Strona 3 z 30 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 293

Temat: E 90 vs 159

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    E90 jak najbardziej ale LCI. Unikać valvetronic. Mając do wyboru 159 i e90, wybrałbym Beemke.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar krystiano1997
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    AR 159 1.9 JTD
    Postów
    165

    Domyślnie

    Ja mam 159 1.9 8V 160 KM a mój tata jeździ E91 2.0 n47 177km. BMW zrobiłem może z 1000 km i moje wrażenia są takie, prowadzenie na plus dla Alfy, może przez to że ja mam eibacha i opony 235/45 18 a on 205/55 16 ale przed zmianą sprężyn też moja się lepiej prowadziła, układ kierowniczy też jest bardziej czuły niż w bmw, na plus jeszcze oczywiście wygląd Alfy, jak stoi obok bmw to wiadomo że wygrywa. Ja mam 1.9 160 a w bmw 2.0 177, mimo to mam wrażenie że 1.9 zbiera się dużo lepiej, może przez program. Plus bmw to miejsce wewnątrz samochodu z przodu i z tyłu, najbardziej w bmw nie pasuje mi to że sterowanie szybami w drzwiach jest bardzo daleko i i trzeba "głębiej" wkładać rękę. Bokiem nie jeździłem więc na ten temat się nie wypowiem. Dla bmw jeszcze plus bo jest lepiej wyciszona i słabiej słychać silnik itp. Ja robię odcinki 150 km i trochę po mieście i mi spalanie wychodzi około 6.8-7.0, tata jeździ wkoło komina i pali mu podobno 6.4-6.5.

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Bo wtedy masz ładne rozłożenie funkcji: przednie koła skręcają, tylne napędzają. W FWD przód musi robić i jedno, i drugie, przez co ma tendencje do nadsterowności i płużenia przodem. RWD historycznie były zwinniejsze od FWD, teraz pewnie przy zaawansowanych zawieszeniach nie ma to aż takiego znaczenia.
    FWD i nadsterowność?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Mazańcowice koło Bielsko-Biała
    Auto
    159 SW 1,9jtd 16v 175km 400Nm
    Postów
    43

    Domyślnie

    W BMW elektronika nie ma zbyt dobrych notowań a jest jej dużo, w Alfie w sumie tez ale ja ze swoją nie mam problemów.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Ciężko się to czyta. Gdzie jakiś obiektywizm?
    Bmw ma więcej miejsca w środku, większy bagażnik, jest lżejsze i lepiej się prowadzi. Ma silnik za ośką i lepszą pozycję za kierownicą. Układ kierowniczy jest bardziej bezpośredni w Alfie 159, ale nie jest to takie prowadzenie jak było w GT lub 156 q2. Pisanie że 2.0 177km jest wolniejsze od 8v po programie....to coś z tą Bawarką jest nie tak, bo powinna robić setkę poniżej 8s czyli jak 159TBI. Miałem 8v 164km i 370nm i było słabsze niż mój Jts obecny. Historie które pisze [MENTION=15955]mmax88[/MENTION] o wspaniałych dieslach...to które takie wspaniałe w 159? tu każdy silnik ma wtope, czy benzyna czy diesel, niestety. Alfa ma piękną stylistykę, która się tak nie starzeje jak e90 i wygląda moim zdaniem niebo lepiej(kwestia gustu), większa gama silników w Bmw, chociaż tak na prawdę to ciężko coś wybrać, żeby potencjalne koszty nie były spore.
    Koszty ogólnego serwisu na podobnym poziomie(mam drugie auto Bmw, faktury ten sam level)

    Panowie trochę luzu i dystansu, Alfa ma to coś, ale idealna nie jest, pozdrawiam

  6. #26
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    No nie przesadzaj z tym, że E90 lepiej się prowadzi niż 159... prowadzi się inaczej, bo to RWD. Mnie irytował bardzo sztuczny układ kierowniczy. W porównaniu do układu kierowniczego ze 159, ten bawarski jest oderwany od rzeczywistości. I to jest argument, jaki przemówił dla mnie na nie. Poza tym mpakietowe fotele są super
    Ale jeździłem tylko benzynowym 3.0 306 KM z xdrive.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    FWD i nadsterowność?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Tak, teraz sam to zauważyłem. Klasyka, myślisz jedno, piszesz drugie. Sorki, już poprawiam .

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    No nie przesadzaj z tym, że E90 lepiej się prowadzi niż 159... prowadzi się inaczej, bo to RWD. Mnie irytował bardzo sztuczny układ kierowniczy. W porównaniu do układu kierowniczego ze 159, ten bawarski jest oderwany od rzeczywistości. I to jest argument, jaki przemówił dla mnie na nie. Poza tym mpakietowe fotele są super
    Ale jeździłem tylko benzynowym 3.0 306 KM z xdrive.
    Twoja 159 jest prawie Rwd , Q4 daje większy moment na tył :p
    Z tym prowadzeniem to mam na myśli lekkość i zwinność w zakręcie lepszy podział masy i takie tam :p

  9. #29
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiek15 Zobacz post
    mnie tez zawsze zastanawialo czemu wiekszosc sportowych aut ma naped na tyl ? czego nie na przod ? moze mi ktos to logicznie wytlumaczyc ?
    Fizyka. Jak przyspieszasz, to nastepuje transfer masy na tylną oś. Auto dziala jak dzwignia. Przyczepnosc to w wielkim skrocie wspolczynnik tarcia x masa. W fwd os ktora jest napedzana, jest przy przyspieszaniu odciazana. W rwd ona sama sie dociska do ziemi. Dociska sie, wiec moze przeniesc jeszcze wiecej mocy i tak dalej i tak dalej, trakcja bierze sie z trakcji. Z tego samego powodu tez na sliskiej nawierzchni radzi sobie relatywnie kiepsko. Po prostu jak guma naturalnie nie złapie, to nie nastepuje transfer masy, i cala machina przestaje dzialac. W fwd na dzien dobry masz zwykle te 65% na napedzanej osi. W rwd w najlepszym wypadku tylko 50%. Zobacz sobie co sie dzieje z muscle carami na drag stripach - przednie koła odrywaja sie az od ziemi i wtedy cala masa auta jest na napedzanych kołach (a nawet i sporo wiecej ale nie bede tu wykladow pisal) = jeszcze wiecej trakcji. 4 lapy sa zbawienne w bardzo zlych warunkach, wtedy spoko. Poza tym daje niewiele, a i trzeba pamietac ze nie jest to za darmo. Przeciez to swoje wazy, a masa to wróg no jeszcze dodatkowo masa wirujaca. Przez przeguby z przodu mniejszy promien skrety i ograniczone mozliwosci kombinacji z geometria. Wieksze straty na napedzie, wieksze zuzycie paliwa jeszcze.

    Czy warto? Niech kazdy po swojemu oceni [emoji14]

    Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #30
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Na moje nie warto. Elektronika swoje potrafi, m.in. rekompensuje często brak napędu tej drugiej osi. Zależy to też od konkretnego modelu, ponieważ na prowadzenie się samochodu wpływ ma bardzo wiele czynników.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory