Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71

Temat: Alfa do 10 tysięcy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Brak
    Postów
    3

    Domyślnie Alfa do 10 tysięcy

    Witam, poszukuję auta do 10 tysięcy złotych, do rocznych przebiegów ok 7 tys. km. Do tej pory jeździłem VW, Audi, Toyotą, a teraz jak przyszedł czas na zmianę rozglądam się za czymś z "tańszych marek" - biorę pod uwagę Alfę, Fiata czy Renault. W grę wchodzi hatchback lub kombi, sedan odpada. Zależy mi na taniej i bezproblemowej eksploatacji, najlepiej również niskim spalaniu, natomiast nie potrzebuję praktycznie żadnego wyposażenia, wspomaganie kierownicy wystarczy.
    W związku z różnymi opiniami mam kilka wątpliwości odnośnie Alfy, może coś doradzicie:
    1. Czy jest to dobre auto na studencką kieszeń, czy jednak koszty części i napraw będą spore?
    2. Jaki silnik? JTD - mówią że pancerny, ale jednak common rail, czy to nie jest za duże ryzyko ewentualnych sporych kosztów? Do tego dwumasa, turbo, a patrząc na to jakie przebiegi robię i to niekoniecznie długie trasy to diesel średnio pasuje. No i spalanie chyba nie jest najmniejsze? (np. w porównaniu do silników HDI)
    Z drugiej strony benzyna wchodzi w grę tylko z LPG, ale opinie są znacząco negatywne, co o tym powiecie?
    3. Jakie modele warto patrzeć w tym budżecie? Tak jak pisałem wyżej, dowolna wielkość auta i ilość drzwi, ważne żeby nie był to sedan. Fajnie jakby było to auto jak najmłodsze i z najlepszą blachą

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533
    Ostatnio edytowane przez strzelec ; 11-02-2020 o 19:15

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Brak
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Masz nie dziękuj
    I co to ma oznaczać?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Przecież napisał że wchodzi w grę Alfa, Fiat i Renault.

    [MENTION=85126]Swixz[/MENTION]- da się za tyle coś znaleźć, kilkunastoletnia 147, 156 nawet GT z silnikiem 1,9 d lub TS-em. Jeśli zadbany egzemplarz i serwisowany jak trzeba to spełnia warunki.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar komisarz
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    156 SW 1.9 16V 150KM '05r DISTINCTIVE
    Postów
    513

    Domyślnie

    zależy Ci na taniej i bezproblemowej eksploatacji? z całym szacunkiem ale z alfą tego nie osiągniesz, to są auta specjalnej troski, do dopieszczania, zwłaszcza kilkunastoletnie...

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Yhym... Ten Leon wyżej to miał być synonim niezawodności?
    Prawda jest taka, że w tym budżecie trzeba się liczyć, że każde auto może okazać się skarbonką. Czy to Alfa czy nie Alfa.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Dyzio1506
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 1.9 JTD 8V
    Postów
    32

    Domyślnie

    Hmmm... czy dobre na studencką kieszeń? Wiadomo, że na studencką kieszeń najlepsze będzie seicento albo karta miejska na autobus Ale jak chcesz fajnie, ładne autko to myślę, że zarówno do alfy jak i do jakiegokolwiek innego samochodu będziesz musiał dołożyć na jakieś tam naprawy.
    Co do silnika teraz prywatnie celowałbym w benzyniaka w przypadku 147 chyba w 1,6 i w momencie zakupu auta z wariatorem wymienić go od razu z rozrządem i zalać dobrym olejem a w 156 chyba 1,8. Nie gazowałbym tych silników - może dlatego, że nie jestem zwolennikiem gazu. Jakbyś chciał JTD to na pewno 1,9 będzie tańsze w eksploatacji - raczej pancerne silniki ale wiadomo jak u nas dbają o samochody :/
    Jakie modele? Myślę, że do 10k spokojnie możesz oglądać 147 i 156. 159 bym się chyba bał kupić w tym budżecie. Zwracaj uwagę na rdzę, progi i podłogę.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Brak
    Postów
    3

    Domyślnie

    Może nie do końca precyzyjnie opisałem o co mi chodzi. Chciałem bardziej poruszyć temat stereotypów na temat Alfy (bo nie miałem do czynienia z tą marką) i czy jest to samochód dla mnie. Przykładowo wcześniej miałem Golfa 4 TDI i nie było problemów z kosztami utrzymania bo nie miał drogich części. Później miałem Toyotę Corollę i Audi A6 i tu również problemów nie było bo chociaż części droższe, to jednak auta mi się nie psuły. O Alfach mówią, że awaryjne i delikatne, i trzeba o nie dbać (a wiadomo, że sporo uzytkowników chce oszczędzić na serwisowaniu i nie wiadomo co się kupi) i o ile sam bym o auto dbał, to nie wiadomo na co trafię. Do tego dochodzą opinie o drogich częściach i wyobrażam sobie wizję kupna auta za 10 tysięcy i konieczności dołożenia na start kolejnych 10 żeby jeździło lub jeżdżenie w strachu, że zaraz się coś popsuje co kosztuje połowę wartości samochodu.
    To samo z silnikami JTD, wszyscy chwalą, ale jednak nie będzie to nowy samochód więc szansa na awarię tych najdroższych elementów jak pompy, wtryski wzrastają.
    Słuszne mam te wątpliwości i szukać innej marki, czy jednak ludzie przesadzają?

  9. #9
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Kup punto ze zwykłym benzyniakiem
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał Swixz Zobacz post
    Może nie do końca precyzyjnie opisałem o co mi chodzi. Chciałem bardziej poruszyć temat stereotypów na temat Alfy (bo nie miałem do czynienia z tą marką) i czy jest to samochód dla mnie. Przykładowo wcześniej miałem Golfa 4 TDI i nie było problemów z kosztami utrzymania bo nie miał drogich części. Później miałem Toyotę Corollę i Audi A6 i tu również problemów nie było bo chociaż części droższe, to jednak auta mi się nie psuły. O Alfach mówią, że awaryjne i delikatne, i trzeba o nie dbać (a wiadomo, że sporo uzytkowników chce oszczędzić na serwisowaniu i nie wiadomo co się kupi) i o ile sam bym o auto dbał, to nie wiadomo na co trafię. Do tego dochodzą opinie o drogich częściach i wyobrażam sobie wizję kupna auta za 10 tysięcy i konieczności dołożenia na start kolejnych 10 żeby jeździło lub jeżdżenie w strachu, że zaraz się coś popsuje co kosztuje połowę wartości samochodu.
    To samo z silnikami JTD, wszyscy chwalą, ale jednak nie będzie to nowy samochód więc szansa na awarię tych najdroższych elementów jak pompy, wtryski wzrastają.
    Słuszne mam te wątpliwości i szukać innej marki, czy jednak ludzie przesadzają?
    jak dobrze trafisz, to za 10k kupisz bardzo ładne 147 do którego przez dłuższy czas nie będziesz musiał dokładać. Alfy są tanie tylko w zakupie. Serwis jest dużo droższy, od takiego golfa, bo dobre zamienniki, albo oryginalne czesci sa po prostu drogie, i szczególnie zawieszenie jest dużo bardziej skomplikowane. Zamiast 2 tanich wahaczy, to masz 4, dodatkowo jeszcze drogie (znaczy można kupić tanie, ale zaraz będzie "alfy sie psujo", bo za 10kkm znowu bedziesz musial wymieniac).

    Tak ze kwestia priorytetów. Alfy są świetne, dobrze się nimi jezdzi, przyjemnie patrzy, ale pytanie, czy zaraz nie bedziesz musiał wybierać, czy wyjechać na wakacje, czy naprawić samochód Jak jestes studenciak i nie masz stałych dochodów, to lepiej kupic punto, niż sie martwić co będzie, jak ci dwumasa siądzie, albo zawieszenie zacznie stukać.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. Alfa romeo 147 przedlift do 5/6 tysięcy.
    Utworzone przez Marq w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2018, 15:23
  2. 156 do 3-4 tysięcy
    Utworzone przez alfaziomek w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 12-05-2017, 12:09
  3. [Brera] Alfa Romeo Brera do 30 tysięcy
    Utworzone przez pedro12 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 14:30
  4. Alfa 147 do 9 tysięcy
    Utworzone przez KND147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 15:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory