Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Porównanie- GT 3,2 Busso a Giulia Quardifoglio

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie Porównanie- GT 3,2 Busso a Giulia Quardifoglio

    Jako że posiadam obydwa te pojazdy mogę coś napisać o ich porównaniu, i tak :

    -wygląd zewnętrzny: jak dla mnie GT wygląda lepiej- wygląd jest bardziej agresywny i charakterystyczny dla Alfy, sylwetka rozpoznawalna z daleka, Giulia bardziej podobna do wielu innych dupowozów.

    -wnętrze: w GT dużo prostsze i skromniejsze ale ma ono swój specyficzny styl sportowy- niektórym może się bardziej podobać, fotele mimo że wygodne to jednak w Giulii się lepiej siedzi, w Giulii wnętrze jest bardzo nowoczesne- widać cyfryzacje obsługi, mamy znacznie więcej narzędzi do obsługi.

    -dźwięki- tu wygrywa GT- jakość dźwięków z BOSE i radia DIN2 Pioneer lepsza od systemu audio Giulii (nie jest to Harmon Kardan). Dźwięk silnika BUSSO także o wiele lepszy niż w Giulii, nawet w trybach Race i Dynamic dźwięk nie dorównuje rasowemu dźwiękowi silnika 3,2 z GT. Po przełączeniu na tryby Race lub Dynamic w Giulii, dźwięk staje się momentami strasznie tubalny- coś jak trąby jerychońskie nagle włączone.

    -osiągi- tu bezapelacyjnie wygrywa Giulia, dwa razy większa moc robi swoje.

    -subiektywne wrażenia z jazdy- mimo że Giulia z racji dwa razy mocniejszego silnika lepiej przyśpiesza i szybciej jedzie, to w Busso wrażenia subiektywne są lepsze- słyszymy głośniejszy silnik, ma też on lepszy dźwięk niż silnik Giulii, silnik Busso przyśpiesza natychmiast po dodaniu gazu, Giulia potrzebuje chwilę na zadziałanie turbosprężarek i przeprogramowania skrzyni na max osiągi (wskazane wtedy zrzucanie biegów manetkami). Przy szybkim starcie z miejsca Giulia przemieszcza się cicho, czuć wtedy że tył myszkuje na boki i tylko kontrola trakcji zapobiega poślizgowi kół, przyśpieszenie jest bardzo jednostajne i właściwie mniej je odczuwamy niż w Busso, mimo że jest większe- to tak jakbyśmy przyśpieszali szybkim pociągiem lub szybką windą- przyśpieszenie jest duże , ale mało go odczuwamy bo jest liniowe, w Busso czujemy brutalną siłę po której następują przerwy na zmianę biegów- tu Busso jednak jest zwycięzcą, mimo że gorzej przyśpiesza to daje więcej wrażeń.

    -zużycie paliwa- jest podobne w obu pojazdach z tym że Giulia przy bardzo oszczędnej jeździe jest w stanie spalić nieco mniej, przy szybkiej jeździe spalanie wygląda podobnie

    Generalnie Giulia jest dużo nowocześniejszym i wygodniejszym pojazdem, ogromna moc silnika odczuwana jest głównie podczas jazdy ekspresówkami lub autostradą, gdy auto potrafi szaleńczo przyśpieszać nawet przy dużych prędkościach, już rozumiem dlaczego Giulie dla dziennikarzy miały manualne skrzynie, automaty potrzebują chwili by nauczyć się stylu jazdy kierującego, a ten raczej nie jest w stanie często korzystać na drodze z 500 koni, dlatego skrzynia nie przestawia się w ustawienia ekstremalne i zmienia biegi przy prędkościach obrotowych odpowiadających ok. 200 koniom- wtedy kierujący ma pewien "niedosyt", przy manualu nie ma tego problemu. Auto przestawione na ręczną zmianę biegów i kręcone wysoko jest prawdziwą bestią, której trzeba pilnować by nie wyleciała z trasy lub nie rozpędziła się tak że nie da się jej wyhamować, -taka jazda daje niepowtarzalne wrażenia i jeśli jakiś miłośnik motoryzacji spytałby mnie czy warto sprzedać nerkę by kupić Giulię Q, to odpowiedziałbym że tak- warto.
    Jednak jeśli chodzi o subiektywne doznania; dźwięk, ogólny styl auta i jazdy oraz wrażenia z przyśpieszania to moim zdaniem lepsze jest Busso- ono nadaje się lepiej na włoskie serpentyny w Toskanii czy na Riwierze Liguryjskiej, Giulia jest za to bardzo wygodna, cicha i bardzo szybka - doskonała do wygodnej i szybkiej jazdy.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AN-m.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	145.0 KB
ID:	280781   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BN-m.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	109.6 KB
ID:	280782   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CN-m.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	134.2 KB
ID:	280783   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DN-m.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	145.5 KB
ID:	280784  
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 24-09-2021 o 21:13

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pablito8212
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20V Sporttronic
    Postów
    546

    Domyślnie

    Można Ci tylko pozazdrościć i gratulować obu aut...

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    A dzięki, to wspaniałe auta- obydwa, nie zamierzam się pozbywać żadnego z nich.

  4. #4
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Podbiję temat podobnie jak wcześniejszy: nie można za żadne pieniądze kupić tego, co może dać nutka geniuszu połączona z niezwykłym stylem i przed-nowoczesnym duchem. Mając (jako kierowca) porównanie Busso (różne) z Giulią Veloce, wygrywa Busso (chyba, że pod uwagę bierzemy wyłącznie komfort lub nowoczesność). W Giulii Q kilka razy jeździłem jako pasażer i, przynajmniej na torze, pod względem osiągów w porównaniu do Veloce, nie czułem wyraźnej różnicy (w mieście i na trasie zapewne inaczej) (można odnieść się to pewnych mechaniczno-wizualnych różnic między Q a Veloce, ale wiele jest do częściowego "nadrobienia").

    Im dłużej się przyglądam, porównuję, tym częściej dochodzę do wniosku, że jeśli miałbym środki na zakup (leasing/kredyt) Giulii Q, to zastanowiłbym się kilka razy, ponieważ w mniejszych pieniądzach (ale już raczej za gotówkę), można mieć naprawdę ciekawe auto, takie z charakterem, które może dawać mnóstwo radości i którego utrzymanie może być porównywalne z utrzymaniem Giulii Q (ostatnio zainteresowałem się Subaru WRX/STI, Lancer EVO 7-10 i RS6 dwóch pierwszych generacji).

    A tak, to raz jeszcze gratuluję zakupu oraz garażu ;-)

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Napiszę tak... Miałem 147 i mam 75... Jak by nie brzmiało Busso, frajda z jazdy FWD jest duuużo mniejsza od RWD, mimo tego, że wielowahacz w 147 kleił naprawdę dobrze.
    Przyznam, że Giulia nie ma tego mechanicznego czucia, które miały wcześniejsze Alfy, przez co trudniej znaleźć jej limit, ale z FWD nie ma tego w ogóle co porównywać


    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 24-09-2021 o 22:58
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Jazda testowa Giulią, Giulia 280 KM a Busso 3,2
    Utworzone przez alfist w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 20-02-2022, 18:19
  2. [Zapowiedź] Rispetto per Giuseppe Busso - Czyli Ogólnopolskie Spotkanie Belli z Busso V6
    Utworzone przez LukeMazur w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 302
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 10:02
  3. porównanie V6 Busso do dzisiejszych konstrukcji
    Utworzone przez tomaz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 251
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 12:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory