Strona 29 z 30 PierwszyPierwszy ... 192021222324252627282930 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 293

Temat: E 90 vs 159

  1. #281
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesque Zobacz post
    W normalnych okolicznościach(drogi publiczne) 159 q4 raczej nie nurkuje. Na torze owszem, podobnie jak Rs3 czy Rs6, to za ciężkie auta do jazdy torowej, na drogach publicznych raczej nikt nie wchodzi tak agresywnie w zakręt. Dlatego jeśli ktoś lubi trackday to owszem może być zawiedziony takim włoskim coupe czy sedanem i ma prawo spodziewać się więcej. Q4 daje więcej momentu na tył, więc po co go porównywać z ciężkim klekotem 2.4 w ośce?
    Podejrzewam że może kilka % osób na tym forum ma umiejętności, żeby w pełni wykorzystać potencjał q4. Porównując ośke w 159/brera z Rwd Bmw raczej nie ma sensu.
    Co do masy nie pamiętam wartości dokładnych, ale mój jts powinien ważyć według instrukcji trochę ponad 1500kg, chyba 1530...wjechałem z ciekawości kiedyś na wagę firmową i było coś koło 1680kg 3/4 baku paliwa. Pamiętam, że było sporo ponad 100kg różnicy
    Nie Twoj JTS powinien wazyc wg. Instrukcji 1530 kg tylko wg.instrukcji wersja JTS BEZ OPCJI wazy 1530 kg. Zrozumcie, ze tak wielkie przyrosty masy jakie podajecie sa wynikiem opcji jakie macie w swoich pojazdach. Nie mozna winic producenta, ze nie wyszczegolnil wagi wszystkich konfiguracji w instrukcji pojazdu. Np. waga kol rosnie wykladniczo to oznacza, ze np. jesli zmienicie kola w swoim samochodzie z 16 cali na 17 to dokladacie kolejne kilogramy a roznica pomiedzy kolami 17 a 18 calowymi jest wieksza niz w pierwszym przypadku. O kolach np. 19 juz nie wspomne. To sa naprawde spore kilogramy i sumarycznie opcjami mozna spokojnie dolozyc 100kg.
    Dlatego co z tego, ze wazycie swoje pojazdy i porownujecie z wagami bez opcji z instrukcji?
    Jeszcze takie co maja powymieniane komponenty w zawieszeniu. Przeciez rzadko sie zdaza, zeby auto bylo bez opcji. Nawet ja kupujac auto mam 18 calowe kola a w standardzie byly 17, w standardzie byly tez inne fotele, inny infotainment etc. To wszystko ma wplyw na wage. Rzadko sie zdaza, ze auto jest bez opcji.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 07-09-2020 o 18:29

  2. #282
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    Nie Twoj JTS powinien wazyc wg. Instrukcji 1530 kg tylko wg.instrukcji wersja JTS BEZ OPCJI wazy 1530 kg. Zrozumcie, ze tak wielkie przyrosty masy jakie podajecie sa wynikiem opcji jakie macie w swoich pojazdach. Nie mozna winic producenta, ze nie wyszczegolnil wagi wszystkich konfiguracji w instrukcji pojazdu. Np. waga kol rosnie wykladniczo to oznacza, ze np. jesli zmienicie kola w swoim samochodzie z 16 cali na 17 to dokladacie kolejne kilogramy a roznica pomiedzy kolami 17 a 18 calowymi jest wieksza niz w pierwszym przypadku. O kolach np. 19 juz nie wspomne. To sa naprawde spore kilogramy i sumarycznie opcjami mozna spokojnie dolozyc 100kg.
    Dlatego co z tego, ze wazycie swoje pojazdy i porownujecie z wagami bez opcji z instrukcji?
    Jeszcze takie co maja powymieniane komponenty w zawieszeniu. Przeciez rzadko sie zdaza, zeby auto bylo bez opcji. Nawet ja kupujac auto mam 18 calowe kola a w standardzie byly 17, w standardzie byly tez inne fotele, inny infotainment etc. To wszystko ma wplyw na wage. Rzadko sie zdaza, ze auto jest bez opcji.
    Po raz kolejny się z Tobą nie zgodzę.
    Moja 159 nie jest w najbogatszej wersji wyposażenia, a mimo to waży ok. 120kg więcej niż instrukcja.
    Koła 18-tki są niewiele cięższe od standardowych 17. Wg. ePER wagi felg są zbliżone. Po raz kolejny dokonałem ważenia tym razem kół zimowych - 18tki vs 17tki (obie felgi oryginalne) - różnica w wadze to około 1,5kg. Gdzie pozostałe 114kg?

  3. #283
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Po raz kolejny się z Tobą nie zgodzę.
    Moja 159 nie jest w najbogatszej wersji wyposażenia, a mimo to waży ok. 120kg więcej niż instrukcja.
    Koła 18-tki są niewiele cięższe od standardowych 17. Wg. ePER wagi felg są zbliżone. Po raz kolejny dokonałem ważenia tym razem kół zimowych - 18tki vs 17tki (obie felgi oryginalne) - różnica w wadze to około 1,5kg. Gdzie pozostałe 114kg?
    Nie to co masz w garazu tylko to co wsadzano do Twojej Alfy w fabryce bez doplaty dla tej konkretnej wersji silnikowej, tak zwany golas, absolutne minimum. Okresl ile rozni sie Twoja Alfa od bazowej wersji.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 07-09-2020 o 19:09

  4. #284
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    Nie to co masz w garazu tylko to co wsadzano do Twojej Alfy w fabryce bez doplaty dla tej konkretnej wersji silnikowej, tak zwany golas, absolutne minimum. Okresl ile rozni sie Twoja Alfa od bazowej wersji.
    Jeśli chodzi o koła to właśnie to Ci podałem - różnica między standardowymi kołami jakie wychodziły w podstawowej wersji w rozmiarze 17 cali, a 18-tkami na jakich moja AR wyjechała z fabryki to 1,5kg na kole - łącznie 6kg. Rozmiary opon zgodne z instrukcją.

    Co do różnic pomiędzy bazową wersją, a moim egzemplarzem to podam Ci jeśli znajdę dokładną listę wyposażenia bazowego w 159 z tym silnikiem.

    EDIT:
    Bazując na katalogu z 2008 roku, to 2.4 nie wychodził z wyposażeniem Impression, więc z automatu nie było przy tym silniku totalnego golasa. Podstawowa wersja to Progression, taka jest u mnie i różnica od standardu to:
    - wyłącznik poduszki pasażera;
    - chromowane nakładki na lusterka;
    - skórzana tapicerka;
    - felgi aluminiowe 18-calowe;
    - kierownica z przyciskami do sterowania radiem i B&M;
    - tempomat;
    - reflektory ksenonowe.
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 07-09-2020 o 19:34

  5. #285
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Ale serio - nie trzeba się tłumaczyć, bo sedno jest takie, że większość tych aut wazy więcej niż podane w dowodzie i twierdzenie na jego podstawie, ze nie są takie ciężkie nie ma sensu - realnie są i w parze z kiepskim rozkladem masy, sprawia to ze się prowadzą gorzej niż drugi bohater tej dyskusji, czyli E90. Tyle, nie ma potrzeby dorabiać więcej filozofii

  6. #286
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Jeśli chodzi o koła to właśnie to Ci podałem - różnica między standardowymi kołami jakie wychodziły w podstawowej wersji w rozmiarze 17 cali, a 18-tkami na jakich moja AR wyjechała z fabryki to 1,5kg na kole - łącznie 6kg. Rozmiary opon zgodne z instrukcją.

    Co do różnic pomiędzy bazową wersją, a moim egzemplarzem to podam Ci jeśli znajdę dokładną listę wyposażenia bazowego w 159 z tym silnikiem.

    EDIT:
    Bazując na katalogu z 2008 roku, to 2.4 nie wychodził z wyposażeniem Impression, więc z automatu nie było przy tym silniku totalnego golasa. Podstawowa wersja to Progression, taka jest u mnie i różnica od standardu to:
    - wyłącznik poduszki pasażera;
    - chromowane nakładki na lusterka;
    - skórzana tapicerka;
    - felgi aluminiowe 18-calowe;
    - kierownica z przyciskami do sterowania radiem i B&M;
    - tempomat;
    - reflektory ksenonowe.
    U mnie na samych oponach 18 cali zima vs lato wychodzi ok. 3 kg (sumarycznie 4)a wymiar ten sam. Roznica wzgledem 17 calowek kompletnych kol mojego ojca wzgledem moich 18 cali wynosi 16 kg (sumarycznie 4) przy oponach letnich 225. Kiedys zdazylo nam sie to sprawdzac. Ale jak u Ciebie nie ma roznic w tym wzgledzie to ok.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 07-09-2020 o 20:24

  7. #287
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Ale serio - nie trzeba się tłumaczyć, bo sedno jest takie, że większość tych aut wazy więcej niż podane w dowodzie i twierdzenie na jego podstawie, ze nie są takie ciężkie nie ma sensu - realnie są i w parze z kiepskim rozkladem masy, sprawia to ze się prowadzą gorzej niż drugi bohater tej dyskusji, czyli E90. Tyle, nie ma potrzeby dorabiać więcej filozofii
    Kiedys byl taki test, fragment znalazlem pod tym linkiem

    https://youtu.be/zON4bWsl2Ek

    I musze przyznac, ze jak leci Peugeot to..... Honda tez calkiem komediowo jedzie.
    AR 159 natomiast stabilna, choc pewnie jakby tam byl 3,2 V6 to gorzej mogloby to wygladac. W TBi natomiast powinno byc optymalnie. Szkoda ze AR 159 nigdy nie dostala silnikow na poziomie topowych w BMW czy Mercedesie. Mysle, ze jest to glowna przewaga niemieckich konkurentow.

    Niestety paradoksalnie stosunkowo wysoka waga Alfy jest efektem ubocznym osiagniecia dobrego wspolczynnika sztywnosci skretnej nadwozia, wyzszej niz u Mercedesa w tamtym czasie i BMW co sie przelozylo na dobre wlasciwosci jezdne tego samochodu. Kazde kilogramy w Alfie dolozone z przodu wynikajace z masy jednostki napedowej wplywaja na niekoezysc, poniewaz silnik w Alfie "wisi" z przodu natomiast w Mercedesie i BMW silnik jest umieszczony za przednia osia itutaj mamy przewage niemieckich samochodow.

    Chcialbym tylko spuentowac i juz sie w temacie nie odzywam.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 07-09-2020 o 22:11

  8. #288
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    U mnie na samych oponach 18 cali zima vs lato wychodzi ok. 3 kg (sumarycznie 4)a wymiar ten sam. Roznica wzgledem 17 calowek kompletnych kol mojego ojca wzgledem moich 18 cali wynosi 16 kg (sumarycznie 4) przy oponach letnich 225. Kiedys zdazylo nam sie to sprawdzac. Ale jak u Ciebie nie ma roznic w tym wzgledzie to ok.
    W przypadku kół AR 159 różnica wynosi tak jak Ci podałem.
    Akurat mam dwa komplety identycznych felg (zima i lato 18 cali), a brat ma na zimę do Brery oryginalne 17-tki.

    Odnośnie opcji:

    - wyłącznik poduszki pasażera - kilkaset gram
    - chromowane nakładki na lusterka - nie zmienia wagi, bo nakładki zastępują nakładki lakierowane
    - skórzana tapicerka - do 3-4 kg różnicy może być
    - felgi aluminiowe 18-calowe - jak wyżej - 6kg różnicy
    - kierownica z przyciskami do sterowania radiem i B&M - może 1 kg różnicy
    - tempomat - kilkadziesiąt gram różnicy - waga manetki
    - reflektory ksenonowe - przetwornica + 2 czujniki w zawieszeniu, jakieś 1-2kg różnicy

    Do 120kg nadal duuużo brakuje.

    Odnośnie wspomnianego testu to było 1.9JTDm.

  9. #289
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że wykłócanie o brakujące kilogramy nie ma sensu, ponieważ porównujecie wersje 159 a na pewno nie wzięliście pod uwagę takich "drobiazgów" jak ilość paliwa, rodzaj np. koła zapasowego (dojazd czy zestaw naprawczy) może masz jeden z drugim jakieś klamoty w bagażniku, o których nawet nie pamiętasz? Podejrzewam, że główna różnica wynika z ilości zatankowanego paliwa+jakieś duperele...

  10. #290
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał micorl Zobacz post
    Wydaje mi się, że wykłócanie o brakujące kilogramy nie ma sensu, ponieważ porównujecie wersje 159 a na pewno nie wzięliście pod uwagę takich "drobiazgów" jak ilość paliwa, rodzaj np. koła zapasowego (dojazd czy zestaw naprawczy) może masz jeden z drugim jakieś klamoty w bagażniku, o których nawet nie pamiętasz? Podejrzewam, że główna różnica wynika z ilości zatankowanego paliwa+jakieś duperele...
    Jeśli chodzi o masę paliwa, to ta w instrukcji i dowodzie rejestracyjnym jest określona - bodajże 90% zbiornika.
    Duperele w bagażniku u mnie to było maks 10kg. Różnice może zrobić koło zapasowe, a zestaw naprawczy - ja miałem pełnowymiarową 18-tke, więc w stosunku do zestawu da to ok. 15kg.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory