Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Zbiorniczek wyrównawczy- wielki bubel

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie Zbiorniczek wyrównawczy- wielki bubel

    Mój stary zbiorniczek wyrównawczy wyglądał już bardzo źle, ponadto lekko już przeciekał- czas na wymianę, i tak zakupiłem nowy, ale chyba jakiś nieoryginalny, z czarnym korkiem (zdjęcie). I od tego momentu zaczęły się kłopoty, ; zauważyłem że podnosi się poziom cieczy chłodzącej w zbiorniczku, nawet do takiego stanu, gdzie jest ona wyrzucana przez zaworek w korku. Diagnoza- padnięta pompa- wymieniłem pompę i przy okazji rozrząd (no ok, i tak im się to należało, miały już 3 lata, przy okazji namierzyłem warsztat, który robi to tanio i dobrze). Po tej operacji stwierdziłem że niestety poziom płynu dalej się podnosi, ale kiedyś po dłuższej jeździe otworzyłem maskę i usłyszałem ciche syczenie- dochodziło z okolicy korka zbiorniczka...cóż, widać nieszczelny, tak więc wymieniam na stary- sprawny (który na szczęście zachowałem). Po wymianie korka niestety cieczy dalej w zbiorniczku przybywało, kolejne odpowietrzania chłodnicy nic nie dawały, prognozy były koszmarne- to mógł być tylko efekt padniętej uszczelki pod głowicą, a wymiana takiej w Busso to ładnych parę tysiączków, zamówiłem już tester CO2 w płynie chłodniczym by potwierdzić tragiczną przyczynę anomalii w układzie chłodniczym. Ale postanowiłem jeszcze zrobić jeden test- podłączyć do otworu przelewowego zbiorniczka pompkę by wytworzyć ciśnienie w układzie- może uda się znaleźć nieszczelność. Podłączyłem i patrzę- w ogóle nie daje się nic napompować- co jest? Zatkane? Po wymontowaniu zbiorniczka okazało się że otwór przelewowy jest niedrożny- przyczyną były wypływki tworzywa, które go zasklepiły (zdjęcie)- wina zapewne kiepskiej formy tłocznika. I tak to przez przypadek znalazłem banalną przyczynę, w przeciwnym wypadku wymieniane by były uszczelki pod głowicami (nic by to nie dało) , potem pewnie diagnoza byłaby taka, że trzeba też splanować blok silnika od strony głowic...strach myśleć o kosztach. Pozdrawiam firmę z Łodzi, która mi taki fajny zbiorniczek sprzedała, radzę by wprowadzić dodatkową kontrolę jakości i sprawdzać drożność wszystkich kanałów zbiorniczka, póki nikt jeszcze nie narobił sobie szkód z powodu jego kiepskiej jakości.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A-mod.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	209.8 KB
ID:	271356   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C-mod.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	197.3 KB
ID:	271357  

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Betonowy
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Mito / Fiat 500
    Postów
    375

    Domyślnie

    Ostatnio kupiłem do Fiata 500 też taki zbiorniczek, aż chyba pójdę i sprawdzę czy jest okej

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

    Mustang Vgen 3.7 v6 2019 - ???
    MiTo 1.6 JTDm 2019 -??? <-- DO SPRZEDANIA
    Fiat 500 1.4 Sport 2019 - ???
    GT 1.9 JTD 2017 - 2019
    145 1.9 JTD 2014 - 2017[*]
    146 1.7 Boxer 2007 - 2014 [*]


  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    To się nawku...ś zdrowo.
    Ile to dobrze i tanio za rozrząd w v6
    ?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Rozrząd + pompa (z metalowym wirnikiem), do tego fazowanie klocków hamulcowych by nie piszczały - 2450 zł, ustawienie rozrządu na oryginalnych blokadach (a to ważne- lepiej silnik pracuje, oryginalnych ASO nikomu nie udostępnia), ASO życzy sobie za coś takiego trzy razy więcej, więc uważam że tanio.
    Jeśli byłyby bardzo małe przedmuchy przez uszczelkę, to test na CO2 mógłby ich nawet nie wykryć, a wtedy diagnoza brzmiałby i tak- uszczelki pod głowicą. Gdyby wada zbiorniczka nie została wykryta, najprawdopodobniej operacja wymiany uszczelek by się odbyła. Nic by nie dała, wtedy być może kolejny raz wyjęto by silnik i planowano blok na styku z głowicami. To by też nic nie dało, i np. ASO wtedy by z pewnością stwierdziło że silnik się przegrzał i jest do wymiany (już taki tekst 3 lata wcześniej tam usłyszałem- przy naprawie układu chłodzenia) i mogłoby tak być, że sprawny BUSSO 3,2 , który prawie wcale nie bierze oleju i normalnie nigdy nie przekracza 90 stopni podczas pracy, poszedłby na złom. Takie mogłyby być konsekwencje partactwa jakiś nieudaczników, robiących zamienniki do Alfy, bo w tym przypadku konstrukcja Alfy czy praca Włochów nie są w niczym winne. Wiadomo że trochę nerwów mnie to kosztowało, całe szczęście że tak się skończyło, dlatego piszę to wszystkim, by nie mieli okazji doświadczyć takich czarnych scenariuszy, po zamianie takiej pierdółki jak zbiorniczek wyrównawczy chłodziwa.

Podobne wątki

  1. [159] Zbiorniczek wyrównawczy
    Utworzone przez taz84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2018, 20:02
  2. Zbiorniczek wyrównawczy chłodzenie alfa 156 1.8
    Utworzone przez jazzu w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-08-2017, 12:35
  3. Zbiorniczek wyrównawczy
    Utworzone przez barjoz w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 13:26
  4. zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego
    Utworzone przez ida w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 17:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory