Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Przesiadka z Giulii Veloce na Stelvio Veloce

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    4

    Domyślnie Przesiadka z Giulii Veloce na Stelvio Veloce

    Hej, czy ktoś z Was przesiadł się ostatnio z Giulii na Stelvio i podzieliłby się wrażeniami?
    Stoję przed wizją zmiany Giulii Veloce na Stelvio Veloce. Ten sam silnik, prawie identyczne wyposażenie. I tak się zastanawiam, czy realnie odczuję jakąś różnicę wg Was? Aspekty, które latają mi po głowie:
    1. W Stelvio nie będę miał okna dachowego. Nie ubolewam nad tym faktem, bo de facto ma ono dla mnie walor doświetlający tylko, przy otwartym wnerwia mnie hałas (mam w Giulii). Kluczowe pytanie - czy brak okna dachowego wpływa na ciszę w aucie przy prędkościach +140 km/h?
    2. Prawdopodobnie uda mi się wyrwać auto z pakietem "Pakiet NVH: Izolacja NVH, Przednia szyba laminowana" - czy ktoś już testował, czy ten pakiet cokolwiek daje w realu?
    3. Mam felgę 19, będę miał 20. Mam się liczyć z jakimś znaczącym pogorszeniem komfortu?
    4. Poliftowy Infotainment - jakieś bajery oprócz większego ekranu? Obraz z kamery cofania pewnie bez zmian?
    5. Zachowanie na drodze - czytałem tu i tam, że Stelvio prowadzi się prawie jak Giulia. Nie żebym co tydzień wyskakiwał na tor, ale po trasach niekoniecznie ekspresowych trochę śmigam więc mnie to zastanawia.
    6. Miejsce w środku - jest odczuwalnie więcej? Nie pytam o oczywistości, że będę siedział trochę wyżej

    Domyślam się, że na część pytań są odpowiedzi w necie, ale łudzę się, że ktoś może taką zmianę już "przeżył" i podzieli się wrażeniami Bo może zaraz się okaże, że to żaden upgrade

    Pozdrawiam słonecznie!

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Największa zmiana to bagażnik i jego okno załadunkowe.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    jeżeli chodzi o okno dachowe (nie mam relingów) to jakiś wyczuwalny świst, hałas pojawia się wyraźny, ale tak bardziej +190 km/h, ale to moje subiektywne odczucie

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    jest Bravo II 1.4 '09, było Bravo I 1.4 12V '97
    Postów
    122

    Domyślnie

    Wersja po liftingu ma dużo zmian w elektronice:
    https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-fi...ifoglio-my2020
    np. aktywny tempomat i parę systemów dot. bezpieczeństwa, indukcyjną ładowarkę do telefonu, poprawione materiały i lepsze wyciszenie.

    Nie chodzi więc tylko o większy ekran.

    Tutaj przegląd zmian:
    https://www.youtube.com/watch?v=UMPfTSEKHSg

    i reklamówka na rynek USA:
    https://www.youtube.com/watch?v=y0zPXMEH-iw
    Ostatnio edytowane przez mackul ; 08-11-2020 o 23:19

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Dodaj sobie większy hałas w kabinie i znacznie większe spalanie przy prędkościach pozamiejskich. Na 20 (bo mam) jest trochę taczka no i spalanie wyższe względem 18 cali. Okno dachowe daruj sobie nie dość że obniża sufit to jeszcze większy hałas. Bez pakietu szyba laminowana (pakiet cisza) w tej chwili Stelvio bym nie kupił.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201027_210959(1).jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	56.4 KB
ID:	273978Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201108_183817.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	57.5 KB
ID:	273979

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Gdansk
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Okno dachowe - hałas? przy otwartym dachu tak, ale przy zamkniętym? Jest nizej to fakt, ale tez jest duzo jasniej i generalnie wiosna/lato to niesamowita przyjemnosc. Jak zawsze zalezy to od indywidualnych preferencji, ale moim zdaniem jest swietne

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    jest Bravo II 1.4 '09, było Bravo I 1.4 12V '97
    Postów
    122

    Domyślnie

    W uzupełnieniu - katalog Stelvio po lifcie:
    https://www.alfaromeo.pl/content/dam...elvio_MY20.pdf

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Dodaj sobie większy hałas w kabinie i znacznie większe spalanie przy prędkościach pozamiejskich. Na 20 (bo mam) jest trochę taczka no i spalanie wyższe względem 18 cali. Okno dachowe daruj sobie nie dość że obniża sufit to jeszcze większy hałas. Bez pakietu szyba laminowana (pakiet cisza) w tej chwili Stelvio bym nie kupił.
    Większy hałas niż w Giulii? Myślałem, że się nie da Znacznie większe spalanie to ile? Mam teraz 19 cali i spalanie miasto ok. 14 na krótkich odcinkach, trasa 10-11 (mam na myśli prędkości rzędu 120-160 km/h). Okna dachowego bankowo już nie chcę, nie rozumiem fenomenu tego rozwiązania.

    Cytat Napisał olekorlo Zobacz post
    Okno dachowe - hałas? przy otwartym dachu tak, ale przy zamkniętym? Jest nizej to fakt, ale tez jest duzo jasniej i generalnie wiosna/lato to niesamowita przyjemnosc. Jak zawsze zalezy to od indywidualnych preferencji, ale moim zdaniem jest swietne
    Nie wiem, czy mam głośniej przy zamkniętym niż w wersji bez okna dachowego. Natomiast oprócz funkcji doświetlającej nie widzę zastosowania dla otwieranego dachu. Przy otwartym czy uchylonym bardzo szybko robi się nieznośny hałas wg mnie.
    Ostatnio edytowane przez tomecki ; 11-11-2020 o 19:10

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    No i łatwiej wylecisz z zakrętu albo będziesz dachował
    Praw fizyki nie oszukasz: zawsze auto z niżej położonym środkiem ciężkości lepiej zachowa sie na łuku.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Nie chce zakładać osobnego tematu, bo mam podobne pytanie, a mianowicie jako oceniacie przesiadkę z Giulia 2016 z silnikiem 2.2 180 km AT na Stelvio Q4 2020 z silnikiem 2.0 200 km AT ? Różnica w Nm jest spora... Giulia jest genialna, ale potrzebuję napędu na obie osie, wyższego zawieszenia i większego bagażnika (w Giuli mam oparcia na stałe więc różnica kolosalna) i trafiła mi nie baaardzo fajna wersja kolorystyczna i wyposażeniowa w świetnej cenie i z gwarancją na 5 lat. Zastanawiam się czy nie będę odczuwał różnicy w elastyczności i przyspieszeniu. Ma ktoś porównanie? Ciekawi mnie też kwestia komfortu jazdy po nierównościach.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Sprzedam oryginalny wydech z koncowkami z Giulii Veloce 2018r.
    Utworzone przez Wilq84 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2020, 17:10
  2. montaż wydechu z USA w europejskiej Giulii Veloce
    Utworzone przez Wilq84 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2020, 12:29
  3. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  4. [Giulia] Prośba do właścicieli Veloce lub Giulii z pakietem Sport
    Utworzone przez Nuakszot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2018, 22:21
  5. Felgi z Giulii Veloce 19 do Alfy GT/147
    Utworzone przez GTBodek w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2018, 22:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory