Witam, szukam pomocy przy przepustnicy w silniku 1.9 150 km JTDM. Posiadam fiata Cromę , ale wiem że te silniki są montowane w Alfach stąd prośba o pomoc. Problem zaczął sie dwa miesiące temu, podczas jazdy nagle przydławiło silnik, uczucie było takie jakby ktoś trzymał auto z tyłu za zderzak. Zdarzyło się to parę razy, największy problem zaczął się jak przy zmianie biegów silnik gasł. Okazało się że klapka w przepustnicy sama z siebie się przymyka. Po rozebraniu klapki od elektroniki w przepustnicy kazało się że w środku jest olej, wyczyściłem wszystko (skasowałem błąd P0638 UKŁAD STEROWANIA PRZEPUSTNICĄ) Wszystko się uspokoiło na jakieś 2-3 tygodnie po czym problem wrócił. Po rozebraniu klapki od elektroniki okazało się że wszystko jest czyste. W akcie desperacji wymieniłem też pedał gazu wraz czujnikiem położenia. Problem z gaśnięciem znikł ale przy dodawaniu gazu znów zdarza się dławienie, efekt jest taki jakby na 2-3 sekundy klapkę w przepustnicy znów przymknęło.....Czy ktoś wie co może być przyczyną?