Strona 11 z 30 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 293

Temat: E 90 vs 159

  1. #101
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Zgadza się tylko na stereotyp BMW pracują właściciele, a na stereotypy Alf pracował producent
    W punkt! ))) Ale chyba dalej pracuje... kolega z Mazowsza wpadł w mega ulewę, jechał z godzinę Giulią no i... poleciał mu lewy przedni xenon i chyba w ogóle całe światło, nieszczelność w oprawce była... Strasznie przeklinał))

  2. #102
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    W punkt! ))) Ale chyba dalej pracuje... kolega z Mazowsza wpadł w mega ulewę, jechał z godzinę Giulią no i... poleciał mu lewy przedni xenon i chyba w ogóle całe światło, nieszczelność w oprawce była... Strasznie przeklinał))
    Takie rzeczy zdarzają się we wszystkich popularnych markach. Oszczędności prowadzą do spadku jakości u podwykonawców niestety.

    Temat klasyfikuje się do Hyde Park
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #103
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    Nie zgodzę się. Miałem 120 KM w tylnym napędzie i dawał dużo więcej frajdy niż ta sama móc na przodzie
    nie ogarniam tych frajd w dieslach 120KM czy nawet 150KM i nawet z tylnym napędem, serio. A już podejście, ze takie auto kupuje się dla frajdy jest dla mnie po prostu bzdetem.

    Chcesz mieć auto, które mało pali i tyle.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Takie rzeczy zdarzają się we wszystkich popularnych markach. Oszczędności prowadzą do spadku jakości u podwykonawców niestety.

    Temat klasyfikuje się do Hyde Park
    dokładnie a dzieje się tak dlatego, ponieważ reflektory są wykonywane nie przez Alfa Romeo czy Mercedesa ale przez dostawców.

  4. #104
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    [MENTION=34001]fan[/MENTION] bardzo się nie zgodzę. 2.0 w dieslu potrafi dać frajdę z jazdy. Jasne, daleko mu do Mustanga GT, Giulii Q, czy La Ferrari. Mnie 118d dawało dużo frajdy z jazdy, bo świetnie się prowadziło, miało jakoś akceptowalne przyspieszenie, super pozycję za kierownicą i dało się z niego dużo wyciągnąć. Pewnie, że gdyby to było 135i, frajda byłaby nieporównywalnie większa.
    Nie bronię BMW, bo nawet moja e87 miała lipa wkurzających rzeczy, a design jest dość nudny, ale wiesz co? Gdybym mógł cofnąć czas, to innego auta w tamtej chwili bym nie kupił. Tak, potrzebowałem czegoś, co nie spali dużo. Nie lubię diesli, ale taką miałem potrzebę. I umiałem czerpać frajdę z jazdy tym dieselkiem pomimo mizernej mocy.
    A jeśli ktoś czerpie frajdę tylko z jazdy autami +300 KM, to cóż, przykro mi, nawet trochę żal takich osób.

  5. #105
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    nie ogarniam tych frajd w dieslach 120KM czy nawet 150KM i nawet z tylnym napędem, serio.
    BMW E36 318 tds, całe 90 koni. Na mokrym szło bokiem bez wiekszego problemu, a na śniegu się można było wściekać do woli.

    Zobacz sobie co ludzie robią na KJSach 140 konnymi ISami

    I zaczniesz ogarniać
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #106
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    No i co to za frajda jak 90 koni pójdzie kawałek bokiem. Frajda to jest wyprzedzic fiatem Seicento 0,9 ciężarówkę jadącą 90 km/h a za nią 5 osobówek na drodze wojewódzkiej.

  7. #107
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    To ja powiem jeszcze inaczej: wszystkim, którzy twierdzą, że do frajdy z jazdy potrzeba miliona koni mechanicznych, polecam przejażdżkę za kółkiem Mazdy MX5.

  8. #108
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    A ja polecam skosztować Bmw z3 2.8 tj. dopiero zamiatacz. Z resztą dla wytrawnego kierowcy, auto z napędem na tył krótkim tyłem, długim przodem, to najlepsze co może być.

  9. #109
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Do normalnej jady nie ma znaczenia czy jest FWD czy RWD. E90/91 po FL wygląda estetyczniej, przed FL wygląda jak zużyty kondom... Użytkowo i od strony praktycznej auta 159 i E90/91 są zbliżone. Jakość wykonania lepsza w BMW, silniki czterocylindrowe awaryjne zarówno w benzynie i dieslu. Ciekawostką może być że narodził się trend swapowania M54 do E90. Ja bym szukał E91 to diesla/benzyne 3.0. W standardowej (zawieszenie, koła) wersji 159 lepiej się prowadzi niż E90/91. Tzn. BMW się bardzo dobrze prowadzi ale Alfa 159 lepiej Większy splendor to BMW, myślę że wari spróbować jak jest szansa. Ja miałem więc nie podchodzę do tematu jak konserwatywny Alfisti że jak beemka to tylko dla dresa w kaszkiecie, to są na prawdę świetne samochody.

  10. #110
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    jakbym szukal e 90 to tylko po lifcie , przed lifty sa takie bezpłciowe , ale chyba i tak padnie wybor na 159 , nie raz widze to z kilometra sie za nia ogladam , jednak sentyment do marki pozostal , racja mozna sie otwierac na nowe ale moze po 9 bede szukal BMW. Naprawde jak widze na miescie jak niektorzy niszcza ta marke samym wizerunkiem to jest naprawde straszne. Nigdy nie spotkalem w 159 albo w innej alfie 5 Sebastianów w aucie na pelnym przelocie w e39 z jakims gownianym 1.6 ktorzy wrecz mysla ze droga jest cala dla nich. Wiem ze w kazdej marce znajda sie tacy ale nie oszukujmy sie BMW to jest norma

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory