Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Temat: Alfa Romeo do 12 000

  1. #21
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kvmil Zobacz post
    Cześć, aktualnie powoli przymierzam się do kupienia nowego auta, Aktualnie posiadam Ibizę 6L 1.2. Alfy zawsze mi się podobały, w moim aktualnym aucie najbardziej doskwiera mi brak klimatyzacji oraz to, że jest strasznie głośna w środku. Rozglądam się za czymś co by mogło mi zastąpić Ibizę i byłoby skokiem albo chociaż małym podskokiem jeśli chodzi o wygodę. Najbardziej podobają mi się sedany ale 156 crosswagon też jest śliczna. Głównie jeżdżę po mieście. Do 12 000 znajdę egzemplarz, który będzie w zadowalającym stanie? Które modele warto rozważać, jakie silniki, jak z awaryjnością konkretnych modeli?
    Chyba nieco wiem, co czujesz.
    Mam Arose 5L czy jak tam się to nazywa (rocznik 99) i mam bezpośrednie porównanie do Alf. Znam modele 147, 166, jechałem 156. Widzę, jak wygląda teraz rynek.

    Na twoim miejscu rozważyłbym przede wszystkim 147. Przeskok z Ibizy będzie odczuwalny (z Arosy to przepaść), choć wielkość jest podobna - jeżeli chcesz coś większego to raczej 159 na daily. Skupmy się jednak na 147. Dlaczego?
    To idealne auto właśnie na codzień. Zależnie od osobistych preferencji bierzesz: 1.9jtd albo 1.6ts. Masz kilka opcji mocy, wystarczające osiągi. Spalanie 5-10 litrów zależnie od ciężaru prawej nogi i wersji silnika (od 1.9 do 1.6 120KM). W podanym budżecie znajdziesz egzemplarz bez rdzy (tak, są takie) i może jeszcze zostanie na pakiet startowy. Zwracaj uwagę na te elementy w tej kolejności:
    1. rdza i blacha (progi, podłoga, punkty gdzie mogła być bita itd.), miernik lakieru
    2. silnik (praca, wycieki, moc)
    3. skrzynia (działanie drążka, praca samej skrzyni) + sprzęgło
    4. zawieszenie (drogie w naprawie, ale łatwe do ogarnięcia)

    Jak znajdziesz egzemplarz w dobrym stanie (albo, jak to zazwyczaj: dobrą bazę) i zrobisz to auto porządnie, to wierz mi, radość z jazdy i przyjemność użytkowania wynagradzają wszystko
    147 jest łatwa, przyjemna, prowadzi się jak gokart (polecam dobre amory i opony), egzemplarze po lifcie wciąż wyglądają świeżo. Z wyposażenia jest klima, grzanie stołków, CD, multi kiera, ESP, komputer pokładowy, poduszki, a jednocześnie nie ma wiele do psucia.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #22
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablito8212 Zobacz post
    Ja miałem 166 2,4 JTD 20v automat i do wszystkiego się spisywała świetnie... Tylko w mieście trzeba miejsce parkingowe większe brać bo jednak to limuzyna klasy średniej i swój gabaryt ma [emoji6]

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
    156 akurat mi się jakoś łatwiej nie parkuje niż 166, może dzięki dobrym czujnikom w 166.
    Choć obie mistrzami upychania się nie są, i jeszcze te zwisy przednie potężne.

    Co do krótkich odcinków miejskich to chyba pozostaje benzyna - twinspark z wszelkimi potencjalnymi perypetiami z niego wynikającymi w przyszłości. Ale może się uda

    Ale z tej trójcy/czwórki no jeszcze GT (147,156,166) to najbardziej takie miejskie będzie faktycznie 147. Może nawet z twinsparkiem bezwariatorowym 105 koni, zawsze jeden element mniej z potencjalnych problemów. A od 2.0 mniej też o wałki balansujące.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Moze ja tam coś napiszę.
    Za 12 tysi to trzeba przyjąć 9 na auto- lepiej sobie odrazu za brać pod uwagę taki 25% bufor bezpieczeństwa.
    To tak tutaj mamy użytek miejski- pytanie tylko w jakim mieście, bo albo mi coś umkło, albo nie było napisane. Dla przykladu moje miasto ma z 50-70 tysiecy mieszkańców, a z parkowaniem Rama nie ma problemów.
    Ale przyjmując, że jednak wieksze z problemami parkingowymi to 166 odpada, w jej przypadku to i bufor 25% jest nieco za mały, bo każdy dbał, a potem można się ździwić. Aczkolwiek wedlug mojej kobity nie ma nic lepszego na miasto niż 166 z Aisinem, a patrzać jak się tym jeździ to i u mnie najwięcej jeździ 166.
    159, też za duża locha, dodatkowo ocieżała i w 80% przypadków przeżarta przez rdzę. Jest tam parę drogich szmaczków, ogólnie jak ktoś porównuje 156 i 159, to 156 mniej chrupała ruda.
    156 wielkościowo taka marna do miasta, z racji wieku i dobicia to będzie wszytko sie sypać powoli. Zaraz ktoś napisze ze można do 10 tysięcy ładną sztukę kupić. Z zewnątrz napewno, ale zawias pewnie do roboty, resztki podłogi do polepienia lub polepione. Ale 156 jak na włocha ma sporo wygodnego miejsca w kabinie
    Najlepsza opcja to 147, dużo lepiej poskładana niż 156, krótsza od 156, w środku bardziej "przytulna" od większej siostry, a finansowo na tym samym poziomie co 156, nie miałem ale kiedyś sobie kupię jak nazbieram pinionżki
    Ale trochę kilometrów zrobiłem 147 brata.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory