Strona 27 z 30 PierwszyPierwszy ... 1718192021222324252627282930 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 293

Temat: E 90 vs 159

  1. #261
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie, tam jest wyraźnie napisane " + 75kg (kierowca i bagaż)" ale jak zwykle masz problem z czytaniem

  2. #262
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Brera 2.4 z pełnym bakiem ma ponad 1700kg z wagi, 3,2 ma ponad 1800kg. Na grupie brer kilka osob wazylo i wszyscy byli w szoku . To raz, dwa audi A5 jest 3cm wyższe od Brery ale widze lubisz pisać o autach które widziałeś na obrazkach, a na obrazkach A5 wyglada na nizsze bo ma tradycyjne nadwozie coupe, a nie hatchback jak Brera.
    A tutaj mamy Plywaka i jego pomiary gdzie pisze, ze 3,2 litra wazy ponad 1800 kg sugerujac, ze wszyscy byli w szoku. Co smieszniejsze kilka postow powyzej napisal, ze to normalne w branzy bo Touareg jak podal przyklad potrafi wazyc 300 kg wiecej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Nie, tam jest wyraźnie napisane " + 75kg (kierowca i bagaż)" ale jak zwykle masz problem z czytaniem
    Tak wiec mamy wage na poziomie 1775 kg.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 04-09-2020 o 19:49

  3. #263
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Tak w szoku bo instrukcja twierdzi, ze Brera 3.2 waży 1665kg, a tutaj wyszło 1850kg z kierowcą czyli 110kg więcej co według Ciebie JEST NIEMOŻLIWE. Nie pisałem, tez że to norma według raportu ADAC zdarzały się auta lżejsze nić deklaracje ale rożnice w masie nie powinny nikogo dziwić tym bardziej kogos z 15 letnim doświdczeniem w branzy

    Tutaj masz jeszcze weselsze dane, które zapewnie przegapiłes bo bardziej skupiasz się na mojej osobie niż na faktach

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie wiem skąd te dane bierzesz, ale tu masz zrzut z instrukcji...

    Załącznik 272391

    A ciekawszym jest, że wg. instrukcji różnica w wadze pomiędzy przed i poliftem w przypadku 159 sedan 3.2 Q4 to jakieś 130kg, a 2.4 JTDm (ośka) to tylko 40kg

    Chociaż nie, jest jeszcze weselszy zapis
    159 Berlina TBi - 1430 kg
    159 SW TBi - 1480 kg
    Brera TBi - 1490 kg

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Cytuję instrukcję od 159 i Brery: "Masa samochodu nieobciążonego (z wszystkimi płynami, zbiornik paliwa napełniony w 90% i bez opcji)".

    Teraz jeszcze sprawdziłem ile ma w DR - 1575kg, czyli odejmując 75kg na kierowcę, powinna ważyć 1500kg - sam samochód gotowy do jazdy.
    Wg. instrukcji sam samochód powinien ważyć 1635kg
    A w rzeczywistości z paliwem do pełna wychodzi ok. 1700kg

  4. #264
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Brera z 2.4 JTDm mojego brata waży nieco ponad 1650 kg (oczywiście mówimy o wyniku z wagi, nie instrukcyjnych zapisach).

    Oczywiście należy jeszcze zauważyć, że Brera, jeśli kierowca nie jest z metra cięty to samochód 2-osobowy. Ja mam 188cm wzrostu i za mną nie ma możliwości się zmieścić - odległość od oparcia do siedziska kanapy to jakieś 2-3 palce, a nie leżę na fotelu.
    Brera wygląda świetnie, ale jeździ tylko nieco lepiej od 159. To bardziej Coupe idące w kierunku samochodów typu GT, niż stricte sportowych.
    A tutaj FXX podal wage wersji 2,4 JTD nie z pelnym bakiem na poziomie 1650kg z wagi.

  5. #265
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Niepełny może znaczyć, ze miał 1 litr jak i to, ze miał 69 litrów czyli rozbieżność ponad 60kg co faktycznie potwierdził później, ze z pełnym bakiem mogą być okolice 1700kg. Już ci tu pisałem jak byś się nie spinał i chciał naginać wartości mierzalne to niestety fizyki nie oszukasz, a tylko się ośmieszasz
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 04-09-2020 o 20:16

  6. #266
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Tak w szoku bo instrukcja twierdzi, ze Brera 3.2 waży 1665kg, a tutaj wyszło 1850kg z kierowcą czyli 110kg więcej co według Ciebie JEST NIEMOŻLIWE. Nie pisałem, tez że to norma według raportu ADAC zdarzały się auta lżejsze nić deklaracje ale rożnice w masie nie powinny nikogo dziwić tym bardziej kogos z 15 letnim doświdczeniem w branzy

    Tutaj masz jeszcze weselsze dane, które zapewnie przegapiłes bo bardziej skupiasz się na mojej osobie niż na faktach
    Tak twierdzi, tyle ze bez kierowcy i bez opcji co jest wartoscia skalkulowana. Wiec. Nie badz w szoku bo samochod, ktory mozesz miec na wadze moze sie znaczaco roznic konfiguracja. Ja podaje przyklad poziomu roznicy wagi przy zachowaniu 2 identycznych modeli np. z takimi samymi kolami, wyposazeniem etc. W przeciwnym razie nie ma sensu takie porownanie. Dwa blizniaki aby wytlumaczyc zasade dzialania i skad sie biora takie roznice. Ale ty tego nie rozumiesz.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 04-09-2020 o 20:19

  7. #267
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zgadza się nie rozumiem ale nie wiem czy ktoś kto miał Brere rozumie bzdury, które tutaj piszesz bo jak na razie są trzy osoby mające styczność z tym autem i wypowiadające się w tym temacie i wychodzi, ze Ty wiesz lepiej albo raczej wydaje Ci sie, ze wiesz lepiej

    Jako ciekawostka auto prawie 40cm dłuższe i 10cm szersze

    http://www.zeperfs.com/en/duel1653-5447.htm

  8. #268
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Zgadza się nie rozumiem ale nie wiem czy ktoś kto miał Brere rozumie bzdury, które tutaj piszesz bo jak na razie są trzy osoby mające styczność z tym autem i wypowiadające się w tym temacie i wychodzi, ze Ty wiesz lepiej albo raczej wydaje Ci sie, ze wiesz lepiej

    Jako ciekawostka auto prawie 40cm dłuższe i 10cm szersze

    http://www.zeperfs.com/en/duel1653-5447.htm
    Heheh ale to nie ma nic wspolnego z tym czy miales Brere czy nie.
    Tak Mustang jest fajniejszy szczegolnie biorac pod uwage fakt, ze jest nowsza konstrukcja
    Ostatnio edytowane przez fan ; 04-09-2020 o 20:32

  9. #269
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ale ma wspólnego to, ze Ty Brere widziałeś jedynie na obrazkach co potwierdziłeś nieznajomością jej gabarytów

    Ja wiem czy taka nowsza jeden specjalista z 15 letnim doświadczeniem z branży pisał, ze dopiero co zrezygnowali z resorów piórowych wiec pewnie technologicznie są teraz w latach 80tych
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 04-09-2020 o 20:33

  10. #270
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ja wiem czy taka nowsza jeden specjalista z 15 letnim doświadczeniem z branży pisał, ze dopiero co zrezygnowali z resorów piórowych wiec pewnie technologicznie są teraz w latach 80tych
    No tak bylo w Mustangu zrezygnowano z resorow piorowych jakies 10 lat temu o ile mnie pamiec nie myli. Z tym, ze w Mustangu to nie ma znaczenia

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory