Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Zakup Alfy - finansowanie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Mazda 2 SkyEnergy '19
    Postów
    221

    Domyślnie Zakup Alfy - finansowanie

    Mam szybkie pytanie - czy można kupić nową alfe w kredycie 50/50 ( ostatnia rata balonowa ) ? Bo jak szukam to wyskakuje mi tylko leasing dla firm !?.
    Co prawda jest jakiś kredyt ale normalny - rata ponad 2 tys netto przez 48 miesiecy (Tonale) - to jakiś żart ?
    Nie ma kredytu z ratą balonową dla Alfy ?
    Alfy są tylko dla bogatych właścicieli firm ?
    Trochę narzekam, ale jak Alfa ma poprawić swoją sprzedaź skoro nie jest dostępna dla zwykłego śmiertelnika jak ja, któy np. może w każdej chwili kupić Formentora z ratą 1 tyś brutto ??
    Pewnie tak sie to skończy...
    Ostatnio edytowane przez variatore ; 26-02-2023 o 14:11

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar makomori
    Dołączył
    11 2021
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    7

    Domyślnie

    Matematyka być trudna? Jak auto kosztuje 250000zł to aby je kupić wciąż należy zapłacić co najmniej 250000zł. Jakby nie liczyć to rata 1000zł pozwoli spłacić auto w 83 lata. Pomijam inflacje, oprocentowanie, ubezpieczenie, GAP i pewnie wiele innych działających jednak na niekorzyść tego przedsięwzięcia. Polecam wpłacić 240000 wkładu własnego, co pozwoli nabyć wymarzone auto w 10 ratach po jedynie 1000zł tak jak w założeniach. A po kalkulacje leasingu prościej zadzwonić do salonu :0

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał makomori Zobacz post
    Matematyka być trudna? Jak auto kosztuje 250000zł to aby je kupić wciąż należy zapłacić co najmniej 250000zł. Jakby nie liczyć to rata 1000zł pozwoli spłacić auto w 83 lata. Pomijam inflacje, oprocentowanie, ubezpieczenie, GAP i pewnie wiele innych działających jednak na niekorzyść tego przedsięwzięcia. Polecam wpłacić 240000 wkładu własnego, co pozwoli nabyć wymarzone auto w 10 ratach po jedynie 1000zł tak jak w założeniach. A po kalkulacje leasingu prościej zadzwonić do salonu :0
    Matematyka być trudna?
    83 lata po 1000zł miesięcznie to 996 000zł...

    Jestem ciekaw jak wyliczyłeś te 83 lata?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar makomori
    Dołączył
    11 2021
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    7

    Domyślnie

    Na pewno błędnie
    Nie zmieni to faktu, że leasing nie pozwoli kupić auta taniej niż wynosi jego cena

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Mazda 2 SkyEnergy '19
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał makomori Zobacz post
    Matematyka być trudna? Jak auto kosztuje 250000zł to aby je kupić wciąż należy zapłacić co najmniej 250000zł. Jakby nie liczyć to rata 1000zł pozwoli spłacić auto w 83 lata. Pomijam inflacje, oprocentowanie, ubezpieczenie, GAP i pewnie wiele innych działających jednak na niekorzyść tego przedsięwzięcia. Polecam wpłacić 240000 wkładu własnego, co pozwoli nabyć wymarzone auto w 10 ratach po jedynie 1000zł tak jak w założeniach. A po kalkulacje leasingu prościej zadzwonić do salonu :0
    Ty chyba nie wiesz co to rata balonowa Ale ok, bo de facto tego nie ma w opcjach finansowania Alfy - jest tylko leasing dla przedsiębiorców - w końcu Alfy to samochody nie dla Kowalskiego tylko presesa Kowalskiego .
    Co do podanej przez ciebie ceny to 250 tys wolałbym dać na Stelvio - nie wyobrażam sobie dać tyle za Tonale - nawet jako fan marki nie uznam Tonale za wartego takiej ceny choćby nie wiem jak byłoby wyposażone ( inna rzecz, że w podstawie za 150 tys nie mam nawet kamery cofania - tak wiem, prawdziwy alfista parkuje na czuja )
    Mam wyliczenie finansowania Niska Rata+ dla Tonale za 160 tys - wpłata własna 35 tys, rata 2773 zł 48 mies, ostatnia rata balonowa 48 tys. Niby OK ? No nie do końca....
    bo dla Mazdy CX-30 za 155 tys mam ratę dokładnie o tysiąc niższą - ( i to przy okresie 36 mies (SIC!) - czyli mozna jak sie chce - ale u Alfy nie chcą. To mnie boli. bo naprawdę chciałbym mieć nową AR.
    Była 145 boxer, 159 selespeed, 147 JTD rosso skóra i 159 SW 1.9 QTRONIC '08, będzie nowa AR? - zobaczymy....

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Golf GTI '18/Giulietta 1.4 170 '11
    Postów
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał variatore Zobacz post
    Ty chyba nie wiesz co to rata balonowa Ale ok, bo de facto tego nie ma w opcjach finansowania Alfy - jest tylko leasing dla przedsiębiorców - w końcu Alfy to samochody nie dla Kowalskiego tylko presesa Kowalskiego .
    Co do podanej przez ciebie ceny to 250 tys wolałbym dać na Stelvio - nie wyobrażam sobie dać tyle za Tonale - nawet jako fan marki nie uznam Tonale za wartego takiej ceny choćby nie wiem jak byłoby wyposażone ( inna rzecz, że w podstawie za 150 tys nie mam nawet kamery cofania - tak wiem, prawdziwy alfista parkuje na czuja )
    Mam wyliczenie finansowania Niska Rata+ dla Tonale za 160 tys - wpłata własna 35 tys, rata 2773 zł 48 mies, ostatnia rata balonowa 48 tys. Niby OK ? No nie do końca....
    bo dla Mazdy CX-30 za 155 tys mam ratę dokładnie o tysiąc niższą - ( i to przy okresie 36 mies (SIC!) - czyli mozna jak sie chce - ale u Alfy nie chcą. To mnie boli. bo naprawdę chciałbym mieć nową AR.
    Ta Mazda CX-30 wyjdzie tyle samo, bo sumarycznie masz taką samą kwotę do spłaty, tylko inaczej rozłożone w czasie. Jak nie pasuje ci finansowanie Alfy, to poszukaj finansowania zewnętrznego, to nie jest żaden problem.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Finansowanie zewnętrzne. Jak widze jęki kogoś, ze nie można mieć Stelvio Veloce za 1 tys zł miesięcznie i wykup na poziomie 50% to znaczy, ze ciebie zdecydowanie nie stać na to auto, skoro potrzebujesz takiego finansowania, taka prawda.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Mazda 2 SkyEnergy '19
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Finansowanie zewnętrzne. Jak widze jęki kogoś, ze nie można mieć Stelvio Veloce za 1 tys zł miesięcznie i wykup na poziomie 50% to znaczy, ze ciebie zdecydowanie nie stać na to auto, skoro potrzebujesz takiego finansowania, taka prawda.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Dziękuję, że mnie uświadomiłeś, nie wiedziałem.
    Poza tym ja piszę o Tonale, nie o Stelvio Veloce.
    P.S.
    Jezeli za "jęki" uznajesz reakcje na brak atrakcyjnego finansowania marki, która, bądźmy szczerzy nie może zaliczyć się do rozchwytywanych a preferująca tylko grupy docelowe typu przedsiębiorcy, jednocześnie kiedy inne marki premium ( i to takie naprawdę premium - polecam zajść do salonu sprzedającego AR aby sie o tym przekonać, ze do premium to AR daleko) oferują nie tylko lepsze oferty ale nawet dla indywidualnych klientów - to nie mam pytań
    Mam nadzieję, że zrozumiałeś to długie zdanie powyżej ?
    Przy okazji - jęki to można usłyszeć, nie zobaczyć
    Była 145 boxer, 159 selespeed, 147 JTD rosso skóra i 159 SW 1.9 QTRONIC '08, będzie nowa AR? - zobaczymy....

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał variatore Zobacz post
    Dziękuję, że mnie uświadomiłeś, nie wiedziałem.
    Poza tym ja piszę o Tonale, nie o Stelvio Veloce.
    P.S.
    Jezeli za "jęki" uznajesz reakcje na brak atrakcyjnego finansowania marki, która, bądźmy szczerzy nie może zaliczyć się do rozchwytywanych a preferująca tylko grupy docelowe typu przedsiębiorcy, jednocześnie kiedy inne marki premium ( i to takie naprawdę premium - polecam zajść do salonu sprzedającego AR aby sie o tym przekonać, ze do premium to AR daleko) oferują nie tylko lepsze oferty ale nawet dla indywidualnych klientów - to nie mam pytań
    Mam nadzieję, że zrozumiałeś to długie zdanie powyżej ?
    Przy okazji - jęki to można usłyszeć, nie zobaczyć
    Wszystko jest do dogadania, zarówno dobry Leasing ( maja teraz promocyjny Leasing ), jak i zewnętrzny. Trzeba tylko chcieć i rozmawiać z dealerami, a nie na forum się żalić, ze ze nie można mieć Tonale za 1 tys miesięcznie...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy 166
    Utworzone przez Sitesot w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-05-2015, 19:06
  2. Zakup alfy 156 1.9 jtd ...........
    Utworzone przez sylwekrok28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 20:56
  3. Zakup Alfy
    Utworzone przez mOOn w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-08-2007, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory