Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #3431
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    ... hehe - Tomtrz mierzy innych swoją miarką - nie przedstawia żadnych dowodów albo przedstawia właśnie takie "dowody anegdotycznie" i podejmuje żałosne próby insynuacji, że ktoś robi to samo - bo tym są te jego tzw. "dowody" - argumenty będące prawie dowodami - a, jak wiemy, prawie czyni różnicę
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    I jeszcze raz, skoro wiek jest tak kluczowy, czemu młodsze hybrydy, częściej się palą od ogółu spalinowych? co ta wasza logika "dużego jasia" mówi w tym przypadku?
    nadal czekamy, co ten "duży jaś" ma do powiedzenia. Bo na razie to ten duzy jas tylko mówi innym, jacy są głupi, ale jakoś do wykazywania własnej mądrości, to się nie spieszy
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #3432
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,454

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    nadal czekamy, co ten "duży jaś" ma do powiedzenia. Bo na razie to ten duzy jas tylko mówi innym, jacy są głupi
    Nadal nie rozumiesz, że pomieszałeś grupy statystyczne?
    Wiek jest kluczowy w ramach grupy. W grupie ICE im starsze auto, tym częstsze pożary. Właśnie DLATEGO ta grupa ma dużo pożarów, bo średni wiek = 14 lat, czyli biorąc pod uwagę nowe auta musimy mieć też takie, co mają po 28lat? No tak mnie więcej, bo wiadomo, że jest jakiś rozkład.

    Skoro młodsze hybrydy palą się częściej od spalinówek, to aż strach zapytać, co się będzie działo z tymi hybrydami za 10 lat... :-O
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #3433
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Nadal nie rozumiesz, że pomieszałeś grupy statystyczne?
    Wiek jest kluczowy w ramach grupy. W grupie ICE im starsze auto, tym częstsze pożary. Właśnie DLATEGO ta grupa ma dużo pożarów, bo średni wiek = 14 lat, czyli biorąc pod uwagę nowe auta musimy mieć też takie, co mają po 28lat? No tak mnie więcej, bo wiadomo, że jest jakiś rozkład.

    Skoro młodsze hybrydy palą się częściej od spalinówek, to aż strach zapytać, co się będzie działo z tymi hybrydami za 10 lat... :-O
    oj kreatywnosc wasza nie zna granic, jak teza jest do udowodnienia

    jak nam sie kryterium wieku nie zgodziło z rzeczywistością, to sobie wymyślimy grupy statystyczne i dopasujemy tak, zeby sie zgadzało! I teraz tak, w przypadku ICE, wiek jest kluczowy, bo palą się stare. Dla hybryd wiek juz nie jest isotny, bo palą się młode. A dla elektryków, to zeby pasowało do tezy, to w takim razie wiek znowu musi byc istotny, bo niby palą się rzadko, bo są młode sensu nie ma, logiki nie ma, ale mozna sie kiwać dalej
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #3434
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    nadal czekamy, co ten "duży jaś" ma do powiedzenia. Bo na razie to ten duzy jas tylko mówi innym, jacy są głupi, ale jakoś do wykazywania własnej mądrości, to się nie spieszy
    Chłopie - ogarnij się - zacząłeś pisać o sobie w liczbie mnogiej? Masz rozdwojenie jaźni??
    To możliwe Tomtrz Elektryczny lubi EV, Tomtrz Spalinowy lubi kopciuchy

    Nie wiem (Ty wiesz? ) do kogo kierujesz ten wpis, bo zacytowałeś dwie osoby.

    Ty ciągle nie rozumiesz jednego - STAWIAJĄCY jakąś TEZĘ ma przedstawić (PRZEKONUJĄCE i SENSOWNE) argumenty na jej rzecz - w idealnym przypadku: DOWODY (nie zawsze to możliwe).

    To Ty stawiasz tezę, że tak duża transformacja/zmiana sektorze motoryzacji na samochody elektryczne i do tego dokonana w sposób (np. do 2035r.), który dzieje się w UE ma sens (wtedy można ją przyjąć) - powinieneś przedstawić argumenty na jej rzecz, w szczególności, odnosząc się np. do takich kwestii jak:
    - jakie problemy się rozwiązuje i w jaki sposób podjęte działania przełożą się na ich ROZWIĄZANIE - w sposób jasny i skwantyfikowany (nie jakieś tam generalne blabla)
    - dlaczego należy to zrobić decyzjami administracyjnymi (praktyczny zakaz dopuszczania samochodów spalinowych)
    - dlaczego dotacje mają sens (to, ze w innych obszarach istnieją NIE JEST ŻĄDNYM UZASADNIENIM)
    - w jaki sposób zostaną rozwiązane (KONKRETNIE) zidentyfikowane potencjalne PROBLEMY i pokonane OGRANICZENIA oraz złagodzone/zaadresowane zidentyfikowane RYZYKA
    Wszystko powyższe - odnosząc się do ograniczeń zaplanowanych na rok 2035 - czyli już niedługo w kontekście materii o której mowa.

    "MY" nie musimy NICZEGO Ci "udowadniać", bo to Ty proponujesz zaakceptowanie zmiany jaka ma się pojawić w 2035r.

    p.s.
    1. w kwestii palenia (samochodów): osobiście, z danych które widziałem, wynika mi, że spalinowce (total) palą się częściej (wyższy odsetek) - ale te dane nie były powiązane z wiekiem (np. samochody do 3 lat, do 5, do 8, do 10, do 15, powyżej 15 itd.) - rzeczowa dyskusja mogłaby się odbyć gdyby były dostępne - wtedy można byłoby coś więcej powiedzieć - Twoje dywagacje to takie same "prawie dowody"/"dowody anegdotyczne", które przypisujesz innym - porównywanie jakichś wybranych elementów (które wydają Ci się ważne) nie koniecznie będzie miało przełożenie na statystyki - jeżeli ich brak to można Ci jedynie wierzyć "na Twoje słowo" - a jak się domyślasz, nie znajdziesz tutaj tłumów skorych Ci uwierzyć

    2. nie wiem jak Ci można jeszcze jaśniej wyjaśnić, żebyś zajarzył, że ta Twoja gonitwa myśli tutaj (już na 344 strony ) nikogo nie przekona.

  5. #3435
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,454

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    I teraz tak, w przypadku ICE, wiek jest kluczowy, bo palą się stare. Dla hybryd wiek juz nie jest isotny, bo palą się młode. A dla elektryków, to zeby pasowało do tezy, to w takim razie wiek znowu musi byc istotny, bo niby palą się rzadko, bo są młode
    Jak ty to wywnioskowałeś?
    Gdzie niby napisałem, że dla hybryd wiek nie jest istotny?

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Skoro młodsze hybrydy palą się częściej od spalinówek, to aż strach zapytać, co się będzie działo z tymi hybrydami za 10 lat... :-O
    Generalnie napisałem coś zupełnie odwrotnego, ale jak widać to nie istotne - bo nie pasuje do twojego przekazu?

    Robi się coraz ciekawiej... nie dosyć, że próbujesz manipulować statystykami mieszając ze sobą różne grupy produktów, to jeszcze wkładasz w moje usta słowa dokładnie odwrotne, niż powiedziałem.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #3436
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    ale te dane nie były powiązane z wiekiem (np. samochody do 3 lat, do 5, do 8, do 10, do 15, powyżej 15 itd.) - rzeczowa dyskusja mogłaby się odbyć gdyby były dostępne
    i następny, podwórkowy ronaldo, co sam się zakiwał

    w tym zdaniu, uzalezniłeś wiarygodność innej tezy, od tezy, którą sam sobie postawiłeś (podatność na pożar jest uzależniona od wieku), i nie potrafisz jej udowodnić, bo nie ma danych, jak stwierdziłes
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #3437
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Wiek jest kluczowy w ramach grupy. W grupie ICE im starsze auto, tym częstsze pożary. :-O
    Masz jakąkolwiek wyniki, czy Ty po prostu "to wiesz" ?

  8. #3438
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    mieszając ze sobą różne grupy produktów
    panie, dawaj jeszcze podgrupy, i ćwierćgrupy, co sobie będziesz żałował arbitralnie zmyślonych czynników


    ja gdzieś kiedyś widziałem obszerną listę wszystkich akcji serwisowych roznych marek, spowodowanych zagrożeniem pożarem. No ciekawe skąd się o tych zagrożeniach dowiedzieli, bo na pewno nie z sytuacji, które już się wydarzyły, absolutnie, przeciez nowe auta się nie palą
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 31-05-2023 o 13:58
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #3439
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    i następny, podwórkowy ronaldo, co sam się zakiwał

    w tym zdaniu, uzalezniłeś wiarygodność innej tezy, od tezy, którą sam sobie postawiłeś (podatność na pożar jest uzależniona od wieku), i nie potrafisz jej udowodnić, bo nie ma danych, jak stwierdziłes
    Ty jednak masz swój świat - napisałem chyba jasno - a Ty ciągle nie rozumiesz - np. tego, że statystyki mogą być różne w zależności od wieku - to nawet Ty chyba potrafisz to zrozumieć (jak się mocno zepniesz to może dasz radę )
    Zadnej tezy nie stawiałem i niczego nie udowadniałem - za każdym razem udowadniasz, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
    Jedyne o czym napisałem to to, że widziałem statystyki pożarów samochodów elektrycznych do wszystkich elektryków oraz analogiczne zestawienie spalinowców - ale nie uznaje tego za "dowód" - ty w takich przypadkach pewnie byś uznał - uznajesz??

    Widziałeś kiedyś statystyki niezawodności? Zmieniają się z wiekiem, to jest jasne i do ogarnięcia nawet przez małych Jaśków.
    Cóż tutaj można poradzić - jaki koń jest, każdy widzi.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    panie, dawaj jeszcze podgrupy, i ćwierćgrupy, co sobie będziesz żałował arbitralnie zmyślonych czynników
    Tak - jasne, wszystko ch*j - do jednego wora - dla Ciebie nawet hybrydy to EV , bo gdzie jakiegoś linka (!) z takimi bzdurami wstawiałeś

  10. #3440
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,454

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Masz jakąkolwiek wyniki, czy Ty po prostu "to wiesz"
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ja gdzieś kiedyś widziałem
    Może być?
    Czy tylko entuzjaści EV "tak mogą"?

    Macie, nie chciało mi się szukać wcześniej, ale proszę bardzo:
    https://housegrail.com/car-fire-stat..._catch_on_fire

    More than 3/4 of vehicle fires begin in older cars due to a mechanical malfunction or an electrical problem. Unfortunately, the fires don’t start because of poor design, but because parts wear out and deteriorate, so it’s essential to have your car inspected regularly, especially the wiring, as the car ages. In 2017, 70% of the cars to catch fire were more than 10 years old.

    Jeszcze jakieś pytania?
    Zapewne nie, Tomtrz nawet uda, że nie przeczytał.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory