Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Sprzęgła, alfy i ja

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Alfa Romeo 156 crosswagon 1.9 jtdm 16v q4
    Postów
    8

    Domyślnie Sprzęgła, alfy i ja

    Mój pierwszy post także witam wszystkich. Sprawa wygląda tak mam dwie alfy 156 q4 crosswagon i 159 obydwie 1.9 16v 150 km.... W 6 byli wymienione sprzęgło odbyły się dwa wyjazdy w góry po czym auto nie jeździło wogole wsiadam bieg 3,4 pełen gaz sprzęgło ślizga.... Ok wyjazd w góry dał popalić sprzęgło poszło do wymiany. Dodam że robiłem ten test na ręcznym i trzecim biegu i auto normalnie gasło. Mechanik pokazał stare sprzęgło i wcale nie było jakieś dojechanie. Wsiadam do auto już z nowym sprzęgłem jadę jest ok wszystko jak się należy nie minął miesiąc może nawet krócej bieg 4 sprzęgło slizglo , nosz k... Niemożliwe. W tym momencie sytuacja wygląda tak że sprzęgło ślizga ale nie zawsze. Ma np 1 dzień na 10 że jak slizgnie raz to już ślizga cały dzień. Wczoraj jadę 159 4 bieg gaz w podłogę obroty rosną nosz k.... Sprzęgło slizglo... Dzisiaj ślizga dalej... Biorę pod uwagę to że moje auta dostaje po dupach, może też popełniam jakiś błąd podczas szybkiej jazdy ale z drugiej strony są kierowcy których słychać przy każdorazowym ruszaniu i nie wymieniają sprzęgła co miesiąc....może pomożecie mi znaleźć jakiś wspólny mianownik tych dwóch przypadków. ( Wiem że narzuca się od razu moja technika jazdy ale dodam że miałem wcześniej cztery auta byłem bardziej nie doświadczony a jednak nie zdarzało mi się nigdy nawet wymieniać sprzęgła.... Z góry dziękuję i proszę o wyrozumiałość. Aaa dodam że nie wymieniałem jeszcze płynów mam taki zamiar ale podobno ślizganie nie ma nic do tego więc nie wiem, oczywiście i tak to zrobię w trybie ekspresowym...

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Sprzęgła przy tych silnikach nie należą do problematycznych. Nawet mocno porobione 1,9 potrafią wytrzymać katowanie przy 350-380 Nm. Dlatego tutaj musi być wina po stronie mechanika lub jakiś inny element kuleje. Pierwsze bym stawiał na niecałkowite dociskanie tarczy np z powodu zapowietrzenia albo innej usterki układu. Ale tak z daleka to ciężko ocenić. Jedź do innego mechanika i niech szuka przyczyny.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Alfa Romeo 156 crosswagon 1.9 jtdm 16v q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    Pierwsze co wyskakuje w google to że sprzęgło nie będzie ślizgać nigdy przy zapowietrzenie. Ale posłucham rady i jutro to napewno zrobię przy okazji zmienię płyn...staram się nie dawać auta do mechanika sam robię bo za każdym razem jedno naprawia drugie popsuja

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Wspólny mianownik to mechanik i kierowca.
    Siebie wykluczasz to wynik znasz.
    Nie napisałeś co wchodzi w tę wymianę sprzęgła.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Alfa Romeo 156 crosswagon 1.9 jtdm 16v q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    No i mamy chyba jedna diagnozę. 159 dzisiaj zauważyłem że mamy jakiś gruby wycieg prawdopodobnie oleju... Niezbadane jeszcze dokładnie gdyż już ciemno. Dodam że sprzęgło ślizga jeszcze gorzej, w sumie to już tak ślizga że chyba lepiej się nie da... Czy jeśli sprzęgło jest zalane olejem to może je wykręcić i poprostu oczyścić i skręcić?

  6. #6
    Moderator Fachowiec Avatar Lukasz A.
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Koszalin/Szczecin
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    2,690

    Domyślnie

    Okładzina tarczy jak dostanie oleju jest do wyrzucenia. Kupić nową lub obić np kevlarem.
    Alfa Romeo 155 1.8 T.S. 1992-pozostały piękne wspomnienia 03.09.2017
    Alfa Romeo 155 2.5 V6 1992
    Alfa Romeo 155 2.0 Q4 1992

    I wszystkie są czerwone

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Alfa Romeo 156 crosswagon 1.9 jtdm 16v q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    Polecacie jakąś firmę może bo chyba będę zmieniał w obydwóch.... Od razu gadam że jestem negatywnie nastawiony do firmy Luka , wolał bym spróbować co innego może Valeo

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Zakładałem Valeo, sprzęgło i koło dwumasowe i było ok.

Podobne wątki

  1. Pedał sprzęgła / wyłącznik pedału sprzęgła
    Utworzone przez drago256 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-09-2016, 19:48
  2. Brak sprzęgła, łapa sprzęgła - VIDEO z problemem
    Utworzone przez chakney w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-07-2015, 16:20
  3. Jak wsadzić drążek pompki sprzęgła do pedału sprzęgła ?
    Utworzone przez patryk_dziedzic w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-06-2012, 14:00
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-01-2011, 21:35
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2008, 15:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory