Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #3351
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Fakt jest taki, że najbliższa szybka ładowarka znajduje się 58,5km od mojego domu. Nazwij to jak chcesz, ale to są realia Polski powiatowej.
    no fajnie, juz widze, złapaliscie temat, i macie radoche jak dzieci w nowej piaskownicy. Tylko, ze nikt nikomu dzisiaj nie kaze kupowac elektryka...Ja komuś te dzisiejsze realia nie odpowiadaja, to przeciez moze sobie jezdzic spalinowym.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #3352
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Tylko, ze nikt nikomu dzisiaj nie kaze kupowac elektryka...
    Ty masz to na łóżkiem w ramce napisane, czy jak?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #3353
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Ty masz to na łóżkiem w ramce napisane, czy jak?
    no na szczescie mam stały kontakt z rzeczywistością, więc nie muszę sobie takich rzeczy codziennie przypominać, u was natomiast bywa różnie
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #3354
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    najgorsze jest to, ze wy w ogole sie nie wstydzicie takich rzeczy pisać Bo przeciez jedynie słuszna metoda analizy, to po prostu "no tak mnie sie wydaje", tudzież szklana kula Sprzedajecie tutaj kompletne pustosłowie, i jeszcze jesteście z tego dumni.
    Znów nie zrozumiałeś przekazu - mnie osobiście interesuje jedynie dyskusja oparta o fakty i liczby - ale w Twoim wykonaniu to nie działa - mimo, że w tym co prezentujesz pojawiają się w fakty (wybiórcze) oraz liczby to wnioski które wyciągasz oraz zwyczajnie kiepawe - i żyjesz w ułudzie, że dokonałeś jakieś głębokiej analizy
    W Twoim wykonaniu - to jest zwyczajna parodia profesjonalnej dyskusji.

    Ty ciągle swoje - mogę powtórzyć to jeszcze raz: tego typu dywagacje możesz snuć sobie pod budką z piwem albo z kolegami na ławce pod blokiem.
    Pomijanie faktów (np. rzeczywiście istniejących ograniczeń), wysnuwanie konkluzji, których wysnuć się nie da, mylenie wolnego rynku z nakazami administracyjnymi/interwnecjonizmem oraz nieznajomość jego skutków, gonitwa myśli powodująca, że przeskakujesz z jednego tematu (niezamkniętego) na inny, w połączeniu z ględzeniem nie na temat (bo tym jest odpowiadanie na niezadane pytanie), powoduje, że nie wiadomo jakie jest tak naprawdę Twoje stanowisko danej kwestii.
    Dziecinne argumenty typy "ostatniej instancji": "bo tak zdecydowała UE" (tonący brzytwy w dyskusji się chwyta) - czyli urzędnicy (tak, tak wiem - umocowni jednak demokratycznie - nie bezpośrednio, ale na koniec dnia tak), którzy mylili się w przeszłości - np. słynna "promocja diesli" i zapewne pomylą się nie raz w przyszłości, oznacza, że nie jesteś samodzielny myślowo - zawsze potrzebujesz powołać się na jakiś autorytet (a np. w nauce nie ma autorytetów) - albo jesteś samodzielny w podawaniu argumentów albo Cię nie ma w dyskusji.

    ... ale pisz dalej i stękaj, że Ty tutaj takie mądrości wypisujesz, a "świat" Cię nie rozumie ....

    Poza tym - "dzięki" Tobie ten wątek osiągnął już 336 stron i idzie chyba na rekord na tym forum.
    Gratulacje z okazji Dnia Matki - bo jesteś matką tego "sukcesu".

  5. #3355
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    mnie osobiście interesuje jedynie dyskusja oparta o fakty i liczby
    zaraz się popłacze ze śmiechu

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    w tym co prezentujesz pojawiają się w fakty (wybiórcze)
    ciekawa ewolucja najpierw niewiarygodne, pozniej czesciowo wiarygodne, a teraz wybiórcze (ale zakladam, ze juz wiarygodne). Nie myślałeś może nad zajęciem się polityką? Bo taka masowa produkcja pustosłowia, to jest prawdziwy dar.

    - - - Updated - - -

    I jeszcze z ciekawostek, potwierdziło się:

    https://www.motor1.com/news/669135/t...g-car-q1-2023/

    Bardzo fajnie sprzedaja sie te niszowe auta dla garstki entuzjastów Czekam na wasze barwne interpetacje, bo moje to przeciez do niczego sie nie nadają
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #3356
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    najpierw niewiarygodne, pozniej czesciowo wiarygodne, a teraz wybiórcze (ale zakladam, ze juz wiarygodne)
    Hehe - znów przytaczasz coś czego nie napisałem i sobie budujesz opowieści z mchu i paproci na bazie tego.

    Fakty są jakie są - nie mogą być wiarygodne albo nie. - albo coś miało miejsce albo nie. To proste - ale najwyraźniej nie dla Ciebie.
    Jeżeli chodzi o wybiórczość - to masz, jak najbardziej, "czarny pas" w tej kategorii

    Restę insynuacji - łaskawie (dla Ciebie) pominę.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    bo moje to przeciez do niczego sie nie nadają
    No.

  7. #3357
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Fakt jest taki, że najbliższa szybka ładowarka znajduje się 58,5km od mojego domu. Nazwij to jak chcesz, ale to są realia Polski powiatowej.
    I właśnie dlatego MUSZĄ być dopłaty do samochodów elektrycznych. Żeby ta technologia się płynnie rozwijała musi być promowana przez rząd i UE bo trujące spalinowce mają infrastrukturę budowaną 100 lat a elektryki nie. Czym kraj ma gorszą infrastrukturę to dopłaty powinny być wyższe.
    Oczywiście w miarę rozwoju sieci ładowarek dopłaty będą zmniejszane, aż w końcu nie będą potrzebne.
    Biorąc pod uwagę, że ponad 20% emisji CO2 w Europie pochodzi z transportu drogowego, działania promujące elektryki są jak najbardziej uzasadnione.

  8. #3358
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Co to jest te 20% _w Europie_ dla _planety_ . Z czego auta osobowe to kolejny procent z procenta.
    Homeopatia normalnie.

    Jakby było 0,2 procent to też by był fanatyzm uzasadniony bo przecież to "zawsze coś".

  9. #3359
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    I właśnie dlatego MUSZĄ być dopłaty do samochodów elektrycznych. Żeby ta technologia się płynnie rozwijała musi być promowana przez rząd i UE bo trujące spalinowce mają infrastrukturę budowaną 100 lat a elektryki nie. Czym kraj ma gorszą infrastrukturę to dopłaty powinny być wyższe.
    Co mi po dopłacie do produktu, z którego nie mam jak korzystać???? Duże miasta chcą mieć więcej EV na swoim terenie to niech dopłacają z budżetu miasta. Ja w swojej pipidówie jeszcze długie lata nie będę miał elementarnej infrastruktury do korzystania z EV, ale z moich podatków jakieś rurkowe chłopce w Warszafce sobie auta kupują.

    Żuczku, nie ma absolutnie żadnego technicznego wytłumaczenia dla tego, żeby porównywalne auto EV było droższe od porównywalnego ICE. Gdyby nie sztucznie zawyżone marże, to te auta powinny być lekko licząc 20-30% tańsze od swoich spalinowych odpowiedników.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 26-05-2023 o 17:31

  10. #3360
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    https://www.motor1.com/news/669135/t...g-car-q1-2023/

    Bardzo fajnie sprzedaja sie te niszowe auta dla garstki entuzjastów Czekam na wasze barwne interpetacje, bo moje to przeciez do niczego sie nie nadają
    A ty dalej jeździsz ICE. Źle to świadczy o twojej inteligencji.

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory