Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 99

Temat: Jazda testowa Giulią, Giulia 280 KM a Busso 3,2

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Porównując Busso z obecnymi Alfami musimy brać pod uwagę wagę pojazdu i napęd. 250 KM Busso to też nie jest mało a waga pojazdu wpływa negatywnie na dzisiejsze samochody o podobnej mocy. No i na efekt "wciskania" wpływa też bardzo liniowa praca silników. Zresztą starsze silniki MA już od początku się tym charakteryzowały mimo iż kultura pracy nie grzeszyły.

  2. #52
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Miałem okazję pojeździć Giulią Q i teraz bym tego samochodu nie porównywał z cywilizowaną wersją Giulii. Nie miałem możliwości wiele pojeździć Alfami z poprzedniej epoki - 156 2.5 V6 to chyba najbliższy temu co opowiada autor wątku?, ale nawet tutaj nie widzę sensu w porównaniach. (tak jak nie porównuję mojej pierwszej Noki 3310 z obecnymi drogimi gadżetami, choć mam sentyment i nie straszny mu pegasus!)
    Wrażenia dźwiękowe są super, ale to co chciałem przekazać, to, że miałem poczucie, że Giulią Q zaraz zrobię sobie krzywdę, a nawet na moment nie przyszło mi do głowy włączać RACE. W innych samochodach jest fajnie, efektownie i szybko, ale poczucia strachu się nie doświadcza jako kierowca (pasażer to co innego, ale tutaj nie jest potrzebne super auto, wystarczy Uber, Skoda Fabia i szalony kierownik zza Buga).
    To jest pomimo całej technologii wpakowanej w ten wóz. Tylko się cieszyć, że takie coś powstało, bo w cale nie musiało (np. Sergio mógł kopnąć w kalendarz wcześniej).

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Akurat Race wcale nie zwiększa jakoś osiągów, służy głównie do drftu. Tacy, którzy często jeżdżą szybko, mówią wręcz że w trybie D lepiej się przyśpiesza na ekspresówkach. W Giulii Q poczucie strachu się ma, korzystając z pełnej mocy silnika, gdy warunki na to nie pozwalają, normalnie jadąc auto to niczym nie różni się od zwykłych aut z mocą powiedzmy 200 KM, skrzynia zmienia sobie biegi przy 1200-2000 obr/min, a moc max występuje przy 6500 obr/min. Dopiero przy redukcji łopatkami o 2-3 biegi lub dłuższym , mocnym wciśnięciu gazu zaczyna się szaleństwo. Ale jadąc nawet normalnie Busso daje większe subiektywne uczucia sportowe, silnik ma bardziej rasowy dźwięk i reaguje natychmiast na wciśnięcie gazu, Giulia Q musi się chwilę "zastanowić"

  4. #54
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Trafiłeś w sedno alfist. Dźwięk Busso potęguje doznania i słychać całą tą mechanikę w kabinie. V6 w Q ma super osiągi i pod tym względem nie ma dyskusji jednak odczucia akustyczne nawet przy niższych obrotch są na plus dla Busso (moja subiektywna opinia)
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    V6 Busso kontra V6 Ferrari

  6. #56
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał fan Zobacz post
    V6 Busso kontra V6 Ferrari
    Nie rozumiem zdziwienia. Wiesz kim był Busso? Wiesz gdzie pracował?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #57
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Giulię też mam zmodowaną na blisko 230 KM i mam wrażenie, że jest wolniejsza niż Bravo.
    Ale nie jest. Za wrażenie "wolniejszości" odpowiada akustyka: GTA i Bravo są wyraźnie głośniejsze w środku od Giulii (szczególnie przy przyspieszaniu) a wiadomo, że to sprawia wrażenie większej dynamiki jazdy.
    Giulia rozwija moc bardzo liniowo. Nie ma turbodziury i ciągnie równo na każdym biegu do ponad 4 tys. obr..
    Nie jeździłem Veloce 280 KM z automatem ale jestem przekonany, że też tak jest.
    to wszystko prawda, do tego jeszcze trzeba wziąć poprawkę, że samochody nowe są na "dotarciu" i nie są aż tak dynamiczne jak później. Pierwsze 2kkm w Stelvio były dziwaczne, silnik jakby strasznie ciasno spasowany i wszystko jakieś takie ospałe, ale z każdą jazdą jest lepiej. Podobne odczucie miałem jak jeździłem samochodem demo z salonu z niedużym przebiegiem

  8. #58
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał gri007 Zobacz post
    do tego jeszcze trzeba wziąć poprawkę, że samochody nowe są na "dotarciu" i nie są aż tak dynamiczne jak później. Pierwsze 2kkm w Stelvio były dziwaczne, silnik jakby strasznie ciasno spasowany i wszystko jakieś takie ospałe, ale z każdą jazdą jest lepiej.
    To prawda, jak również to, że w nowych autach wydaje się, że jedziemy wolniej niż naprawdę jedziemy. Największy wpływ na to ma... skrzynia biegów, gdzie 8 biegów robi cuda i krzesa z silnika wszystko co najlepsze. Taka prawda - ja mam w busso 4 biegi - gdybym miał ich 8, to przyspieszenia byłyby zupełnie inne.

    Natomiast pisanie o liniowym rozwijaniu mocy w Giulii "na każdym biegu do ponad 4tys." w kontekście busso jest nieco śmieszne - tu mamy dopiero liniowość, w automacie do 6500obr. a w manualu do 7000
    I teraz - gdyby odwrócić sytuację i do Veloce dać 4-biegowy automat przy tym zakresie mocy użytkowej jaki tam jest to byłby... dramat

    Więc tak, auto jako całość pięknie jedzie i tandem silnik-skrzynia się dobrze uzupełnia. Natomiast porównanie SAMEGO silnika 2.0 turbo do starego V6 busso wypada IMO na korzyść busso
    I jak widać porównując same wrażenia dźwiękowo - emocjonalne (nazwijmy je tak), to nawet V6 z Q czasami ustępuje busso. Podobne spostrzeżenia (ku mojemu ogromnemu zdziwieniu) miałem po jazdach Maserati Ghibli w wersji V6 turbo 430KM. Auto naprawdę magiczne, ale brakowało "mięsa" w środkowym zakresie obrotów i przez to wrażenie całości było nieco sztuczne.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #59
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Tomaz ostatnia Twoja wypowiedź z tym mięsem nic dodać nic ująć
    Jako posiadacze Busso będziemy go bronić.
    Ma swoje wady i zalety. Jednak przekręcając kluczyk zapominamy o takich drobnostkach jak spalanie i słaby promień skrętu(w moim przypadku) liczy się hałas i przyjemność z jazdy.
    Jak by do Busso dołożyć tył napęd to było by auto idealne nawet bez turbo.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  10. #60
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Nie zawsze jest istotne przyspieszenie 0-100.Dla purystow wybor jest oczywisty,nie da sie tego podwazyc.Silnik V6 Busso ,wolnossace V8 Maseratii to perly starej motoryzacji.Prosze sie przejechac takim zadbanym egzemplarzem 147GTA,75 V6,Maserati 4.2 i wrocic tutaj i opisac wrazenia z jazdy.2.0 nie ma podejscia do tych silnikow(dzwiek ,wrazenia z jazdy, nie mylic z przyspieszeniem 0-100). Q to inna liga ,mega szybkie 100-200 ale przez 2 turbosprezarki dzwiek zawsze bedzie wykastrowany.
    Ostatnio edytowane przez salatin ; 10-02-2022 o 20:23
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

Podobne wątki

  1. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54
  2. [Brera] jazda testowa
    Utworzone przez Davidbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2017, 07:09
  3. Jazda "testowa" trójmiasto - Alfa Romeo 159
    Utworzone przez Filippo w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 09:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory