Strona 6 z 30 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 293

Temat: E 90 vs 159

  1. #51
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    fajny wyglad zaczyna sie od f10 wedlug mnie , starsze nie maja za grosz charakteru , moze e 60 ale to tez nie to co 159

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiek15 Zobacz post
    fajny wyglad zaczyna sie od f10 wedlug mnie , starsze nie maja za grosz charakteru , moze e 60 ale to tez nie to co 159
    Seria F ładna, ale np te roczniki co tutaj też są ładne https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...-ID6CNt42.html

  3. #53
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Zgadza się, fajna e90 nie jest zła. Ale porównaj teraz cenę. 159 w podstawie w środku mnie odrzuca,podobnie jak e90. Tyle, że w 159 wymienisz kierownicę okleisz panele, obszyjesz gałki, wrzucisz skórę i jest już bajka. W e90 jest to ciężki temat.

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    U nas przez parę lat było zwykłe,białe,świeże f10 i oczywiście moje 159...różnie bywało,raz jeździło się f10 a raz 159,raz stały obie pod blokiem przez parę dni a raz obie w garażu...ale do czego zmierzam,nigdy się nie zdarzyło przez ten dość długi okres aby ktoś zapytał mnie o bmw,nigdy Z 159 było i jest zupełnie inaczej, co rusz na stacji,myjni,pod blokiem,sklepem itd ktoś zagaja...typu ale fajna Alfa...zresztą takie rzeczy się czuje jak jedziesz czy stoisz w korku że auto wzbudza zainteresowanie.
    To tak z mojej strony i z moich doświadczeń w kwestii urody obu a jakże zacnych samochodów i przypomnę jeszcze raz że mowa tu była o f10 więc porównanie (wizualne)159 z e90 czy co gorsza e60 to chyba jakiś słaby żart
    Pozdrawiam.

  5. #55
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    zgadza sie , zawsze ludzi ciekawi cos co jest inne / rzadko spotykane , wiadomo ze do kazdego golfa jakby przechodni mial podchodzic to dnia by mu nie starczylo

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiek15 Zobacz post
    stalem dzisiaj kolo seryjnej e90 i powiem wam ze szalu nie ma ;D srodek welurowy , taka bida ze glowa mala , dla mnie to e46 tylko minimalnie "nowoczesniejsze " chyba jednak wybor padnie na 159 , nawet zwykly golas wyglada lepiej niz bmw. Trzeba miec tez z tylu glowy ze wyprzedzajac bmw kierowca przed napewno nie powie pod nosem " o fajnie ze bmw wyprzedza " tylko " gowniarz jeden kupil bmw , na 1 zakrecie skonczy na drzewie " ;D
    Co za brednie, "koło seryjnej E90" co to w ogóle znaczy? Porównaj najtańsze 159 z najtańszym E90, jak już, zresztą co jest takiego super niby w 159? Może to robiło wrażenie w 2006, ale teraz? Podobnie zresztą jak E90, też już pod tym względem wrażenia nie robi, ale przynajmniej jest gdzie odłożyć telefon, czy kubek z napojem.

    Ogólnie tak to jest z tym forum - Alfa Romeo najlepsza na świecie w każdej dziedzinie

    Co do E90 vs 159 jeszcze - E90 zjada dupą 159 pod względem prowadzenia (i to jest fakt, odczuwalnie mniejsza waga + o niebo lepszy rozkład masy + lepsza pozycja za kierownicą robią swoje). Nie wiem jakim trupem trzeba było jechać, żeby napisać że układ kierowniczy jest sztuczny. Co najwyżej może nie spodobać się kobietom, bo jest dość sztywny i wspomaganie nie jest tak silne jak w większości aut (159 też ma mocniejsze). W ogóle różnica na korzyść BMW jest kolosalna, jak ktoś na prawdę lubi jeździć, to poczuje ją po dosłownie kilku minutach jazdy.

    Wygląd rzecz względna, jakby po świecie jeździło kilka milionów 159, czyli tyle ile E90, to też by się wam opatrzyły, a tył obu aut jest jednakowo bezpłciowy, w BMW szczególnie pre-LCI. Spotkałem mnóstwo osób którym specyficzne wnętrze 159 się nie podobało, więc też nie wiem czym tu się podniecać. Natomiast te kilka milionów E90 sprzedanych ma dużą zaletę - łatwo o części, łatwiej o serwis. Generalnie to fajne samochody, choć ich obraz psuje fatalna opinia o ich kierowcach.

    Mnie obie marki ani ziębią ani palą, lubię po prostu dobre auta, bez zacietrzewiania się i fanatyzmu w żadną stronę, wyrosłem też dawno z idealizowania auta którym aktualnie jeżdżę. Wam również polecam czasem spojrzeć obiektywnie, a niektórym to może zwyczajnie pojeździć czasem czymś innym, niż wypierdziane Alfa Romeo, bo wielu z was sprawia wrażenie jakby niczym innym nigdy/od baaaaardzo dawna nie jeździła.

  7. #57
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Mnie obie marki ani ziębią ani palą, lubię po prostu dobre auta, bez zacietrzewiania się i fanatyzmu w żadną stronę, wyrosłem też dawno z idealizowania auta którym aktualnie jeżdżę. Wam również polecam czasem spojrzeć obiektywnie, a niektórym to może zwyczajnie pojeździć czasem czymś innym, niż wypierdziane Alfa Romeo, bo wielu z was sprawia wrażenie jakby niczym innym nigdy/od baaaaardzo dawna nie jeździła.
    No to teraz pojechałeś. Mam akurat styczność z różnymi markami, na co dzień jeżdżę Audi, a Alfą weekendowo. I naprawdę nie wiem, co można powiedzieć dobrego o designie E90 w porównaniu do 159???
    Tak, jak napisałeś - jest gdzie odłożyć telefon, czy kubek z napojem. To coś jak w Passacie, albo w Oplu? Faktycznie, mega argument, szczególnie dla Petrolheada
    Prowadzenie - zapewne lepsze w E90. Nie tak drastycznie jak to opisałeś, ale lepsze. Tylko że mówimy o najsłabszych dieslach... więc? Co nam pozostaje?
    Dostępność części?
    Większy bagażnik?
    To nadal wychodzi na to, że najlepsza byłaby Skoda Octavia - bo w tych klimatach bije wszystkie inne auta na głowę

    To tak a propos tego fanatyzmu. Bo ja 159 nie jeżdżę, Alfą ogólnie od czasu do czasu, ale potrafię jednak dostrzec, że w przypadku najsłabszego diesla to właśnie 159 wypada ciekawiej i lepiej w tym porównaniu
    Każdy może mieć swoje zdanie. Dopóki nie wypisuje
    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Co za brednie
    to można dyskutować...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #58
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Kolega Takumi, mam wrażenie, nie trzyma poziomu dyskusji. Moźe moderator byłby tu pomocny, żeby koledze wytłumaczyć ramowe zasady dyskusji na forum? "wypierdziane alfa romeo": co to za poziom, kolego?

  9. #59
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    akumi- masz dużo racji co do funkcjonalności, serwisu, dostępności części, ale tu była mowa za którym autem ludzie się bardziej oglądają. Za BMW bo jest wygodniejsze i ma więcej miejsca na telefony i kubki? Nie, za Alfami, bo to słynna włoska legendarna marka, stylistyka nadwozia i wnętrza 159 idzie z tym w parze- to dlatego się za Alfami bardziej oglądają niż za BMW. Byłem kiedyś na randce, mówię do panny- może cię odwiozę?-Chętnie. Ooo Alfa Romeo ! - powiedziała. Myślisz że taki tekst by padł przy BMW ?

  10. #60
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Co do E90 vs 159 jeszcze - E90 zjada dupą 159 pod względem prowadzenia (i to jest fakt, odczuwalnie mniejsza waga + o niebo lepszy rozkład masy + lepsza pozycja za kierownicą
    Prowadzi sie tak świetnie, że co drugie kończy na płotach , drzewach i w rowach.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory