Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #3161
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Tomtrz, ponowię pytanie - jako naczelny koniobijca nad zajebistością elektryfikacji i samych zalet aut elektrycznych, zademonstrujesz nam wreszcie swojego elektryka? Czy dalej będziesz książkowym przykładem hipokryzji?

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  2. #3162
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    po czym misio tadzio pisze kolejny elaborat (przy okazji, nie wnoszacy absolutnie nic o dyskusji) o tomtrz
    Chyba czas, zeby admin coś z tym zrobił
    Policzyłem, od cytowanego wpisu do tego, Tomtrz wykonał 4 swoje wpisy, w których zamieścił w sumie 23 uśmieszki))
    On się onanizuje, nie ma innej opcji. Ta dyskusja spełnia jego skryte marzenia. I oczywiście nie mógł zostawić mojego wpisu bez komentarza. Na ten też odpowie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał nervousman Zobacz post
    Tomtrz, ponowię pytanie - jako naczelny koniobijca nad zajebistością elektryfikacji i samych zalet aut elektrycznych, zademonstrujesz nam wreszcie swojego elektryka? Czy dalej będziesz książkowym przykładem hipokryzji?
    Już to bełkotliwie "wyjaśniał", ale nikt nic z tego nie zrozumiał. Jemu nie chodzi o elektryki, tylko o nakręcanie dyskusji. Nie ma elektryka i pewnie mu to zwisa. On się karmi dyskusją. Mnożeniem uśmieszków, szydery i ładowanie niezliczonych linków. Nadal nie rozumiem, czemu nie kupił mojego linka, tego o płaskiej Ziemi. Z niewiadomych powodów to źrodło wiedzy uznał za niewiarygodne. Jaki ma zatem klucz do oceny wiarygodności?
    To chyba dobre pytanie.

  3. #3163
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Noo - cały ty .
    Napiszesz bzdurę, odniesę się do niej, a później jęczysz, że dyskusja jest nie na temat.
    no nie, ja nie zacząłem opowiadać o zadnych pissdzielcach.

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    "Wymądrzasz" się na temat tego jak działa demokracja (a nie za bardzo rozumiesz - bo tego twojego zero-jedynkowego postrzegania nie można nazwać rozumieniem )
    ok, to co w takim razie jest błędnego w stwierdzeniu, ze wybrana wiekszoscia władza, jest twoją władzą, niezaleznie od tego czy na nią głosowałeś, czy nie?

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    , na mocy której to wszystkim mają się podobać arbitralne decyzje i później narzekasz, że dyskusja jest nie na temat.
    ale kto mówi, ze wszystkie decyzje z automatu mają ci sie podobać???

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    jak mógł się ktoś z "naszym zdaniem" liczyć skoro bezpośrednio nie braliśmy udziału udziału w dyskusji?
    ja ci po prostu wskazałem, ze tak działa demokracja przedstawicielska, i to całkowicie normalne, ze a) nie zawsze kazdy bedzie z toba o wszystkim dyskutował, po to ich zatrudniasz, zeby podejmowali decyzje, b)czasami ludzie, na ktorych akurat ty glosowałes, nie maja na nic wpływu, a ty wyjezdzasz z jakimis pissdzielcami

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Właśnie, że jest jak najbardziej na temat - bo dotyczy tego, czy tak istotne decyzje (zakaz oraz dopłaty) powinny być podejmowane bez bezpośredniego udziału społeczeństw na które poważnie wpływają (wiem, że to dla ciebie niezrozumiałe - kto to słyszał badać jakiś tam "wpływ" ).
    istotne dla ciebie. Wyobraz sobie, ze nie kazdego zycie kreci sie wokół samochodu, a tym bardziej tego, czym jest napędzany. Dla alkoholików, alkohol jest pewnie ważniejszy, niz dla ciebie samochód, a nie słyszałem, zeby oni wołali o referendum w sprawie zakazu sprzedaży małpek.

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Jaki jest związek piSS z zakazem? To proste - mimo sprzeciwu passu, UE zdecydowała o zakazie - wersja dla ciebie: piSS nie był w stanie temu zapobiec.
    ale przeciez to i tak nie jest twoj rzad, bo na niego nie głosowałeś kiwasz się już sam ze sobą

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Policzyłem, od cytowanego wpisu do tego, Tomtrz wykonał 4 swoje wpisy, w których zamieścił w sumie 23 uśmieszki))
    On się onanizuje, nie ma innej opcji. Ta dyskusja spełnia jego skryte marzenia. I oczywiście nie mógł zostawić mojego wpisu bez komentarza. Na ten też odpowie
    Misio tadzio, w ramach ignorowania postów tomtrz, zaczął wyliczac emotikony w jego postach ignorowanie w formie obsesji, połączone jeszcze z fantazjami erotycznymi. No cóż...
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 09-05-2023 o 23:17
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #3164
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ok, to co w takim razie jest błędnego w stwierdzeniu, ze wybrana wiekszoscia władza, jest twoją władzą, niezaleznie od tego czy na nią głosowałeś, czy nie?
    Wszystko: (1) nie żadna "władza" tylko rząd, (2) nie moją, bo ja ich nie wybierałem - co najwyżej akceptuję demokratyczny wybór - i to z założeniem, że przestrzega prawa.

    To dość proste - jeżeli się rozumie podstawowe rzeczy.
    Ty nie rozumiesz - masz tam jakiś swój obraz i podejmujesz żałosne próby tłumaczenia czegoś czego nie rozumiesz.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Napisał IRC
    jak mógł się ktoś z "naszym zdaniem" liczyć skoro bezpośrednio nie braliśmy udziału udziału w dyskusji?
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ja ci po prostu wskazałem, ze tak działa demokracja przedstawicielska, i to całkowicie normalne, ze a) nie zawsze kazdy bedzie z toba o wszystkim dyskutował, po to ich zatrudniasz, zeby podejmowali decyzje
    Znów nie zrozumiałeś o czym mowa - a w przytoczony przez ciebie mój wpis odnosi się do twojego (jak widać - bezsensownego w warunkach demokracji przedstawicielskiej) stwierdzenia, że z "naszym zdaniem nikt się nie liczył".
    Skoro w demokracji przedstawicielskiej nikt się o zdanie nie pyta - to po co bełkoczesz o nieliczeniu się z czyimś zdaniem?
    Zamiast pomyśleć - zdecydowałeś się powypisywać, nikomu niepotrzebne wynurzenia na temat twojego rozumienia demokracji (mógłbyś tego oszczędzić innym - bo jeszcze ktoś przeczyta i zapamięta coś z tego ).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    istotne dla ciebie. Wyobraz sobie, ze nie kazdego zycie kreci sie wokół samochodu, a tym bardziej tego, czym jest napędzany. Dla alkoholików, alkohol jest pewnie ważniejszy, niz dla ciebie samochód, a nie słyszałem, zeby oni wołali o referendum w sprawie zakazu sprzedaży małpek.
    Jasne - ty to potrafisz zważyć rzeczy - zrównanie dokonania rewolucji w konstrukcji samochodu, można powiedzieć, że największej zmiany w tym obszarze od jakichś 100lat, sprawy, która dotyczy prawdopodobnie (przynajmniej) kilkunastu milionów ludzi w samej tylko Polsce z minimalnym ograniczeniem spożycia alkoholu przed bardzo wąską grupę ludzi (no chyba, że do niej przynależysz - to by wiele wyjaśniło ) to naprawdę dobre osiągnięcie - takie na miarę małego jasia/wiejskiego głupka
    Napisz jeszcze, że referendum w jakieś innej w sprawie nie było i to uzasadnia ich brak - najlepiej: całkowicie.

    O czym jeszcze nie słyszałeś? Wygląda, że o wielu rzeczach.

    p.s.
    jak tam twój elektryk - będziesz go miał przed 2035r., czy ciągle śmierdziel spalinowy o dużej pojemności??

  5. #3165
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    n
    Misio tadzio, w ramach ignorowania postów tomtrz, zaczął wyliczac emotikony w jego postach ignorowanie w formie obsesji, połączone jeszcze z fantazjami erotycznymi. No cóż...
    A nie mówiłem, że odpowie?
    MUSI mieć zawsze ostatnie zdanie. Modelowy przykład dla studentów psychologii. Byłby chory, gdyby nie odpisał, nie zareagował.

  6. #3166
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    MUSI mieć zawsze ostatnie zdanie. Modelowy przykład dla studentów psychologii. Byłby chory, gdyby nie odpisał, nie zareagował.
    ... ale dzięki temu jest zabawa
    Najlepsza metoda - to dać głupkowi działać. Czym więcej pisze, tym wyraźniej widać prostotę (prymitywizm?) myślenia.
    Z mojej perspektywy - dość porażająca jest tzw. "short term mentality", brak refleksji na temat wpływu i skutków działań, możliwości realizacji jakieś zmiany oraz betonowo-fanatyczna psycha nakazowo-rozdzielcza: nakazać, zakazać, jak nie działa to wzmocnić dopłatami (czyli dać wybranej wybranej grupie zabrane innym podatki - często zabrane tym biedniejszym niż obdarowani).

    Wygląda na gimbazę - płytkość "argumentów", małpie posługiwanie się linkami - często bez zrozumienia tego jaka jest z nich konkluzja oraz, co ważne, jaka nie jest i co jest nadinterpretacją/nieuprawnionym wnioskiem.
    Wygląda na młodego człowieka - a już jest mentalnie tak stary jak jakiś ruski komunistyczny beton zawieszony na jakiejś idei (chociaż sam nie wie co by to miało tak naprawdę rozwiązać).
    Do tego dochodzi myślenie magiczno-życzeniowe i mesjanizm - dodatkowo, w żaden sposób nie potwierdzony w rzeczywistości czynami, trochę taki Jezus mówiący: "krzyżujcie się, to takie fajne i potrzebne, ale ja poczekam".
    Na pęczki takich jest.

  7. #3167
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Wszystko: (1) nie żadna "władza" tylko rząd, (2) nie moją, bo ja ich nie wybierałem - co najwyżej akceptuję demokratyczny wybór - i to z założeniem, że przestrzega prawa.

    To dość proste - jeżeli się rozumie podstawowe rzeczy.
    Ty nie rozumiesz - masz tam jakiś swój obraz i podejmujesz żałosne próby tłumaczenia czegoś czego nie rozumiesz.

    aha aha
    dzisiaj jest poniedziałek. Nieprawda, dzisiaj jest pierwszy dzien tygodnia!

    1. Rząd to władza wykonawcza
    2. Nie wybierasz rządu, wybierasz posłów i prezydenta.
    3. Konstytucja RP pisze o władzy, sam pierwszy rodział używa tego zwrotu 13 razy, więc nie wiem jak możesz mieć problem z tym określeniem

    zakiwałeś się

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    która dotyczy prawdopodobnie (przynajmniej) kilkunastu milionów ludzi w samej tylko Polsce
    tak bym cie chciał uświadomic, ze zmiany, które dotycza kilkunastu milionów ludzi, to są przez sejm wprowadzane co drugi dzień...




    a tak kończąc absurdalne i jałowe dyskusje, moze wrocimy do tematu i moich ulubionych faktów i fakcików z linków

    https://insideevs.com/news/666300/te...ger-car-sales/

    Elektryk w top 3 najlepiej sprzedajacych sie samochodów na świecie (gdzie zakaz jest tylko w EU).
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 10-05-2023 o 08:00
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #3168
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    tak bym cie chciał uświadomic, ze zmiany, które dotycza kilkunastu milionów ludzi, to są przez sejm wprowadzane co drugi dzień...
    Ojoj - naprawdę co drugi?
    Nie wiedziałem - ale na szczęście jesteś ty i wszystko wytłumaczysz.
    Co ja bym bez ciebie zrobił?

    I to ma wykluczać możliwość jakiegokolwiek referendum, znaczy się, tak?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    moze wrocimy do tematu i moich ulubionych faktów i fakcików z linków

    https://insideevs.com/news/666300/te...ger-car-sales/

    Elektryk w top 3 najlepiej sprzedajacych sie samochodów na świecie (gdzie zakaz jest tylko w EU).
    I co z tego wynika? Podzielisz się swoimi genialnymi wnioskami?

    p.s.
    ciągle nie widać cię w statystykach kupujących - nie przyczyniłeś się do tego sukcesu EV
    Ostatnio edytowane przez IRC ; 10-05-2023 o 11:20

  9. #3169
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co do domów jednorodzinnych. Ja mam na ulicy obok 3 budynki, zbudowane jako domy jednorodzinne . Warunkiem było osobne wejście do mieszkania. Klatka podzielona na pół. Klatek 4. 2 pietra. 1 wejście na 4 "domy" co tam się wyprawia z parkowaniem słupkami, zajechanymi kiedyś trawnikami, umawianiem kto kiedy wyjeżdża i przyjezdza, kłótniami...ilu parkuje hoho na innych ulicach. Dodajmy do tego kable zwisające z okien. Wzór na szczęśliwe życie normalnie. Kto pierwszy przy gniazdku. Społeczne komitety kolejkowe . Cud wizja..a nie tak było przecież.
    A to developerka sprzed kilkunastu lat. Myślę że pomysłowość developerów i architektów poszła mocno do przodu na terenach pod zabudowę jednorodzinnna.I to są domy jednorodzinne w statystyce.
    Tak sobie czytam i się zastanawiam .
    Wiemy ,że jest trudno ładować a i lepiej nie będzie bez zmiany przepustowości aktualnych łączy razy 4-6.
    Ale mam inne pytanie jak te pojeby od elektryków mają zamiar w ciągu 20 lat zwiększyć produkcje energii razy 4.
    Zbudować cała cieć przesyłu takiej mocy / a te szacunki nie uwzględniają rosnącego apetytu na energie innych gałęzi gospodarki/.
    Już teraz nasza energetyka jedzie na oparach a o atomie to tylko gadanie a finał pewnie za 20 lat .A to ma zastąpić węgiel a nie podnieść moc razy 4 .
    Psychofani elektryków są całkowicie odklejeni od realiów stanu sieci i produkcji energii w EU.
    Najpierw uzależnili nas od ruskich a teraz chcą od chin.
    Czyli wykonawcy ci sami tylko płatnik się zmienił.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #3170
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Wiemy ,że jest trudno ładować a i lepiej nie będzie bez zmiany przepustowości aktualnych łączy razy 4-6.
    Ale mam inne pytanie jak te pojeby od elektryków mają zamiar w ciągu 20 lat zwiększyć produkcje energii razy 4.
    eee, a tak sie skromnie zapytam - skąd te liczby?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory