Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #3091
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    żadne ankiety tego nie zmienią, np. w sondażach pis jest permanentnie niedoszacowany, bo wstyd
    no standardowo - moje dane oszukane, ale twoje, żadne, sa lepsze

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Poza tym - tobie się wydaje, że zakaz za 12 lat nie ma wpływu
    Reszta świata nie ma żadnego zakazu, a elektryki i tak rosną.

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    kupujący samochód dzis mogą mieć na uwadze możliwość kłopotliwości jego użytkowania za te 12 lat (wyższe ceny paliw, dostępność stacji, koszty serwisu).
    Jeszcze raz - dawałem ankiety, nie wskazywał takiej odpowiedzi. Oczywiscie, mozemy poszukać danych, ile osób kupuje samochód na 12+ lat. Mysle, ze domyslasz, ze nie ma takich zbyt wielu

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Chyba nie
    nope, cały czas praktycznie w całej dyskusji rozmawiamy o rynku nowych samochodów, ty nagle wyskoczyłeś po prostu z wszystkimi jezdzacymi samochodami.

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    ... lepiej przeczytaj to co napisałeś wcześniej w tej kwestii.
    ale ja cały czas piszę o dynamice, nie moja wina, ze nie zrozumiałeś.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Zachęcam do ignorowania
    dokładnie tak, ignorujcie, tak jak misio tadzio ignoruje, przy okazji nabijajac sobie posty
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #3092
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Ale co tu się dziwić, jak taki tok rozumowania nie jest, jak widać czymś odosobnionym.
    Pod artykułem, testem Ev, testujący spotkał jakieś problemu dotyczące awarii ładowarek.
    No przecież, tylko dziennikarze mają z tym problem. Przecież elektryka się ładuje w domu w garażu, proste.
    Przecież każdy ma dom z garażem, a poza tym przecież się nie jeździ dalej, w sumie dom można zabrać ze sobą, albo racja Ev są "koło" domu...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230504_094201.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	68.7 KB
ID:	286812

  3. #3093
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Istnieje tu na forum opcja "dodaj do ignorowanych".

    Róbmy swoje, jak mawiał Młynarski. Może to pomoże na takie durne komusze zapędy nowych komuchów.
    Wyjaśnisz o co ci chodzi z tym chamskim wpisem? zgłaszam do admina.

  4. #3094
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Wyjaśnisz o co ci chodzi z tym chamskim wpisem? zgłaszam do admina.
    Co tu do wyjaśniania ? co 2gi post marudzisz że ktoś w tym sam , czyta i odpowiada innemu forumowiczowi. Dodaj do ignorowanych i masz spokój, chyba że ktoś wklei cytat.

    Nie mam pojęcia czemu do siebie to bierzesz, ale to nie mój problem.

  5. #3095
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Wyjaśnisz o co ci chodzi z tym chamskim wpisem? zgłaszam do admina.
    Nie kumam o co Ci chodzi. Ja nie odebrałem tego, jako jakikolwiek chamski wpis, a już zupełnie że niby skierowany do Ciebie. Napisał kolega Andrzej, że zamiast się wkurzać możesz kogoś dodać do ignorowanych

  6. #3096
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    no standardowo - moje dane oszukane, ale twoje, żadne, sa lepsze
    Nie widziam twoich danych - nie mówię, że są oszukane - ale twoj wniosek z nich nie jest pewny. Dlaczego? Napisałęm.
    Dotacje były - uważasz, że są bez wpływu?
    Ankieta nie wystarczy. Przykro mi.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Napisał IRC
    Poza tym - tobie się wydaje, że zakaz za 12 lat nie ma wpływu
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Reszta świata nie ma żadnego zakazu, a elektryki i tak rosną.
    Nikt tego nie kwestionuje.

    Chyba, jednak nie umiesz czytać ze zrozumieniem - mówimy o UE, gdzie arbitarlnie wprowdza się zakaz i dotacje, a ty to wpierasz i twierdzisz, że samochody spalinowe i tak są skazane na wymarcie.
    Twój "wniosek" jest z du.. mmm - bez sensu, bo nie nie wynika z tego co napisałeś (duzymi literami specjalnie dla ciebie: Z TEGO, ŻE UDZIAŁ ROŚNIE NIE WYNIKA, ŻE UROŚNIE DO 100% I ZABIJE TECHNOLOGIE SPALINOWĄ) - mogę jedynie powtórzyć: więc twój "futuryzm" to taki futuryzm małego Jasia. Jest nielogiczny.

    Zobaczymy, czy i kiedy w "reszta świata" samochody spalinowe wymrą.
    Moim skromnym zdaniem - nie wymrą tak szybko (poza UE i w krajach w których nie będzie to wymuszone regulacjami) - a już napewno nie stanie się tak już w roku 2035r.

    Skaczesz z punktu to punktu jak pisowiec ("a Donald Tusk/PO to....").
    Twoje odowiedzi nie dotyczą wprost dyskutowanych kwestii i odpowiadają na pytania, które sam sobie zadajesz - czyli bredzisz jak potłuczony bez ładu i składu.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Jeszcze raz - dawałem ankiety, nie wskazywał takiej odpowiedzi. Oczywiscie, mozemy poszukać danych, ile osób kupuje samochód na 12+ lat. Mysle, ze domyslasz, ze nie ma takich zbyt wielu
    Generalnie - mogę się tuaj zgodzić - wpływ tego czynnika jest obecnie minimalny - ale będzie rósł w najbliższych latach.




    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    nope, cały czas praktycznie w całej dyskusji rozmawiamy o rynku nowych samochodów, ty nagle wyskoczyłeś po prostu z wszystkimi jezdzacymi samochodami.
    Nie nagle - odnosiłem się do tego co ty napisałeś wcześniej - to właśnie pokazuje, że chyba nie rozumiesz co piszesz i/lub nie rozumiesz odpowiedzi.
    Ten wątek dyskusji powstał w odpowiedzi na twoje bredzienie o wykończeniu spalinowców - jak wyżej. Skaczesz z punktu do punktu dyskusj jak pisowiec i sam nie wiesz na co odpowiadasz - trudno nadążyć za tą twoją gonitwą myśli (wiesz, że to może oznaczać zaburzenie myślenia - znana przypadłość neurologiczna?).

    Twoje 'futurystyczne' swierdzenia o "wykonczeniu spalinowców" oznacza, że mówisz o wykończeniu spalinowców - czyli zaprzestaniu ich funkcjonowania.
    Jeżeli twoje rozumienie "wykoczenia spalinowców" (w UE) odnosi się jedynie do nowych samochodów to brawo ty - tworzysz swoje własne światy.
    Potwierdza to jednnie funkcjonujące tutaj opinie, że dyskusja z toba jest bez sensu - tzn. pozbawiona logiki z twojej strony.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Napisał IRC
    ... lepiej przeczytaj to co napisałeś wcześniej w tej kwestii.
    ale ja cały czas piszę o dynamice, nie moja wina, ze nie zrozumiałeś.
    być może chciałbys napisać o "dynamice" - ale wróżką nie jestem i nie wiem co tam sobie ubzdurałeś w głowie - odpowiedziałeś na poniższe pytanie tak jak poniżej:

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    ... aha - czyli aproksymujesz wzrost do 2035 na podstawie danych które masz - zakładając taki sam wzrost?

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    1. Tak, własnie tak. Wyobraz sobie, ze to całkowicie normalnie, przewidywać przyszłe warunki w ten sposób
    Potwierdziłeś tutaj, że zakładając taki sam wzrost można wiarygodnie coś przewidywać - a to oczywista bzdura
    Ostatnio edytowane przez IRC ; 04-05-2023 o 21:09

  7. #3097
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Nie kumam o co Ci chodzi. Ja nie odebrałem tego, jako jakikolwiek chamski wpis, a już zupełnie że niby skierowany do Ciebie. Napisał kolega Andrzej, że zamiast się wkurzać możesz kogoś dodać do ignorowanych
    Wybacz Kurynio, źle to odebrałem.
    Ale, wrócę do meritum: ja spasowałem po długich bojach, wy dalej walczycie z naszym ulubieńcem. Szacun ale on was wciąga w głębiny coraz większych nonsensów.

  8. #3098
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Czyli coraz mniej gazów cieplarnianych przynosi skutek, a nie czekaj...

    https://businessinsider.com.pl/techn...elitow/0636ccg

  9. #3099
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Wybacz Kurynio, źle to odebrałem. ...
    Nie żeby mi na tych przeprosinach zależało, ale w zasadzie to chyba nie Kurynia powinieneś przepraszać .


    Co do temperatur, nigdy stałe nie były , nie będą , człowiek musiałby zniknąć z powierzchni ziemi jako gatunek, aby nie wpływać na klimat ( a ten i bez niego zmieniał sie i zmieniać się po nim będzie) , nie zniknie, ba mnoży się niebywale, więc będzie wpływać co by nie kombinować na skrawku tej planety zwanym Europą .

    A co do badań odnotowujących obniżanie temperatur, to tylko czekać na 'fact checker'ów' pilnujących jedynie słusznej linii partii , bez wyksztalcenia, podstaw, nie naciskanych, cenzorujących je - jak bylo za covidu (i jest nadal tu i ówdzie ) , i zapanuje powszechne przekonanie ze klimat od powstania ziemi był stały, niezmienny, po prostu kreska od linijki, a no i oczywiście istnieje banalnie prosty sposób na utrzymanie tej kreski w ryzach - ot trzeba 'kupić' to i to , w tym wypadku kloca na batrerie, ktory w PL realiach wpływ na planetę ma i tak gorszy do ilu to - 200tys km? niż spalinowy.

  10. #3100
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie żeby mi na tych przeprosinach zależało, ale w zasadzie to chyba nie Kurynia powinieneś przepraszać .
    .
    Toteż także Ciebie przepraszam a co do temperatur, kompletnie w mediach POMIJA SIĘ fakt oczywisty, że obecnie znajdujemy się w szczytowej fazie interglacjału, kolejnego w tej erze, który skutkuje wzrostem temperatur. To naturalny cykl: i bez ludzkiej cywilizacji mielibyśmy ocieplenie.
    Pytania o wpływ człowieka są aktualne i sensowne ale nie ma nie wiarygodnej odpowiedzi, bo nie ma sposobu na JEDNOZNACZNIE policzenie tego wpływu. Owszem, publiowane sa rozmaite opracowania ale, taki jest trend, nagłasnia się tylko te, które wieszczą, że to człowiek zmienia klimat i człowiek może go uratować.

    Owszem, zapewne ma jakiś wpływ, nie do końca policzalny. Ale zatrzymać zmian klimatycznych nie może.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory