Strona 20 z 30 PierwszyPierwszy ... 1011121314151617181920212223242526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 293

Temat: E 90 vs 159

  1. #191
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    Wiem, ze zarzuca sie 159 / Brerze wage pojazdu, szczegolnie w mediach z tym, ze waga samochodow w tym segmencie jest raczej podobna. Nie mam pojecia jak jezdzi Brera czy 159. Wiec nie dementuje. Moge powiedziec tylko, ze Brera to samochod segmentu D w wersji coupe a wagowo prezentuje sie tak samo jak reszta konkurencji. Czy prowadzi sie zle? Nie wiem.
    Czy waga samochodów w tym segmencie jest podobna to bym polemizował.
    Moja 159 2.4JTDm SW w manualu z napędem na ośkę waży (pomiar z wagi, nie instrukcji) - 1780 kg.
    Dla porównania mniej więcej tyle samo waży A4 B8 Avant, tyle, że z 3.0 TDi w Quattro i w automacie...

  2. #192
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nik nie pisał, ze prowadzi sie wybitnie źle po prostu to auto nie prowadzi się tak jak by sie oczekiwało po wyglądzie i włoskim coupe bo własnie wiele obiecuje wyglądem niewiele daje prowadzeniem i osiągami, jeśli komuś wystarcza genialny wygląd Brery w połączeniu z prowadzeniem sednana/kombi FWD to będzie zadowolony. Jak ktoś liczy na coś więcej będzie rozczarowany Zupełnie nie rozumiem po co znowu te dygresje niemieckie, zamiast gdybać przejedz się kiedyś Brerą i zobaczysz, ze w porównaniu do twego Veloce jest spora różnica w prowadzeniu. Możesz tez ją zabrać na wagę i zobaczysz czy to niemiecka propaganda czy nie, dodam, ze w dowodzie wpisana jest wersja optymistyczna wagi auta

    [MENTION=25058]FXX[/MENTION] mnie ubiegł. Dodam, ze mój obecny ford, prawie 40cm dłuższy z V8mka wazy tyle co brera w klekocie

  3. #193
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Brera z 2.4 JTDm mojego brata waży nieco ponad 1650 kg (oczywiście mówimy o wyniku z wagi, nie instrukcyjnych zapisach).

    Oczywiście należy jeszcze zauważyć, że Brera, jeśli kierowca nie jest z metra cięty to samochód 2-osobowy. Ja mam 188cm wzrostu i za mną nie ma możliwości się zmieścić - odległość od oparcia do siedziska kanapy to jakieś 2-3 palce, a nie leżę na fotelu.
    Brera wygląda świetnie, ale jeździ tylko nieco lepiej od 159. To bardziej Coupe idące w kierunku samochodów typu GT, niż stricte sportowych.
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 01-09-2020 o 15:57

  4. #194
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Nik nie pisał, ze prowadzi sie wybitnie źle po prostu to auto nie prowadzi się tak jak by sie oczekiwało po wyglądzie i włoskim coupe bo własnie wiele obiecuje wyglądem niewiele daje prowadzeniem i osiągami, jeśli komuś wystarcza genialny wygląd Brery w połączeniu z prowadzeniem sednana/kombi FWD to będzie zadowolony. Jak ktoś liczy na coś więcej będzie rozczarowany :) Zupełnie nie rozumiem po co znowu te dygresje niemieckie, zamiast gdybać przejedz się kiedyś Brerą i zobaczysz, ze w porównaniu do twego Veloce jest spora różnica w prowadzeniu. Możesz tez ją zabrać na wagę i zobaczysz czy to niemiecka propaganda czy nie, dodam, ze w dowodzie wpisana jest wersja optymistyczna wagi auta ;)

    [MENTION=25058]FXX[/MENTION] mnie ubiegł. Dodam, ze mój obecny ford, prawie 40cm dłuższy z V8mka wazy tyle co brera w klekocie ;)
    Jakiego Forda masz?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Brera z 2.4 JTDm mojego brata waży nieco ponad 1650 kg (oczywiście mówimy o wyniku z wagi, nie instrukcyjnych zapisach).

    Oczywiście należy jeszcze zauważyć, że Brera, jeśli kierowca nie jest z metra cięty to samochód 2-osobowy. Ja mam 188cm wzrostu i za mną nie ma możliwości się zmieścić - odległość od oparcia do siedziska kanapy to jakieś 2-3 palce, a nie leżę na fotelu.
    Brera wygląda świetnie, ale jeździ tylko nieco lepiej od 159. To bardziej Coupe idące w kierunku samochodów typu GT, niż stricte sportowych.
    Ale tez Brera wlasnie tak wyglada jak dostepniejsze GT niz typowy scigant. A przede wszystkim odbieram ja jako trzecia wersje nadwoziowa tego samego samochodu jak niegdys Bravo / Brava / Marea

    Uscislijmy, ze 2,4 i 3,2 to zdaje sie najciezsze wersje tego modelu. Natomiast to czy sie miescisz w aucie i ile jest w nim miejsca mozna sprawdzic przed kupnem pojazdu bezproblemowo i nie powinno to stanowic pozniejszego zdziwienia potencjalnego nabywcy.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 01-09-2020 o 16:51

  5. #195
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    Uscislijmy, ze 2,4 i 3,2 to zdaje sie najciezsze wersje tego modelu. Natomiast to czy sie miescisz w aucie i ile jest w nim miejsca mozna sprawdzic przed kupnem pojazdu bezproblemowo i nie powinno to stanowic pozniejszego zdziwienia potencjalnego nabywcy.
    Najcięższe, ale też moim zdaniem wersje z napędem Q4 prowadzą się lepiej niż ośki.
    Co do wielkości kierowcy w stosunku do ilości miejsca to wyobraź sobie taką sytuację, że podchodzisz do zakupu auta emocjonalnie. No cholernie podoba Ci się ta Brera. Ale masz 201 cm i zwyczajnie się nie mieścisz, żeby tym jeździć na codzień. Frustrujące, nie?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #196
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    Ale tez Brera wlasnie tak wyglada jak dostepniejsze GT niz typowy scigant. A przede wszystkim odbieram ja jako trzecia wersje nadwoziowa tego samego samochodu jak niegdys Bravo / Brava / Marea

    Uscislijmy, ze 2,4 i 3,2 to zdaje sie najciezsze wersje tego modelu. Natomiast to czy sie miescisz w aucie i ile jest w nim miejsca mozna sprawdzic przed kupnem pojazdu bezproblemowo i nie powinno to stanowic pozniejszego zdziwienia potencjalnego nabywcy.
    I tak dokładnie jest, dlatego prowadzi się tylko nieco lepiej niż 159.
    A co z tego, że najcięższe, skoro porównujemy z konkurencją z równie dużymi, a nawet większymi silnikami? Informację o ilości miejsca owszem sprawdzisz wcześniej, ale podałem ją z zupełnie innego powodu... Podałem ją, żeby pokazać, jak małym samochodem jest Brera mimo, że należy do segmentu D i porównywanie jej np. z wspomnianą tu A5, mimo tego samego segmentu jest pozbawione sensu, bo Audi jest ponad 20 cm dłuższe... Do tego z 3-litrowym TDi i napędem Quattro waży tyle co 2.4 w ośce.

  7. #197
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Tak jak wielu Alfa się podoba, bo to Alfa. Akurat 159 w sedanie tyłka nie urywa, co powyższe zdjęcie zresztą bardzo ładnie obrazuje.
    powyższe zdjęcie pokazuje 159 w kolorze, jakiego nie ośmielę się nazwać) to jakiś dramat)))
    Tobie może 159 w wersji sedan nie urywa ale wielu osobom już tak. Ponadczasowy sedan z nieodmiennie niepowtarzalnym przodem.

  8. #198
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    No ale Panowie Audi A5 z czasow Brery i silnikiem diesel 3,0 Quattro wazy 1695 kg czyli prawie 1700kg i nigdzie nie przeczytalem, ze to ciezkie auto. Jest ciezszy niz Brera 3,2 JTS Q4 prawie o 100 kg i ciezszy jest rowniez wspomnianej Brery 2,4 JTD.

    Ja mam 180 cm i mieszcze sie do Punto ostatnio zastanawialem sie nad kupnem Abartha 500 wiec problem nie mieszczenia sie w samochodzie mnie nie dotyczy dlatego tez akurat w tym aspekcie ciezko mi sie wypowiadac. Do Audi A5 jak wsiadasz natomiast mozesz zaryc glowa w linie dachu bo jest poprowadzona niczym jak w Ferrari, ktorym defacto nie jest.

  9. #199
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Brera 2.4 z pełnym bakiem ma ponad 1700kg z wagi, 3,2 ma ponad 1800kg. Na grupie brer kilka osob wazylo i wszyscy byli w szoku . To raz, dwa audi A5 jest 3cm wyższe od Brery ale widze lubisz pisać o autach które widziałeś na obrazkach, a na obrazkach A5 wyglada na nizsze bo ma tradycyjne nadwozie coupe, a nie hatchback jak Brera.

  10. #200
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Brera 2.4 z pełnym bakiem ma ponad 1700kg z wagi, 3,2 ma ponad 1800kg. Na grupie brer kilka osob wazylo i wszyscy byli w szoku . To raz, dwa audi A5 jest 3cm wyższe od Brery ale widze lubisz pisać o autach które widziałeś na obrazkach, a na obrazkach A5 wyglada na nizsze bo ma tradycyjne nadwozie coupe, a nie hatchback jak Brera.
    Kelga FXX podal wage Brery 2,4 litra przeciez w poscie powyzej jak sam okreslil z wagi. Druga sprawa to Brera ma wiekszy bak wiec wiecej bierze paliwa na poklad niz Audi. Trzecia sprawa to nigdzie nie pisalem na temat wysokosci obu samochodow wiec nie manipuluj i nie przypinaj do moich wypowiedzi cos czego nigdy nie powiedzialem. Sprawa czwarta to juz kiedys pisalem w przypadku innego tematu komentujac sposob Twoich wypowiedzi.

    Nawet niech bedzie 1700 kg to nest mniej wiecej tak samo jak w A5.

    Moze poprostu potrzeba sie doedukowac czym jest masa wlasna pojazdu.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 02-09-2020 o 09:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory