Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Wycena szkód 159

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar kikoks
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    AR 156 SW / SV650s
    Postów
    112

    Domyślnie Wycena szkód 159

    Gościu wjechał mi wczoraj w tyłek. Mam dwie dziury w tylnym zderzaku, z jednej strony wyłamane zaczepy, wypadły dwa czujniki cofania, uszkodzone oświetlenie tablicy i ramka.
    Wiadomo, zderzak trzeba kupic nowy, dać do lakiernika, robocizna itd. Ile mam żądać od ubezpieczalni? Ktoś może podpowie?

    Alfa 159 2.4 sw

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Mazańcowice koło Bielsko-Biała
    Auto
    159 SW 1,9jtd 16v 175km 400Nm
    Postów
    43

    Domyślnie

    Witaj

    Czekaj spokojnie na wycenę mi w focusa też gość wjechał kilka lat temu na oko zderzak i tylna klapa a okazało się że około 2 cm podłogi było zagięte, naprawa bezgotówkowa wyszła prawie 10k. Jeśli mogę Ci coś doradzić, to jeśli będą Cię chcieli zbyć 1500 zł to oddaj na naprawę bezgotówkową dostaniesz auto zastępcze i masz wszytko w du... A firmy zajmujące się naprawami ściągną sobie kasę od ubezpieczalni. W moim wypadku wyszło ponad 9 k za naprawę (nowa maska aso ford chyba 3600 zderzak koło 1500) plus 4500 za auto zastępcze, całość koło 13.5k.A nie był naprawiany w aso forda tylko części tam kupowali, i naprawili auto na nowych częściach nie zamiennikach czy używkach. I jakoś zapłacili a rok później foka poszła za 7500zł i nabyłem BELLE . Podobny przypadek maił teść z E klasą zaproponowali 1500 zł z drzwi aso wyceniło 12500.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Na wizytę rzeczoznawcy umów się w warsztacie, gdzie można zdemontować zderzak. Pod skorupą znajdziesz zapewne dodatkowe uszkodzenia (wzmocnienia, ślizgi, zaczepy). Warto zdjąć także wykładzinę bagażnika - zwłaszcza gdy masz hak - i obejrzeć podłogę, oraz wnękę na koło zapasowe. Kosztem pracy mechanika przy tych czynnościach można obciążyć ubezpieczyciela, bo nie jest możliwe dokonanie rzetelnej wyceny bez zdejmowania zderzaka. Jak już będziesz miał wycenę, to się tym pochwal (zakryj tylko dane osobowe), sprawdzę na czym Cię oszukali. Auto zastępcze przysługuje Ci od dnia zdarzenia, do otrzymania wyceny szkody, plus okres naprawy. Można korzystać nawet z auta wynajętego od osoby prywatnej (potrzebna umowa najmu z określona stawką dzienną).
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar kikoks
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    AR 156 SW / SV650s
    Postów
    112

    Domyślnie

    Uderzenie nie było silne, myśle, że nic więcej nie ucierpiało, ale zobaczę dla pewności.
    A jak z tymi szkodami które określiłem w pierwszym poście, ile za to by wyszło ?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał kikoks Zobacz post
    ile za to by wyszło
    Kolego wszystkie programy eksperckie służące do wycen szkód są płatne. Jednorazowe wejście w program audatex to koszt 49 zł.
    Cytat Napisał kikoks Zobacz post
    myśle, że nic więcej nie ucierpiało,
    Myślę, że jak zdemontujesz zderzak to się zdziwisz...
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

Podobne wątki

  1. Wycena
    Utworzone przez xdevil2x w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-06-2016, 12:31
  2. Wycena 166
    Utworzone przez Gandziuch w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-07-2014, 23:07
  3. Wycena 166...
    Utworzone przez kelpin w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 17:44
  4. Wycena odszkodowania
    Utworzone przez mateusz-07 w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 10:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory