Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 99

Temat: Jazda testowa Giulią, Giulia 280 KM a Busso 3,2

  1. #41
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    "wyjącego silnika"...w Giuliach 200 i 280 KM dźwięk jest podbijany głośnikami ... Trochę drażni opóźnienie przy nagłym dodaniu gazu w Giulii- to skrzynia uczy się stylu jazdy i turbo tez potrzebuje chwilę by się rozkręcić
    1. W wersji 200 KM na pewno nie ma podbicia dźwięku.
    2. Do tego służą łopatki .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #42
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Tak, prawda, trzeba się ratować łopatkami (samo wciśnięcie gazu nie wystarczy), by nagle gwałtownie przyśpieszyć- zrzucić dwa lub trzy biegi w dół, taki to automat. Później już zmienia biegi właściwie- obroty dochodzą do odcinki. To trochę śmieszny zabieg z tym podbiciem dźwięku- powinni wgrać dźwięk Busso i go puszczać przez głośniki, dopasowując go do obrotów, efekt byłby lepszy.

  3. #43
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ale każdy automat tak działa - zawsze jest chwila zawahania przy kickdownie. Dlatego łopatki to must-have. Natomiast w życiu bym nie zamienił automatu na ręczną skrzynię w samochodzie od jazdy na co dzień.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #44
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ale każdy automat tak działa - zawsze jest chwila zawahania przy kickdownie.
    Wydaje mi się, że w trybie sportowym ta chwila jest bardzo krótka, także nie ma problemu

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Natomiast w życiu bym nie zamienił automatu na ręczną skrzynię w samochodzie od jazdy na co dzień.
    Mam podobne odczucia. I bardzo się cieszę, że AR nie poszło w dwusprzęgłówki - oprócz większej awaryjności są w moim odczuciu mniej wygodne. Ten 8-biegowy ZF który jest w Giulii to jedna z lepszych skrzyń obecnie.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #45
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    No czepianie sie automatu w odniesieniu do Giulii jest troche nie na miejscu - w odniesieniu do automatow ogolnie juz bardziej. Akurat ZF w Giuli jest dobrze zestrojony i reaguje bardzo szybko (jak na automat) na wcisniecie gazu. W niektorych samochodach to trwa doslownie sekunde czasami zanim auto zredukuje i poleci, nie mowiac o zrzucaniu 2 biegow na raz bo to tez jest poza zasiegiem wielu skrzyn. Ja u siebie lopatek nie mam, ale moze po prostu jezdze po emerycku, nie jestem fanem ciaglego upalania, a jak potrzebuje depnac to wystarcza mi automat w trybie "D" bo to i tak pozwala wyprzedzic z latwoscia 95% samochodow w moim miescie. Poczatkowo tez myslalem, ze lopatki must have, ale po paru jazdach testowych odpuscilem sobie i podszedlem do kupna na zasadzie - fajnie jezeli beda, ale jezeli nie bedzie to sie tym nie przejme.

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    "wyjącego silnika"...w Giuliach 200 i 280 KM dźwięk jest podbijany głośnikami, w Busso 3,2 taki zabieg nie jest potrzebny- ten silnik przy każdych obrotach brzmi genialnie. Niektórzy kupują do Giulii inne układy wydechowe, by brzmiała lepiej- i tak po kupnie nowoczesnego auta wydają niemałe kwoty, by upodobnić je brzmieniem do Busso. Busso brzmi lepiej też niż Giulia Quadrifoglio, i to nawet z otwartymi klapami wydechu w trybie Race (tu owszem dźwięk jest lepszy, ale to dalej to nie to co Busso). Rozklekotanych plastików i telepania kabiny u mnie w Busso nie ma, ale owszem czuć że to starsza, prostsza konstrukcja- zwłaszcza zawieszenie, gdy jedziemy po nierównościach. Giulia przyśpiesza bardzo liniowo, mimo dużych przyśpieszeń nie są one tak odczuwalne jak w Busso, odbywa się to też w ciszy- poziom hałasu w obu autach bardzo się różni. Trochę drażni opóźnienie przy nagłym dodaniu gazu w Giulii- to skrzynia uczy się stylu jazdy i turbo tez potrzebuje chwilę by się rozkręcić. Zwykle bardziej ceni się komfort, ciszę łatwa obsługę w aucie, ale moim zdaniem w porównaniu do Giulii Busso ma więcej sportowego ducha.
    Zgadzam sie z tym. Po prostu takich aut juz sie teraz nie produkuje, mozna mowic, ze obecne nowe samochody sa bezjajeczne, ciche i wykastrowane. Dla mnie sa po prostu inne, ale ja jestem tez wielkim fanem elektrykow wiec moze jestem troche skrzywiony. Jezeli ktos lubi starsza motoryzacje, ktora "miala dusze" jak to sie czesto mowi to moze sie czuc troche dziwnie w Giulii. Ja jestem raczej fanem twardych danych i cyferek po prostu. Troche jedynie ubolewam nad tym wydechem faktycznie bo lubie posluchac ladnego brzmienia... ale przy zwyczajnym zaturbionym R4 cudow byc nie moze (chociaz sa wyjatki). Nawet te dedykowane wydechy za grube siano moim zdaniem brzmia slabo.

  6. #46
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Można mieć wersję 280 KM bez łopatek? Nawet nie wiedziałem .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #47
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Można mieć wersję 280 KM bez łopatek? Nawet nie wiedziałem .
    Jak sie uprzesz mozna miec nawet 300 konna.
    Nie wiem jak bylo wczesniej bo to sie zmienia, teraz lopaty wchodza dopiero z pakietem Performence (z aktywnym zawieszeniem i szpera, ktore sa wg. mnie bezuzyteczne).
    Nie wiem tez jak to bylo w USA bo tam te wersje wyposazenia sa rozne, rozne sa tez wersje Ti.

  8. #48
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Szpera to jest mega fajna sprawa, ale zawieszenie to faktycznie niekoniecznie.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    Nie wiem jak bylo wczesniej bo to sie zmienia, teraz lopaty wchodza dopiero z pakietem Performence (z aktywnym zawieszeniem i szpera, ktore sa wg. mnie bezuzyteczne).
    Nieprawda. Łopatki od zawsze, w tym i obecnie, są dostępne osobno do każdej wersji wyposażenia. Opcja 4WE. Kiedyś 1400, teraz 1500 PLN.

  10. #50
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Szpera to jest mega fajna sprawa, ale zawieszenie to faktycznie niekoniecznie.
    Hmm zalezy dla kogo temu napisalem wlasnie, ze wg. mnie. Nie odczuwalem roznicy przy emeryckiej jezdzie. A zawieszenie uwazam za po prostu niepotrzebne, bez tego auto prowadzi sie jak po szynach. Z nim rowniez.

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Nieprawda. Łopatki od zawsze, w tym i obecnie, są dostępne osobno do każdej wersji wyposażenia. Opcja 4WE. Kiedyś 1400, teraz 1500 PLN.
    A faktycznie, dzieki za sprostowanie.

Podobne wątki

  1. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54
  2. [Brera] jazda testowa
    Utworzone przez Davidbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2017, 07:09
  3. Jazda "testowa" trójmiasto - Alfa Romeo 159
    Utworzone przez Filippo w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 09:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory