Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: Ceny części zamiennych w ASO.

  1. #21
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Zapewne z tego powodu, że zazwyczaj ASO takich części nie trzyma na półkach (teraz pewnie żadnych nie trzyma, tylko zamawia). A poza tym sprzedawca nie ma pojęcia czy dekielki z innego modelu będą pasować do felg ze 159.
    Nawet nie o to chodzi czy będą pasować czy nie, tylko o to, że: dlaczego nie mogę dostać (zamówić) czegoś innego, nawet jeśli nie jest to pod mój samochód?

  2. #22
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    No ale identyczną przepływkę BOSCH -oryginał do Alfy znalazłem za 350 zł, w ASO kosztuje 1600 zł. Zresztą, co to za głupie porównanie z rozbitym, tańszym samochodem- mówimy o nowych częściach tego samego producenta.
    Porównanie dostosowałem do poziomu myślenia jaki prezentowałeś.
    Zrozum - tak ogromnie różnice nie biorą się z przypadku ale z niezbyt legalnych źródeł pochodzenia- ja sie tak ostatnio zastanawiałem nad filtrami kabinowymi do stelvio/giulia- było OE węglowe po 40 pln sztuka na alllegro - pytanie skąd taka cena skoro w ASO ponad 220 pln a i nawet najtańszy zamiennik jest droższy- odpowiedź mi dało miejsce jego zamontowania i sposób wymiany- na 99% nikt go nie wymienia w ASO a potem- wiadomo gdzie ląduje- w szafce mechanika a potem jest w okazyjnej cenie. podejrzewam że z innymi częściami jest podobnie.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Na początek zderzak do HF Integrale. Cana wyjątkowo promocyjna - ponad 6.000,00 zł
    to dużo wg Ciebie? Auto unikatowe, z ogromnymi sukcesami w rajdach, cena nie mała, ale też w pełni uzasadniona - popatrz na mobile.de po ile chodzą zadbane egzemplarze HF Integrale.

  4. #24
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Zrozum - tak ogromnie różnice nie biorą się z przypadku (...)
    Z przypadku się nie biorą, biorą się z marży FCA i ASO.

    Bo chyba nie powiesz, że różnica w kosztach produkcji takiego przepływomierza wyprodukowanego przez Boscha z logiem FCA i kupionego w ASO, jest 4-krotnie wyższa od tego wyprodukowanego przez Boscha o tych samych numerach, tyle, że bez loga FCA i zakupionego chociażby w Inter-Carsie, który też narzuca marżę.
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 18-02-2020 o 17:11

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Nawet nie o to chodzi czy będą pasować czy nie, tylko o to, że: dlaczego nie mogę dostać (zamówić) czegoś innego, nawet jeśli nie jest to pod mój samochód?
    To chyba tylko u mózgów w polmozb...yyy...Fiacie.
    Do Subaru normalnie podawałem numery części jakie mnie interesowały i mi je w ASO sprzedawali, czasem ściągali z Japonii, bez najmniejszego problemu.

  6. #26
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Mało tego, części aftermarket, ale produkowane przez dostawców robiących na pierwszy montaż są droższe w produkcji. A dlaczego ? Kupował ktoś ori części w sklepie normalnym ? Np wahacze TRW do Alfy, tuleje belki do Renault/PSA ?. Na nich trzeba było zeszlifować znaki/logotypy producenta, dla którego były robione, bo z nimi nie wolno sprzedawać jako aftermarket. A to jest dodatkowa praca do wykonania, ale i tak tańsza niż nowe formy do odlewów.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Z przypadku się nie biorą, biorą się z marży FCA i ASO.

    Bo chyba nie powiesz, że różnica w kosztach produkcji takiego przepływomierza wyprodukowanego przez Boscha z logiem FCA i kupionego w ASO, jest 4-krotnie wyższa od tego wyprodukowanego przez Boscha o tych samych numerach, tyle, że bez loga FCA i zakupionego chociażby w Inter-Carsie, który też narzuca marżę.
    Nie wiem- nie znam sie na tym ale wiem np że tarcza hamulcowa z logo brembo i tarcza hamulcowa z logo AR też robiona przez brembo to znacznie wyższej jakości produkt- tak można wymieniać do usr... śmierci- pewnie to też przypadek.
    dlaczego OE wycieraczki robione przez Delphi są znacznie trwalsze od wycieraczek Delphi?

  8. #28
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    To chyba tylko u mózgów w polmozb...yyy...Fiacie.
    Do Subaru normalnie podawałem numery części jakie mnie interesowały i mi je w ASO sprzedawali, czasem ściągali z Japonii, bez najmniejszego problemu.
    Ok, dzięki za info.

  9. #29
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Nie wiem- nie znam sie na tym ale wiem np że tarcza hamulcowa z logo brembo i tarcza hamulcowa z logo AR też robiona przez brembo to znacznie wyższej jakości produkt- tak można wymieniać do usr... śmierci- pewnie to też przypadek.
    dlaczego OE wycieraczki robione przez Delphi są znacznie trwalsze od wycieraczek Delphi?
    Tylko dlaczego tą oryginalną tarczę hamulcową Brembo z logiem AR mogę kupić w np. Autosklepie24 w Łodzi za 300zł (do AR159), podczas gdy za tą samą tarczę w ASO muszę zapłacić ok. 700-800zł (ceny sprzed dwóch lat)?
    Dlaczego 4 szt. (kilkucentymetrowe odcinki) wężyka do przelewów wtryskiwaczy kosztowało ok. 150zł, a dokładnie ten sam wężyk, w tym samym ASO "w metrach" kosztował niecałe 30zł. Już nawet głupio przytaczać fakt, że w ASO przy wymianie docinano odcinki z wężyka w metrach, a liczono po cenie katalogowej zapakowanych 4 szt...
    I tak jak mówisz, przykładów można by przytaczać do .... śmierci
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 18-02-2020 o 18:23

  10. #30
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    OE przepływomierz Alfy do 1.8TS kosztuje 400zł, OEM Boscha 288zł z legalnego źródła z FV Na czymś muszą w tym ASO ludzi kroić jak się auta nie sprzedają

Podobne wątki

  1. Ceny autoryzowanych części
    Utworzone przez damian007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-05-2013, 00:09
  2. Producenci części zamiennych, olej do silnika 2.0
    Utworzone przez jaro1984 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 07:56
  3. Bezawaryjność, wytrzymałość części zamiennych
    Utworzone przez bonzaj w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 20:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory