Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Czy przegląd musi być w ASO, żeby utrzymać gwarancję?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pankracy
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Giulia B-Tech
    Postów
    24

    Domyślnie Czy przegląd musi być w ASO, żeby utrzymać gwarancję?

    Mój kolega poruszył niedawno powyższy temat i byłem zdziwiony, zacząłem szukać poszczególnych punktów w gwarancji oraz w instrukcji, ale wciąż nie jestem pewien.
    Znalazłem również artykuł na ten temat: autocentrum.pl/publikacje/eksploatacja-auta/przeglad-w-aso-czy-poza-aso/ (nie napisałem jeszcze 10 postów więc nie mogę wrzucać linków)

    Proszę o oszczędność w komentarzach typu: "więcej czasu stracisz na kłótnie i dochodzenie swoich praw zamiast po prostu zapłacić za przegląd w ASO". Chodzi o to jakie mamy prawa. Dodam też życiowy przykład, że np. gwarancja na lakier jest chyba na 5 lat, ale żeby ją utrzymać musisz robić (czy aby na pewno?) przeglądy w ASO, co brzmi trochę jak absurd.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Hm no ma to sens

  3. #3
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Będę oszczędny w komentarzu i odsyłam do google i hasla Dyrektywa GVO

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pankracy
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Giulia B-Tech
    Postów
    24

    Domyślnie

    To jeszcze zapytam, żeby trochę podtrzymać wątek. Czy ktoś z was ma doświadczenie w skutecznym egzekwowaniu swoich praw w ASO Fiata związanych z dyrektywą GVO i może się podzielić poradami oraz wrażeniami?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Stockholm
    Auto
    Stelvio 2.0 200hk
    Postów
    15

    Domyślnie

    Moja sprawa (w Szwecji) wygladala tak: odmowa gwarancji (lub odplatna kontrola) z powodu braku serwisu w autoryzowanej stacji. Zadzwonilem do centrali FCA i po kilku godzinach dostalem informacje, ze auto bedzie przyjete i przepraszaja za problem.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pankracy
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Giulia B-Tech
    Postów
    24

    Domyślnie

    [MENTION=84303]p0w0[/MENTION] szanuję za wiedzę i korzystanie ze swoich praw.

    Robiłeś może dodatkową dokumentację tego jak dokładnie wyglądał przegląd, żeby mieć podkładkę, że mechanik zrobił wszystko zgodnie z instrukcją i miał dobrą wiedzę?

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Mieszka w
    Stockholm
    Auto
    Stelvio 2.0 200hk
    Postów
    15

    Domyślnie

    Nie, nikt tego nie wymagal.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał pankracy Zobacz post
    To jeszcze zapytam, żeby trochę podtrzymać wątek. Czy ktoś z was ma doświadczenie w skutecznym egzekwowaniu swoich praw w ASO Fiata związanych z dyrektywą GVO i może się podzielić poradami oraz wrażeniami?
    na przyszłość polecam poczytać warunki GWARANCJI ( ja wiem że prawdziwy fan motoryzacji nie czyta instrukcji czy warunków gwarancji ale czasem warto)- kupując auto wyrażasz na nie zgodę- tyle w temacie.
    Tia - w teorii dyrektywa GVO a w praktyce- nie mamy Pana płaszcza co nam zrobisz. Dla mnie to niepotrzebne januszowanie- ile taniej wyjdzie przegląd u mietka w garażu? 100- 200 pln - warto potem sie ujadać z gwarantem? moim zdaniem nie.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 11-07-2020 o 11:33

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pankracy
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Giulia B-Tech
    Postów
    24

    Domyślnie

    Tak jak wspomniałem w pierwszym poście.
    Cytat Napisał pankracy Zobacz post
    Proszę o oszczędność w komentarzach typu: "więcej czasu stracisz na kłótnie i dochodzenie swoich praw zamiast po prostu zapłacić za przegląd w ASO".
    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    na przyszłość polecam poczytać warunki GWARANCJI ( ja wiem że prawdziwy fan motoryzacji nie czyta instrukcji czy warunków gwarancji ale czasem warto)- kupując auto wyrażasz na nie zgodę- tyle w temacie.
    Tia - w teorii dyrektywa GVO a w praktyce- nie mamy Pana płaszcza co nam zrobisz. Dla mnie to niepotrzebne januszowanie- ile taniej wyjdzie przegląd u mietka w garażu? 100- 200 pln - warto potem sie ujadać z gwarantem? moim zdaniem nie.
    Przeczytałem całą książeczkę gwarancyjną oraz przejrzałem wszystko związane z gwarancją w instrukcji i nie znalazłem zapisu, że przegląd okresowy musi być wykonany w ASO. Możliwe, że coś mi umknęło dlatego dobrze by było gdybyś wkleił konkretny zapis, żeby zwiększyć wartość merytoryczną swojego postu.

    Druga rzecz, korzystanie ze swoich praw to jest januszowanie? Chyba okłamywanie klientów w ASO to jest januszowanie. Zadałem pytanie z tematu w ASO i dostałem odpowiedź, że muszę robić przegląd w ASO, żeby utrzymać gwarancję co już jest okłamywaniem klienta. To, że lubisz być okłamywany zostaw sobie i nie moralizuj tutaj innych mówiąc kto jest Januszem, a kto nim nie jest.

    Każdy może mieć inny powód dla którego nie korzysta z ASO. Jeden przykład podałem w temacie, innym przykładem może być to, że masz znajomego mechanika, który jest lepszym specjalistą niż ludzie z ASO, jeszcze ktoś inny powie, że cena. Chodzi też o to czy masz wybór czy jesteś skazany na konkretną opcję.
    Ostatnio edytowane przez pankracy ; 11-07-2020 o 12:00

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Czekaj- w czym okłamywany?
    Pomijam "fachowość" ASO bo to odrębny temat ale:
    Jadę do ASO wymieniają olej filtry etc robią diagnostykę całego auta, jego zawieszenia- mam pewność, że nikt mi potem nie zarzuci że czegoś nie sprawdzono na przeglądzie poza ASO- to potem Ty musisz w razie kłopotów wykazać, że niezależny serwis zrobił to wszystko zgodnie z zaleceniami producenta.
    Wiesz wiele osób sprowadza przegląd do wymiany oleju i pisze że zostało orżnięte no bo przecież ile to czasu zajmuje i kosztuje robocizna wymiany oleju - spuścić olej wymienić filtr zalać świeży ale zapomina sie ze to nie wszystko - tu jeszcze masz całą diagnostykę elektroniki aktualizacje sterowników, programomania akcji serwisowych etc etc- znasz kogoś kto ma aktualnego wiTECH-a poza ASO i dostęp do tego typu rzeczy? MES tez wszystkiego nie ogarnia. Co jak się okaże że zrobiłeś przegląd poza ASO a nie zrobiłeś jakiejś aktualizacji sterownika czy innego softu i coś potem padło?
    Wybacz ale współczesna motoryzacja to już nie epoka 30 letnich TDI z rajchu.
    nie ma nic za darmo, a patrząc na swoim przykładzie różnica miedzy niezależnym serwisem a ASO jest jak dla mnie pomijalna.
    Nie mam auta na gwarancji ale przeglądy robię w ASO - właśnie teraz przegląd Stelvio na 30 tkm - OE olej, filtr oleju, kabinowy powietrza plus robocizna 850 pln - ile jesteś w stanie zaoszczędzić w niezależnym serwisie? jako przykład- w ASO filtr oleju OE kosztuje 35 pln - słownie trzydzieści pięć złotych- ile zaoszczędzisz montując np zamiennik? W moim ASO cena oleju filtrów identyk jak w necie a jeszcze dostaje się rabat.
    Dlatego wszelkie graty przestałem kupować w necie bo szkoda mi czasu.
    podsumowując
    nie musisz korzystać z ASO twój wybór ale i na klatę potem trzeba brać potencjalne konsekwencje.
    Dyrektywa GVO zakłada, że przegląd był zrobiony w identycznym zakresie (tj. zgodnie z zaleceniami producenta) jak w ASO.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 11-07-2020 o 12:36

Podobne wątki

  1. [146] Bo BOXER musi mruczeć..
    Utworzone przez asiimov w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-06-2017, 10:35
  2. Czy wskażnik olaju musi pokazywać full?
    Utworzone przez matusca w dziale GT
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 00:10
  3. Przegląd auta niezbyt sprawnego + Darmowy przegląd w Łodzi!!!
    Utworzone przez Tomakt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 00:58
  4. Czy musi być przeprowadzony reset komputera?
    Utworzone przez Tiga w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-11-2007, 22:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory