Strona 1 z 30 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 293

Temat: E 90 vs 159

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie E 90 vs 159

    Witam , po mojej 4 letniej przygodzie GT nadejdzie czas na cos "delikatnie wiekszego " i przede wszystkim bardziej komfortowego bo nie ukrywam ze gt obnizona dala mi po dupie po polskkich drogach . Dylemat miedzy tymi dwoma autami , e90 2.0d vs 159 1.9 150km ( zadne inne silniki nie wchodza w gre ) pytania :
    1.mial ktos te dwa auta i moglby powiedziec w ktorym aucie jest lepsze prowadzenie ( tzn zawieszenie lepiej zestrojone na Polskie drogi) i ogolnie ktore lepiej sie prowadzi na zakretach
    2. na pierwszym miejscu jest 159 , ale mam dylemat okropony bo niestety jest strasznie ciezka w porownaniu do e90
    3.boje sie , nigdy nie uzytkowalem tylniego napedu ;D i opinie sa takie ze jak jest sucho jest super , jak snieg albo deszcz trzeba miec z tylu glowy ze to jednak bmw
    Ostatnio edytowane przez misiek15 ; 06-06-2020 o 06:57

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Mogę się wypowiedzieć w temacie tylnego napędu [emoji3]
    Miałem BMW 118d E87 (moje pierwsze RWD), jeździłem też służbowymi Jaguarami XF o mocy do 300 KM. Zaznaczę, że lubię dynamiczną jazdę, ale żebym był jakimś super kierowcą, to nie [emoji6]
    Nawet w mocnym deszczu nie ma problemu o ile nie ciśniesz jak idiota. E87 z włączoną kontrola trakcji trzyma się drogi jak głupie. Mocy tylko 122 KM, więc nieproszone nie stawało bokiem. Moja żona w deszczu i temperaturze tuż powyżej 0 na letnich oponach (to było w Anglii) bez problemu dawała radę. Jak włączysz kontrolę trakcji, zaczyna się zabawa [emoji6] ale i tak czucie przyczepności jest bardzo dobre.
    Jaguar XF to inna liga niż E87, ale nawet przy 300 KM i tylnym napędzie nie było problemów - tylko trochę bardziej trzecia było uważać na mokrym przy bardzo dynamicznej jeździe. Na suchym nie mną o czym gadać.

    Podsumowując: 320d nie jeździłem, ale moc rzędu 160 - 185 KM w BMW nie powinna sprawiać żadnych problemów o ile masz włączoną kontrolę trakcji [emoji3]

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Gdyby E90 było ładniejsze, to bym sie nawet nie zastanawiał. Napędu na tył absolutnie nie ma co się bać, jeśli się ma rozum. Z włączoną kontrolą trakcji nie ma możliwości zrobić sobie krzywdy (znaczy jest możliwość, ale to nie ma znaczenia, czy FWD czy RWD, jeśli ktos jest kompletnym idiotą), ile byś nie miał mocy. Z drugiej strony jak jedna człowiek się troche oswoi, to możliwości i fun to jest absolutnie inna liga.

    Bo jak sie chce i umie, to bokiem można pojsc nawet polonezem. Sam pamietam jak milion lat temu 90 konnym e36 miałem tyle frajdy, że sie można grubo zdziwić
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Tak, to prawda, jak ktoś zazna RWD, to ciężko wrócić do FWD...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    ja to bym wogole celowal w x drive , jednak na 4 buty to jest to , ale dalej nie wiem co lepiej sie prowadzi czy 159 czy e 90

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    E90, Dedra, Berlingo
    Postów
    266

    Domyślnie

    Mam e90 320d z 2005, siedzi się nisko, na trasie pali super mało, na mieście jest już trochę gorzej. ESP reaguje dość szybko, więc nie ma się czego bać.
    W razie czego jest na sprzedaż

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Przy całej mojej miłości do Alf, boję się, że E90 pod kątem prowadzenia złoi 159 jak będzie chciało (to tylko moje przypuszczenia), natomiast na pewno pozwoli na zajęcie bardziej sportowej pozycji za kierownicą - zależy co lubisz

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,280

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    Przy całej mojej miłości do Alf, boję się, że E90 pod kątem prowadzenia złoi 159 jak będzie chciało (to tylko moje przypuszczenia)
    bez dwóch zdań. 159 to swietne auto w swojej klasie, ale no wyżej dupy nie podskoczysz, jak to sie mówi. Nie ma co sie oszukiwać. Wybór dla mnie nadal byłby trudno. Bardzo sobie cenie właściwości jezdne (oj ja znam ból przesiadki z rwd do fwd), ale no brzydkie bmw jest
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar misiek15
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTD
    Postów
    222

    Domyślnie

    w serii jest brzydkie ale po malych modyfikacjach mozna w miare sie do niego przyzwyczaic , napewno usunac caly chrom , fajne felgi. A jak z cenami do bmw ? duzo drozsze czy ujdzie >?

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    E90, Dedra, Berlingo
    Postów
    266

    Domyślnie

    Nie miałem 159, miałem Vectrę i w E90 też jest tanio, choć wiele nie musiałem wymieniać. Typowe usterki E90 z M47 czyli koło pasowe czy przekładnia są droższe, ale do przeżycia.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory