Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 71

Temat: Alfa do 10 tysięcy

  1. #61
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    kupującym wiekowe samochody polecam pooglądać crashtesty (+ mieć świadomość że w teście widzą jak się składa samochód nowy a nie nastoletni z osłabioną już konstrukcją)
    https://www.youtube.com/watch?v=SYHJIum3obk

    jakbym miał kupić auto za dychę to szukałbym jak najnowszego auta raczej małego i taniego w utrzymaniu (Twingo?) a nie wiekowej AR której utrzymanie
    będzie kosztowało o wiele więcej (przy założeniu że nie będzie wiązana trytytkami a części zamienne nie będą pozyskiwane ze śmietnika)
    Nie przesadzaj...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #62
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    co nie przesadzaj? przy mocniejszym zderzeniu takie 146 złoży się jak domek z kart... to już są naprawdę leciwe samochody, często w bardzo złym stanie technicznym. Podejrzewam, że części to takiego boxera to towar deficytowy, a części używanych jest jak na lekarstwo, lub też nie ma ich w ogóle. Ja osobiście w budżecie do 10 tys. zł poszukałbym poliftowej 156 1.9 jtd za 6.5 - 7 tys zł, i zostawił sobie 3 tys. na ewentualne naprawy.

  3. #63
    Użytkownik Świeżak Avatar SLAWAK
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    INOWROCŁAW
    Auto
    AR146 AR156 AR156/2.4 16V/GIULIETTA
    Postów
    71

    Domyślnie

    Odezwał się ten kogo stać na nowe auta. Starsze modele które nie są złomem i dziurami w nadwoziu mogą jeszcze długo jeździć. Nie przesadzajmy że twingo jest bezpieczniejsze od np 156.

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Jako ciekawostka- znalazłem dziś ogłoszenie że ktoś sprzedaje Alfę 147 JTD na części, za sprawny silnik życzy sobie aż 100 zł (sto złotych). Ceny używanych Alf (147, 156, GT) i części zamiennych do nich (też używanych) sięgają czasem granic absurdu, dostępność tez wcale nie jest zła. Ja polecałbym jednak właściwie serwisowanego TS-a, koszty napraw z uwagi na brak turbiny i dwumasy są niższe niż w dieslu.

  5. #65
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    ... Ceny używanych Alf (147, 156, GT) i części zamiennych do nich (też używanych) sięgają czasem granic absurdu, ....
    Jam mam "do sprzedania" poliftową 156 JTS w wersji Distinctive.
    W zasadzie zrezygnowałem ze sprzedaży bo jak patrzę na rynek to chyba musiałbym puścić to auto za 5000 zł lub mniej. Sory
    Ale jakbym chciał nabyć coś równie ładnego i w porównywalnej wersji (ale nie AR) to już ze 3 razy drożej...

    A propos Twinga (miałem jedno) to nie potrafię nawet opisać co myślę o takim porównaniu .. ale OK, dla mnie koszty utrzymania i paliwa nie są priorytetem
    Ostatnio edytowane przez zbieracz-szkła ; 16-03-2020 o 19:16

  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    O, to dokładnie jak ja. Tym sposobem mam dwa auta , jedno do jazdy w zimie i w trudniejszych warunkach, drugie na lato, obydwa mają swój garaż. Nawet opon nie muszę zmieniać na zimowe- każde auto ma właściwe dla pory roku, podczas której jeździ.
    Ja też nie rozumiem porównania Twingo z Alfą. No ale tu chyba musiały grać rolę tylko kryteria ekonomii , by takie porównanie powstało.

  7. #67
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał SLAWAK Zobacz post
    Odezwał się ten kogo stać na nowe auta. Starsze modele które nie są złomem i dziurami w nadwoziu mogą jeszcze długo jeździć. Nie przesadzajmy że twingo jest bezpieczniejsze od np 156.
    Patrząc na filmiki z testów zderzeniowych jak się składa 156, 147, a Twingo II to obawiam się, że niestety może to nie być przesadą...
    Prawie 10 lat różnicy robi swoje.

  8. #68
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Patrząc na filmiki z testów zderzeniowych jak się składa 156, 147, a Twingo II to obawiam się, że niestety może to nie być przesadą...
    Prawie 10 lat różnicy robi swoje.
    to prawda...

  9. #69
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Nie wiem czy pamiętasz jaki jest tytuł tego wątku...Akurat tu nie chodzi o bezpieczeństwo bierne jako pierwszoplanowe kryterium, ci dla których jest to najważniejsze nie powinni w ogóle kupować lekkich aut sportowych, kabrioletów, a o motocyklach w ogóle nie wspomnę....Co nam chcesz udowodnić przez wstawienie tego filmu? Że Alfa to najgorsze auto pod względem bezpieczeństwa biernego? Owszem, najlepsza nie jest pod tym względem ale taka ostatnia też nie...A w ogóle wstawienie tego filmu jest manipulacją, co to jest w ogóle za test? Chyba zniszczeniowy i to nie tylko dla Alfy, z jaka prędkością się go przeprowadza? Dlaczego w bagażniku jest 100- kilogramowy ciężar? Czy tam w ogóle jest silnik, dziwne że poduszka nie wybucha, może to jakieś zdekompletowane do tego testu auto? Ten test jest przeprowadzany przy ok. 85 km/h, przy tej prędkości człowiek w aucie przy zderzeniu ze ścianą by nie przeżył, nawet jeśli to auto by się mniej "składało"(np. Opel Omega). Masz może taki test z tym bezpiecznym Twingo? Tu przykład dużo "bezpieczniejszego" auta w tym teście:https://www.youtube.com/watch?v=OvSHzPogyk4

  10. #70
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    Alfist, nawet nie podejmuję się dyskusji z Tobą, bo tj. dla mnie "one way ticket"

Podobne wątki

  1. Alfa romeo 147 przedlift do 5/6 tysięcy.
    Utworzone przez Marq w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2018, 15:23
  2. 156 do 3-4 tysięcy
    Utworzone przez alfaziomek w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 12-05-2017, 12:09
  3. [Brera] Alfa Romeo Brera do 30 tysięcy
    Utworzone przez pedro12 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 14:30
  4. Alfa 147 do 9 tysięcy
    Utworzone przez KND147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 15:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory