Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #2751
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    po raz kolejny zapytam [MENTION=53152]Tomtrz[/MENTION] dlaczego żyjesz wg naszych farmazonów, a nie swoich "faktów"?
    ale co to ma do rzeczy? Jeszcze raz - nikogo tutaj nie namawiam do kupowania jakiegokolwiek samochodu, ja tylko przedstawiam fakty. Ja nie wiem - trzeba okrążyć ziemię, zeby można było publicznie mówić, że ziemia nie jest płaska? Trzeba osobiście wylądować na księżycu żeby mówić, że nie ma tam powietrza? No nie, nie trzeba. Jak wam brakuje argumentów, to wymyslcie cos lepszego.

    Już też wiele razy pisałem, czemu nie mam jeszcze elektryka, ile razy się można powtarzać? Równie dobrze mogę ci się kazać tłumaczyć, czemu jezdzisz Citroenem, i chciałeś kupić seata, a udzielasz się na forum alfaholików (czyt uważasz, że są fajne).
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #2752
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ale co to ma do rzeczy? Jeszcze raz - nikogo tutaj nie namawiam do kupowania jakiegokolwiek samochodu, ja tylko przedstawiam fakty. Ja nie wiem - trzeba okrążyć ziemię, zeby można było publicznie mówić, że ziemia nie jest płaska? Trzeba osobiście wylądować na księżycu żeby mówić, że nie ma tam powietrza? No nie, nie trzeba. Jak wam brakuje argumentów, to wymyslcie cos lepszego.

    Już też wiele razy pisałem, czemu nie mam jeszcze elektryka, ile razy się można powtarzać? Równie dobrze mogę ci się kazać tłumaczyć, czemu jezdzisz Citroenem, i chciałeś kupić seata, a udzielasz się na forum alfaholików (czyt uważasz, że są fajne).
    Nie pytam cię dlaczego jeszcze nie masz elektryka. Do niczego cię nie namawiam. Pytam dlaczego jak to sam określiłeś żyjesz wg naszych farmazonów, a nie swoich "faktów"?

  3. #2753
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Nie pytam cię dlaczego jeszcze nie masz elektryka. Do niczego cię nie namawiam. Pytam dlaczego jak to sam określiłeś żyjesz wg naszych farmazonów, a nie swoich "faktów"?
    Jak dlaczego? 3000km i 13 przystanków wg apki na ładowanie co godzinę na 40min z użytkownikiem nie-randomem znającym instrukcje w krajach z rozenieta siecią ładowarek przy ciepłej pogodzie .
    108 tys zł 30sek do setki 90 km zasięgu.
    Vmaxy 160km.

  4. #2754
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Już to mówiłem Żuczkowi, do niego dotarło. W ramach przygotowania do jazdy autem EV złóż sobie zwężkę do baku i tankuj przez słomkę od napojów. Jak zakończysz eksperyment pogadamy.
    .
    Gwarantuję Ci, że jeśli Twój sposób tankowania gwarantował by efekt podobny do eksploatacji elektryka, czyli mój samochód zaczął by zużywać benzyny w mieście za klikanaście złotych i przestał wydzielać spaliny zatruwające atmosferę, to regularnie tankowałbym przez słomkę. Samochód i tak stoi w nocy w garażu więc czy paliwo lało by się 3 minuty z karnistra czy 10 godzin to byłoby mi wszystko jedno.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Miasto powiatowe, auto segmentu C - kompakt (DS4 2017r, 165KM 6AT z wyprogramowanym start-stop i małym chipsem na 180KM). Wyrabiasz się w 8 litrów bez problemów.
    Sprawdź ile zaniża Ci komputer spalanie bo podajesz nierealne dane, pod 8 litrów na mieście to pali 1.2 8V Fiata czy 1.0 TSI VW o śmiesznych mocach.

  5. #2755
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Gwarantuję Ci, że jeśli Twój sposób tankowania gwarantował by efekt podobny do eksploatacji elektryka, czyli mój samochód zaczął by zużywać benzyny w mieście za klikanaście złotych i przestał wydzielać spaliny zatruwające atmosferę, to regularnie tankowałbym przez słomkę. Samochód i tak stoi w nocy w garażu więc czy paliwo lało by się 3 minuty z karnistra czy 10 godzin to byłoby mi wszystko jedno.
    No nie do końca. Tankowanie paliwa robi się kilka razy na miesiąc, często wystarczy 1-2 razy. Na stacji zalanie paliwa trwa 1-2 minuty.
    Jak nagle każdy będzie chciał podpiąc samochód na całą noc to nie ma możliwości żeby zrobić tyle ładowarek i infrastruktury elektrycznej. Bo wtedy połowa miejsc parkingowych musiałaby mieć ładowarkę, a i tak będą konflikty o wolne miejsce.
    Swój prywatny garaż to też ma zdecydowana mniejszość aut w mieście.

  6. #2756
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Jak dlaczego? 3000km i 13 przystanków wg apki na ładowanie co godzinę na 40min z użytkownikiem nie-randomem znającym instrukcje w krajach z rozenieta siecią ładowarek przy ciepłej pogodzie .
    108 tys zł 30sek do setki 90 km zasięgu.
    Vmaxy 160km.
    Heh i pomyśleć, że w 2016 kupiłem swoją Giuliettę za 106 tys zł, 6 sek do setki, 800 km realnego zasięgu (3 min tankowania i kolejne 800 km) i Vmax 244 km/h

  7. #2757
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał maurize Zobacz post
    No nie do końca. Tankowanie paliwa robi się kilka razy na miesiąc, często wystarczy 1-2 razy. Na stacji zalanie paliwa trwa 1-2 minuty.
    Jak nagle każdy będzie chciał podpiąc samochód na całą noc to nie ma możliwości żeby zrobić tyle ładowarek i infrastruktury elektrycznej. Bo wtedy połowa miejsc parkingowych musiałaby mieć ładowarkę, a i tak będą konflikty o wolne miejsce.
    Swój prywatny garaż to też ma zdecydowana mniejszość aut w mieście.
    Jak na razie to nie problem, bo parkujący po blokiem rzadko kupują nowe samochody. A za kilka lat, jak używane elektryki zaczną trafiać do blokowisk to i kilka słupków już będzie stało na parkingu a jak akurat będą zajęte to podjedziesz na najbliższą stację paliw pod szybką ładowarkę.

  8. #2758
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziekan Zobacz post
    Heh i pomyśleć, że w 2016 kupiłem swoją Giuliettę za 106 tys zł, 6 sek do setki, 800 km realnego zasięgu (3 min tankowania i kolejne 800 km) i Vmax 244 km/h
    to były barbarzyńskie czasy morderców trucicieli i piratów drogowych.

  9. #2759
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Samochód i tak stoi w nocy w garażu więc czy paliwo lało by się 3 minuty z karnistra czy 10 godzin to byłoby mi wszystko jedno.
    oraz:

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jak na razie to nie problem, bo parkujący po blokiem rzadko kupują nowe samochody
    Ja rozumiem, prima aprilis, te sprawy. Ale może przestań pisać te bzdury. Podstawowym problemem jest właśnie przepustowość miejsc ładowania. Noc niczego nie rozwiązuje, bo nie każdy prowadzi życie od ekierki zaplanowane, jak najwyraźniej Ty to robisz. A co do mieszkańców bloków, ktòrzy nowych samochodów nie kupują - brak słów.

    Wy macie już dyktatorskie zapędy. Słyszeliśmy już, że tacy jak ja nie powinni mieć dzieci. Wiemy, że marzy się Wam gospodarka niedoborów, w której nie każdy musi mieć samochód. Kochacie wręcz wszelkie formy opodatkowania niepokornych. Co jeszcze? Może godziny policyjne, żeby udowodnić wyższość Waszych idei? Bo purzundny obywajtel to w nocy śpi a jego elektryk się ładuje. Tylko zboczeńcy, złodzieje i pijacy kombinują po nocach.
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 02-04-2023 o 14:00
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  10. #2760
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Wink

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    po raz kolejny zapytam [MENTION=53152]Tomtrz[/MENTION] dlaczego żyjesz wg naszych farmazonów, a nie swoich "faktów"?
    ODPUŚĆ My już zluzowaliśmy. On się tym karmi ciągłym jątrzeniem. Ta dyskusja nie ma sensu Znudzi mu się, jak ten bełkot i linkomanię zaczniemy olewać.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Może godziny policyjne, żeby udowodnić wyższość Waszych idei? Po purzundny obywajtel to w nocy śpi a jego elektryk się ładuje. Tylko zboczeńcy, złodzieje i pijacy kombinują po nocach.
    )))) Jak widzisz, mamy do czynienia z fanatykami nowych idei. To dość powszechne zjawisko, w przekroju dziejów I zawsze ten sam schemat. Tu mamy go, jak na dłoni. UPORZĄDKOWANY ŚWIAT. Śpimy, ładujemy, nie kupujemy))

    Czas na dłuższy relaks chyba.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory