Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: [langtitle=it]Wycena szkód 159?[/langtitle]

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Alfa
    Postów
    1

    Domyślnie [langtitle=it]Wycena szkód 159?[/langtitle]

    [lang=it]Gościu wjechał mi wczoraj w tyłek. Mam dwie dziury w tylnym zderzaku, z jednej strony wyłamane zaczepy, wypadły dwa czujniki cofania, uszkodzone oświetlenie tablicy i ramka.
    Wiadomo, zderzak trzeba kupic nowy, dać do lakiernika, robocizna itd. Ile mam żądać od ubezpieczalni? Ktoś może podpowie?[/lang]

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Nie spiesz się tak. Obowiązkiem ubezpieczyciela jest dokonanie wyceny szkody. Zatem zgłoś szkodę i żądaj przyjazdu rzeczoznawcy, z którym umów się na oględziny w jakimś warsztacie, gdzie można zdemontować zderzak do oględzin. Widoczne na zewnątrz uszkodzenia, to zwykle połowa tych rzeczywistych. Pod poszyciem zderzaka, masz wzmocnienia, ślizgi zaczepy. Jeśli auto ma hak to należy sprawdzić też podłogę bagażnika i wnękę na koło zapasowe. Po otrzymaniu wyceny pochwal się tym kosztorysem, są tu osoby które potrafią sprawdzić rzetelność kalkulacji. Gdyby nie przysłali rzeczoznawcy (jest to możliwe ze względu na ryzyko zakażenia COVID), to jedź do warsztatu zdejm zderzak zrób stosowną dokumentację fotograficzną uszkodzeń i prześlij ubezpieczycielowi wraz z fakturą mechanika za demontaż i ponowny montaż, oraz ustalenie rozmiaru szkody.
    Cytat Napisał PeytonBirch Zobacz post
    Ile mam żądać od ubezpieczalni? Ktoś może podpowie?
    Nie robię konkurencji wróżowi Maciejowi, panu Jackowskiemu i innym "czarnowidzom", a Ty nie byłeś uprzejmy podać nawet rocznika auta, ani wersji modelowej.
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał PeytonBirch Zobacz post
    Ile mam żądać od ubezpieczalni? Ktoś może podpowie?[/lang]
    To proste. Więcej niż Ci wyliczą w kalkulacji. Bo (prawie) zawsze oszukują.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Podobne wątki

  1. Wycena szkód 159
    Utworzone przez kikoks w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-06-2020, 13:28
  2. Wycena
    Utworzone przez xdevil2x w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-06-2016, 12:31
  3. Wycena 166...
    Utworzone przez kelpin w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 17:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory