Strona 28 z 30 PierwszyPierwszy ... 18192021222324252627282930 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 293

Temat: E 90 vs 159

  1. #271
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    To można pisać w nieskończoność, podawać przykłady z zaufanych miejsc, albo swojego bezpośredniego doświadczenia, a i tak nadal będą się upierać się, ze jest inaczej, "bo instrukcja mówi x" albo "bo mi się wydaje ze jest y".

    [MENTION=25095]magil[/MENTION] blagam Cię, przejedz się E90 albo E92 330i (już nie mówię o 335i, niech będą porównywalne 3.0 R6 vs 3.2 V6), obojętne z xdrive czy bez - nie powinno to być problemem, bo jak już tu stwierdzono, jeździ ich mnóstwo. Zobacz co to znaczy, jak auto nie nurkuje przodem w zakręcie i o ile później zaczynasz odczuwać ze zaczyna wynosić cię z niego, a potem się wypowiadaj i smieszkuj.

  2. #272
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    No tak bylo w Mustangu zrezygnowano z resorow piorowych jakies 10 lat temu o ile mnie pamiec nie myli. Z tym, ze w Mustangu to nie ma znaczenia
    10 lat temu zrezygnowali, a Ty jechałeś Shelby 2012 na resorach? Weź no lepiej sobie odśwież tą pamięć bo mocno Cię zawodzi

  3. #273
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    10 lat temu zrezygnowali, a Ty jechałeś Shelby 2012 na resorach? Weź no lepiej sobie odśwież tą pamięć bo mocno Cię zawodzi
    Nie istotne zupelnie. Widzisz, tylko wlasnie takie teksty Ci zostaly

  4. #274
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Istotne bo obrazuję poziom twojej wiedzy w temacie motoryzacji i tego, że wypowiadasz się o rzeczach, o których nie masz pojęcia.

  5. #275
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    No tak bylo w Mustangu zrezygnowano z resorow piorowych jakies 10 lat temu o ile mnie pamiec nie myli. Z tym, ze w Mustangu to nie ma znaczenia
    Czemu takie bzdury opowiadasz? Zapewne pomyliłeś informacje o tym, że dopiero niedawno zrezygnowali ze sztywnych mostów, ale nie ma to nic wspólnego z piórowymi resorami.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #276
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    A tutaj FXX podal wage wersji 2,4 JTD nie z pelnym bakiem na poziomie 1650kg z wagi.
    Brat zalał Brerę pod korek, wiec specjalnie na potrzeby tego tematu pojechałem ją zważyć. Samochód z pełnym bakiem, gotowy do jazdy i... 1700kg pękło... Dokładnie było 1712kg.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  7. #277
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Brat zalał Brerę pod korek, wiec specjalnie na potrzeby tego tematu pojechałem ją zważyć. Samochód z pełnym bakiem, gotowy do jazdy i... 1700kg pękło... Dokładnie było 1712kg.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    No i OK w insfrukcji jest przy 90% baku 1635kg dla wersji 2,4 JTD. To ile byloby z 90% benzyny w baku u Ciebie 1705kg? od tego trzeba odjac opcje jesli sa (tego pewnie nie wiemy ile moga wazyc ale na samych pelnych kolach mozna dolozyc 12 - 15 kg).

    Ja obliczylem, ze legalnie Brera w wersji bez oocji (z tej instrukcji) moze miec do1685kg.

    Wiec nie mowimy tutaj o przekoszeniach na poziomie 200kg.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 06-09-2020 o 12:14

  8. #278
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Tutaj nie, ale moja 159 z pełnym bakiem waży ok. 1800kg. A wg. Instrukcji powinna ważyć 1680kg.

    Inną ciekawostkę podałem Ci wyżej, instrukcyjnie:
    159 TBi - 1430kg
    159 TBi SW - 1480kg
    Brera TBi - 1490kg



    Poza tym rozmowa głównie tyczyła tego, czy Brera to ciężki samochód i jak widać realnie to jest ciężki samochód.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  9. #279
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    [MENTION=25095]magil[/MENTION] blagam Cię, przejedz się E90 albo E92 330i (już nie mówię o 335i, niech będą porównywalne 3.0 R6 vs 3.2 V6), obojętne z xdrive czy bez - nie powinno to być problemem, bo jak już tu stwierdzono, jeździ ich mnóstwo. Zobacz co to znaczy, jak auto nie nurkuje przodem w zakręcie i o ile później zaczynasz odczuwać ze zaczyna wynosić cię z niego, a potem się wypowiadaj i smieszkuj.
    W normalnych okolicznościach(drogi publiczne) 159 q4 raczej nie nurkuje. Na torze owszem, podobnie jak Rs3 czy Rs6, to za ciężkie auta do jazdy torowej, na drogach publicznych raczej nikt nie wchodzi tak agresywnie w zakręt. Dlatego jeśli ktoś lubi trackday to owszem może być zawiedziony takim włoskim coupe czy sedanem i ma prawo spodziewać się więcej. Q4 daje więcej momentu na tył, więc po co go porównywać z ciężkim klekotem 2.4 w ośce?
    Podejrzewam że może kilka % osób na tym forum ma umiejętności, żeby w pełni wykorzystać potencjał q4. Porównując ośke w 159/brera z Rwd Bmw raczej nie ma sensu.
    Co do masy nie pamiętam wartości dokładnych, ale mój jts powinien ważyć według instrukcji trochę ponad 1500kg, chyba 1530...wjechałem z ciekawości kiedyś na wagę firmową i było coś koło 1680kg 3/4 baku paliwa. Pamiętam, że było sporo ponad 100kg różnicy

  10. #280
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesque Zobacz post
    na drogach publicznych raczej nikt nie wchodzi tak agresywnie w zakręt. Dlatego jeśli ktoś lubi trackday to owszem może być zawiedziony takim włoskim coupe czy sedanem i ma prawo spodziewać się więcej.
    niech kazdy mówi za siebie Z doświadczenia wiem, że "dynamiczna jazda" większości osób oznacza, że ich obrotomierz ostatnio widział czerwone pole w 2011 roku, jak im się noga omsknęła. No, ewentualnie sa jeszcze autostradowi mistrzowie prostej W sumie nawet jak się będzie próbować, to podsterownym autem nie bardzo się po prostu chce szybko jezdzic po zakrętach, bo nie ma w tym nic przyjemnego. Ot, walka z samochodem.

    Cytat Napisał mesque Zobacz post
    Q4 daje więcej momentu na tył
    Sam napęd na tył bez rozkładu mas nie daje ci automatycznie, że auto przestanie być potwornie podsterowne.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory