, czy Kia i przy 130 zużycie było 30kWh? krajówką w tempie "za TIR-ami" jest w okolicach 4,6-4,8.
    Miałem też Formentora 310KM na ponad godzinnej jeździe testowej po Wrocławiu i okolicach i z tej godzinnej jazdy średnią miałem nieco ponad 9litrów (w tym było parę razy ostro butowane, żeby sprawdzić co te 310KM potrafi).
    159-ka 2,4 diesel bez DPF paliła w podobnych warunkach co DS może litr więcej.

    powtórzę, to dlaczego żyjesz wg naszych farmazonów, a nie swoich "faktów"?
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 31-03-2023 o 10:07

  6. #2746
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    No i Was wciągnął troll i wysysa Wasze siły i czas)
    Odpuście. Przecież to nie ma końca. On będzie jątrzył póki tylko dyskusja trwa i dostrzega sie jego posty.

  7. #2747
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    No i Was wciągnął troll i wysysa Wasze siły i czas)
    Odpuście. Przecież to nie ma końca. On będzie jątrzył póki tylko dyskusja trwa i dostrzega sie jego posty.
    Niestety. W dodatku przytaczane przez Niego fakty faktami są głownie w Jego mniemaniu. Zatem tylko krótko przypomnijmy, z kim mamy do czynienia. A mamy do czynienia z niebezpiecznym typkiem, który w dupie ma argumenty wyartykułowane przez innych rozmówców. W skrajnych przypadkach stwierdza, że tacy jak my nie powinni mieć dzieci ( niech każdy sobie dopowie, czemu ). Nie powinniśmy mieć rzecz jasna samochodów spalinowych, lub co najmniej praw nabytych w momencie zakupu takiego samochodu jako całkowicie wówczas legalnego. Odnośnie bezpieczeństwa, kosztów, realnosci zamierzeń mówi: zrobi się, wszystko się zrobi. Wchodzi w kompetencje wielu osób różnych zawodów i udowadnia za pomocą linków, że ich wieloletnia wiedza i doświadczenie są niczym wobec jedynej słusznej idei. Na koniec zaś stwierdza, że możemy mu nagwizdać, bo i tak będziemy jeździć elektrykami. Prędzej czy później, czy tego chcemy, czy nie. Ale do niczego nas przecież nie zmusza.

    Dość.


    A teraz coś z zupełnie innej beczki:

    https://www.youtube.com/watch?v=X6Tb3F2YY4E
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  8. #2748
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    zakładając, ze droga i chodnik jest wspólnoty. jeśli jednak - co ma miejsce w większości przypadków droga jest publiczna - powodzenia z zakładaniem ładowarki .
    Publiczne ładowarki AC mówisz? To ile godzin ty chcesz ładować auto i blokować ładowarkę? Zacznij używać słomki do napojów do tankowania. Może to ci otworzy oczy.
    ale kto powiedzial, ze kazdy będzie miał, i musi mieć własną ładowarkę. Dzisiaj nikt nie ma własnej stacji benzynowej. Za wygodę się płaci. A ładowarki AC mozna sobie i całą noc blokować.

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Miasto powiatowe, auto segmentu C - kompakt (DS4 2017r, 165KM 6AT z wyprogramowanym start-stop i małym chipsem na 180KM). Wyrabiasz się w 8 litrów bez problemów. w trasie ostatnio zrobiłem (co już tu chyba pisałem) trasę na Okęcie i z powrotem. jadąc do Wawy w trudnych warunkach (padający śnieg i temp. ok. 0 - a już miałem letnie opony) z prędkościami ~130 - spalanie 6,8l. powrót przy prędkościach ~140-150 spalanie 7,5l. 350km S-ki i Autostrady, 50km krajówkami. Ktoś tu ostatnio wrzucał filmik z podobnej jazdy Hyundaiem, czy Kia i przy 130 zużycie było 30kWh? krajówką w tempie "za TIR-ami" jest w okolicach 4,6-4,8.
    Miałem też Formentora 310KM na ponad godzinnej jeździe testowej po Wrocławiu i okolicach i z tej godzinnej jazdy średnią miałem nieco ponad 9litrów (w tym było parę razy ostro butowane, żeby sprawdzić co te 310KM potrafi).
    159-ka 2,4 diesel bez DPF paliła w podobnych warunkach co DS może litr więcej.
    no i jak zwykle jeden mówi o przecietnym cyklu, miejskim/podmiejskim , a drugi wybiera sobie konkretną trasę, która akurat mu pasuje do tezy

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    No i Was wciągnął troll i wysysa Wasze siły i czas)
    Odpuście. Przecież to nie ma końca. On będzie jątrzył póki tylko dyskusja trwa i dostrzega sie jego posty.
    misiu tadziu, to się robi żenujące. Ja przypominam:
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    kłamiesz najzwyczajniej w świecie łżesz

    gdzie kazałem ci to linkować? możesz dać cytat, kłamco ?
    przypominam też, żebyś mi wskazał, od kiedy kobalt i mangan są metalami ziem rzadkich. Jak zwykle powiesz, ze to jest podstawowa wiedza z elementarza(ale nie jestes w stanie wskazać z którego konkretnie)?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    W dodatku przytaczane przez Niego fakty faktami są głownie w Jego mniemaniu.
    no, tylko ja zwykle swoje fakty podpieram zewnętrznymi, wiarygodnymi zrodłami

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    który w dupie ma argumenty wyartykułowane przez innych rozmówców.
    oczywiscie, ze mam w dupie argumenty, których ktoś nie potrafi udowodnić weryfikowalnymi zrodlami. Równie dobrze wy w takim razie wszystko, co pisze, powinniscie brać jako pewnik. No jakoś nie bierzecie

    - - - Updated - - -

    no właśnie. Takie macie źródła albo Krzysztof "to jest ideologia" Hołowczyc
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #2749
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    po raz kolejny zapytam [MENTION=53152]Tomtrz[/MENTION] dlaczego żyjesz wg naszych farmazonów, a nie swoich "faktów"?

  10. #2750
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    po raz kolejny zapytam @Tomtrz dlaczego żyjesz wg naszych farmazonów, a nie swoich "faktów"?
    Bo odbierać prawa i swobody chciałby innym, a nie sobie. Poza tym wie, że nie uratuje planety tylko nabije kasę korporacjom.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory