Strona 4 z 30 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 293

Temat: E 90 vs 159

  1. #31
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Są auta FWD, które prowadzą się świetnie i nawet bez elektroniki ale niestety ciężka 159 do nich zbytnio nie należy. Czuć sporą masę i jej rozkład ale zapewne po 150KM dizlu nikt za bardzo nie oczekuje sportowych emocji dlatego gdybym miał wybierać geriatryczny diesel w BMW vs to samo w Alfie brałbym to co mi się bardziej podoba co innego gdyby ktoś szukał mocniejszych wersji to niestety wtedy BMW wygrywa gamą silnikową.

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    najpierw upewnij się że jesteś gotowy na silnik N47... bo najlepszych opinii toto nie ma...
    ...

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    to zależy... w moim odczuciu lepiej zrobić rozrząd zaraz po zakupie w N47, i mieć spokój niż bujać się z Valvetroniciem.

  4. #34
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    4 lapy sa zbawienne w bardzo zlych warunkach, wtedy spoko. Poza tym daje niewiele
    Sorry, ale pitolisz strasznie. Jechałeś kiedyś porządnym AWD? Mam na myśli dobry napęd 4x4, a nie pseudo rozwiązania z tanich crossoverów. Jak AWD jest dobrze zestrojone to klei jak głupie, a większość momentu idzie na tył. Nie ma żadnej podsterowności. Poza tym jak weźmiesz średnią roczną z warunków na drodze w naszym kraju, to w większości przypadków nie jest sucho - kolejny punkt dla AWD. Pomiędzy dobrym AWD, a RWD jest mała różnica, pomiędzy AWD a FWD jest przepaść. A co do masy - w przypadku silnika z przodu to jest drobiazg. Dochodzą tylko półosie i jeden dyfer - większą różnicę będziesz miał pomiędzy skrzynią manual, a automat
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #35
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Jak AWD jest dobrze zestrojone to klei jak głupie, a większość momentu idzie na tył. Nie ma żadnej podsterowności.
    a gdzie ja tak w ogóle napisałem, że AWD nie klei, albo musi być podsterowne?

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Poza tym jak weźmiesz średnią roczną z warunków na drodze w naszym kraju, to w większości przypadków nie jest sucho - kolejny punkt dla AWD.
    Przy dobrej oponie deszcz RWD kompletnie nie jest straszny, jakiego byś napędu nie miał, to i tak nie jest pogoda na szaleństwa. Nadal mi się nie kalkuluje targania ze sobą tego bagażu przez okrągły rok.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Pomiędzy dobrym AWD, a RWD jest mała różnica
    Do tego się odnosiłem (ktoś tu zasugerował xdrive). Ale w czym jest ta mała różnica? W starcie z zatrzymanego? Nie bez powodu BMW M3 czy Giulia QV mają napęd tylko na tył, pomimo tego, że producenci mają gotowe do aplikacji rozwiązania.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    A co do masy - w przypadku silnika z przodu to jest drobiazg. Dochodzą tylko półosie i jeden dyfer - większą różnicę będziesz miał pomiędzy skrzynią manual, a automat
    No dwa dyfry (bo i centralny),półosie, ich podpory,mocniejsze piasty z łożyskami i wieksze zwrotnice. Wychodzi w mocniejszych autach gruuuuubo ponad 100kg. "drobiazg" ? i jeszcze utrudnia dobry rozkład masy. Chyba nie miałeś w ręku pólosi, która musi przenieść kilkaset koni.

    jeszcze raz - jak ktoś chce, prosze bardzo to nie jest żadne magiczne rozwiązanie, tylko kompromis. Fajnie, masz lepszy start na mokrym, tylko pozniej musisz te kilogramy ze soba targać całą drogę. Jak ktoś uważa, że mu się to kalkuluje, to droga wolna.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #36
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ale w czym jest ta mała różnica? W starcie z zatrzymanego? Nie bez powodu BMW M3 czy Giulia QV mają napęd tylko na tył, pomimo tego, że producenci mają gotowe do aplikacji rozwiązania.
    Hmmm, bo te auta mają być ostre i nieco narowiste? Bo fajnie latają bokiem, a tego często chcą klienci?
    Jechałeś M3?
    Dla mnie to auto w najostrzejszym trybie jest jak odbezpieczony granat. Nawet na drodze typu S musisz się kontrolować. Natomiast wsiadasz potem do szybkiego AWD (podobne moce) i nie masz żadnego problemu z trakcją, nawet na gorszej drodze niż S możesz wcisnąć gaz w podłogę i pewnie jedziesz.
    Auta typu M3 czy Q to świetne zabawki na tor. Na co dzień AWD jest dużo lepsze

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Wychodzi w mocniejszych autach gruuuuubo ponad 100kg.
    Z ciekawości sprawdziłem. W Ghibli przy 430KM różnica pomiędzy S, a SQ4 to 60kg. Grubo ponad 100kg?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #37
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Hmmm, bo te auta mają być ostre i nieco narowiste? Bo fajnie latają bokiem, a tego często chcą klienci?
    Jechałeś M3?
    Dla mnie to auto w najostrzejszym trybie jest jak odbezpieczony granat. Nawet na drodze typu S musisz się kontrolować. Natomiast wsiadasz potem do szybkiego AWD (podobne moce) i nie masz żadnego problemu z trakcją, nawet na gorszej drodze niż S możesz wcisnąć gaz w podłogę i pewnie jedziesz.
    Auta typu M3 czy Q to świetne zabawki na tor. Na co dzień AWD jest dużo lepsze

    Te auta maja byc szybkie. Awd im w tym po prostu nie pomoze. Mowisz sa lepsze na co dzien, tylko ciekawy jestem ile rzeczywiscie bedziesz tego napedu uzywal. Na kazdych swiatlach bedziesz dawal w podloge niby? No nie. Najwyzej w zime sobie po parkingu zakrecisz baczka i bedziesz sie czul bezpiecznie. Co ci to awd da na autostradzie, oprocz wiekszego spalania? Ano kompletnie nic. Poza lepszym samopoczuciem, realny, wymierny zysk jest mizerny, ale targac ze soba to musisz.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 08-06-2020 o 23:19
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  8. #38
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Z ciekawości sprawdziłem. W Ghibli przy 430KM różnica pomiędzy S, a SQ4 to 60kg. Grubo ponad 100kg?
    Gdzie, na wikipedii? sprawdz sobie na zeperfs jakis popularny model. Przy okazji sprawdz sobie jaki to ma wplyw na przyspieszenie w roznych zakresach predkosci. Urwane 0,2 do setki, fajnie, ale stracone kilka sekund w rolowanym. I jeszcze raz mi powiedz, ze na codzien to jest lepsza opcja
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #39
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    I jeszcze raz mi powiedz, ze na codzien to jest lepsza opcja
    Oczywiście że jest
    Jeżdżę na co dzień AWD i był to świadomy wybór.
    Dlaczego podważasz te 60kg? To jest dobry przykład, bo auto identyczne, silnik ten sam i tylko różnica w napędzie.

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Mowisz sa lepsze na co dzien, tylko ciekawy jestem ile rzeczywiscie bedziesz tego napedu uzywal.
    Robię to praktycznie co dzień. Po przednionapędowej Alfie daje mi to mega fun
    Nie trzeba dawać w podłogę, wierz mi
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #40
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Oczywiście że jest
    Jeżdżę na co dzień AWD i był to świadomy wybór.
    Dlaczego podważasz te 60kg? To jest dobry przykład, bo auto identyczne, silnik ten sam i tylko różnica w napędzie.



    Robię to praktycznie co dzień. Po przednionapędowej Alfie daje mi to mega fun
    Nie trzeba dawać w podłogę, wierz mi
    Porownujesz fwd do awd, my tu rozmawialismy o bmw. Poza tym inny jest efekt w aucie z "dolaczonym" tylem i odwrotnie. Dla tego pierwszego roznica jest ogromna, bo zwykle jest i co poprawiac (podsterownosc, pluzenie). Dolaczenie przodu do rwd daje niewiele, bo one bez tego prowadza sie dobrze, i o tym caly czas pisze.

    A i tak, podwazam. Znajdz wiarygodne dane. Na wikipedii to chyba giulia veloce o 130 kg ciezsza od zwyklej, i w to tez nie wierze w druga strone. Przeciez te katalogowe wagi niewiele maja wspolnego z rzeczywistoscia.

    Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory