Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 71

Temat: Alfa do 10 tysięcy

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Moim zdaniem do przebiegów 7kkm/rok AR 147/156 jest odpowiednia oczywiście z TS, który był do tej pory regularnie serwisowany. Szukać TS z wymienionym wariatorem i rozrządem i jeździć pamiętając o regularnej wymianie i kontroli stanu oleju i żadnych problemów nie powinno być (wyjątek 2.0 TS tu może pojawić się problem z panewkami). Zawieszenie jeżeli jest zrobione na dobrej jakości zamienikach to też potrafi wytrzymać jakieś 50kkm (w zależności od jakości pokonywanych dróg). Nie rozumiem tego całego mitu o awaryjności AR, w rodzinie mamy samochody różnych marek i moja AR nie jest czarną owcą
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Szukać TS z wymienionym wariatorem i rozrządem
    u handlarza to przecież kazda świeżo po rozrządzie i tak dalej

    najwazniejsze w przypadku alfy, to po prostu nie wpakować się na minę. Za 10k można spokojnie kupić rzeczywiście zadbane 147, i przez długi czas nie będzie wymagało żadnych inwestycji, ale własnie, znaleźć taki egzemplarz nie jest łatwo.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    tutaj masz Grande Punto za 11900 z polskiego salonu od dealera Fiata:
    https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-g...tml#0578aa1258

    a jak się nie boisz to MiTo 1.4 TB 155 za 10900 zł:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#a7922515cd

    i jeszcze fajna 147 ti za 9900zł
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...l#gallery-open
    Ostatnio edytowane przez Rost29 ; 12-02-2020 o 15:10

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Kup sobie Stilo Multiwagon 1.4 16V, dobry silnik, prosta konstrukcja, tanie części, tani w zakupie i eksploatacji.

    https://www.olx.pl/oferta/fiat-stilo...ce186;promoted

    Prywatnie miałem kiedyś Stilo 1.9 JTD 115 KM w wersji 3d, spoko auto.

    Jak chcesz tanią prostą Alfę to 145/147 z TS i LPG.
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczy Zobacz post
    Kup sobie Stilo Multiwagon 1.4 16V, dobry silnik, prosta konstrukcja, tanie części, tani w zakupie i eksploatacji.
    Dokładnie.

    Ja w ogóle nie rozumiem pojęcia AR jako oszczędnego samochodu, które nie potrzebuje ani paliwa ani części zamiennych.
    Moim zdaniem kupowanie AR ma sens jeżeli szukasz auta: ładnie zaprojektowanego, z relatywnie mocnym silnikiem, super wyposażonego i którym się przyjemnie jeździ jeżeli lubisz trochę sportowy typ - twardsze zawieszenie, ostry układ kierowniczy itp.
    Nie ma nic innego na rynku spełniającego powyższe warunki za takie pieniądze.

    Ja miałem chyba szczęście kupując AR 156 2.5 V6 za dychę do czego dołożyłem jeszcze ze 4 tys w ciągu 2 lat.
    14 tys za 2 lata użytkowania auta w takiej konfiguracji to sory tylko możliwe w AR.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    u handlarza to przecież kazda świeżo po rozrządzie i tak dalej
    Wszystko jest do sprawdzenia, jak gość nie ma papierów na potwierdzenie to się kończy rozmowę z takim gościem i tyle. Jak szukałem 147 to zjedziłem całą Polskę i to co ludzie opierd... to sie w głowie nie mieści!!! Gość przez tel mówi mi że dołownie wczoraj wymieniał rozrząd, zajeżdżam na miejsce, ogładam samochód i patrzę a osłona rozrządu zakurzona na maksa więc się pytam jak z mechanik mu wymienil ten rozrząd a on mi pokazuje pudełko po pasku na dowód myślałem że jebne ze śmiechu, odwróciłem sie na pięcie i tyle w temacie. W drodze powrotnej gość dzwoni i przyznaje się do ściemy z rozrządem i opuszcza 1,5k zł ale mnie już jego oferta nie interesuje.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BellaMia
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    POMORSKIE
    Auto
    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, Rosso
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Wszystko jest do sprawdzenia, jak gość nie ma papierów na potwierdzenie to się kończy rozmowę z takim gościem i tyle. Jak szukałem 147 to zjedziłem całą Polskę i to co ludzie opierd... to sie w głowie nie mieści!!! Gość przez tel mówi mi że dołownie wczoraj wymieniał rozrząd, zajeżdżam na miejsce, ogładam samochód i patrzę a osłona rozrządu zakurzona na maksa więc się pytam jak z mechanik mu wymienil ten rozrząd a on mi pokazuje pudełko po pasku na dowód myślałem że jebne ze śmiechu, odwróciłem sie na pięcie i tyle w temacie. W drodze powrotnej gość dzwoni i przyznaje się do ściemy z rozrządem i opuszcza 1,5k zł ale mnie już jego oferta nie interesuje.
    Dobrze prawi!!!
    Ja też tak robię, nie ma papierów koniec gadania...
    Na początek dobry to GP, Stilo, może Lancia Ypsilon albo Alfa 147 1,6 105 KM, chociaż ta będzie droższa w utrzymaniu i LPG oczywiście... :-)
    BYŁY:
    Fiat 126 p, 1986;
    VW POLO II, 1.0, 1988;
    Seat Ibiza 1.2 system Porsche, 1991;
    Audi A4 1.9 TDI, 1996;
    Renault Megane 1.9 DCi, 2002;
    Ford Focus I 1.8 TDCi, 2003;
    Alfa Romeo 147 FL 1.9 JTDm, 2007
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS + LPG, 2007 Rubino

    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, 2010 Rosso
    JEST:

    Fiat QUBO 1.4 77 KM LPG 2014 r.
    "Ludzie żyją stereotypami - ja jeżdżę Alfą!"

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Wszystko jest do sprawdzenia, jak gość nie ma papierów na potwierdzenie to się kończy rozmowę
    papierek też można sobie bardzo szybko wydrukować a ile było aut "od alfaholika" co na forum tylko ochy achy, a w rzeczywistości złom
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BellaMia
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    POMORSKIE
    Auto
    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, Rosso
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    papierek też można sobie bardzo szybko wydrukować a ile było aut "od alfaholika" co na forum tylko ochy achy, a w rzeczywistości złom
    Ja mam na myśli "papiery" czyli faktury, paragony, za części, naprawy, historia pojazdu (z SKP i przebiegi), a do tego książka serwisowa (może być zeszyt z adnotacjami, datami, pieczątkami, gdzie co było robione i kiedy, nie musi być z serwisu, bo to drogo). Ale jeśli nie ma nic, to o czym rozmawiać....o "historii" czy o science fiction???
    BYŁY:
    Fiat 126 p, 1986;
    VW POLO II, 1.0, 1988;
    Seat Ibiza 1.2 system Porsche, 1991;
    Audi A4 1.9 TDI, 1996;
    Renault Megane 1.9 DCi, 2002;
    Ford Focus I 1.8 TDCi, 2003;
    Alfa Romeo 147 FL 1.9 JTDm, 2007
    Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS + LPG, 2007 Rubino

    Alfa Romeo MITO 1.4 TB MA 135 KM TCT + LPG, 2010 Rosso
    JEST:

    Fiat QUBO 1.4 77 KM LPG 2014 r.
    "Ludzie żyją stereotypami - ja jeżdżę Alfą!"

  10. #20
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Czasami nawet papier nie pomoże. Przy jednym aucie, które kupowałem (na szybko, więc bez wybrzydzania) rozrząd był wymieniany przez poprzedniego właściciela na niedługo przed moim zakupem. I rzeczywiście tak było. Z tym, że po 3 miesiącach jakoś poszła pompa wody. Pomijam fakt, że można całe książki serwisowe podrobić. Inna sytuacja to taka, kiedy ktoś coś robił przy aucie, papierów nie ma, ale ma zdjęcia i widać, że było naprawiane (np. u znajomego mechanika "po godzinach", etc.). I tu przychodzi mi do głowy historia, która pojawiła się dwa czy trzy dni temu na grupie FB Motodoradcy: chłopak kupił auto bez papierów (sprzedający zapewniał, że wszystko ok i tak też się wydawało: sprawdzane na stacji diagnostycznej, pytanie czy diagnosta nie był znajomym sprzedawcy), ale tak się napalił, że nie sprawdził nawet tego, co powinien: dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu, a nawet umowy. Raz, że w domu sprawdził i okazało się, że auto ma 2 właścicieli, a na umowie tylko 1 wpisany, dwa, że po przejechaniu 50km auto padło (silnik i sprzęgło). Sprzedawca stwierdził, że z powrotem go nie weźmie, ale może podpisać drugą umowę z podaniem 2 właścicieli. Dodam, że chodziło o passata za 1.5k

    Co do samochodów od "fanów marki". Regularnie przeglądam oferty AR i co jakiś czas ktoś pisze, że "od alfaholika" albo wrzuca zdjęcia, na których dobrze widać ramki alfaholików. Standardowo hasła "bez wkładu", "siadać i jeździć", "jak na wiek bardzo zadbane", etc. Oczywiście, ma to służyć wzbudzeniu zaufania i uwierzytelnieniu oferty, ale podejrzewam, że i tak wpisuje się w ogólną mentalność wtórnego rynku samochodowego w PL, gdzie często rządzi zasada "znaleźć kogoś, kto to wszystko łyknie i pozbyć się problemu". Z ciekawostek dodam, że gdy kupowałem moją 9, to nie było nigdzie w ogłoszeniu zaznaczone, że "od alfaholika", ale sprzedawca szczerze powiedział, że będzie to i to do zrobienia. Dostałem też informację, że to i to było robione, ale nie ma papierów, bo u znajomego (były zdjęcia). Zleciłem sprawdzenie przez firmę zewnętrzną, żeby nie jechać na darmo i okazało się, że wszystko, co sprzedawca mówił przez telefon było zgodne z prawdą. Pojechałem... i okazało się, że na podwórku, oprócz mojej przyszłej 9 były jeszcze 2 inne Alfy (bez ramek). A ojciec/teść sprzedającego przywitał nas hasłem "o witamy, kolejnych alfaholików". BTW: dużo było tych forumowych aut, które okazały się szrotami?

    Sam staram się na wszystko mieć papiery, a jak nie mogę ich mieć, to sam robię sobie notatkę "co, kiedy, za ile, od kogo i po co" i do teczki.

Podobne wątki

  1. Alfa romeo 147 przedlift do 5/6 tysięcy.
    Utworzone przez Marq w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2018, 15:23
  2. 156 do 3-4 tysięcy
    Utworzone przez alfaziomek w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 12-05-2017, 12:09
  3. [Brera] Alfa Romeo Brera do 30 tysięcy
    Utworzone przez pedro12 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 14:30
  4. Alfa 147 do 9 tysięcy
    Utworzone przez KND147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 15:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory