Strona 2 z 30 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 293

Temat: E 90 vs 159

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Bez dwóch zdań 159 jest piękna, E90 jest hmm ok, ale nic ponadto. Choć też rozważam zakup E90 (benzyna), więc wątek będę śledzić z uwagą :-)

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiek15 Zobacz post
    jednak na 4 buty to jest to
    4 buty sa poteznie przereklamowane. Jeśli się nie mieszka w górach, to przerost formy nad treścią.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    ale chyba 4 buty zawsze sa na plus , bo jednak klei sie dobrze drogi tak przynajmniej mi sie zdaje ;D

  4. #14
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Przy 150KM nie ma kompletnego znaczenia, z której strony będziesz miał napęd. Przejedz się jednym i drugim i sam podejmij decyzję.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Nie zgodzę się. Miałem 120 KM w tylnym napędzie i dawał dużo więcej frajdy niż ta sama móc na przodzie

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    mnie tez zawsze zastanawialo czemu wiekszosc sportowych aut ma naped na tyl ? czego nie na przod ? moze mi ktos to logicznie wytlumaczyc ?

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    bravo 1.9 16v
    Postów
    48

    Domyślnie

    weź pod uwagę koszty eksplatacji w bmw będzie drożej bo chyba sam rozrząd w 2.0 d trzeba silnik wyciągnąć bo tam łańcuch od grodziowej ściany jest. Musisz poczytać o tych silnikach ja nie jestem znawcą ale coś kojarze, że niektóre 2.0 d były wadliwe.

    Mówimy o 2.0 serii N

    minusy to rozciągający się łańcuch trzeba by wymienić go a to koszta 5 razy większe niż rozrząd w 1.9/2.0 fiata, podobno średnie turbo vgt, wersje do 143 km wtryski elektromagnetyczne a mocniejsze wersje mają wtryski pizoelektryczne, i także mają klapy wirowe które się urywają tak samo jak w fiatach, alfach i oplach 1.9/2.0 16v.

    Także nie wiem czy nie lepsza alfa 159, tutaj tylko zawieszenie moiże być droższe. Muszisz przemyśleć bo jak żle trafisz w bmw 2.0 to na dzień dobry 10 tyś może być mało.

    Po minusie 1.9/2.0 fiata jest pompa wody także rozrząd trzeba wymieniać przynajmniej co 50 tyś i w 2.0 uszczelka smoka w misce też trzeba co 4-5 lat wymienić bo inaczej silnik się zatrze w 1.9 16v uszczlki smoka nie ma tylko w 2.0
    Ostatnio edytowane przez Dawid89 ; 06-06-2020 o 15:46

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    tak ale szukalbym ten wersji z rozrzadem z przodu klapy egr to wiadomo na starcie kosz , chyba ze juz to zostalo zrobione . Zawieszenia sie nie boje bo w mojej gt znam numery wahaczy na pamiec bo tyle razy wymienialem hehe , no jest dylemat duzo osob pisze ze 159 fajnie sie prowadzi i przede wszystkim ma to cos z wygladu , bo bmw jak bmw z tamtych lat... 2.0 jtd odpada , stare poczciwe 1.9 150km wole. Boje sie ze jak kupie bmw to fajnie fajnie ale jednak radosc z widoku auta jest nie zastapiona , bo to taki zwykly nudny niemiec ktorych jest pierdyliard na drodze , no i przy kazdym wyprzedzaniu komentarze innych "o jedzie gowniarz w BMW"

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Bo wtedy masz ładne rozłożenie funkcji: przednie koła skręcają, tylne napędzają. W FWD przód musi robić i jedno, i drugie, przez co ma tendencje do podsterowności i płużenia przodem. RWD historycznie były zwinniejsze od FWD, teraz pewnie przy zaawansowanych zawieszeniach nie ma to aż takiego znaczenia.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 06-06-2020 o 20:27

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    [MENTION=75470]misiek15[/MENTION] ja Ci powiem tak. Sam szukam auta dla siebie i pomimo, że 159 jest przepiękna (szczególnie w wersji z ciemnym wykończeniem konsoli centralnej i kierownicy), ale brak dobrej wersji benzynowej (1,75 to nie mój budżet) powoduje, zer nawet nie biorę jej pod uwagę... gdybym chciał diesla to już co innego.
    Moje porównanie tych dwóch aut:
    159 - piękno, styl, klasa. Nie ma szans, żeby się opatrzyła, za kilka lat nadal będzie wyglądać zjawiskowo. Świetne diesle, gorzej z benzynami oprócz 1,75.
    E90 - bardziej sportowe auto, którego największą zaletą w porównaniu do 159 jest tylny napęd. Wygląd jest ok, choć już mi się bardziej opatrzyła niż 159. Silniki ok, ale boję się elektroniki. W mojej E87 wszystko było ok, ale to była tylko wersja bieda edyszyn z klimą...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory