Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #3341
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    A to o infrastrukturze dla EV w Europie
    https://motoryzacja.interia.pl/wiado...ni,nId,6795408
    Ale że Rumunia, Węgry i Grecja? Przed nami
    Zaiste Polska w awangardzie Europy

    Jakoś mnie to nie martwi w kontekście EV
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #3342
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Ale że Rumunia, Węgry i Grecja? Przed nami
    Zaiste Polska w awangardzie Europy

    Jakoś mnie to nie martwi w kontekście EV
    To "przodowanie" dotyczące Rumunii conieco podatników kosztowało i kosztuje :

    każdy Rumun który zdecyduje się na zezłomowanie swojego starego auta i zakup nowego otrzymuje bon o wartości:

    26 000 lei (ok. 25 tys. PLN) na zakup nowego samochodu hybrydowego typu plug-in o emisji CO2 mniejszej lub równej 80g CO2/km;
    29 000 lei na zakup nowego samochodu hybrydowego typu plug-in o emisji CO2 mniejszej lub równej 78g CO2/km;
    51 000 lei (ale nie więcej niż 50 proc. wartości zakupionego nowego samochodu) na zakup auta w 100 proc. elektrycznego;
    54 000 lei (ale nie więcej niż 50 proc. wartości zakupionego nowego samochodu) na zakup samochodu w 100 proc. elektrycznego, przy założeniu że zezłomuje najpierw dwa stare samochody”.

    Lej rumuński ma wartość zbliżoną do polskiej złotówki. W chwili przygotowywania tekstu kurs wynosił 97 groszy. Jak wylicza Kamil Całus, „dzięki programowi Rabla Plus produkowany przez Dacię, elektryczny model Spring kosztuje obywatela rumuńskiego zaledwie ok. 11 tysięcy euro”. Po aktualnym kursie to w przybliżeniu 52 tys. złotych.


    52tysiące za auto 45 koni, ile tam 20 do setki i 90km zasięgu to wciaż duzo, ale można jeszcze bardziej nowo-"wolno"-rynkową gospodarkę wprowadzać a co. Jak naród łyka hasła typu " kredyty zero procent " to co tam.

    Przy czym pamiętajmy że 52 tys to płaci obywatel, ale producent otrzymuje tyle ile auto kosztuje czyli te 107tys. 52 tys płacą temu producentowi pozostali obywatele za niemanie tego auta, ale mogą czasem zobaczyć na ulicy. A i za uratowaną planetę i gwarancję wiecznego życia tu na ziemi już .

  3. #3343
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Przy czym pamiętajmy że 52 tys to płaci obywatel, ale producent otrzymuje tyle ile auto kosztuje czyli te 107tys. 52 tys płacą temu producentowi pozostali obywatele za niemanie tego auta, ale mogą czasem zobaczyć na ulicy. A i za uratowaną planetę i gwarancję wiecznego życia tu na ziemi już .
    Już śpieszę wyjaśnić jako, że Tomtrz jakoś jeszcze nie wyjaśnił (śpi?):
    - dopłaty są dobre, bo cel uświęca środki, będzie mniej trucicieli - i dobrze, tak działa wolny rynek , zresztą dopłaty "są wszędzie"
    - jeszcze nie ma zakazu - więc zakaz "nie oddziaływuje" na dzisiejsze zakupy - tego chce rynek - i che elektryków - zobacz: Tesla rośnie najszybciej na świecie (no i ch*j, że rozmawiamy o Rumunii - mamy jeden rynek światowy), tak więc tak: elektryki górą
    - nie znasz się - właśnie, że osobowe elektryki trochę uratują (nie wiem kogo, w jakim stopniu i kiedy) - ale uratują
    - w roku 3158, z pewnością, wszystkie samochody będą elektryczne - to nieuniknione

    Zaprezentowałem Ci spójności i logiczny wywód - a, że nic do Ciebie nie dociera - to ja już nie wiem jak Ci to wytłumaczyć ...

    Ma sens?
    ... o ku*wa - chyba nie ....

  4. #3344
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    - dopłaty są dobre, bo cel uświęca środki, będzie mniej trucicieli - i dobrze, tak działa wolny rynek , zresztą dopłaty "są wszędzie"
    Już to przerabialiśmy w czasach PRLu - to jest rynek dotowany przez państwo - dostajesz cenę za produkt, którą jesteś w stanie zapłacić, resztę dopłacają inni z podatków i gówno z tego mają.
    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    - jeszcze nie ma zakazu - więc zakaz "nie oddziaływuje" na dzisiejsze zakupy - tego chce rynek - i che elektryków
    Gówno prawda. Gdyby rynek chciał elektryków, to żadne dopłaty nie byłyby potrzebne - kolejki na ten produkt ustawiałyby się bez żadnych dopłat.
    A zakaz, którego jeszcze nie ma, już dzisiaj oddziaływuje na producentów - jak nie będą dzisiaj inwestować w projekty spalinowe, to będziesz musiał kupić to, w co będą inwestować.
    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    - nie znasz się - właśnie, że osobowe elektryki trochę uratują (nie wiem kogo, w jakim stopniu i kiedy) - ale uratują
    Uratują dupy prezesów firm automotive, jeśli do 2035 ta cała rewolucja nie jeb..e :-)
    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    - w roku 3158, z pewnością, wszystkie samochody będą elektryczne - to nieuniknione
    Jest mi dziko obojętne, jaki napęd będzie miał mój karawan, który odwiezie mnie w ostatnią podróż
    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Ma sens?
    ... o ku*wa - chyba nie ....
    I na koniec napisałeś coś z sensem
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 25-05-2023 o 20:56
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #3345
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Co do Tesli nie chce mi się wnikać ale bez potężnych ułatwień dotacji handlu CO2 (co może być bardziej sztucznego ???) by nie miała prawa -na rynku- zaistnieć. Dla grupki entuzjastów czemu nie spoko,mogą być i auta podpięte do stada wrobelkow.
    Ale OBOK dotyczaasowych pojazdów pozwalających się przemieszczać czy o zgrozo - czerpać frajdę .
    Chiny Norwegia Rumunia. Głęboko się nie trzeba wgłębiać w przyczyny "sukcesu" aut na baterie.

    Edit
    [MENTION=36189]krzystof[/MENTION] - chyba nie zalapales istoty wpisu IRC

  6. #3346
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Już to przerabialiśmy w czasach PRLu (....)
    I na koniec napisałeś coś z sensem
    Kolego... zrozumienie ironii świadczy o inteligencji. Tylko tyle napiszę

  7. #3347
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co do Tesli nie chce mi się wnikać ale bez potężnych ułatwień dotacji handlu CO2 (co może być bardziej sztucznego ???) by nie miała prawa -na rynku- zaistnieć. Dla grupki entuzjastów czemu nie spoko,mogą być i auta podpięte do stada wrobelkow.
    W momencie, kiedy TMY idzie na najlepiej sprzedające się auto na świecie, pisanie takich głupot o grupkach entuzajstów, jest po prostu niepoważne
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #3348
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    I na koniec napisałeś coś z sensem
    Stary - na koniec coś załapałeś

    ... ale szacun - bo, napisałeś w odpowiedzi dokładnie to czego Tomtrz nie rozumie (w każdym punkcie do którego się odniosłeś!) zwyczajnie przekracza to jego percepcję - rzeczywistość wymykała się socjalistycznym planistom spod kontroli - tak jak niejakiemu Tomtrzowi, któremu wydaje się, że rozumie rzeczywistość - i jest taki "hamerykański" i racjonalny (w jego mniemaniu, oczywiście) - uległ ułudzie stosowania liczb i wykresów w przytaczaniu "argumentów" - i myśli, że to prawdziwy sposób analizy.
    Znałem swego czasu, gościa, który znał wszystkie notowania z przeszłości dla danych akcji na warszawskiej giełdzie (ku*wa co do grosza i dnia, na pamięć) - i co było ciekawe? Nigdy niczego nie zarobił - można było w ciemno obstawiać przeciwnie.

    p.s.
    przeczytaj jeszcze raz - może zakumasz, że to było trochę ironiczno-sarkastyczne
    Ostatnio edytowane przez IRC ; 26-05-2023 o 01:01

  9. #3349
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    uległ ułudzie stosowania liczb i wykresów w przytaczaniu "argumentów" - i myśli, że to prawdziwy sposób analizy.
    najgorsze jest to, ze wy w ogole sie nie wstydzicie takich rzeczy pisać Bo przeciez jedynie słuszna metoda analizy, to po prostu "no tak mnie sie wydaje", tudzież szklana kula Sprzedajecie tutaj kompletne pustosłowie, i jeszcze jesteście z tego dumni.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #3350
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    najgorsze jest to, ze wy w ogole sie nie wstydzicie takich rzeczy pisać Bo przeciez jedynie słuszna metoda analizy, to po prostu "no tak mnie sie wydaje", tudzież szklana kula Sprzedajecie tutaj kompletne pustosłowie, i jeszcze jesteście z tego dumni.
    Fakt jest taki, że najbliższa szybka ładowarka znajduje się 58,5km od mojego domu. Nazwij to jak chcesz, ale to są realia Polski powiatowej.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory