Strona 16 z 30 PierwszyPierwszy ... 67891011121314151617181920212223242526 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 293

Temat: E 90 vs 159

  1. #151
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Ciekawi też obsesyjne docinki, jakich doznają właściciele Alf od użytkowników niemieckiej myśli technologicznej, nie tylko beem ale i Vagów.
    Kurczę, 8 lat jeżdżenia Alfami i jakoś nie mam problemu z "obsesyjnymi docinkami" ze strony właścicieli niemieckich samochodów.
    Może po prostu musisz zmienić otoczenie i znajomych? Skończą się docinki i kojarzenie BMW z dresami i karkami albo przyrównywanie BMW do schabowego?

    Swoją drogą to ciekawe... piszesz o docinkach, a większość z Was na tym forum jeździ po VW czy BMW i ich właścicielach używając często na prawdę niewybrednych określeń...

  2. #152
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Ja jeżdżę Alfami dobre 10 lat i też nigdy nie byłem obiektem "obsesyjnych docinków"...

    A tak żeby cokolwiek wnieść do tematu, to jeździłem zarówno 159 (bo taką posiadam) jak i E90 coupe z silnikiem 3.0d i wg mnie tutaj nie ma tu co porównywać jeśli chodzi o właściwości jezdne i prowadzenie.Te auta dzieli przepaść.

    Na korzyść BMW oczywiście. Prowadzenie E91 to czysta przyjemność. Nie czuć tam żadnej nadwagi auta, przyjemnie zamiata się tyłem, wspaniały silnik i napęd na tył...

    Minusy to niewygodne fotele (wersja Sport), brzydkie wnętrze i mimo wszystko brzydsze nadwozie.

    I ja właśnie dla wyglądu kupiłem swoją 159 Ti, ale nie oszukuję się, że to najlepsze auto w swojej klasie, bo jest masa lepszych. Ale w tej cenie i roczniku trudno znaleźć coś ładniejszego. Kropka

    Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez destikero ; 30-07-2020 o 21:47
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  3. #153
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Ja też jeżdżę Alfami ponad 10 lat. Obsesyjne docinki to pewnie raczej kwestia znajomych, ja nie doświadczyłem. Jeżdżę też od jakiegoś czasu niemieckim daily. I jakoś nie gryzie mi się to z Alfą. Powiem więcej - te auta razem tworzą niesamowity duet
    Jak potrzebuję niezawodnego, skutecznego i mocnego sprzętu wybieram Audi. Jak szukam spokoju, wyrafinowania i wysublimowanych emocji wybieram Alfę. Osobno te auta byłyby niepełne. Alfa kaprysi, nie nadaje się już na daily, jest za ciężka, ospała i nie tak szybka/skuteczna. Audi brakuje "tegoczegoś" i nawet nie są to emocje (bo te potrafi wzbudzić), ale raczej wyrafinowanie, radość, nieoczywistość. Oba te auta cenię, choć każde za coś innego
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #154
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał destikero Zobacz post
    przyjemnie zamiata się tyłem, wspaniały silnik i napęd na tył...
    Przyjemnie zamiata się tyłem, właśnie z powodu napędu na tył

    BMW, ze względu na mnogość modeli i ilość tej marki na ulicach, zwyczajnie spowszedniała, Alfy jest zdecydowanie mniej, chociaż coraz więcej - kiedy kupowałem swoją pierwsza Alfę, czyli 146, a był to rok 2003, to w moim 50-cio tysięcznym mieście, były takie, włącznie z moją dwie - jakaś jedna 156 i jedna 164 - na temat gustów, czyli walorów czysto estetycznych, trudno dyskutować, zarówno jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, jak i wnętrze - nie mam porównania do BMW, ale uważam trakcję 159, za naprawdę dobrą, tyle, że nie uważam 159 za "najlepszą", ale "najlepszą dla mnie" - nigdy w życiu, nie zdecydowałbym się na BMW, z tym, że to kwestia pewnych osobistych preferencji - nie żadnych stereotypów o mafii, dresach i karkach - żeby było jasne.

  5. #155
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Czekam na dalsze wypowiedzi tych, którzy nie wiedzą/nie słyszeli/nie doświadczyli obsesyjnych docinków od włascicieli niemieckich czołgów Na razie mamy trzy.
    Z tego dwaj panowie posiadają niemieckie maszyny.

  6. #156
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Skoro zbierasz statystykę to u mnie policz 4 osoby - oprócz mnie jeszcze ojciec, żona i brat jeżdżą i jeździli AR, i innymi włoskimi wozami (m.in Lancia i chwilę Fiat). I nadal nic, żadnych obsesyjnych docinek, a miłośników BMW, Audi czy VW wśród znajomych mamy sporo

    Z drugiej strony jeśli właścicielom niemieckich samochodów też powtarzałeś te górnolotne porównania do schabowego i frutti di mare, to zupełnie mnie nie dziwi, że Ci docinali

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  7. #157
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Od 8 lat jeżdżę 159, najpierw dieslem teraz, podobno awaryjnym Jtsem nie słyszałem żadnych głupich dowcipów, ani nie wydałem na naprawy Jtsa wiecej niż na Jtdm. Tak pewnie się wypowiadasz jakbyś jeździł wcześniej tylko niemcami, później wszystkie wersje silnikowe w alfie i jest tylko "Twoja" prawda...co do klimatu BMW "jaka wieś, taki tuner" zadbana bawarka, bez dziwnego tuningu to również samochód, który można podziwiać. Każde ma swoje plusy i minusy, mi się bardziej wizualnie podoba Alfa, ale potrafię docenić konkurencję...kiedyś co trzecia 156 miała skrzydło na wzór GTA i wyglądało to dramatycznie, nie tylko e36,46,90 można oszpecić.

  8. #158
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Pewnie mawiają tak żebyście nie słyszeli docinki zawsze będą (choć może nie zawsze chodzi o docinki w typowym tego słowa znaczeniu ale np. tez o wypowiadaniu negatywnych opinii), wydaje mi się, ze tutaj nawet nie chodzi o Alfę ale o włoska motoryzacje. Wystarczy powiedzieć, ze Alfa jest lepsza od czegoś i jest już to dla większości mocno kontrowersyjne. Ja się tym kompletnie nie przejmuje. Nawet powiem Wam szczerze lubię jak krytykują moja maszynę a ona błyszczy jak diament i sam ten fakt sprawia, ze krytyka w jej kierunku jest irracjonalna. Nawet nie musze wtedy nic mówić

    W Alfie jest cos takiego co prowokuje, na pewno wzbudza to pewna zazdrość u części ludzi inni po prostu bardziej lubią BMW bo lubią i już (i tez nie ma się co dziwić bo to przeciez świetne samochody, tez ładne) i wypowiadają to zdanie bo maja do tego prawo i nawet czasem wywiązuje się całkiem ciekawa i merytoryczna dyskusja.

    Nie ukrywam, ze kreci mnie to trochę, ze Alfa jest takim wyborem kontrowersyjnym u większości ludzi aczkolwiek zdaje sobie sprawę, ze jest to główny czynnik, który sprawia, ze dany klient nie bierze Alfy pod uwagę + sprzedawcy oczywiście.

    Ja ogólnie w życiu jak już podchodzimy nieco filozoficznie do tematu raczej kieruje się wyborami przeciwnymi większości aby nie ulec mechanice tłumu. Większość zawsze podejmuje decyzje niesamodzielnie, nieważne czy akurat jest to dobra czy zła decyzja. Większość zawsze ulega masom i nie są to decyzje przemyślane czy logiczne. Mogą być logiczne ale tylko przypadkowo w takiej sytuacji. Dlatego tez często rozmowa o słuszności wyboru tego czy tamtego sprowadza się do jednej konkluzji, co się lepiej sprzedaje.

    Dlatego tez porównania Alfy do Jazzu jako powiedzmy mechanizmu myślowego "popularności" może być nie dla wszystkich zrozumiały. Wiadomo, ze Alfa Romeo jest samochodem a nie stylem muzycznym.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 20-08-2020 o 10:45

  9. #159
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał destikero Zobacz post
    Ja jeżdżę Alfami dobre 10 lat i też nigdy nie byłem obiektem "obsesyjnych docinków"...

    A tak żeby cokolwiek wnieść do tematu, to jeździłem zarówno 159 (bo taką posiadam) jak i E90 coupe z silnikiem 3.0d i wg mnie tutaj nie ma tu co porównywać jeśli chodzi o właściwości jezdne i prowadzenie.Te auta dzieli przepaść.

    Na korzyść BMW oczywiście. Prowadzenie E91 to czysta przyjemność. Nie czuć tam żadnej nadwagi auta, przyjemnie zamiata się tyłem, wspaniały silnik i napęd na tył...

    Minusy to niewygodne fotele (wersja Sport), brzydkie wnętrze i mimo wszystko brzydsze nadwozie.

    I ja właśnie dla wyglądu kupiłem swoją 159 Ti, ale nie oszukuję się, że to najlepsze auto w swojej klasie, bo jest masa lepszych. Ale w tej cenie i roczniku trudno znaleźć coś ładniejszego. Kropka

    Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
    Akurat "trójka" w coupe to E92, każdy fan BMW tym bardziej jej posiadacz tego modelu to wie...

    Po za tym konfrontacja w temacie polega na 159 sedan/kombi a E90/91 sedan kombi. W 159 nie było tak topowego diesla jak "trójce", więc zejdźmy do poziomu porównywalnego.

    A nie ma co ukrywać e90 przed FL w porównaniu do 159 to zużyty kondom. Lampy tył jak w Lanosie, przenie nerki z dupy, ogólne zestarzenie się modelu itp. Lepiej wygląda E46.
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  10. #160
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczy Zobacz post
    Lampy tył jak w Lanosie, przenie nerki z dupy, ogólne zestarzenie się modelu itp. Lepiej wygląda E46
    Dobre podsumowanie "stylu" E90. Warto powiedzieć to głośno i wyraźnie: jeśli następca wygląda gorzej od poprzednika to jest po prostu porażką designerską i tyle. Mechanika swoje, ale wygląd w przypadku E90 to duży minus tego modelu.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory