Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Yanosik !!! A mandaty od nowego roku

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Mandaty zwykle dostają kierowcy, którzy w stosunkowo bezpiecznych miejscach niewiele przekraczają prędkość, tu chodzi bardziej o pieniądze a nie bezpieczeństwo. A mając Yanosika ryzyko otrzymania mandatu jest niewielkie, trzeba tylko zwracać uwagę na nieoznakowanych, bo tych najtrudniej wykryć z Yanosikiem.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AA.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	17.3 KB
ID:	281807  

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    BG-DE-PL
    Auto
    155 + 159
    Postów
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Mandaty zwykle dostają kierowcy, którzy w stosunkowo bezpiecznych miejscach niewiele przekraczają prędkość, tu chodzi bardziej o pieniądze a nie bezpieczeństwo. A mając Yanosika ryzyko otrzymania mandatu jest niewielkie, trzeba tylko zwracać uwagę na nieoznakowanych, bo tych najtrudniej wykryć z Yanosikiem.
    Jak zwykle w punkt dokładnie tak jest. Pozdrawiam

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    Stelvio TI 2.0 200
    Postów
    71

    Domyślnie

    Alfist, w tym temacie 100% racji.
    Yanosika mam na stałe w każdym samochodzie. Jednak nie urządzenie a oddzielne telefony które służą do Yanosika i nawigacji. W każdym podłączone na stałe do ładowarki. Jak widzę w jakich miejscach stoi milicja to mam wielką ulgę że przejeżdżam obok i nie muszę słuchać "mądrości" jakie to wielkie zagrożenie spowodowałem. I oczywiście "musi skończyć się mandatem". Szczytem było dla mnie zatrzymanie przez milicjantkę za przekroczenie w szczerym polu o 7km/h. Nawet jej kolega ze zmiany się śmiał.
    Jest to dla mnie absolutnie priorytetowa aplikacja/ urządzenie do poruszania się po kaczolandzie. Na tą chwilę nie ma nic lepszego.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Ja tam nie narzekam na polską policję z tymi co miałem do czynienia, to zawsze była kultura i oczywiście moja wina, za to na Słowacji czy to w Czechach, to inny świat, buractwo zatrzymanie odosłownie przekroczenie o 1km/h i nawet nie krycie się, że chcą łapówki.
    Ostatnio edytowane przez strzelec ; 09-12-2021 o 09:11

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Co do Czech, to widziałem tam taka scenę, tuż za ograniczeniem do 70 km/h stoi oznakowany radiowóz z włączonymi sygnałami, wszyscy oczywiście na ten widok jadą nie szybciej niż te 70 km/h. A okazało się że słusznie, bo droga była kręta i niebezpieczna- ograniczenie prędkości jak najbardziej zasadne. Wyobrażacie sobie coś takiego u nas? Jeśli nasi nie mogliby się gdzieś schować żeby kogoś złapać, to by ich tam w ogóle nie było- nie mieliby interesu.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    A może na chwilę tam stanęli i włączyli sygnalizację, a nie stali tam pół dnia, żeby ostrzegać kierowców przed niebezpieczną krętą drogą?

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Nie wiem ile tam stali, ale po wjechaniu w ten niebezpieczny teren pomyślałem że robią dobrą robotę i że tak właśnie powinna działać normalna policja, której zależy na bezpieczeństwie na drogach.

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Nie wiem ile tam stali, ale po wjechaniu w ten niebezpieczny teren pomyślałem że robią dobrą robotę i że tak właśnie powinna działać normalna policja, której zależy na bezpieczeństwie na drogach.
    U nas nie miałoby to racji bytu. Nie ma się gdzie schować, to nie ma sensu, bo tak po prostu stać i nie zarabiać, toż to planu nie zrobimy. Ostatnio u nas zakupiono trzy nowe BMW na nieoznakowane. To pewnie już na Mazowieckiego to będą po dwie w jednym kierunku jeździć

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    No właśnie, dobre miejsce do wyciągania pieniędzy- droga jednokierunkowa , dwa lub trzy pasy do jazdy w każdym kierunku, brak przejść dla pieszych. Powinno być 70 km/h, ale nikt znaku nie postawił, więc obowiązuje 50 km/h. Jest tam bezpiecznie, warunki pozwalają na szybszą jazdę, więc kierowcy to robią, nie stwarzając zagrożenia. I takie miejsce upodobali sobie tajniaki w nieoznakowanych BMW, co to za policja ?- głównie od wyciągania pieniędzy. Powinni coś zrobić z kretyńsko zaprojektowanym rondem Pniaka, gdzie ciągle dochodzi do kolizji i wypadków.

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Jest tam bezpiecznie
    Niebezpiecznie to się robi, jak ktoś zauważy, że jadą albo stoją w zatoczce i wszyscy zaczynają raptownie hamować

Podobne wątki

  1. Yanosik Beta w Android Auto
    Utworzone przez Co-driver w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 11-10-2021, 07:21
  2. Yanosik Connect
    Utworzone przez tvardy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2016, 20:32
  3. Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich Alfoholików!
    Utworzone przez marzenka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-01-2011, 23:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory