Strona 14 z 30 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718192021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 293

Temat: E 90 vs 159

  1. #131
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    [MENTION=34001]fan[/MENTION] bardzo się nie zgodzę. 2.0 w dieslu potrafi dać frajdę z jazdy. Jasne, daleko mu do Mustanga GT, Giulii Q, czy La Ferrari. Mnie 118d dawało dużo frajdy z jazdy, bo świetnie się prowadziło, miało jakoś akceptowalne przyspieszenie, super pozycję za kierownicą i dało się z niego dużo wyciągnąć. Pewnie, że gdyby to było 135i, frajda byłaby nieporównywalnie większa.
    Nie bronię BMW, bo nawet moja e87 miała lipa wkurzających rzeczy, a design jest dość nudny, ale wiesz co? Gdybym mógł cofnąć czas, to innego auta w tamtej chwili bym nie kupił. Tak, potrzebowałem czegoś, co nie spali dużo. Nie lubię diesli, ale taką miałem potrzebę. I umiałem czerpać frajdę z jazdy tym dieselkiem pomimo mizernej mocy.
    A jeśli ktoś czerpie frajdę tylko z jazdy autami +300 KM, to cóż, przykro mi, nawet trochę żal takich osób.
    Nie wypowiadam sie o BMW bo tez lubie ta marke jak i Mercedesa (najbardziej oczywiscie Alfe) tylko o dieslu i frajdach z jazdy tego typu napedem o ograniczonej mocy i jeszcze tylnym napedzie. Choc napewno to jest mocno subiektywne wrazenie to odnosze sie bardziej nie do mustanga czy Lamborghini ale do mojego 12 letniego Punto. Moj 12 letni Abarth jezdzi lepiej od 120 konnego diesla BMW, to znaczy daje wiecej frajdy z jazdy bo jest dynamiczny, agresywny i lepiej sie zatrzymuje i szybciej jezdzi w zakrecie od ciezkiej bawarskiej krowy, ktora ma nie dosc ze standardowe hamulce to waga czegos takiego powoduje, ze sila odsrodkowa takiej konstrukcji, jest na tyle duza, ze ludzie myslac o nadzwyczajnych mozliwosciach BMW czesto przekraczaja jej naturalna granice. Dlatego sa wypadki i ogolna opinia, ze uzytkownicy BMW maja nierowno pod sufitem. I nie krytykuje tego, zesobie kupiles diesla BMW czy nawet drogiego diesla bo to jest Twoj wybor i masz do tego prawo ponadto nie jest to jakies smieszne zebys musial sie tlumaczyc ze swojego wyboru. Luz byleby byl w dobrym stanie i bylo na czym oko zawiesic.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Jak Alfa Romeo kiedyś sprzeda kilka milionów egzemplarzy jakiegoś modelu, tak, ze będzie ich jeździła porównywalna ilość co tych wyśmiewanych przez was BMW, to wówczas można bedzie porownac jak tam z ich wypadkowością itp. bo póki co to nie ma do czego. Złośliwi by powiedzieli, ze więcej BMW się rozbija, będąc promilem sprzedanych aut, niż Alf w ogóle porusza się po drogach.
    Alfa Romeo nigdy nie sprzedala i nigdy nie sprzeda kilka milionow samochodow. Nikt tego nie chce. Marka ma byc rentowna. A do tego nie trzeba sprzedawac milionow aut.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 02-07-2020 o 18:56

  2. #132
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    Moj 12 letni Abarth jezdzi lepiej od 120 konnego diesla BMW, to znaczy daje wiecej frajdy z jazdy bo jest dynamiczny, agresywny i lepiej sie zatrzymuje i szybciej jezdzi w zakrecie od ciezkiej bawarskiej krowy
    A to na pewno. I zdecydowanie jest czymś ciekawszym na drodze. Nigdzie nie napisałem, że E87 to szczyt frajdy motoryzacyjnej [emoji6] I teraz też nie rozglądam się za dieslem, bynajmniej, co nie zmienia faktu, że pomimo swoich wad nadal uważam, że E87 118d jest wiem, które może dać dużo frajdy i jest godne polecenia.



    Cytat Napisał fan Zobacz post
    I nie krytykuje tego, zesobie kupiles diesla BMW czy nawet drogiego diesla bo to jest Twoj wybor i masz do tego prawo ponadto nie jest to jakies smieszne zebys musial sie tlumaczyc ze swojego wyboru. Luz byleby byl w dobrym stanie i bylo na czym oko zawiesic.
    I tu pełna zgoda - każdy jeździ czym chce, zależnie od sytuacji, potrzeb, priorytetów i możliwości [emoji846] pozdrawiam [emoji482]

  3. #133
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    Poczytalem troche o e90 to koszty utrzymania niektorych podzespolow zwalaja z nog w porownaniu do alfy. A ciekawi mnie ktore auto lepiej wybiera dziury 159 czy e90 , ale jednym krokiem juz jestem za 159 , jednak sentyment do marki zostaje. Mam jeszcze pytanie wersja TI ma takie samo zawieszenie jak seria tylko ze ma sprezyny obnizajace ? oprocz tego amor jest taki sam jak w zwyklej ?

  4. #134
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Nie wiem jak w e90 ale 159 ma twarde zawieszenie i o dziwo na 18" lepiej wybiera niż na 16", jest bardziej sprężyście.

  5. #135
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    E90, Dedra, Berlingo
    Postów
    266

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiek15 Zobacz post
    Poczytalem troche o e90 to koszty utrzymania niektorych podzespolow zwalaja z nog w porownaniu do alfy. A ciekawi mnie ktore auto lepiej wybiera dziury 159 czy e90 , ale jednym krokiem juz jestem za 159 , jednak sentyment do marki zostaje. Mam jeszcze pytanie wersja TI ma takie samo zawieszenie jak seria tylko ze ma sprezyny obnizajace ? oprocz tego amor jest taki sam jak w zwyklej ?
    Co jest drogiego w E90? Koło pasowe i co jeszcze?

  6. #136
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    231

    Domyślnie

    Misiek nie przesadzaj... do E90 jest już masa zamienników i to świetnej jakości. Można trafić części super jakości idące na pierwszy montaż w dobrej cenie. Wyjątkiem może być R6 i valvetronic tutaj koszta mogą być wysokie w przypadku awarii, ale przy zadbanym aucie z udokumentowana historią, nie powinno nic się złego dziać.

  7. #137
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    E90, Dedra, Berlingo
    Postów
    266

    Domyślnie

    Mam E90 i na forach wypisują jakieś bzdury jakie to auto jest drogie w utrzymaniu, a ceny części eksploatacyjnych są niewiele wyższe niż w Vectrze.

  8. #138
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    najgorsza sprawa z tymi silnikami , chce diesla ale opinie sa strasznie podzielone wiadomo ze 3.0 najlepszy ale nie potrzebuje takiego smoka na moja jazde , zreszta zadbane 3.0 trzeba juz niestety wylozyc. Czytalem o wtryskiwaczach ktore sie nie regeneruje tylko trzeba kupic nowe itp , napewno koszta beda wieksze niz w 159 , chociaz chyba bede musial wsiasc i do jednego i drugiego i zobaczyc co bardziej przekonuje , chyba sie starzeje i chce tez troche komfortu , bo GT strasznie dala po dupie jesli chodzi o zawias i niektore dziury a przede wszystkim studzienki . Chcialbym auto na seryjnym zawiasie np 18 felgi i do tego w miare komfort wybierania , taczki juz nie potrzebuje

  9. #139
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    3.0 smok? Spalanie ma nieosiągalne dla 2.4 JTDm.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #140
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Jak Alfa Romeo kiedyś sprzeda kilka milionów egzemplarzy jakiegoś modelu, tak, ze będzie ich jeździła porównywalna ilość co tych wyśmiewanych przez was BMW, to wówczas można bedzie porownac jak tam z ich wypadkowością itp. bo póki co to nie ma do czego. Złośliwi by powiedzieli, ze więcej BMW się rozbija, będąc promilem sprzedanych aut, niż Alf w ogóle porusza się po drogach.
    Czy Ty nie rozumiesz, że masówka nie zawsze jest najlepsza?
    Schabowy, disco polo, ludowe festyny, romanse dla kucharek, to wszystko sprzedaje się znacznie lepiej niż owoce morza, jazz, teatr czy literatura noblowska.
    Dostrzegasz pewien bezsens swojej opinii?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    159 ma twarde zawieszenie i o dziwo na 18" lepiej wybiera niż na 16", jest bardziej sprężyście.
    Potwierdzam choć do końca tego nie rozumiem)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory