Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Czy przegląd musi być w ASO, żeby utrzymać gwarancję?

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pankracy
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Giulia B-Tech
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Czekaj- w czym okłamywany?
    Wymagasz ode mnie, żebym przepisywał swój post jeszcze raz?

    Zadałem konkretne pytanie w ASO i dostałem konkretną odpowiedź, że utracę gwarancję jeżeli nie zrobię przeglądu w ASO co nie jest zgodne z prawdą bo można zrobić przegląd gdzie indziej jeżeli zrobi się to zgodnie z instrukcją więc zostałem okłamany. Z tego co przeczytałem odnośnie GVO to jeżeli zepsuje Ci się dany element to ASO, żeby uznać, że zrobiłeś przegląd źle musi wskazać zależność przyczynowo skutkową. Więc jeżeli ktoś w warsztacie nie zrobi mi aktualizacji sterownika i padnie mi silnik to wciąż moje auto powinno być pod gwarancją chyba, że istnieje zależność przyczynowo skutkowa, która sprawia, że silnik mógł się zepsuć przez brak aktualizacji.

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie musisz korzystać z ASO twój wybór ale i na klatę potem trzeba brać potencjalne konsekwencje.
    Już dobrze tato, pójdę do ASO. Nie wściekaj się już.

    Dodając jeszcze coś na poważnie to nie rozumiem dlaczego się wściekasz. Ceny przeglądów w ASO spadają właśnie przez ludzi, którzy korzystają ze swoich praw i robią przeglądy gdzie indziej. Dzięki temu masz różnicę kilkuset złotych jak mówisz. Proste zasady praw popytu i podaży. Gdyby ludzie nie korzystali ze swoich praw to ASO mogłoby wystawić rachunek na jakąkolwiek kwotę i byś ją potulnie zapłacił bo przecież Cię stać i pochwalisz się przed sąsiadem. Moim celem w tym wątku jest zebranie wiedzy na temat GVO oraz doświadczeń w rozmowach z ASO w tym temacie, a nie zebranie tekstów moralizujących jak to Pan Janusz okrada biedną korporację ponieważ korzysta ze swoich praw. To samo prawo obowiązuje wszystkie koncerny samochodowe.
    Ostatnio edytowane przez pankracy ; 11-07-2020 o 13:45

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    napiszę Ci wprost - chcesz się kopać z koniem to się kop.
    rób jak chcesz i daruj sobie wycieczki osobiste koleś! Zakładasz konto i zaczynasz moralizować teoretyzując bo masz dyrektywe. tia. Tylo wiesz doświadczenie życiowe pokazuje że czasem teroia sobie życie sobie.
    Ludzie czytają jak zwykle wszystko na skróty i tak jak im pasuje- dyrektywa GVO pozwala serwisować auto poza ASO na gwarancji pod warunkiem, iż warsztat poza ASO zachowuje wszystkie wymagane przez producenta procedury- tyle.
    Powie ci ASO że np nie zrobi na gwarancji silnika bo nie było aktualizacji softu który jest robiony na przeglądzie i przez to padł silnik- tyle!!
    piłka po twojej stronie plus rozkraczone auto i zaoszczędzone 100- 200 pln. Teraz leć sobie do sądu, naprawiaj na swój koszt.
    nie znam nikogo kto o zdrowych zmysłach tak drogie samochody serwisuje poza ASO - z prostej przyczyny potencjalne zyski są niewspółmiernie małe do potencjalnych strat.
    Ceny mówisz w ASO spadają - bajdurzenie - moje ceny (robocizna) są wynikiem tego, że ASO jest na tzw prowincji plus rabat - reszta ASO goli jak za zboże (przoduje Wrocław i Wawa)

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Dareek pytanie autora tematu było proste i nie rozumiem skąd to mędrkowanie. Wygłosiłeś (nie wiem po co) swoje zdanie, daj sobie na wstrzymanie już.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Wyda0je mi sie, ze mylimy tutaj 2 pojecia. Przeglad gwarancyjny to nie zwykly przeglad jaki wykonujemy w stacji diagnostycznej dla pieczatki w dowodzie. Dlatego przeglad gwarancyjny powinno sie wykonywac w ASO wydaje mi sie, ze po roku od zakupu lub 30 tys km. Ja jakbym bym byl dealerem to nie przyjalbym reklamacji jesli serwis gwarancyjny byl wykonany poza ASO. Dlatego tez jestem przeciwnikiem dlugich gwarancji. Bo z punktu widzenia marketingowego dla konsumenta to swietna zaleta ale faktycznie powoduje, ze zwiazujesz sie z ASO na dluzej. Poza tym Dareek dobrze napisal w przypadku serwisowania poza ASO bedziesz musial udowodnic, ze procedury i standardy sa zgodne z ASO twojej marki a to jest praktycznie niewykonalne bo z punktu widzenia prawa nawet rzecz nie zwiazana z twoim serwisem ale poza standardem producenta bedzie dzialala na Twoja niekorzysc.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 13-07-2020 o 16:16

  5. #15
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie, to ASO będzie musiało udowodnić, że serwis przeprowadzony poza ASO miał wpływ na awarię. Ponadto gwarancja to tylko dobrowolna umowa miedzy sprzedający, a kupującym, która regulują warunki gwarancji dodatkowo kupującego w szczególności osobę fizyczną chronią przepisy prawa takie same jak dla innych towarów i kupujący auto prywatnie, a nie na firmę może je reklamować z tytułu niezgodności towaru z umową w ciągu 2 lat od daty zakupu.

  6. #16
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Dubel

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Tak, jak najbardziej mozesz roszczyc swoje prawa z tytulu niezgodnosci towaru z umowa jesli sprzedajacy nie poinformowal o awarii w momencie zakupu i nie usunie awarii badz wymieni towar na nowy ale to nie to samo co roszczenie swoich praw z tytulu gwarancji udzielanej przez producenta. O czym jak gdyby jest mowa.
    Ostatnio edytowane przez fan ; 13-07-2020 o 19:57

  8. #18
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Bo nie każdy sobie zdaje sprawę, ze konsument nie jest skazany tylko i wyłącznie na gwarancje udzielaną przez producenta i wszystkie kruczki w niej zapisane

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    W mojej ocenie Dyrektywa GVO to jedynie dobry pretekst dla ubezpieczycieli do obniżania kosztów kalkulacji napraw pojazdów i stosowania tzw. zamienników (Z) lub części zamiennych o porównywalnej jakości (P) zamiast części oryginalnych (O i Q).

  10. #20
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nic nie stoi na przeszkodzie wstawić auto do ASO i rozliczyć się bezgotówkowo. Problem z wyceną zaczyna się wtedy gdy wycenę chcemy na oryginałach, a naprawić sobie chcemy za grosze na używkach i zamiennikach

Podobne wątki

  1. [146] Bo BOXER musi mruczeć..
    Utworzone przez asiimov w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-06-2017, 10:35
  2. Czy wskażnik olaju musi pokazywać full?
    Utworzone przez matusca w dziale GT
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 00:10
  3. Przegląd auta niezbyt sprawnego + Darmowy przegląd w Łodzi!!!
    Utworzone przez Tomakt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 00:58
  4. Czy musi być przeprowadzony reset komputera?
    Utworzone przez Tiga w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-11-2007, 22:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory