Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 99

Temat: Jazda testowa Giulią, Giulia 280 KM a Busso 3,2

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    Mimo wszystko mówimy o porównaniu V6 do R4. I to nie jakiegoś V6, tylko silnika bardzo szczególnego. Stąd wiele rzeczy będzie na plus dla Busso, bo nawet świetne R4 pewnych odczuć nigdy nie zastąpi. Inna rzecz, że pewnie na zakrętach GT zbyt długo by za Veloce się nie utrzymało, ale to nie zawsze jest najważniejsze.
    Wiadomo że w Busso jest 6 cylindrów i dużo większa pojemność, ale ta wersja Giulii posiada turbodoładowanie, jej moc, moment i osiągi są lepsze niż Alfy z Busso, dlatego podczas testu oczekiwałem większych wrażeń i reakcji na wciśnięcie pedału gazu, tym bardziej że Giulia posiada jeszcze 8- biegowy , szybki automat , który powinien tak zmieniać biegi i z taką szybkością je zmieniać, jaka dla kierowcy z manualem jest nie do osiągnięcia. Tutaj właśnie byłem zaskoczony, bo subiektywnie - jako kierowca, odczuwałem słabą reakcje na wciśnięcie gazu, żadne pomiary nie były robione- być może okazałoby się że wyciszenie i jednostajność przyśpieszenia nie dają odczuć kierującemu tych 5,2 sekund do setki, ale z perspektywy kierowcy, po wciśnięciu gazu do oporu na światłach, auto "nie jedzie". Podobnie na trasie- gwałtowne wciśnięcie gazu przy 100 km/h nie spowodowało gwałtownego wyrzucenia do przodu, jak to ma miejsce w Busso, Giulia przyśpieszała ale nie czuć było wgniatania w fotel, może należałoby dopasować odpowiedni bieg i obroty silnika manetką, by pracował przy obrotach mocy maksymalnej? Ale skrzynia tego nie zrobiła jak oczekiwałem. [MENTION=71664]walgreen[/MENTION]- dźwięk tych starych silników i słabe wyciszenie kabiny wcale nie jest w tym przypadku żadnym dramatem, jest on właśnie mile widziany przez kierowcę Alfy,- odpada też opcja puszczania rasowego dźwięku silnika przez głośniki.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 23-08-2021 o 10:31

  2. #12
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Dramat w sensie pozytywnym

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    może należałoby dopasować odpowiedni bieg i obroty silnika manetką, by pracował przy obrotach mocy maksymalnej? Ale skrzynia tego nie zrobiła jak oczekiwałem.
    Dlatego do samochodu z automatem łopatki to MUST HAVE .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Oprócz silnika są też inne elementy- np. wzmocnienia, które wpływają na wagę- silniki nie są jedynym elementem, który różni te auta, ale rozkład mas jest tu ostatecznym wskaźnikiem , a przypominam że porównywałem Alfę 147 1,6 TS (którą Ci się dobrze po zakrętach jeździło) i moje GT 3,2, Giulia to już inna historia (nie posiada ona silnika TS)- nie miałem okazji przetestować Giulii w warunkach bardziej ekstremalnych. Poza tym, rozkład mas nie jest jedynym czynnikiem, który ma wpływ na sterowność w jeździe po zakrętach, np. jakość zawieszenia i wspomniane przeze mnie wcześniej Q2 też mają tu duży wpływ. Ja użytkując równolegle Alfę GT 3,2 i Alfę 156 1,8 TS nie widzę różnicy w jeździe w zakrętach, uważam że opinia wielu osób na temat wielkiej masy silnika Busso (ale masywnie wygląda-fakt) jest przesadzona i mówienie z automatu że Busso to wielki ciężar na przodzie w porównaniu do TS-ów to auto z Busso będzie strasznie podsterowne jest błędem, na dowód tego podam rozkład mas moich aut, który zapewne wielu bardzo zaskoczy, otóż;
    Alfa GT 3,2 - rozkład mas przód/tył- 64/36%
    Alfa 156 1,8 TS -rozkład mas przód/tył- 65/35%
    Czy ktoś z was przypuszczał że 156 1,8 ma bardziej obciążony przód niż GT 3,2 Busso? (dane z https://zeperfs.com/)
    Tylko jak już podajesz rozkład masy to wypadałoby podać całkowitą masę samochodu, bo przykładowo 64% z 1500kg, a 65% z 1300kg to inna bajka.
    I tym sposobem może się okazać, że procentowo owszem 1.8 ma bardziej dociążony przód, ale wagowo niekoniecznie.

    Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Przeformatuj może trochę ten tekst. Ściany tekstu niestety nie za bardzo da się czytać.
    To jak mam napisać żeby nikogo nie raziło?

    [MENTION=25058]FXX[/MENTION]- przy zjawisku podsterowności ważny jest podział mas na przód i tył (położenie środka ciężkości) a nie ich bezwzględna wartość.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    To jak mam napisać żeby nikogo nie raziło?
    Już jest lepiej

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    ale z perspektywy kierowcy, po wciśnięciu gazu do oporu na światłach, auto "nie jedzie".
    Bo Giulia Veloce to nie jest GTA na konsoli To jest 1,5 tony żelastwa o dużej mocy, które najpierw trzeba ruszyć z miejsca bez zrywania asfaltu (bez majtania kołami w miejscu), żeby rozkręcić turo bez ingerencji ESP, które stara się nie dopuścić do zerwania przyczepności. Wciskanie gazu do oporu na światłach to najgorszy rodzaj startu dla automatu. Do jakiego biegu automat powinien wykonać kick down przy takim ruszaniu? Do -2 ?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    To znaczy że nie da się szybko ruszyć z miejsca na światłach korzystając z automatu? Bo w Busso 3,2 jest taka możliwość (choć raczej z niej nie korzystam), mimo że też jest tu ESP (miga tylko w czasie szybkiego startu). Czy tak samo jest z wyprzedzaniem ciężarówki jadąc 100 km/h , gdy chcemy ją szybko objechać? Też automat tego nie lubi? To przy szybkich startach trzeba używać manetek?

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    [MENTION=25058]FXX[/MENTION]- przy zjawisku podsterowności ważny jest podział mas na przód i tył (położenie środka ciężkości) a nie ich bezwzględna wartość.
    Oczywiście, że bezwzględna wartość ma również znaczenie - zwłaszcza porównując samochody o tej samej konstrukcji z podobną przyczepnością przedniej osi.

    Gdyby ta się nie liczyła, to lepiej od tych powyżej lepiej powinna się prowadzić 156 SW z Dieslem 2.4, bo ma rozkład mas 62/38
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 23-08-2021 o 20:17

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Szybciej ruszysz ze świateł, gdy będziesz sukcesywnie dociskał pedał gazu bez zrywania przyczepności (bez ingerencji ESP), niż wciskając od razu pedał gazu do oporu, bo wtedy ESP nie będzie musiało dławić silnika, gdy zerwiesz przyczepność. Przy prędkości 100km/h mamy już do czynienia z inną sytuację - auto jedzie na wysokim biegu i wtedy wciśnięcie pedału gazu do oporu spowoduje zrzucenie o 1-2 biegi w dół i wkręcenie silnika na +4 tys. obrotów, co powoli ci pociągnąć bez zmiany biegu do +5.5 obrotów. Jeśli masz łopatki, to zawsze możesz wcześniej przygotować się do takiego manewru, niż robiąc to samo pedałem gazu.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54
  2. [Brera] jazda testowa
    Utworzone przez Davidbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2017, 07:09
  3. Jazda "testowa" trójmiasto - Alfa Romeo 159
    Utworzone przez Filippo w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 09:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory