Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Kamera cofania

  1. #1
    dziadek50
    Gość

    Domyślnie Kamera cofania

    Może ktoś podpowiedzieć jak podłączyć do ICS-a kamerę cofania. Przeszukałem forum ale jakoś nic nie znalazłem.

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Być może jesteś pierwszy.
    A samą kamerkę gdzie umieściłeś?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    dziadek50
    Gość

    Domyślnie

    Nie mam jeszcze zamontowanej ale planuję zrobić to w sposób najmniej rzucający się w oczy. Żoneczka podrapała mi tylny zderzak a więc muszę go zdjąć do lakierowania. Mam zamiar wstawić cztery czujki dźwiękowe/sygnalizator cofania/ a centralnie po środku zderzaka będzie kamerka. Widoczne będzie tylko małe , błyszczące oczko obiektywu kamerki. Nic nie rozbieram na razie bo nie mam pojęcia czy da się podłączyć kamerkę. Jestem jednak przekonany , że gdzieś na tym forum ktoś rzucił stwierdzenie , że " najprościej po prostu podłączyć do ICS-a kamerę cofania" ale nigdzie nie mogę tego znaleźć.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    4 czujniki i kamera?? Wstaw cały monitoring - 4 kamery i 12 czujników naokoło auta.

    Sory ale pomysł przesadny, albo jedno, albo drugie. Nie lepiej wydać 100 zł na 4 czujniki i mieć już 98% pewności przy cofaniu niż kasę na kamerę i rozbebeszanie większe auta..


  5. #5
    dziadek50
    Gość

    Domyślnie

    A jakie to bebeszenie. Czy jechać z kablami od czterech czujników czy tylko od kamery to jedna przecież droga i robota. Tym sposobem oko kamery "ukryje" się wśród czujników. Różnica w średnicy to ok. 4mm. To tylko mój punkt widzenia. Można przecież zamontować kamerę na tylnej klapie. Będzie też "czadowo". W łatwych manewrach parkowania można uważać tylko na sygnał dźwiękowy i nie zawsze trzeba gapić się na ICS-a. W lusterkach też widzisz cokolwiek i z upływem czasu "czujesz" też tył auta. "Piszczaka" chowasz w schowku na kokpicie a obraz masz na ICS-sie. Jedno drugiemu nie wadzi i nie jest to jakiś tam "monitoring" tylko ułatwienie parkowania w trudnych sytuacjach. A AR166 małymi gabarytami raczej się nie popisuje.

  6. #6
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Zrobisz to bez problemu jesli będziesz mial odpowieni konwerter composita na RGB. ICS sygnał przyjmuje tylko jak sie go poda w odpowiediej synchronizacji

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar martinpl
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa 156 2.0 TS
    Postów
    48

    Domyślnie

    a pomyslales jak zadbasz o czystosc obiektywu kamery? czy bedziesz wysiadal co jakis czas i przecieral obiektyw?

    mowie z doswiadczenia, kamera zamontowana w aucie ciezarowym pod specjalnym daszkiem brudzi sie strasznie... a nie mowiac o kamerze, ktorej obiektyw wystaje bezposrednio ze zderzaka bez zadnego daszku nad nim

    naklej sobie na zderzaku tylnym kolko bialego papieru wielkosci monety 2zl (obiektyw kamery mniej wiecej) i pojezdzij kilka dni, dobrze jakby spadl deszcz w tym czasie, przejedz sie po drodze grunotwej i zobacz jak szybko sie brudzi
    Ostatnio edytowane przez martinpl ; 26-08-2009 o 08:20

  8. #8
    Artur G.
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadek50 Zobacz post
    Może ktoś podpowiedzieć jak podłączyć do ICS-a kamerę cofania. Przeszukałem forum ale jakoś nic nie znalazłem.
    Możesz zerknąć na forum Lancia Klub Polska, tam niektórzy posiadacze Lyberek podłączali kamery do ICS, z tego co pamiętam jest nawet fotorelacja. Użyj opcji szukaj, jeśli nie znajdziesz zadaj konkretne pytanko to moderatorzy cie naprowadzą na odpowiedni post. Ja szczegółów nie zapamiętałem gdyż nie mam Lybry i nie jestem obczajony w takiej to elektronice.

  9. #9
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    daj jakiś link.

  10. #10
    Mad.Mike
    Gość

    Domyślnie

    Jak się kamera szybko brudzi, to warto by zamontować ją pod odpowiednim kątem w trzecim stopie. Jest tam wystarczająco miejsca na calowy otwór! No i widoczność będzie dobra, ale tylko w hatchbacku, np.147

Podobne wątki

  1. [159] Kamera cofania
    Utworzone przez Maki280 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 05-06-2020, 10:51
  2. [Giulietta] Kamera cofania pod fabryczną Navi
    Utworzone przez prezes01 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-11-2017, 17:52
  3. Wyświetlacz Navi - kamera cofania itp.
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale GT
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 11-08-2016, 13:45
  4. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42
  5. Nawigacja + kamera cofania + infocenter
    Utworzone przez meydey232 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 16:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory