Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #3301
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    czyli u was po staremu - ściany pustosłowia, bez poparcia jakimikolwiek dowodami
    Człowieku - nie wiem o co Ci chodzi - kto to są ci "wy"?? Ja do Ciebie nie piszę w liczbie mnogiej.

    Ty chyba nie rozumiesz jednej prostej sprawy - jeżeli Ty coś twierdzisz - a twierdzisz, że wszystko "się uda" jak trzeba do 2035r. i "będzie dobrze", (zgadza się? tak zakładam, bo nie wiem jakie jest tak naprawdę Twoje stanowisko, bo rozmieniasz się na drobne w tej dyskusji) - to TY masz przedstawić (najlepiej) dowody oraz argumenty za jakąś tezą i ścieżkę dojścia do stanu w 2035r., sposób ograniczenia ryzyk oraz rozwiązania znanych/zidentyfikowanych problemów.

    JA (nie żadni "wy") - NIE MUSZĘ CI PRZEDSTAWIAĆ ŻADNYCH UZASADNIEŃ, ŻE NIE UDA SIĘ TO CO TY TAM SOBIE WYMYŚLIŁEŚ.
    Z powodów czysto LOGICZNYCH.
    Twoje tezy, bez należytego uzasadnienia nie muszą być przyjęte - tak zwyczajnie.
    Kumasz? Wyobrażasz to sobie? Co za bezczelność nie?

    Tak właśnie to działa - jeżeli nie ma na coś dowodów - to tego się nie przyjmuje - ktoś kto nie jest obłąkańcem nie wierzy w bogów, Potwora Spaghetti, płaską ziemię, zamach smoleński - bo nie ma ku temu przesłanek.

    Mogę powtórzyć Ci jeszcze raz - przedstawiasz linki, część z nich jest wiarygodna - tylko, kłopot w tym, że to nie udowadnia Twojej tezy - kumasz?
    Zamiast tego narzekasz na to, że publika "nie kupuje" Twojej tezy.

    Pojękiwania na to "że w Polsce nie da się" są jeszcze bardziej komiczne - gdybyś przedstawił wiarygodne rozwiązanie na przedkładane Ci wątpilwości/problemy do rozwiązania zamiast pokrzykiwań to by to, prawdopodobnie, wyglądało trochę inaczej.
    Już mamy jednego małego zbawcę narodu narzekającego na "imposybilism" - w wyniku jego zwalczania, wynik z gry jaki mamy to: brak realizacji czegokolwiek znaczącego w sferze realnej - jedynie same nieudane przedsięwzięcia (rozkradzenie budżetu projektu przez piSSiarstwo nie zalicza przedsięwzięcia do udanych), jedyne co się udało osiągnąć to łatwe do przeprowadzenia 500+ oraz kompletne róz*ierdolenie tego co już istniało i działało (można powiedzieć, że jako tako - ale działało).

    Podobnie jak Ty - Katolicy wściekają się, że ktoś nie chce uwierzyć w ich jakiegoś tam "boga" - a oni widza setki cudów (kup sobie jeszcze, k*wa, liścia z ostatniego cudu).

    Więc nie jęcz - jest tutaj 330 strona tego wątku i nie ma żadnej sensownej konkluzji - głównie dzięki Tobie, bo (w ciemno) stawiam, ze 1/3 tych wpisów to są Twoje wpisy - więc możesz się uważać za faktycznego moderatora tego wątku.
    Podajesz jakieś linki, które wg. Ciebie mają coś tam dowodzić (a nie dowodzą tego co sobie wyobrażasz) i zaczynasz ryczeć i robić z siebie ofiarę, że ty taki rzeczowy jesteś, a świat Cię nie rozumie ...
    Z Twojego słowotoku ("linkotoku"?) nic konretengo nie wynika, odpowiadasz na niezadane pytania, wysnuwasz nielogiczne wnioski, ignorujesz istniejące ograniczenia, popierasz administracyjne ograniczenia i dotacje, nawet nie wiesz jaki
    Nie widać żebyś walczył np. z wielkimi czołgami (SUV) na ulicy wiozącymi często jedną osobę i jej torebkę na paznokcie, kopciuchami, dieslami w transporcie morskim, zużyciem paliwa przez transport lotniczy, dewastacją/zanieczyszczaniem środowiska przez przemysł, bezsensowną konsumpcją (np. fast fashion) - ale, ku*wa, uwziąłeś się na osobowe samochody elektryczne, co samo w sobie NIE ROZWIĄŻE problemów o których mowa, nie wiadomo ile osób uratuje np. od raka (ale można policzyć ile osób umrze dzisiaj, bo zamiast ich leczenia dziś wyda się na dotację samochodów bogatszym członkom społeczeństwa - a na koniec dnia na zwiększenie zysków firm, bo tam trafiają dotację) - ale np. sposób wprowadzenia elektryfikacji w UE może spodować całe mnóstwo kłopotów.
    Dla Ciebie "wszystko ch*j" jak w piosence dawnego kukiza, a dzisiejszej szmaty.

    Jeżeli chodzi o Twój samochód elektryczny - może i gdzieś tam odpowiedziałeś - ale nie chce mi się przeszukiwać 330 stron tego wątku - podaj nr strony to spojrzę - ale nie wiem czy jest sens, bo ktoś kto jest takim zagorzałym zwolennikiem elektryfikacji i od kilku lat nie kupuje sobie takiego samochodu chociaż może i do tego jeździ jakimś mega paliwożernym samochodem jęcząc o umierających ludziach na raka - sorry - ale naraża się na śmieszność (nie, nie - nikt Cię nie zmusza do jazdy elektrykiem - bądź spokojny) - tylko ciekwym jest to rozdwojenie jaźni u Ciebie ....

  2. #3302
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Nie widać żebyś walczył np. z wielkimi czołgami
    Nie doceniasz naszego kolegi. Tomtrz forsował w pewnym momencie tej dyskusji pomysł elektryfikacji czołgów (tych wojskowych)...

  3. #3303
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Ty chyba nie rozumiesz jednej prostej sprawy - jeżeli Ty coś twierdzisz - a twierdzisz, że wszystko "się uda" jak trzeba do 2035r. i "będzie dobrze", (zgadza się? tak zakładam, bo nie wiem jakie jest tak naprawdę Twoje stanowisko, bo rozmieniasz się na drobne w tej dyskusji) - to TY masz przedstawić (najlepiej) dowody oraz argumenty za jakąś tezą i ścieżkę dojścia do stanu w 2035r., sposób ograniczenia ryzyk oraz rozwiązania znanych/zidentyfikowanych problemów.

    JA (nie żadni "wy") - NIE MUSZĘ CI PRZEDSTAWIAĆ ŻADNYCH UZASADNIEŃ, ŻE NIE UDA SIĘ TO CO TY TAM SOBIE WYMYŚLIŁEŚ.
    Z powodów czysto LOGICZNYCH.
    Twoje tezy, bez należytego uzasadnienia nie muszą być przyjęte - tak zwyczajnie.
    Kumasz? Wyobrażasz to sobie? Co za bezczelność nie?

    Tak właśnie to działa - jeżeli nie ma na coś dowodów - to tego się nie przyjmuje - ktoś kto nie jest obłąkańcem nie wierzy w bogów, Potwora Spaghetti, płaską ziemię, zamach smoleński - bo nie ma ku temu przesłanek.
    w jaki sposób ja mam ci niby udowodnic, ze za 30 lat bedzie pradu tyle a tyle? Mam ci przysłać obrazek z przyszłości?

    Produkcja prądu, i przepustowość sieci, jest czyms całkowicie skalowalnym. Nie wymaga żadnych nowych, specjalnych wynalazków. Po prostu robisz więcej tego co masz. I ten proces dzieje się od dziesiatek lat - sie produkuje więcej i wiecej. Ba, zeby zaspokoic zapotrzebowanie dla elektryków, wcale nie potrzeba, zeby tempo tego wzrostu, który już był, znacząco musiało przyspieszyć. Jedyne, co jest potrzebne, to pieniądze, a one są zabezpieczone, i tyle ci wystarczy wiedzieć.

    To nie ja tu odkrywam coś nowego tym stwierdzeniem. To ty, twierdzac, że nagle, chociaz od dziesiatek lat się da, to nagle przestaje sie dać, wymyslasz coś nowego.
    Oczekujesz, zebym ci udowadniał, ze jutro też będzie dzień, tak jak wczoraj, przedwczoraj, i przez ostatnie 4,5 miliarda lat, bo ty twierdzisz, ze jednak nie będzie


    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Mogę powtórzyć Ci jeszcze raz - przedstawiasz linki, część z nich jest wiarygodna - tylko, kłopot w tym, że to nie udowadnia Twojej tezy - kumasz?
    No, widzę troche awansowałem, z niewiarygodnych, na cześciowo wiarygodne Byłoby mi niezmiernie miło, gdyby ta niewiarygodna część, została wskazana, bo chyba nie lubisz rzucac słów na wiatr, czy lubisz?

    i tez ciekawy wniosek - ze skoro ja mowie, ze jest tak i tak, przedstawiam dowody z wiarygodnego zrodla, to i tak wcale nie udowadnia, ze jest tak, jak mówie Tak na wszelki wypadek - ty tak na serio?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    nie wiadomo ile osób uratuje np. od raka (ale można policzyć ile osób umrze dzisiaj, bo zamiast ich leczenia dziś wyda się na dotację samochodów bogatszym członkom społeczeństwa - a na koniec dnia na zwiększenie zysków firm, bo tam trafiają dotację)
    można to oszacować. Jako, ze jestes osobą przeciez, samodzielnie myślącą, sobie to na bank już przeanalizowałeś, bo linka nie potrzebujesz:
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    . Zgadnij jaki % przedwczesnych zgonów jest spowodowanych zanieczyszczeniem powietrza. I zgadnij, jaki udział w tym zanieczyszczeniu, które bezpośrednio oddziałują na ludzi, mają samochody.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #3304
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Człowieku - nie wiem o co Ci chodzi -(....) aża się na śmieszność (nie, nie - nikt Cię nie zmusza do jazdy elektrykiem - bądź spokojny) - tylko ciekwym jest to rozdwojenie jaźni u Ciebie ....
    Cały tekst to strzał w dziesiątkę, IRC. Szacun! Lepiej tego ująć nie można.)

    Tymczasem przyjechała z Holandii moja kuzynka.. Mieszka tam na stałe, nie zamierza wracać, ma świetną pracę itd. Przyjeżdża do Polski dwa, trzy razy w roku. Zawsze samochodem.
    Dotąd firma kupowała jest spaliniaki. Ale teraz dostała elektryka...
    Rozmowa z wczoraj: "wiesz, wpadnijcie do nas najdalej w piątek, bo w sobotę jadę. Czemu nie w niedzieilę? BO MAM ELEKTRYKA i czas przejazdu znacznie mi się wydłużył....."
    ))
    Ot, komfort
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 22-05-2023 o 23:46

  5. #3305
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  6. #3306
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    głównie dlatego:

    Problem dotyczy głównie wpływów z tytułu podatków zawartych w cenach paliw - a tych kierowcy elektryków nie generują.

    ekologia ekologią, ale hajs musi się zgadzać.

  7. #3307
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Tendencyjny artykuł, który ma pokazać jak to samochody elektryczne są negatywne dla wpływów budżetu. Oczywiście są ale na pewno nie w Teksasie, który wprowadza te opłaty dla elektryków Pewnie stan ten chce pokazać, że nie popiera transformacji w motoryzacji a ta w USA ruszyła pełną parą - już w 2026 roku bedą mieli zbliżony system ograniczenia emisji jak my obecnie w UE a od 2032 roku normy będą tak surowe, że żadne 6 czy 8 cylindrów się nie uchowa bez kosmicznych kar.
    Lepiej późno niż wcale.
    u nas zmniejszone wpływy z podatków ze sprzedaży paliw można rekompensować podniesieniem opłaty emisyjnej w cenie paliwa, która obecnie jest śmiesznie niska. Jest tu spore pole do manewru i z pewnością - w miarę jak elektryki będą coraz popularniejsze - rząd będzie z tego korzystać.

  8. #3308
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Tendencyjny artykuł, który ma pokazać jak to samochody elektryczne są negatywne dla wpływów budżetu. Oczywiście są ale na pewno nie w Teksasie, który wprowadza te opłaty dla elektryków Pewnie stan ten chce pokazać, że nie popiera transformacji w motoryzacji a ta w USA ruszyła pełną parą - już w 2026 roku bedą mieli zbliżony system ograniczenia emisji jak my obecnie w UE a od 2032 roku normy będą tak surowe, że żadne 6 czy 8 cylindrów się nie uchowa bez kosmicznych kar.
    Lepiej późno niż wcale.
    u nas zmniejszone wpływy z podatków ze sprzedaży paliw można rekompensować podniesieniem opłaty emisyjnej w cenie paliwa, która obecnie jest śmiesznie niska. Jest tu spore pole do manewru i z pewnością - w miarę jak elektryki będą coraz popularniejsze - rząd będzie z tego korzystać.
    1. nie no, hajs sie musi zgadzac, czy sie elektryki lubi, czy nie, i trzeba je bedzie w pewnym momencie opodatkowac. ok, w prądzie jakas tam akcyza jest, ale podatku drogowego juz nie ma.
    2. A w teksasie, jak to w teksasie, stanie ropą płynącym i wiadomo jaką mentalnością, władze nie lubią elektryków, jest czymś przewidywalnym i bym nawet powiedział, naturalnym. Co ciekawe - elektryki tam sie całkiem niezle sprzedają - jak widac bez specjalnych przwyilejów (chyba jednynie federalne jakies drobne dopłaty), co nijak ma sie tu do teorii kolegów, ze ludzie kupuja te elektryki dla dopłat.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #3309
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Tendencyjny artykuł,
    Artykuł nie jest tendencyjny. Pokazuje, jak działają politycy. A Ty, skoro lubisz jak Cię politycy łoją :

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    u nas zmniejszone wpływy z podatków ze sprzedaży paliw można rekompensować podniesieniem opłaty emisyjnej w cenie paliwa, która obecnie jest śmiesznie niska. Jest tu spore pole do manewru
    to masz kilka innych krajów do zamieszkania, w których złoją Cię z każdej strony.

    Zadziwia mnie niezmiennie, że rozsądny człowiek może pisać takie rzeczy i w dodatku chcieć ich.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  10. #3310
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Haha
    Szczerze mówiąc szybciej niż przypuszczałem.

    W UE odbędzie się to zapewne inaczej, bardziej nie-wprost, obudowane jakimś przekminionym bełkotem nie na temat.

    Wiecie co jest najzabawniejsze? Elektryki były najbardziej opłacalne w momencie kiedy nie było infrastruktury. Im lepsza infrastruktura, tym mniej opłacalne. Jak już będzie pełna infrastruktura, to będą totalnie nieopłacalne - niemniej być może nie będzie już alternatywy
    Także do boju, rycerze! Tomtrz, rozważ kupno tego elektryka póki jeszcze w jakikolwiek sposób się to opłaca, bo będzie już tylko gorzej
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory