Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Alfa 156 czy 159

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Nie mam
    Postów
    7

    Domyślnie Alfa 156 czy 159

    Witam wszytkich. Mam dylemat który model wybrać. Posiadam kwote 20 tys zł. Zastanawiam się co będzie dla mnie lepszym wyborem. Kupując 159 liczyłbym się raczej z zakupem 1.9 diesel o mocy 120KM. Czy w tej kwocie znajdę dobry egzemplarz?? Czy lepiej kupić starsza 156 zapewne o wiele tańsza. Tutaj myślałem też nad 1.9 moc 116 lub 140. W 156 miałbym duży zapas na pierwsze naprawy plus ewentualne przykre niespodzianki. Zastanawiam się ile powinienem zapłacić za taka 156stke. Waszym zdaniem co byłoby lepszym wyborem?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pablito8212
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20V Sporttronic
    Postów
    546

    Domyślnie

    156 do 159 to przepaść... W kwocie 20tys kupisz dobrą 159 ale szukaj wśród fanów marki nie od handlarza. Silnik w 159 1.9 o mocy 120km jest za słaby ledwo jedzie to auto.....2 0 jtdm lepszy wybór ale niech się wypowiedzą właściciele 159....

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Jak zwykle: to zależy. Od czego? Od danego samochodu, od tego, czego oczekujesz, od tego jak i gdzie samochód będzie używany, etc.
    20k wystarczy spokojnie na kupno 159 z 1.9 8v do 15k i zostaje 5k na pierwszy serwis i naprawy. Coraz więcej 159 ma problemy z podłogą, progami i sankami. Natomiast znaleźć zdrową 156 graniczy z cudem (a jak ktoś taką ma, to albo nie sprzeda, albo cena będzie odpowiednia). Te 5-10k mniej na 156 powinno spokojnie wystarczyć.
    No i trzeba brać pod uwagę typowe bolączki diesla.

    Co do samego porównania: 159 to samochód nowszy i to czuć na każdym kroku, chyba, że jest to model z biednym wyposażeniem. Inna rzecz: cena niektórych części to 159 jest wyższa, niż do 156 (tutaj zwłaszcza trzeba brać pod uwagę zawieszenie). Oba samochody prowadzą się dobrze, oba mają alfowski styl, oba mają swoje zalety i typowe wady.

    Generalnie mnóstwo informacji znajdziesz na forum oraz na grupach FB.

    - - - Updated - - -

    PS. Te 15k za 8v to i tak wydaje się dużo. Zależy też w jaką wersję celujesz i ile jesteś w stanie niedociągnięć lub problemów zaakceptować.

    W 159 najlepszy wybór pod względem cena/ekonomia to 2.0 (do ogarnięcia uszczelka smoka, typowe ekologiczne bolączki i tylko jeździć), ale na start 20k może być mało, zwłaszcza za zadbane egzemplarze.

    Na parę k znajdziesz 156, którymi, jak Ci się poszczęści, pojeździsz rok, dwa, trzy bez większych usterek i wydatków, potem dasz na złom, a przez ten czas będziesz mógł się zastanowić nad czymś innym ;-)

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Nie mam
    Postów
    7

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Samochód chciałbym użytkować parę lat. Chciałem trochę mniejsza moc ze względu na spalanie. Nie chciałem też wersji 150 KM w 159 ze względu na kolektor. Myślałem więc o 120 i ewentualnie podkręcić większą moc u tunera. Ogólnie nie zależy mi na mega wysokich osiągach. Byłby to mój jedyny samochód. Pracuje aktualnie na miejscu więc do pracy nie jezdze a na zakupy jeżdżę 10-20 km w jedna stronę. W weekendy o wiele więcej lecz nie zawsze. Mieszkam za granicą i co pół roku jeżdżę ponad 1000 km w jedna stronę. Ogolnie tu gdzie mieszkam są restrykcyjne przeglądy więc są większe szanse na dobry egzemplarz. Skoro znalezienie nie zgniłej 156 graniczy z cudem to może lepiej znaleść 159 Wyposażenie nie musi być jak najwyzsze. Tzn kupując 156 na stawiałem się na jak najlepsze natomiast w 159 nie najwyższe ale pogodził bym się z tym. Podsumowując wybierając samochód na dłuższa perspektywę tak jak radzicie lepiej żebym oglądał się za 159 dzięki za porady

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Nie mam
    Postów
    7

    Domyślnie

    A moze 147? Tyle ze pewnie slabo z miejscem dla dwojga doroslych i maluszka.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Weź sobie 159 kombi, to jeden z nielicznych modeli na świecie który w wersji "WAGON" wygląda nadal nieźle. (Będziesz miał miejsce na wózek)

    Co do mocy, 159 waży coś w okolice 1.7 tony, 120 KM to bardzo mało, nawet 150 z 1.9 JTDm szału nie robi. Kupując 1.9 JTDm mierzyłbym kompresję. Jeśli klapka wpadła do silnika to najpewniej wyjdzie w pomiarze, jeśli nie to pierwsza rzecz po zakupie - zmiana kolektora na taki z usuniętymi klapami (możesz gotowe przerobione kupić za 300 może 400 złotych), przy okazji zrobisz rozrząd (robienie tych dwóch rzeczy na raz się opłaca) i temat silnika masz ogarnięty na kilka lat.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Co do samego porównania: 159 to samochód nowszy i to czuć na każdym kroku, chyba, że jest to model z biednym wyposażeniem.
    Annatar chyba się za bardzo zapędzasz...Obojętnie czy 159 będzie "bieda edyszyn" czy na pełnym "wypasie" to i tak będzie czuć i widać, że jest ro auto na całkowicie innym poziomie niż 156. Technicznie przecież to zupełnie inna bajka...To tak jakbyś porównał obecnie 159 do Giulii...


    Cytat Napisał globi773 Zobacz post
    Nie chciałem też wersji 150 KM w 159 ze względu na kolektor.
    Kolektor przecież bardzo łatwo można ogarnąć i wyeliminować fabryczne niedociągnięcie - nie wpadaj w histerię... Większość obecnych tu właścicieli 159 16v są po takich zabiegach. Bardziej martwiłbym się o skrzynię biegów.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    159 jest solidniejsze konstrukcyjnie, daje poczucie bezpieczeństwa, no i jest o wiele bezpieczniejsze od 156. O wiele łatwiej znajdziesz 159 w dobrym stanie, niż 156 ze zdrową podłogą. Czy 120 KM to za mało? Moim zdaniem do spokojnej jazdy wystarcza bez problemu, a na tyle dobrze idzie z dołu, że nie zamula. Za każdym razem, gdy taką prowadzę, to w zupełności mi wystarcza - inna sprawa, że trochę odwykłem od diesli bo mam teraz same wolnossące benzyny - ale dziś na przykład jechałem fordem z 5,4 V8 automat, a potem właśnie studwudziestukonną 159, i Alfa się chyba lepiej zbierała.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    takie rzeczy można przeczytać tylko na forum alfa romeo

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory