Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 99

Temat: Jazda testowa Giulią, Giulia 280 KM a Busso 3,2

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Oczywiście, że bezwzględna wartość ma również znaczenie - zwłaszcza porównując samochody o tej samej konstrukcji z podobną przyczepnością przedniej osi.

    Gdyby ta się nie liczyła, to lepiej od tych powyżej lepiej powinna się prowadzić 156 SW z Dieslem 2.4, bo ma rozkład mas 62/38
    Wartość bezwzględna mas obciążających przód i tył nie ma znaczenia jeśli chodzi o występowanie zjawiska podsterowności w tym przypadku, jest tutaj istotny rozkład masy na przód i tył, czy chcesz powiedzieć że przy identycznym rozkładzie mas przód/tył a tylko przy innej ich konkretnej wartości (czyli masie całkowitej pojazdu, bo zakładamy że mamy stały rozkład mas przód/tył) będzie inna tendencja do podsterowności? Uważasz że pojazd lżejszy czy cięższy ma mniejszą podsterowność ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Szybciej ruszysz ze świateł, gdy będziesz sukcesywnie dociskał pedał gazu bez zrywania przyczepności (bez ingerencji ESP), niż wciskając od razu pedał gazu do oporu, bo wtedy ESP nie będzie musiało dławić silnika, gdy zerwiesz przyczepność. Przy prędkości 100km/h mamy już do czynienia z inną sytuację - auto jedzie na wysokim biegu i wtedy wciśnięcie pedału gazu do oporu spowoduje zrzucenie o 1-2 biegi w dół i wkręcenie silnika na +4 tys. obrotów, co powoli ci pociągnąć bez zmiany biegu do +5.5 obrotów. Jeśli masz łopatki, to zawsze możesz wcześniej przygotować się do takiego manewru, niż robiąc to samo pedałem gazu.
    Hmm, tylko problem w tym że ja wciskałem i sukcesywnie i do oporu Wielokrotnie w różnych sytuacjach) i niestety efekt był mizerny, wiadomo że gdy przełączymy na ręczne przełączanie biegów to będzie to samo co w Busso (nawet chyba lepiej, bo brak sprzęgła), ale to miał być szybki automat zmieniający biegi szybciej niż przeciętny Kowalski ( a nawet szybciej niż nieprzeciętny Kowalski)

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Wartość bezwzględna mas obciążających przód i tył nie ma znaczenia jeśli chodzi o występowanie zjawiska podsterowności w tym przypadku, jest tutaj istotny rozkład masy na przód i tył, czy chcesz powiedzieć że przy identycznym rozkładzie mas przód/tył a tylko przy innej ich konkretnej wartości (czyli masie całkowitej pojazdu, bo zakładamy że mamy stały rozkład mas przód/tył) będzie inna tendencja do podsterowności? Uważasz że pojazd lżejszy czy cięższy ma mniejszą podsterowność ?
    Na początku proszę o komentarz i wyjaśnienie dlaczego 156 SW z Dieslem jest bardziej podsterowna (a potwierdzi to każdy kto jeździł Dieslem i TSem) mimo, że przecież ma lepszy stosunek rozkładu masy na przód i tył

    A skoro uważasz, że porównując dwa takie same samochody, o tym samym rozkładzie masy tylko różnej masie całkowitej, ta różnica w masie nie ma znaczenia to zastanawia mnie co zrobiłeś z dodatkową siła bezwładności, która powstaje przy cięższym przodzie samochodzu, a podsterowność wynika bezpośrednio właśnie z bezwładności?

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Uważasz że pojazd lżejszy czy cięższy ma mniejszą podsterowność ?
    Uważam, że pytanie jest bez sensu, bez wielu innych konkretnych założeń

    Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 24-08-2021 o 00:33

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Hmm, tylko problem w tym że ja wciskałem i sukcesywnie i do oporu Wielokrotnie w różnych sytuacjach) i niestety efekt był mizerny, wiadomo że gdy przełączymy na ręczne przełączanie biegów to będzie to samo co w Busso (nawet chyba lepiej, bo brak sprzęgła), ale to miał być szybki automat zmieniający biegi szybciej niż przeciętny Kowalski ( a nawet szybciej niż nieprzeciętny Kowalski)
    Myślę, że wystarczy się ustawić "na kresce" z Veloce i wszystko będziesz wiedział . Obstawiam, że Giulia bez problemu wygra. Ja na światłach objeżdżałem (nie mówimy tu oczywiście o jakimś ściganiu się, raczej o szybkim ruszeniu, żeby się "wbić" na pas przed zwężeniem itp.) większość samochodów Peżotem w kombi 110 KM z 4-biegowym automatem .
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 24-08-2021 o 09:19
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Na początku proszę o komentarz i wyjaśnienie dlaczego 156 SW z Dieslem jest bardziej podsterowna (a potwierdzi to każdy kto jeździł Dieslem i TSem) mimo, że przecież ma lepszy stosunek rozkładu masy na przód i tył

    A skoro uważasz, że porównując dwa takie same samochody, o tym samym rozkładzie masy tylko różnej masie całkowitej, ta różnica w masie nie ma znaczenia to zastanawia mnie co zrobiłeś z dodatkową siła bezwładności, która powstaje przy cięższym przodzie samochodzu, a podsterowność wynika bezpośrednio właśnie z bezwładności?



    Uważam, że pytanie jest bez sensu, bez wielu innych konkretnych założeń

    Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
    Jeśli chodzi o zjawisko podsterowności to decydujące znaczenie ma tu rozkład mas przód/tył, rodzaj silnika czy to diesel, TS, czy turbinowy lub elektryczny nie ma tu znaczenia. Wielkość masy całkowitej również, zmiana masy na mniejszą czy większą, przy stałym jej rozkładzie nie zmienia granicznej prędkości jazdy w zakręcie- to przecież proste zasady fizyki zdaje się że z ostatnich klas szkoły podstawowej. Większa masa powodująca bezwładność na zakręcie równoważona jest przez większą siłę tarcia, a ta powstaje przez większy ciężar- nacisk opony na podłoże (dziwne- muszę tłumaczyć tak podstawowe rzeczy)

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Dlatego powtórzę poraz kolejny - dlaczego 156 SW z Dieslem mimo lepszego rozkładu masy jest bardziej podsterowna niż ten samochód z TS?
    Potrafisz to wytłumaczyć?

    Odnośnie reszty to we wszystkim masz rację, pod warunkiem, że zatrzymujesz się, jak wspomniałeś, na fizyce szkoły podstawowej, która zakłada ogromne uproszczenia i przyjmuje warunki idealne, ani jednego, a ani drugiego w rzeczywistości nie uświadczysz

    Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 24-08-2021 o 12:14

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Alfa 156 SW z dieslem, biorąc pod uwagę porównanie rozkłady mas przód/tył, nie jest bardziej podsterowna niż z TS o gorszym rozkładzie mas, być może komuś tylko się tak zdaje, jeśli wie że jedzie autem z 5-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym, podobna sytuacja test zresztą z Busso i TS-em, największy wpływ na podsterowność ma rozkład mas, a nie konkretne ich wartości na przód i tył, ale dodam że inne czynniki też mają wpływ na podsterowność , ale tu zakładamy że są one identyczne- chodzi np. o zawieszenia, opony (a obecność Q2 w Busso poprawia jeszcze jego zachowanie w zakrętach zmniejszając podsterowność). Często jest tak że ludzie się sugerują masywnym wyglądem np. silnika Busso i wydaje im się że jest on strasznie ciężki (na tym portalu to częsty przypadek), tymczasem blok jest zrobiony z cienkiego aluminium (a w TS-ie z żeliwa) i okazuje się że oba silniki (Busso i 2.0 TS) albo ważą tyle samo (133 kg- nawet tak ostatnio wyczytałem że 2.0TS też ma taką masę) albo niewiele się różnią masą (ok. 10 kg- trzeba sprawdzić w eper). W zasadach fizyki ze szkoły nie ma żadnych uproszczeń tym bardziej że mówią one wyraźnie co decyduje o podsterowności, nawet idealna konstrukcja Giulii to potwierdza, rozkład mas 50/50 zapewnia że jest to idealne auto do jazdy po zakrętach, bez różnicy na jej wersje różniące się masą całkowitą.

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    ale ta wersja Giulii posiada turbodoładowanie, jej moc, moment i osiągi są lepsze niż Alfy z Busso, dlatego podczas testu oczekiwałem większych wrażeń i reakcji na wciśnięcie pedału gazu, tym bardziej że Giulia posiada jeszcze 8- biegowy , szybki automat ,
    Jeździłeś po mieście ze sprzedawcą , pewnie na początku ostrożnie to i elektronika zmuliła reakcje. Po spokojnej jeździe , nawet jak przełaczysz na D to ten samochód taki jest bo się stale dopasowuje do stylu jazdy. Musisz pare razy ostro poredukowac i przyspieszyć i jest petarda.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Jeździłem kiedyś nowym, demonstracyjnym 147 GTA i zapamiętałem:
    rewelacyjne brzmienie silnika,
    łatwość osiągania dużych prędkości,
    fatalne hamulce,
    ciężko pracujący układ kierowniczy o przeciętnej precyzji,
    "gumowo" i dość ciężko pracujący drążek zmiany biegów,
    spalanie dochodzące do 20 l/100 km.
    Mając później Bravo Sport 2.0 diesla zmodowanego do 210 KM, nie czułem gorszego przyśpieszania ani wolniejszego osiągania dużych prędkości.
    Siłą ciągu przy ok. 200 km/h diesel też był lepszy od 147 GTA.
    Bravo z 4tłoczkowymi zaciskami Brembo z przodu miał też wyraźnie lepsze hamulce.
    Precyzja prowadzenia wcale nie była gorsza niż w GTA.
    Giulia to już zupełnie inna półka. Tutaj prowadzenie jest wyśrubowane do poziomu ekstremalnie dobrego.
    Giulię też mam zmodowaną na blisko 230 KM i mam wrażenie, że jest wolniejsza niż Bravo.
    Ale nie jest. Za wrażenie "wolniejszości" odpowiada akustyka: GTA i Bravo są wyraźnie głośniejsze w środku od Giulii (szczególnie przy przyspieszaniu) a wiadomo, że to sprawia wrażenie większej dynamiki jazdy.
    Giulia rozwija moc bardzo liniowo. Nie ma turbodziury i ciągnie równo na każdym biegu do ponad 4 tys. obr..
    Nie jeździłem Veloce 280 KM z automatem ale jestem przekonany, że też tak jest.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  10. #30
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Stare silniki i słabo wyciszone kabiny - wiadomo - dodają dramatu, ale na stoperze tego nie widać
    o o właśnie wszystko się trzęsie, silnik ryczy, zawieszenie trzęsie, kierownicę z rąk wyrywa, i człowiekowi się wydaje, że wchodzi w nadświetlną, a tu ledwo z miejsca ruszył
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Podobne wątki

  1. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54
  2. [Brera] jazda testowa
    Utworzone przez Davidbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2017, 07:09
  3. Jazda "testowa" trójmiasto - Alfa Romeo 159
    Utworzone przez Filippo w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 09:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory