Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #3041
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał maurize Zobacz post
    Na pewno nie obniżyli z dobroci serca i liczą na długofalowe zyski.
    to zdecyduj się, bo przed chwilą pisałaś, że wszyscy wolą sprzedawać mniej na wyższej marży, a teraz piszesz, ze jednak mozna tez sprzedawać więcej, po niższej

    Cytat Napisał maurize Zobacz post
    Napisałeś, że dzisiaj nikt nie zakazuje sprzedaży spalinowców, co jest manipulacją i nie jest prawdą.
    czy wy macie coś z głową? Przecież to jest już jakaś aberracja opowiadać takie bzdury chłopie, w sobote salony są otwarte. Jedź, zobaczysz sobie całą gamę samochodów spalinowych na sprzedaż, nowiutkich. Dieselki, benzynki, r3, r4, V6 jakie tam sobie chcesz, do wyboru, do koloru.

    Cytat Napisał maurize Zobacz post
    Ja twierdzę, że świadomość tego zakazu ma już wpływ na obecną sytuację rynkową. I im bliżej 2035 tym będzie miało coraz większą.
    no tak, standardowo. Poparte wyłącznie swoimi własnymi machinacjami "ja twierdzę" (czyt. mam taką opinię), jest traktowane na równi z faktem Tak ze ja kłamie, bo tobie sie wydaje inaczej
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 29-04-2023 o 11:35
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #3042
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    to zdecyduj się, bo przed chwilą pisałaś, że wszyscy wolą sprzedawać mniej na wyższej marży, a teraz piszesz, ze jednak mozna tez sprzedawać więcej, po niższej



    czy wy macie coś z głową? Przecież to jest już jakaś aberracja opowiadać takie bzdury



    no tak, standardowo. Poparte wyłącznie swoimi własnymi machinacjami "ja twierdzę" (czyt. mam taką opinię), jest traktowane na równi z faktem Tak ze ja kłamie, bo tobie sie wydaje inaczej
    Jak stoi na placu i gnije to lepiej szybko sprzedać. Czym innym jest długofalowy model biznesowy oparty na wyższej marży.

    Ja Ci podaję cały czas logiczne argumenty. Ani jednego nie obaliłeś logicznie, tylko stosujesz "opisy" typu "macie coś z głową". To jest chamstwo i buractwo. Ja jak Ci zarzuciłem kłamstwo to napisałem wyraźnie na czym ono polega.

  3. #3043
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    [MENTION=89754]maurize[/MENTION], szkoda prądu na dyskusję z osobą której perspektywa długoterminowa kończy się na najbliższym wypróżnieniu a 2035 to odległość w latach świetlnych.

  4. #3044
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał maurize Zobacz post
    Jak stoi na placu i gnije to lepiej szybko sprzedać. Czym innym jest długofalowy model biznesowy oparty na wyższej marży.
    nasze forumowe rekiny biznesy jak zawsze dają radę. Jak świat długi i szeroki, w konkurencyjnej branży, dla masowego odbiorcy, to jest najnormalniejsza na swiecie praktyka, ktora pozwala jednoczesnie miec wysoka sprzedaz, i wysoka marze dzieki obnizaniu kosztów efektem skali. I sama tesla tez, o ile kase trzepała ile mogła na modelu S (bo to nie był i nie jest produkt dla masowego odbiorcy), tak do modelu 3 i Y kilka lat dokładała, ale dzieki uzyskanej skali obecnie mogła sprzedawać wiecej, taniej, i na najwyzszej marzy w branzy No widocznie nie wiedzieli, ze tutaj na forum alfaholików, mają prawdziwych ekspertów, którzy wiedzą lepiej.

    Cytat Napisał maurize Zobacz post
    Ja Ci podaję cały czas logiczne argumenty. Ani jednego nie obaliłeś logicznie, tylko stosujesz "opisy" typu "macie coś z głową". To jest chamstwo i buractwo. Ja jak Ci zarzuciłem kłamstwo to napisałem wyraźnie na czym ono polega.
    no jesli ktos twierdzi, ze dzisiaj obowiazuje jakis zakaz sprzedazy samochodow spalinowych, to ja nie wiem gdzie tu logika. Jak ktos mi powie, ze widział krasoludki, to nie obala się logicznie jego "argumentów", tylko wysyła na obserwacje psychiatryczną.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #3045
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Piszę to po raz ostatni. DZISIAJ obowiązuje już zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku. Ten zakaz rzutuje już na teraźniejszość.

    Tomtrz, wielu użytkowników tego forum uważa Cię za trolla i człowieka z którym nie da się normalnie dyskutować. Sam sobie solidnie na tą opinię zapracowałeś. Zastanów się nad tym.
    Ostatnio edytowane przez maurize ; 29-04-2023 o 13:16

  6. #3046
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał maurize Zobacz post
    Piszę to po raz ostatni. DZISIAJ obowiązuje już zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku. Ten zakaz rzutuje już na teraźniejszość.
    tak tak już słyszałem. Rzutuje, chodzą sobie różne głosy, i tam manipulują ludzmi, ale ty jestes mądry, ty znasz PRAWDĘ, nie dałeś się


    Cytat Napisał maurize Zobacz post
    Tomtrz, wielu użytkowników tego forum uważa Cię za trolla i człowieka z którym nie da się normalnie dyskutować. Sam sobie solidnie na tą opinię zapracowałeś. Zastanów się nad tym.
    no tak, zapomniałem, ze jesteśmy w smutnej epoce faktów alternatywnych, i ludzie żądają, żeby dyskutować z ich niczym nie popartymi opiniami (ale to działa tylko w jedną stronę), które stawiają na równi z faktami. No przykro mi, kompletnie mnie to nie rusza
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #3047
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał maurize Zobacz post
    Piszę to po raz ostatni. DZISIAJ obowiązuje już zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku..
    Nie no to jest HIT .Dla potomnych zaznaczę,że post pisany w 2023,

  8. #3048
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał maurize Zobacz post
    Co do pierwszej części zdania i braku zakazu to jak zwykle kłamiesz.
    Dzisiaj jest już zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035, co ma już DZISIAJ wpływ na producentów i rynek. Producenci już DZISIAJ muszą się dostosowywać i planować swoją długofalową strategię. Redukują ofertę spalinową, zaprzestają rozwijania tej technologii.
    Konsumenci słyszą, że przyszłość to tylko EV i jest na to moda, szczególnie ci mało interesujący się tematem (czyli większość) są podatni na takie manipulacje. Ci bardziej ogarnięci kalkulują czy jak dzisiaj kupią spalinowca to czy za 10 lat w ogóle będą w stanie go sprzedać. Ci mniej ogarnięci pewnie myślą, że od 2035 nie będzie można jeździć spalinowcami w ogóle.
    Dokładnie, jeżeli ktoś tego nie widzi, to nie wiem o co chodzi. Przecież producenci nie będą inwestować w martwą z odroczeniem kilku lat technologię, a nie zapominajmy, że jeszcze w trakcie będzie EURO7. A tutaj cytaty "jaki zakaz, przecież go nie ma", "o jakim zakazie ty mówisz". Są dwie opcje, albo ktoś jest cynicznym kłamcą mówiąc, że tego nie widzi, albo nie wiem

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał maurize Zobacz post
    Ja Ci podaję cały czas logiczne argumenty.
    No co Ty, logiczne argumenty się nie liczą. Linka zapodaj, on ma jedynie moc

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Nie no to jest HIT .Dla potomnych zaznaczę,że post pisany w 2023,
    Jak Ty nie rozumiesz, co kolega chciał przez to powiedzieć, to nie mam pytań, serio

  9. #3049
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    A tutaj cytaty "jaki zakaz, przecież go nie ma", "o jakim zakazie ty mówisz". Są dwie opcje, albo ktoś jest cynicznym kłamcą mówiąc, że tego nie widzi, albo nie wiem
    Jest jeszcze trzecia opcja: od dawna dyskutujesz z trollem, albo tzw. pożytecznym idiotą (nie wiem co lepsze), który karmi się każdym Twoim nowym wpisem. Rób tak dalej
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #3050
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    [QUOTE=Kurynio;2341765

    Jak Ty nie rozumiesz, co kolega chciał przez to powiedzieć, to nie mam pytań, serio[/QUOTE]

    Czy Ty też uważasz,że już DZISIAJ obowiązuje zakaz sprzedaży samochodów spalinowych?
    Bo według tego zdania już DZISIAJ nie możesz kupić auta spalinowego.Oczywiście można próbować tworzyć precle i fikoły, ale treść takiego zdania jednoznacznie implikuje,że zakaz obowiązuje już DZISIAJ.
    Ostatnio edytowane przez AdiCarrion ; 30-04-2023 o 07:01

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory