Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Temat: Alfa 156 2.5 czy Peugeot 406 3.0

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    406 coupe tańsze od 156? To jakiś ewenement bo te auta lepiej trzymają wartość niż 156. Zwłaszcza V6.
    To czemu nie kupisz czegoś pospolitego? Golf? A3/4? Astra/vectra? Silniki też do wyboru do koloru.
    Bo chcę jeździć czymś nietuzinkowym choć jak już wcześniej było pisane logiki tutaj brak. Kolega też ma daleko do roboty też nie chciał jeździć jakimś vagiem, to sobie kupił mini w dieslu włożył fajne koło i jest mega zadowolony, a pali mu to przy normalnej jeździe i w trasie 4-5L.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Za szybko tą Alfę zrobiłeś. W sumie wszystko od razu.
    A to trzeba było stopniowo to robić, po kolei część po części wymieniać i ją doprowadzać do stanu idealnego.

    Ja generalnie bym jeździł tą 159 do roboty, a kupił coś fajnego z dużym motorem na weekendy. I to drugie auto powoli, krok po kroku odnawiał i upiększał. I się właśnie tym delektował.
    Ale to ja

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Ajtam...nie tylko Ty
    Ja też bym jeździł jtdm na codzień a pod kocyk kupił 159 V6 ewentualnie Brere z tym samym motorem i dopieszczał ile się tylko da

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Bo chcę jeździć czymś nietuzinkowym choć jak już wcześniej było pisane logiki tutaj brak
    to 406 coupe do tego bardziej pasuje. 156 niestety zbyt spowszedniała. Choć i tak dzieli ją przepaść od astry czy golfa

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Budżet tak do 5k + ewentualnie koszty pierwszego serwisu i papierów. Ponadto 406 jest 1/3 tańsza od 156 i już z poprawionym wydechem chyba. Jak piszę: chcę kupić coś co nie jest typową "igiełką", co będzie po prostu jeździć i będzie w miarę wizualnie okej, a przy tym serwis nie będzie pochłaniał setek złotych. Na blacharce mi tak nie zależy, maks z 2 lata bym jeździł, a potem szrot, albo bym komuś przekazał dalej, o ile byłby sens.

    A Ty już widziałeś te auta na własne oczy? 156 z v6 za takie pieniądze to raczej będzie grat, zaraz drugie tyle w niego włożysz. W przypadku 406 coupe tym bardziej. To jest rzadkie auto, które też ma swoich pasjonatów, i zadbane nie chodzą za takie grosze.

    IMO bez sensu, kupować grata w cenie dobrego roweru, do którego zaraz dołożysz drugie tyle. Kup se punto albo bravo HGT, nie wydziwiaj. Od auta za 5k to ja bym oczekiwał, że nie stanie na środku drogi, a w razie wypadku nie złoży się jak domek z kart, a nie jakieś tram frajdy.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 01-07-2020 o 11:50
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #16
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Dokładnie tak, budżet tu mocno zmienia pierwszy post autora

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    bravo HGT
    To jest dobra propozycja w tym budżecie. Faktycznie za 5k to bym ani 156, ani 406 raczej nie kupował. To będzie skarbonka, a to ma być daily.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #18
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie komentarze. Budżet może wzrosnąć ;-) Póki co rozglądam się cały czas za czymś ciekawym (jak to było? "Życie jest za krótkie, żeby jeździć nudnymi samochodami") i przy okazji czymś, co mi się kiedyś tam jakoś podobało (co może kiedyś i chciałbym mieć, ale wolałem kupić po prostu coś taniego i praktycznego do bólu). Generalnie Alfa, którą mam na oku nie jest wystawiona nigdzie na sprzedaż. Załatwiam do prywatnie. 406 jedną widziałem (w dieslu, w dodatku 2.2, więc chyba najgorszy wybór), grat. Druga (ta z 3.0) wydaje się spoko (dostałem sporo info od sprzedającego), ale jest kawałek ode mnie i w sumie nie chce mi się tylko po to jechać, zwłaszcza jeśliby ktoś naściemniał, a na miejscu okazało się, że kicha.

    Chodzi mi po głowie też Fiat Coupe, nawet taki do 20k, ale tylko i wyłącznie zadbany. Ostatnio była ciekawa oferta, ale chyba się sprzedający rozmyślił. W sumie ciągle coś szukam i się zastanawiam. Może się skończyć i tak, że sprawię sobie w końcu to GTA, na które będę, jak piszecie, chuchał, a 159 jeździł na co dzień. Nie wiem. U mnie jak zwykle: wyjdzie w trakcie ;-)

    PS. Co do racjonalności: chyba za długo w życiu byłem do bólu racjonalny, pasuje trochę wreszcie poszaleć ;-)

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    232

    Domyślnie

    odkładaj na GTA. Prawda jest taka, że kupisz coś z wyżej wymienionych, to koniec końców i tak GTA zawsze będzie chodzić Ci po głowie.

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Dobre. Budżet 5k ale może wzrosnąć do 20k to może giulia?
    za 20k to już jest taki wybór aut, że głowa boli. Wtedy już wchodzą szybkie saaby, volvo, ciekawsze merce i beemki. FC, gtv, spidery, a z bardziej racjonalnych nowe bravo t-jet i punto abarth. Oj dużo by można było wymieniać.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory